Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όσο μπορείτε αποφύγετε ΜΥ, μπορεί με λίγη τύχη να κάνει και 25 μέρες, αλλά μπορεί άνετα 40+ μερες

 

Δυστυχως με post nl ηταν 10€ νομιζω για το mi kettle

Link to comment
Share on other sites

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-04-12 09:05 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-04-17 08:13 The item has arrived in the country of destination

2017-04-13 08:31 The item is on transport to the country of destination

2017-04-12 09:05 The item is at the PostNL sorting center

2017-04-07 09:29 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Εχει κανεις αλλος αυτό το περίμενε ?

Στάλθηκε από το μυαλό μου χρησιμοποιώντας την σκέψη μου :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια με malaysia post από gerabest...

 

Number: RC*********MY

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-04-12 16:22 MALAYSIA, SEND ITEM ABROAD

2017-04-12 10:51 MALAYSIA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Origin Country: Malaysia

2017-04-12 16:22 KUALA LUMPUR D, Item dispatched out ATHENS AIR MAIL UNIT (AMU)

2017-04-12 10:50 In Transit, Item posted over the counter

2017-04-12 10:18 In Transit, Initial item information received

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Αν ξεκόλλησει το δικό σου ...ενημέρωσε μας ,, έτσι για να υπολογήσω και εγω πότε θα φτάσει το δικό μου..που πέριμένω

( 18/4/2017, 11:52:00 ΜΑΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ)

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ παιδιά.Ξεκίνησε 13/4 κ έχει κολλήσει στο The item has arrived in the country of destination απο τις 20/4.Εν το μεταξύ σε μια παλιά μου παραγγελία πάλι είχε κολλήσει έτσι αλλα μου ήρθε σπίτι.Παίζει να γίνει κάτι τέτοιο;

 

PostNL κ εγώ

Link to comment
Share on other sites

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-04-12 09:05 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-04-17 08:13 The item has arrived in the country of destination

2017-04-13 08:31 The item is on transport to the country of destination

2017-04-12 09:05 The item is at the PostNL sorting center

2017-04-07 09:29 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Εχει κανεις αλλος αυτό το περίμενε ?

 

Είμαι στην ακριβώς ίδια κατάσταση κι εγώ από 17/4. Και δεν βλέπω κίνηση στον ορίζοντα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Sorry για το off topic παιδιά αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Είχα παραγγείλει και παρέλαβα ένα ταμπλετ με πληκτρολόγιο το οποίο όμως δεν δούλευε.

Μου έστειλαν άλλο πληκτρολόγιο αλλά πάλι τα ίδια...

Τελικά το θέμα το έχει το ταμπλετ,

τους ενημέρωσα αλλά δεν βλέπω άκρη...

Μπορώ να κάνω dispute στο Paypal?

Dispute σημαίνει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση που το προϊόν δεν λειτουργεί σωστά?

Την παραγγελία την έκανα 27 Φεβρουαρίου.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι σορρυ για το off topic.

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, η επιλογη expedited στο shipping (Gearbest) ειναι η τριγωνικη η καμια σχεση? Λεει DHL στο expedited
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Sorry για το off topic παιδιά αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Είχα παραγγείλει και παρέλαβα ένα ταμπλετ με πληκτρολόγιο το οποίο όμως δεν δούλευε.

Μου έστειλαν άλλο πληκτρολόγιο αλλά πάλι τα ίδια...

Τελικά το θέμα το έχει το ταμπλετ,

τους ενημέρωσα αλλά δεν βλέπω άκρη...

Μπορώ να κάνω dispute στο Paypal?

Dispute σημαίνει επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση που το προϊόν δεν λειτουργεί σωστά?

Την παραγγελία την έκανα 27 Φεβρουαρίου.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι σορρυ για το off topic.

 

Καλό βράδυ

 

Κάνε dispute, λογικά θα σου πουν να το πας πίσω και θα σου κάνουν refund ή θα το επισκευάσουν. Έμενα με είχαν ρωτήσει αν θέλω refund ή επισκευή και τους είπα refund και μόλις το παρέλαβαν μου έβαλαν άμεσα τα λεφτά στο paypal.

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, η επιλογη expedited στο shipping (Gearbest) ειναι η τριγωνικη η καμια σχεση? Λεει DHL στο expedited

 

Στο gearbest η τριγωνική συναλλαγή είναι όταν λέι priority line και μέθοδος αποστολής europe express .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περίμενα ένα τηλεφωνο που ποτε δεν ήρθε σε συφωνια ε το γεαρμπεστ πηρα τα μισά χρηματα 20 ευρω ,γιατί δεν είχε ασφάλεια,μπορώ να διεκδικήσω τα υπόλοιπα χρηματα μέσω πευπαλ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περίμενα ένα τηλεφωνο που ποτε δεν ήρθε σε συφωνια ε το γεαρμπεστ πηρα τα μισά χρηματα 20 ευρω ,γιατί δεν είχε ασφάλεια,μπορώ να διεκδικήσω τα υπόλοιπα χρηματα μέσω πευπαλ;

 

Επρεπε απο την αρχη να τα διεκδικησεις ολα αφου ειχες πληρωσει μεσω PayPal.. Σιγουρα μπορεις να κανεις μια προσπαθεια να τα διεκδικησεις με σιγουρια δεν απανταω γιατι δεν ξερω αν γινεται τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο gearbest η τριγωνική συναλλαγή είναι όταν λέι priority line και μέθοδος αποστολής europe express .

 

Eμενα βγαζει μονο

Flat Rate Shipping 10 - 45 business days €0.26

Expedited Shipping (DHL) 3 - 7 business days €6.31

 

Δεν ειναι για ολα τα προιοντα η priority line και μέθοδος αποστολής europe express ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περίμενα ένα τηλεφωνο που ποτε δεν ήρθε σε συφωνια ε το γεαρμπεστ πηρα τα μισά χρηματα 20 ευρω ,γιατί δεν είχε ασφάλεια,μπορώ να διεκδικήσω τα υπόλοιπα χρηματα μέσω πευπαλ;

 

Σε επιασαν κορόιδο με την πιο χαζή απάτη που εχει σκεφτεί το gearbest....Επρεπε απο την αρχη να βαλεις το paypal στην μεση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω περιμενω ενα ταμπλετ απο gearbest το οποιο εχει φυγει με Nederland post απο Κινα 21 Μαρτιου και απο 26 Μαρτιου δεχνει οτι εφυγε απο Ολλανδια για Αθηνα αλλα απο εκει και περα δεν υπαρχει καμμια ενημερωση επειδη εχω πληρωσει με paypal μηπως μπορει να με συμβουλεψει καποιος που εχει την σχετικη εμπειρια τι να κανω γιατι δεν βλεπω να το παραλαμβανω ποτε ,σε ενα μαιλ που τους εστειλα προχτες μου ειπαν να περιμενω 7-10 εργασιμες ημερες
Link to comment
Share on other sites

Eμενα βγαζει μονο

Flat Rate Shipping 10 - 45 business days €0.26

Expedited Shipping (DHL) 3 - 7 business days €6.31

 

Δεν ειναι για ολα τα προιοντα η priority line και μέθοδος αποστολής europe express ?

 

Όχι δεν έχει για όλα τα προϊόντα τριγωνική συναλλαγή το gearbest.,

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος στειλει με DHL paket international απο Γερμανια δεν εχει καμια επιβαρυνση ετσι? Και κατι ακομα , στο φερνουν σπιτι? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος στειλει με DHL paket international απο Γερμανια δεν εχει καμια επιβαρυνση ετσι? Και κατι ακομα , στο φερνουν σπιτι? Ευχαριστω

 

Δεν ξερω ακριβώς πως λεγετε η υπηρεσια που στο φερνει σπιτι αλλα μαλλον στο φερνει.Τελωνειο δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί είναι από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης ,αν είναι με το απλό ταχυδρομείο της dhl στο φέρνουν τα ΕΛΤΑ και κάνει 7_10 μέρες να έρθει ελλαδα ,αν είναι με dhl courier κάνει 2-3 μέρες να έρθει ελλαδα και στο φέρνει η dhl αν έχει κατάστημα στην πόλη σου ή αντίστοιχη συνεργαζόμενη μεταφορική .
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω εαν εχουν ηρεμησει τα πραγματα με το τελωνειο. Κρατανε ακομα δεματα; Θελω να κανω μια μικρη παραγγελια απο banggood. Μεχρι τι ποσο θα πρεπει να ειναι; Το βαρος παιζει ρολο;; Θελω ενα powerbank και 1,2 ακουστικα handsfree.

 

Τι επιλογη κουριερ να διαλεξω; Και σε ποσες ημερες πανω-κατω θα τα περιμενω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί είναι από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης ,αν είναι με το απλό ταχυδρομείο της dhl στο φέρνουν τα ΕΛΤΑ και κάνει 7_10 μέρες να έρθει ελλαδα ,αν είναι με dhl courier κάνει 2-3 μέρες να έρθει ελλαδα και στο φέρνει η dhl αν έχει κατάστημα στην πόλη σου ή αντίστοιχη συνεργαζόμενη μεταφορική .

 

Εννοεις Ελτα πορτα πορτα? :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω περιμενω ενα ταμπλετ απο gearbest το οποιο εχει φυγει με Nederland post απο Κινα 21 Μαρτιου και απο 26 Μαρτιου δεχνει οτι εφυγε απο Ολλανδια για Αθηνα αλλα απο εκει και περα δεν υπαρχει καμμια ενημερωση επειδη εχω πληρωσει με paypal μηπως μπορει να με συμβουλεψει καποιος που εχει την σχετικη εμπειρια τι να κανω γιατι δεν βλεπω να το παραλαμβανω ποτε ,σε ενα μαιλ που τους εστειλα προχτες μου ειπαν να περιμενω 7-10 εργασιμες ημερες

 

Εαν σου λειπουν αυτα τα χρηματα και θες να τα βαλεις αλλου κανε dispute στην PayPal, γνωμη μου ειναι να περιμενεις τουλαχιστον 40-50 μερες, το deadline ουτως η αλλως ειναι 60 μερες αν θυμαμαι καλα οποτε ισως να μην παρεις και χρηματα πριν το deadline

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...