Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή τι να πει κανείς. Αντί αυτό το νήμα ναι είναι μέρος για να βρει απαντήσεις σε θέματα αποστολής δέματος το καταντήσατε καταγραφή βήμα προς βήμα που είναι το δέμα του καθενός κάθε ώρα που περνάει. Τόση ανυπομονησία ούτε 8χρονα που περιμένουν παγωτό. :mad:
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/a16ffd4a99922fd0163462655d526635.jpg

 

Μόλις σκαναριστηκε και το δικό μου. Όλα πάνε καλά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κανείς αποστολές nl με ποια τοπική κούριερ τις στέλνει το βικμολ; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα ,the item is pre advised από 11/6 αλλά τώρα δείχνει το ίδιο με ημερομηνία 13/6 , το προηγούμενο δέμα με sg παραγγελία 11/5 (το έχω παραλάβει από 26/5) το είχα δει σε 2 μέρες στην 4px
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κανείς αποστολές nl με ποια τοπική κούριερ τις στέλνει το βικμολ; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα ,the item is pre advised από 11/6 αλλά τώρα δείχνει το ίδιο με ημερομηνία 13/6 , το προηγούμενο δέμα με sg παραγγελία 11/5 (το έχω παραλάβει από 26/5) το είχα δει σε 2 μέρες στην 4px

 

Μια απο τα ιδια... κ το κακο ειναι οτι στην βικμολ ειναι ολοι εξαφανισμενοι..

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κανείς αποστολές nl με ποια τοπική κούριερ τις στέλνει το βικμολ; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα ,the item is pre advised από 11/6 αλλά τώρα δείχνει το ίδιο με ημερομηνία 13/6 , το προηγούμενο δέμα με sg παραγγελία 11/5 (το έχω παραλάβει από 26/5) το είχα δει σε 2 μέρες στην 4px

 

Με ΕΛΤΑ έρχονται

 

edit: λάθος. δεν κατάλαβα τι είχες ρωτήσει :P

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι να πει κανείς. Αντί αυτό το νήμα ναι είναι μέρος για να βρει απαντήσεις σε θέματα αποστολής δέματος το καταντήσατε καταγραφή βήμα προς βήμα που είναι το δέμα του καθενός κάθε ώρα που περνάει. Τόση ανυπομονησία ούτε 8χρονα που περιμένουν παγωτό. :mad:

Δεν υπάρχουν και πολλά να πούμε. Εχεις δίκιο εκ μέρη, και εγώ πέταξα κάτι ποστ από ανησυχία και μόνο :p

Αλλά τα περισσότερα υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.. Ότι ερωτησεις υπάρχουν τα παιδιά εδώ τις απαντάνε..

Link to comment
Share on other sites

Mιας και συντομα θα μπω στο group παθών SG post μιας και είμαι ήδη κοντά στις 30 ημέρες. Σου απαντάνε από ΕΛΤΑ σε τέτοιο mail και μάλιστα σε εύλογο χρονικό διάστημα;; Επίσης και σενα έδειχνε απο SG post ότι έφυγε και έφτασε σε 2-3 ημέρες όπως στους περισσότερους

2016-05-24 15:03 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-22 13:30 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-20 13:30 Received from Customer

ενώ από ελτά είχε μείνει Σιγκαπούρη χωρίς άλλη ενημέρωση;

2016-05-22 13:30 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

Eμένα αυτό με ανησυχεί μόνο μηπως από paypal υποστηρίξουν ότι παραδόθηκε στα ελτα και να το ψάξω εδώ

Ναι απαντάνε μέσα σε λίγες ώρες. Αν το κάνεις πρωί σίγουρα. Το θέμα είναι ότι σε εσένα δεν παραδόθηκε ποτέ... Τι έχουν κάνει οι μεταφορικες εσένα δεν σε απασχολεί.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα, παιζει σε 2 μερες να εφτασε ελλάδα; RB069004090SG

 

Γιατί όχι; αφού κανένας δεν στέλνει με sg προς το παρόν.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι και περιεργο

κατι ωρες κανει το αεροπλανο. μπορει να ετυχε.

εδω αλλοι τα παιρνουν στο χερι σε 3-4 μερες απ τη στιγμη της παραγγελιας

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά γλυτωσες πόσα λεφτά από το να το παρεις από αποθήκη :p μην λες τίποτα, αν δεν προχωράει αγχωσου
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; αφού κανένας δεν στέλνει με sg προς το παρόν.

καλα δεν ειναι και περιεργο

κατι ωρες κανει το αεροπλανο. μπορει να ετυχε.

εδω αλλοι τα παιρνουν στο χερι σε 3-4 μερες απ τη στιγμη της παραγγελιας

 

Ok αλλά ειναι το κλασικο "στα ελτα δεν εχει εμφανιστει" οπότε πάμε μαλλον για βδομαδα+ παραλαβή.

 

Γμτ, θα χω την θήκη πριν απο το κινητό του ξαδερφου...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανένας από SG τον τελευτέο καιρό και με ποιά αποστολή;

Εγώ προσωπικά συμπληρώνω 12 ημέρες αποστολής: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 03-06-2016 19:01 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ενώ το Singapore Post λέει ότι βρίσκεται στο αεροδρόμιο από 6/6: Jun 06, 201611:20 pm Arrival at Destination

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανένας από SG τον τελευτέο καιρό και με ποιά αποστολή;

Εγώ προσωπικά συμπληρώνω 12 ημέρες αποστολής: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 03-06-2016 19:01 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ενώ το Singapore Post λέει ότι βρίσκεται στο αεροδρόμιο από 6/6: Jun 06, 201611:20 pm Arrival at Destination

 

και εγώ έχω 2 αποστολές με arrival at destination 6/6 23:20 και 13/6 18:21 με SG.

Και η china μου κάνει νερά αυτό το μήνα, έχω 3-4 αποστολές tracked και άλλες τόσες untracked και κλείνω μήνα από αποστολή.

Υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι και περιεργο

κατι ωρες κανει το αεροπλανο. μπορει να ετυχε.

εδω αλλοι τα παιρνουν στο χερι σε 3-4 μερες απ τη στιγμη της παραγγελιας

 

Έχεις πολύ καιρό να μπείς στο νήμα ;;;:blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παραγγελία απο Singpost που κόλλησε ο Θεός ξέρει που, σήμερα, 3 μήνες μετά, έβγαλε στο tracking please call 1605.

Το tracking είναι RF385824763SG.

Έχει κανείς καμιά ιδέα? Η έχει κανείς παρόμοια εξέλιξη?

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παραγγελία απο Singpost που κόλλησε ο Θεός ξέρει που, σήμερα, 3 μήνες μετά, έβγαλε στο tracking please call 1605.

Το tracking είναι RF385824763SG.

Έχει κανείς καμιά ιδέα? Η έχει κανείς παρόμοια εξέλιξη?

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=11463164 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παραγγελία απο Singpost που κόλλησε ο Θεός ξέρει που, σήμερα, 3 μήνες μετά, έβγαλε στο tracking please call 1605.

Το tracking είναι RF385824763SG.

Έχει κανείς καμιά ιδέα? Η έχει κανείς παρόμοια εξέλιξη?

Αν πήρες τα λεφτά σου πίσω ξέχνατο αυτό το δέμα. Αν δε τα πήρες ξεκινά τώρα για να τα πάρεις... Από όσο είχαμε δει αυτός ο αριθμός είναι αρ πληροφορίων της SG. Μάλλον βγαίνει όταν υπάρχει απάντηση από την SG στο αίτημα ανεύρεσης.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες τα λεφτά σου πίσω ξέχνατο αυτό το δέμα. Αν δε τα πήρες ξεκινά τώρα για να τα πάρεις... Από όσο είχαμε δει αυτός ο αριθμός είναι αρ πληροφορίων της SG. Μάλλον βγαίνει όταν υπάρχει απάντηση από την SG στο αίτημα ανεύρεσης.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Φίλε μου τα χρήματα τα πήρα πίσω και έκανα νέα παραγγελία με NL Post αυτή τη φορά και μάλιστα στις 15/6 φάνηκαν στα ΕΛΤΑ.

Να μπω στο κόπο να πάρω τηλ ή θα μου πούνε το κλασικό το δέμα είναι Ελλάδα επικοινωνήστε με το τοπικό ταχυδρομείο;

Έχει επικοινωνήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα χρήματα τα πήρα πίσω και έκανα νέα παραγγελία με NL Post αυτή τη φορά και μάλιστα στις 15/6 φάνηκαν στα ΕΛΤΑ.

Να μπω στο κόπο να πάρω τηλ ή θα μου πούνε το κλασικό το δέμα είναι Ελλάδα επικοινωνήστε με το τοπικό ταχυδρομείο;

Έχει επικοινωνήσει κανείς;

 

Αφού τα λεφτά τα πήρες τι σε νοιάζει; Περιμένεις να πάρεις το πακέτο για το οποίο πήρες refund; Να το βρεις απίθανο, απ' όσους είχανε το γνωστό θέμα με άλλα να δείχνει το SG και άλλα τα ΕΛΤΑ κανείς δεν παρέλαβε απ' όσο έχω διαβάσει στις τελευταίες σελίδες εκτός από έναν που είχε άφιξη 22/5 και 1/6 έσκασε μύτη ανανέωση στο σύστημα και το δέμα προχώρησε. Οι υπόλοιποι φάγαμε το αγγούρι και απλά περιμένουμε να κάνουμε το refund. Μακρυά από SG post για αρκετό καιρό λοιπόν μέχρι να μάθουμε τι έγινε(πράγμα απίθανο). Άφησε το και προχώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα λεφτά τα πήρες τι σε νοιάζει; Περιμένεις να πάρεις το πακέτο για το οποίο πήρες refund; Να το βρεις απίθανο, απ' όσους είχανε το γνωστό θέμα με άλλα να δείχνει το SG και άλλα τα ΕΛΤΑ κανείς δεν παρέλαβε απ' όσο έχω διαβάσει στις τελευταίες σελίδες εκτός από έναν που είχε άφιξη 22/5 και 1/6 έσκασε μύτη ανανέωση στο σύστημα και το δέμα προχώρησε. Οι υπόλοιποι φάγαμε το αγγούρι και απλά περιμένουμε να κάνουμε το refund. Μακρυά από SG post για αρκετό καιρό λοιπόν μέχρι να μάθουμε τι έγινε(πράγμα απίθανο). Άφησε το και προχώρα...

 

Να σου πω την αλήθεια, δε τρέφω αυταπάτες. Το δέμα δε πιστεύω να έρθει ποτέ και για αυτό στις 40 μέρες προχώρησα τις διαδικασίες για refund.

Τώρα αν μετά το refund ξαφνικά κινηθεί το δέμα δε θα με χαλάσει καθόλου, αλλά όπως προείπα αυταπάτες δε τρέφω.

Περισσότερο απο περιέργεια τι θα έλεγαν στο 1605 ρώτησα, και το tracking το έχω μέσα στο app του 17track και σήμερα έκανε αυτό το update και μου κίνησε το ενδιαφέρον. Εσύ απο πότε περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

500 φορές το έχουμε πει. Αφού πήρατε refund, στην απίθανη περίπτωση που κινηθεί το πακέτο, μην το παραλάβετε.

Τέτοιες "εξυπνάδες" κάναμε και με το Play.com παλιότερα (πριν 15 χρόνια) και σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα στο update του track cheker μου εβγαλε μηνυμα:15/06/2016 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ,σε ποσες μερες να το περιμενω στα χερια μου?ρωταω γιατι πρωτη φορα χρησιμοποιω NL και δεν ξερω,εως τωρα παντα SG. Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...