Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω πάρει απο vickmall ενα κινητό,μου έδωσε ΤΝ. RX*********CH το βάζω στα ΕΛΤΑ και στο 17track και δεν μου βγάζει τίποτε μήπως ειναι λάθος το ΤΝ που μου εστειλε.Απο 9/5 είναι η αποστολή δεν έπρεπε να εμφανιστει

 

Θα εμφανιστεί στο λίγες μέρες αλλά θα το βλέπεις σε αυτήν την σελίδα. http://www.cacesapostal.com

Και εμένα η παραγγελία είναι από 6/5 και έχει 3 μέρες που άρχισε να κινειται

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω πάρει απο vickmall ενα κινητό,μου έδωσε ΤΝ. RX*********CH το βάζω στα ΕΛΤΑ και στο 17track και δεν μου βγάζει τίποτε μήπως ειναι λάθος το ΤΝ που μου εστειλε.Απο 9/5 είναι η αποστολή δεν έπρεπε να εμφανιστει

 

δοκίμαζε κι εδώ φίλε, το 17track κολλάει αρκετά https://global.cainiao.com/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο Ελ Βεν δουλεύουν και σημερα ,Σάββατο ; Περιμένω και τίποτα στον οριζόντα , 22 εργάσιμες πέρασαν και η Μαλαισία πουθενά ...
Link to comment
Share on other sites

Καθίστε ρε παιδιά από τη στιγμή που το πακέτο κάνει το Κίνα-Αθήνα σε μια βδομάδα και μετά κάνει 20 μέρες να στο φέρουν σπίτι φταίνε καθαρά τα ΕΛΤΑ. Δεν θέλω​ να υποστηρίξω τα μαγαζιά αλλά συνήθως το dispatch γίνεται μέσα σε 4-5 μέρες.

 

Έτσι ακριβώς φίλε... Περιμένω ένα δεματάκι με Sing Post, έχει φτάσει Ελλάδα από 09/05 και στα ΕΛ.ΤΑ. ακόμα τίποτα... Τα ίδια ακριβώς και πριν λίγες μέρες με άλλη παραγγελία με Nl Post... Είχε φτάσει Ελλάδα και περίμενα πάλι πόσες μέρες... Να λένε και η Sing Post και η Nl ψέματα ότι τα δέματα φτάνουν στην Ελλάδα νωρίτερα, το βρίσκω λίγο απίθανο... Οπότε ναι, όσα δέματα και αν έχουν να τσεκάρουν στο αεροδρόμιο είναι αδιανόητο να έχει φτάσει Ελλάδα στις 9 του μήνα και 11 μέρες μέτα να μην το έχουν δει ακόμα... Δηλαδή πραγματικά ήμαρτον...

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτη ειναι πρωτογνωρη κατασταση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το ταχυδρομείο Μαλαισίας κάνει 3-5 εβδομάδες να έρθει ελλαδα , οπότε υπομονή , είναι το πιο οικονομικό για αυτό το προτιμούν αλλά και το ποίο αργό σε σχέση με τα άλλα . Γενικά να το αποφεύγετε .
Link to comment
Share on other sites

Παει χαλασε και το Gearbest! Δειτε το Dispute που εκανα στο paypal για το Oukitel k6000 plus που ειχε σε προπωληση!

 

I paid this Item on 09/04/2017,

 

On 17/04/2017 you told me:

"We expect to ship the item on May 7.

Once we ship it you will receive an email from us. "

 

you informed me that it was shipped on 20/04/2017,

you gave me the tracking No. RS*********NL which shows:

2017-04-21 06:14:00The item is pre-advised

2017-04-28 14:17:00The item is at the PostNL sorting center

2017-04-28 14:18:00The item is at the PostNL sorting center

2017-04-29 07:54:00The item is on transport to the country of destination

2017-04-29 07:55:00The item is on transport to the country of destination

2017-05-01 12:51:00The item has arrived in the country of destination

 

On 19/5/2017 i asked you to track my item and you answered

"....We shipped on date 5/01 . Therefore your delivery deadline will expire on Date 7/01 .

Once we receive all details above, we will offer you the right resolution for your case on this date...."

 

I think you are trying to cheat me and I want a full refund if I dont receive the item before friday 26/05/2017.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο Ελ Βεν δουλεύουν και σημερα ,Σάββατο ; Περιμένω και τίποτα στον οριζόντα , 22 εργάσιμες πέρασαν και η Μαλαισία πουθενά ...

Ναι φιλε μου δουλευουν εγω ειχα κινηση απο Μαλαισια

 

Αυτη ειναι παραγγελια απο gearbest ενα mod ηλεκτρονικου τσιγαρου.

 

20/5/2017, 10:45:39 Κ.Α.Τ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/5/2017, 22:25:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

25/4/2017, 16:55:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

25/4/2017, 11:37:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Και εχω και μια που κολλησε

 

18/4/2017, 12:08:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

17/4/2017, 18:45:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

 

Αυτη ειναι παραγγελια με υγρα αναπληρωσης φαινεται να εχει κολλησει, αν και νομιζω πλεον οτι δεν θα ερθουν ποτε λογω της νομοθεσιας πλεον στην ΕυρωπαΙκη Ενωση.

Edited by Gabbriel
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι παραγγελια με υγρα αναπληρωσης φαινεται να εχει κολλησει, αν και νομιζω πλεον οτι δεν θα ερθουν ποτε λογω της νομοθεσιας πλεον στην ΕυρωπαΙκη Ενωση.

Και εγώ το ίδιο νόμιζα.

Είχα κάνει τον Μάρτιο μια παραγγελία υγρών απο Fasttech και αποστολή με SG Post. Κόλλησε στα ίδια στάδια με το δικό σου για περίπου ένα μήνα, παρέλαβα όμως κανονικά γύρω στις 20 Απριλίου, χωρίς καν να μπει στην ΥΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δουλευουν εγω ειχα κινηση απο Μαλαισια

 

Αυτη ειναι παραγγελια απο gearbest ενα mod ηλεκτρονικου τσιγαρου.

 

20/5/2017, 10:45:39 Κ.Α.Τ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/5/2017, 22:25:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

25/4/2017, 16:55:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

25/4/2017, 11:37:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Και εχω και μια που κολλησε

 

18/4/2017, 12:08:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

17/4/2017, 18:45:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

 

Αυτη ειναι παραγγελια με υγρα αναπληρωσης φαινεται να εχει κολλησει, αν και νομιζω πλεον οτι δεν θα ερθουν ποτε λογω της νομοθεσιας πλεον στην ΕυρωπαΙκη Ενωση.

 

Για τα υγρα κανε λιγο ακομα υπομονη...αν και εχει περασει υπερβολικα πολυς καιρος απο 18/4.Εγω σημερα ειδα φως.

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-05-2017 15:20 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-05-2017 01:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 20-05-2017 10:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-05-2017 12:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλεπω ουτε αυριο να παιρνω τα δεματακια μου.. Για την ιστορια 3 παραγγελειες και τα 3 με μαλαισια ενα μικρο δεματακι μικρης αξιας ενα μεσαιο δεματακι πληκτρολογιο μηχανικο κοντα στα 50 ευρω και ενα mi pad 3 κανενα απο τα 3 δεν μπηκε τελεωνειο.. Εφυγαν απο αεροδρομιο απο την δευτερα αυριο θα συμπληρωσουν βδομαδα και δεν εχω ιδεα αμα θα παραλαβω η οχι.. Πολυ τυχερος με τα τελωνεια μπορω να πω

 

Mi pad 3:

 

2017-05-19 11:24 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS

2017-05-19 09:57 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, NOTICE

2017-05-19 09:14 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM TO BE DELIVERED

2017-05-18 11:26 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM ARR M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS

2017-05-17 00:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS

2017-05-16 22:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM ARR K D. THESSALONIKIS

2017-05-16 02:14 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

2017-05-15 17:19 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-05-15 02:24 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-05-14 16:07 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-05-14 06:52 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-04-21 15:32 MALAYSIA, SEND ITEM ABROAD

2017-04-20 18:55 MALAYSIA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 13696 ms

2017-05-19 12:57 Greece, Unsuccessful delivery due to Others due to Action: Others

2017-05-14 09:52 Greece, Item processed Greece

2017-05-14 09:52 Greece, Item processed at Greece

2017-04-21 15:32 KUALA LUMPUR D, Item dispatched out ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU)

2017-04-20 18:54 In Transit, Item posted over the counter

2017-04-20 18:27 In Transit, Initial item information received

 

 

Ck104:

2017-05-19 11:24 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS

2017-05-19 09:57 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, NOTICE

2017-05-19 09:14 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM TO BE DELIVERED

2017-05-18 11:27 M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS, ITEM ARR M.D. DYTIKIS THESSALONIKIS

2017-05-17 00:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS

2017-05-16 22:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM ARR K D. THESSALONIKIS

2017-05-16 02:14 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

2017-05-15 17:20 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-05-15 02:23 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-05-14 15:23 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-05-14 06:54 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-04-22 13:01 MALAYSIA, SEND ITEM ABROAD

2017-04-21 19:56 MALAYSIA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 570 ms

2017-05-19 12:57 Greece, Unsuccessful delivery due to Others due to Action: Others

2017-05-14 09:54 Greece, Item processed Greece

2017-05-14 09:54 Greece, Item processed at Greece

2017-04-22 13:01 KUALA LUMPUR D, Item dispatched out ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU)

2017-04-21 19:56 In Transit, Item posted over the counter

2017-04-21 19:46 In Transit, Initial item information received

 

Λογικα θα πανε ταχυδρομειο αυριο ετσι ?

Edited by AiWaaa
Link to comment
Share on other sites

Για αγορα αξιας 91 ευρω που ειχα κανει 21/3 που δεν ηρθε ποτε μετα απο την τελευταια επικοινωνια μου απαντησαν αυτο

We apologize for this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

 

 

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

 

 

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

 

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

 

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

 

Here are the best solutions we can offer you in this situation:

 

 

1) Partial refund to your Wallet as store credit.

 

We can refund 50USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 2 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 6 points).

 

 

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

 

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

 

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html

 

 

2) Partial refund to your original payment account.

 

In this case, we can refund 50USD to your original payment account.

 

 

3) Resend the item upon repaying 50% of the order value.

 

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 50USD via PayPal.

 

Please confirm your exact shipping address in this format:

 

Consignee Name:

 

Detailed Address:

 

City:

 

State (Province):

 

Postal Code:

 

Country:

 

Phone Number:

 

 

Kindly let us know your decision.

 

Once again we apologize for any inconvenience caused.

 

 

Εχω πληρωσει με paypal και νομιζω με καλυπτει η ασφαλεια του paypal τι να κανω σε αυτη την περιπτωση αν μπορει και ξερει καποιος να μου απαντησει αλλα και πως ακριβως να τους το γραψω για να μην εχουμε αλλη μια σειρα ανταλαγης email γιατι η υπομονη μου με αυτους εχει εξαντληθη και θελω επιστροφη ολου του ποσου αφου δεν παρελαβα και δεν θελω να ξαναψωνισω απο εκει

Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ενα δεμα με Hong Kong post.Εδω και μια εβδομαδα ειναι κολλημενο στο "Arrived at processing centre" Να θεωρησω οτι τη πατησα ή ειναι λογικο;Υπαρχει περιπτωση να εχει φυγει και να μην σκαναριστηκε;
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Για αγορα αξιας 91 ευρω που ειχα κανει 21/3 που δεν ηρθε ποτε μετα απο την τελευταια επικοινωνια μου απαντησαν αυτο

We apologize for this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

 

 

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

 

 

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

 

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

 

 

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

 

Here are the best solutions we can offer you in this situation:

 

 

1) Partial refund to your Wallet as store credit.

 

We can refund 50USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 2 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 6 points).

 

 

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

 

Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

 

Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html

 

 

2) Partial refund to your original payment account.

 

In this case, we can refund 50USD to your original payment account.

 

 

3) Resend the item upon repaying 50% of the order value.

 

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 50USD via PayPal.

 

Please confirm your exact shipping address in this format:

 

Consignee Name:

 

Detailed Address:

 

City:

 

State (Province):

 

Postal Code:

 

Country:

 

Phone Number:

 

 

Kindly let us know your decision.

 

Once again we apologize for any inconvenience caused.

 

 

Εχω πληρωσει με paypal και νομιζω με καλυπτει η ασφαλεια του paypal τι να κανω σε αυτη την περιπτωση αν μπορει και ξερει καποιος να μου απαντησει αλλα και πως ακριβως να τους το γραψω για να μην εχουμε αλλη μια σειρα ανταλαγης email γιατι η υπομονη μου με αυτους εχει εξαντληθη και θελω επιστροφη ολου του ποσου αφου δεν παρελαβα και δεν θελω να ξαναψωνισω απο εκει

Βασικά το tracking number τι λέει; Αν δεν έχει καμία ενημέρωση κάνε ένα dispute στο PayPal με λόγο "the seller did not sent the item".

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το tracking number τι λέει; Αν δεν έχει καμία ενημέρωση κάνε ένα dispute στο PayPal με λόγο "the seller did not sent the item".

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το tracking number έχει να ενημερωθεί από 27/3 που λέει αποστολή από Ολλανδία

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 17 truck και το trackitonline γράφει απο 16 του μηνα έφτασε στην χωρα προορισμου αλλα τα ελτα δεν έχουν καμια ανανέωση,ότι ναναι,βλέπω να εξαφανιζεται
Link to comment
Share on other sites

Το Expedited Shipping τι ειναι παιδια (gearbest) ? Θα ερθει με μεταφορικη ? Τριγωνικη αποστολη εχει το gearbest ? Aν οχι ποια καταστηματα εχουν ? Μια βοηθεια,ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 17 truck και το trackitonline γράφει απο 16 του μηνα έφτασε στην χωρα προορισμου αλλα τα ελτα δεν έχουν καμια ανανέωση,ότι ναναι,βλέπω να εξαφανιζεται

Μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος που είναι το δέμα δεν εμφανίζεται στο σάιτ τών ΕΛΤΑ ,θα εμφανιστεί μόλις ανοιχτεί ο σάκος και σκαναριστει το δέμα , μπορεί να πάρει και 10 μέρες να ανοιχτεί ο σάκος .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Expedited Shipping τι ειναι παιδια (gearbest) ? Θα ερθει με μεταφορικη ? Τριγωνικη αποστολη εχει το gearbest ? Aν οχι ποια καταστηματα εχουν ? Μια βοηθεια,ευχαριστω !

 

Σημαίνει Dhl και σίγουρα τελωνείο , τριγωνική συναλλαγή στο gearbest , πρέπει να γράψει priority line και μέθοδο αποστολής Europe express .

Link to comment
Share on other sites

τριγωνική συναλλαγή στο gearbest , πρέπει να γράψει priority line και μέθοδο αποστολής Europe express .

 

Λίγο τσουχτερή η τριγωνική τους: για ένα router των $20, ζητάει σχεδόν $30 έξοδα αποστολής :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος που είναι το δέμα δεν εμφανίζεται στο σάιτ τών ΕΛΤΑ ,θα εμφανιστεί μόλις ανοιχτεί ο σάκος και σκαναριστει το δέμα , μπορεί να πάρει και 10 μέρες να ανοιχτεί ο σάκος .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σημαίνει Dhl και σίγουρα τελωνείο , τριγωνική συναλλαγή στο gearbest , πρέπει να γράψει priority line και μέθοδο αποστολής Europe express .

Ευχαριστούμε για την χρήσιμη πληροφορία φίλε μου!

 

'Αρα η προτεινόμενη από τις 4 επιλογές του gearbest είναι το Priority line για Ελλάδα; Το Europe express χρειάζεται να το αναφέρουμε κάπου;

Link to comment
Share on other sites

'Αρα η προτεινόμενη από τις 4 επιλογές του gearbest είναι το Priority line για Ελλάδα; Το Europe express χρειάζεται να το αναφέρουμε κάπου;

Την επιλογή EU Express την έχει στο δεύτερο βήμα του checkout:

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...