Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. ..για να καταλάβω ρε παιδια τα δέματα με sg arrival Ελλάδα 6/6 τα θεωρούμε χαμενα?τη παιζει με την sg post?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τηλεφώνησα στις αποθήκες των ελτά στο αεροδρόμιο και μου είπαν ότι το δέμα μου δεν έχει έρθει ακόμα ελλάδα και ότι έχει γίνει μπλέξιμο γιατί ήρθαν σάκοι και έλοιπαν δέματα απο μέσα... μπλέξαμε
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι είναι κολλημένο 08/06 με NL post pre-advised? κάποιος άλλος με το ίδιο θέμα υπάρχει?

 

8 μέρες σε αυτό το status μάλλον δεν είναι φυσιολογικό. Μίλα με το κατάστημα

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

RS355824946NL

 

2 Ιουνίου η παραγγελία και χτες την νύχτα ηταν στο κέντρο διαλογής Αττικής. Απο εκεί θα προωθηθεί στην Αχαία. Το ποσο θα κανει εξαρτάται απο τα ΕΛΤΑ. Πάντως παράπονο απο την nl δεν εχω. Ήρθε και γρηγορότερα απο οτι με sg που έχω παραγγείλει αλλες 6 φορες.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στις αποθήκες των ελτά στο αεροδρόμιο και μου είπαν ότι το δέμα μου δεν έχει έρθει ακόμα ελλάδα και ότι έχει γίνει μπλέξιμο γιατί ήρθαν σάκοι και έλοιπαν δέματα απο μέσα... μπλέξαμε

 

Δώσε λίγες λεπτομέρειες για το δέμα που ρωτησες

Link to comment
Share on other sites

RS355824946NL

 

2 Ιουνίου η παραγγελία και χτες την νύχτα ηταν στο κέντρο διαλογής Αττικής. Απο εκεί θα προωθηθεί στην Αχαία. Το ποσο θα κανει εξαρτάται απο τα ΕΛΤΑ. Πάντως παράπονο απο την nl δεν εχω. Ήρθε και γρηγορότερα απο οτι με sg που έχω παραγγείλει αλλες 6 φορες.

 

Και εμένα κατά τις 12 το βράδυ έδειξε κέντρο διαλογής Αττική λογικά από εκεί Μακεδονία λίγο πιο πάνω από Θεσσαλονίκη. Μακάρι αύριο να παραλάβουμε αλλιώς Τρίτη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

8 μέρες σε αυτό το status μάλλον δεν είναι φυσιολογικό. Μίλα με το κατάστημα

 

έχω μιλήσει και μου είπαν ότι το έστειλαν στο ταχυδρομείο και να κάνω υπομονή.....

Link to comment
Share on other sites

2016-06-11 11:00,The item has arrived in the country of destination,

2016-06-08 09:12,The item is on transport to the country of destination,

2016-06-06 17:43,The item is at the PostNL sorting center,

2016-05-31 07:56,The item is ready for shipment,

2016-05-30 07:06,The item is pre-advised,

 

Απο 11/6 ειναι στο αεροδρομιο ενω κλασικα στα ελτα φαινεται να ειναι Ολλανδια

Να ανησυχήσω ;

Link to comment
Share on other sites

8 μέρες σε αυτό το status μάλλον δεν είναι φυσιολογικό. Μίλα με το κατάστημα

Φυσιολογικότατο είναι, μην λέτε ό,τι θέλετε και βάζετε τον κόσμο να τρέχει και να ανησυχεί ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2016-06-11 11:00,The item has arrived in the country of destination,

2016-06-08 09:12,The item is on transport to the country of destination,

2016-06-06 17:43,The item is at the PostNL sorting center,

2016-05-31 07:56,The item is ready for shipment,

2016-05-30 07:06,The item is pre-advised,

 

Απο 11/6 ειναι στο αεροδρομιο ενω κλασικα στα ελτα φαινεται να ειναι Ολλανδια

Να ανησυχήσω ;

Ρε πατριώτη, διάβασε λίγες σειρές πιό επάνω, τώρα παραλαμβάνουν αφιχθέντα στις 8/6 και εσύ "ανησυχείς" ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

500 φορές το έχουμε πει. Αφού πήρατε refund, στην απίθανη περίπτωση που κινηθεί το πακέτο, μην το παραλάβετε.

Τέτοιες "εξυπνάδες" κάναμε και με το Play.com παλιότερα (πριν 15 χρόνια) και σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα.

Αυτο ακριβος παιδια, αν εχετε παρει refund απο το paypal και εμφανιστει το δεμα σας να κανετε ''αρνηση παραλαβης'' ή τα αφηνετε να ''περιμενει'' 15 μερες στο τοπικο σας ταχυδρομειο το δεμα και μετα αυτοματα το δεμα γυρναει πισω στον αποστολεα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

RS480212705NL

 

Εχω δυο δεματα με τις ίδιες ημερομηνίες το ενα προχώρησε το αλλο οχι...τη παιζει δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

2016-06-11 11:00,The item has arrived in the country of destination,

2016-06-08 09:12,The item is on transport to the country of destination,

2016-06-06 17:43,The item is at the PostNL sorting center,

2016-05-31 07:56,The item is ready for shipment,

2016-05-30 07:06,The item is pre-advised,

 

Απο 11/6 ειναι στο αεροδρομιο ενω κλασικα στα ελτα φαινεται να ειναι Ολλανδια

Να ανησυχήσω ;

 

Μην στεναχωριεσε έχει φτάσει Ελλάδα περιμένεις να ανοιχτεί ο σάκος να το σκαναρουν εμένα να φανταστείς ήρθε 8/6 και των άνοιξαν 15/6 το σάκο μου όποτε καταλαβαίνεις

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριεσε έχει φτάσει Ελλάδα περιμένεις να ανοιχτεί ο σάκος να το σκαναρουν εμένα να φανταστείς ήρθε 8/6 και των άνοιξαν 15/6 το σάκο μου όποτε καταλαβαίνεις

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα στο update του track cheker μου εβγαλε μηνυμα:15/06/2016 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ,σε ποσες μερες να το περιμενω στα χερια μου?ρωταω γιατι πρωτη φορα χρησιμοποιω NL και δεν ξερω,εως τωρα παντα SG.

Εχει κανεις εμπειρια,να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικότατο είναι, μην λέτε ό,τι θέλετε και βάζετε τον κόσμο να τρέχει και να ανησυχεί ..

 

Στατιστικά μιλώντας και όχι "οτι θέλω", σε αυτο το status μένει 1-3 μέρες. Οποτε οι 8 ημερες ανήκει στις εξαιρεσεις. Δεν του είπα να τρέξει πουθενά ή οτι είναι λογος ανησυχίας. Να μιλήσει με το καταστημα του είπα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια,να μου πει?

Οδηγος στην πρωτη σελιδα............. =_=

Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα μας ειναι στην ιδια φουρνια

RS355819787NL

 

και εγώ την ίδια μέρα παιδιά. Αν σκεφτούμε ότι αυτοι που περίμεναν απο 8/6 προχώρησε προχθές λογικά πρέπει να περιμένουμε την άλλη βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος στην πρωτη σελιδα............. =_=

Αν εννοεις αυτο(The item has arrived in the transit airport και The item is at the handover point from freight carrier to PostNL και The item is at the PostNL sorting center...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διαμετακόμισης στην Ολλανδία και προωθήθηκε στο ταχυδρομείο Ολλανδίας για αποστολή στην χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

το εχω δει,απλα δε λεει χρονους,λεω μηπως καποιος εχει παραλαβει απο κει και ξερει περιπου μερες για Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις αυτο(The item has arrived in the transit airport και The item is at the handover point from freight carrier to PostNL και The item is at the PostNL sorting center...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διαμετακόμισης στην Ολλανδία και προωθήθηκε στο ταχυδρομείο Ολλανδίας για αποστολή στην χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

το εχω δει,απλα δε λεει χρονους,λεω μηπως καποιος εχει παραλαβει απο κει και ξερει περιπου μερες για Ελλαδα

Στο σχεδιαγραμμα λεει :p

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις αυτο(The item has arrived in the transit airport και The item is at the handover point from freight carrier to PostNL και The item is at the PostNL sorting center...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διαμετακόμισης στην Ολλανδία και προωθήθηκε στο ταχυδρομείο Ολλανδίας για αποστολή στην χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

το εχω δει,απλα δε λεει χρονους,λεω μηπως καποιος εχει παραλαβει απο κει και ξερει περιπου μερες για Ελλαδα

λεει και αυτα στην πρωτη σελιδα ...

 

Άλλες συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις:

 

1. Το δέμα μου αργεί και ανησυχώ.Πόσος είναι ο χρόνος παράδοσης, από την ημερομηνία αποστολής (dispatched);

 

Ο κάθε πωλητής μπορεί να αναφέρει διαφορετικό χρόνο, αλλά 20-30 ημερολογιακές μέρες είναι ο συνηθέστερος.

Φυσικά μπορεί να υπάρξουν και καθυστερήσεις.

 

2. Είναι δυνατόν να παραλαβει κάποιος πριν από εμένα, ενώ η δική μου αποστολή προηγήθηκε;

 

Ναι. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που ευθύνονται γι αυτό, αλλά όσο είμαστε μέσα στο χρόνο παράδοσης που αναφέρει ο πωλητής, δε πρέπει να μας ενδιαφέρει το πότε και το γιατί παρέλαβε κάποιος άλλος.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...