Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μια ερωτηση πηρα ενα κινητο για την κοπελα μου απο το banggood και το εστειλα με priority direct mail απλως επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιώ την συγκεκριμενη μεθοδο, τι παιζει ? και ενω μου δειχνει το τρακινγκ στο ποστ νλ δεν μου το δειχνει στα ελτα λετε να ειναι λογω καθυστερησεων στην ενημερωση των κωδικων η παιζει τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση πηρα ενα κινητο για την κοπελα μου απο το banggood και το εστειλα με priority direct mail απλως επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιώ την συγκεκριμενη μεθοδο, τι παιζει ? και ενω μου δειχνει το τρακινγκ στο ποστ νλ δεν μου το δειχνει στα ελτα λετε να ειναι λογω καθυστερησεων στην ενημερωση των κωδικων η παιζει τιποτα αλλο

Και το δικό μου έτσι είναι. Η PostNL δεν παρέλαβε ακόμα το πακέτο για να ενημερώσει το σύστημα της UPU.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά γνώμη για το πως να το χειριστώ? Λέω να το αφήσω χωρίς να ανακατευτώ καθόλου και βλέπουμε.

 

 

 

Άστο λίγες μέρες και μετά μιλά με το κατάστημα μήπως έχουν κανα νέο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δέμα με banggood priority line από τις 15/9 που είναι σε φάση transport to the country of destination... Είναι συνηθισμένη η καθυστέρηση ή να αρχίσω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δέμα με banggood priority line από τις 15/9 που είναι σε φάση transport to the country of destination... Είναι συνηθισμένη η καθυστέρηση ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

6 μερες ειναι μονο! μην τρελλαθουμε κιολας!

Ειπαμε ειναι πιο γρηγορα με priority line αλλα αλλα δεν ερχονται οπως απο εντος Ελλαδας κιολας

Λιγο υπομονη

Link to comment
Share on other sites

6 μερες ειναι μονο! μην τρελλαθουμε κιολας!

Ειπαμε ειναι πιο γρηγορα με priority line αλλα αλλα δεν ερχονται οπως απο εντος Ελλαδας κιολας

Λιγο υπομονη

 

Έχω πάρει πολλά δέματα με τον συγκεκριμένο τρόπο και από αυτό το στάδιο για να ενημερωθεί το tracking δεν έκανε ποτέ πάνω από 2 μέρες. Για αυτό ρωτάω δεν έχω αυταπάτες για 2ημερη αποστολή από Κίνα, ημαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτήξω κατι?

έκανα αγορά από banggood στις 23/08 το H96 PRO+ Amlogic S912 με Priority Direct Mail.

στις 24/08 θεωρητικά ξεκίνησε η αποστολή, μου εδωσαν και tracking number μετα απο το ενημερωτηκο mail που με έστειλαν.

 

εεεεεε το λοιπόν από της 30/08 είναι κολλημένο στην Ολλανδία...

 

...για πειτε καμια γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτήξω κατι?

έκανα αγορά από banggood στις 23/08 το H96 PRO+ Amlogic S912 με Priority Direct Mail.

στις 24/08 θεωρητικά ξεκίνησε η αποστολή, μου εδωσαν και tracking number μετα απο το ενημερωτηκο mail που με έστειλαν.

 

εεεεεε το λοιπόν από της 30/08 είναι κολλημένο στην Ολλανδία...

 

...για πειτε καμια γνωμη...

 

Στην ιδια φαση ειμαι και εγω

 

3 πακετα απο ολλανδια εφυγαν απο τις 30/08 και κανένα νεο

 

Μαλλον τα εστειλαν με τα ποδια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που πληρωσε το τελευταιο διαστημα (μετα το 15αγουστο) το 3ευρω στα ΕΛΤΑ γιατι μπηκε και βγηκε τελωνειο? Και αν ναι σε τι ειδος και τιμη και αν ηταν unregister ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το gearbest στο invoice βαζει μικροτερη αξια; Εκανα μια παραγγελια 200 ευρω και εβαλε οτι κοστιζει 15!! Δε πιστευω να βρω τον μπελα μου;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το gearbest στο invoice βαζει μικροτερη αξια; Εκανα μια παραγγελια 200 ευρω και εβαλε οτι κοστιζει 15!! Δε πιστευω να βρω τον μπελα μου;

εσύ γιατί να βρεις το μπελά σου? Εσύ την έβαλες τη τιμή?

Μην ανησυχείς. Το μόνο που αν περάσεις τελωνείο αυτή θα βάλουν την "κανονική" τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Καλα τελωνειο δεν περναει γιατι ειναι priority. Απλα απορω γιατι βαζουν μικροτερες τιμες. Φοροδιαφυγη;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και περνάει τελωνείο και γι' αυτό βάζουν χαμηλή τιμή. Απλώς λόγω priority (τριγωνική αποστολή) περνάει τελωνείο σε άλλη χώρα της ΕΕ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που πληρωσε το τελευταιο διαστημα (μετα το 15αγουστο) το 3ευρω στα ΕΛΤΑ γιατι μπηκε και βγηκε τελωνειο? Και αν ναι σε τι ειδος και τιμη και αν ηταν unregister ?

Προχθές παρέλαβα ένα δεματάκι (μπαταρίες κινητών), έγραφε επάνω +3 ευρώ και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν ισχύει γιατί το 3ευρο καταργήθηκε.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές παρέλαβα ένα δεματάκι (μπαταρίες κινητών), έγραφε επάνω +3 ευρώ και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν ισχύει γιατί το 3ευρο καταργήθηκε.

Registered η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Με αριθμο.. Με φωτισες :p Όλα εχουν αριθμο βρε συ, πες αν είναι registered η όχι :lol:

"Συστημμένο" Ελλληνιστί, registered στην βαρβαρική των νεοελλήνων .... :rolleyes:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

"Συστημμένο" Ελλληνιστί, registered στην βαρβαρική των νεοελλήνων .... :rolleyes:

Ετσι πες.. Το με αριθμο που ειπες πριν.. Όλα αριθμο εχουν :p Απλα ρωτησα γιατι εχω μια απορια αν τα μη συστημένα περνανε τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πες.. Το με αριθμο που ειπες πριν.. Όλα αριθμο εχουν :p Απλα ρωτησα γιατι εχω μια απορια αν τα μη συστημένα περνανε τελωνειο

Όλα περνούν από τελωνείο ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρος..? Επιβεβαιωμενο ? :)

 

Ολα μα ολα περνανε απο εκει

Με αριθμο αποστολης (register ) ή οχι.

Συστημενα, απλα.

το ποια εκτελωνιζονται (δασμοι), ειναι αλλο θεμα

τωρα σε διαφωτισαμε;

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Ολα μα ολα περνανε απο εκει

Με αριθμο αποστολης ή οχι

Συστημενα, απλα

το τι περνανε και εκτελωνιζονται, ειναι αλλο θεμα

τωρα σε διαφωτισαμε;

 

Ναι με διαφωτισατε. Μια απλη ερωτηση εκανα γιατι δεν γνωρίζω το συστημα, δεν ειπα να μου απαντηση καποιος με το ζορι :confused: Λιγο αποτομο σε κοβω η κανω λαθος?

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...