Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρήγγειλα από Vickmall ένα Redmi Note 2 Prime.

Στις 27/3 έφτασε Ελλάδα: 2016-03-27 10:21 Arrival at Destination Post (Country: GR)

Σήμερα έχουμε 31 και δεν έχει ξεκολλήσει. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα περιμενε εσυ από το Arrival at Destination Post (Country: GR), μεσα σε 3 μερες να παραλαβεις.. Εγω περιμενα ενα μηνα μετα το Arrival at Destination Post (Country: GR) που ειχε φτασει ελλαδα για να παραλαβω
Link to comment
Share on other sites

Καλα περιμενε εσυ από το Arrival at Destination Post (Country: GR), μεσα σε 3 μερες να παραλαβεις.. Εγω περιμενα ενα μηνα μετα το Arrival at Destination Post (Country: GR) που ειχε φτασει ελλαδα για να παραλαβω

 

Εντάξει δεν είπα και να παραλάβω κιόλας αλλά να υπάρξει καμία κίνηση :-)

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη θα σου σκασει.Και γω απο τις 4 του μηνα πηρα και μου ρθε χτες με Bpost.Μια χαρα η παραγγελια ετσι πως τα ειχα βαλει και ολα τα πραγματα μια χαρα.Τωρα αν πληρωσες Registered και συ και στο στειλαν ετσι,ομοιοπαθης και γω.Δε συνεργαζονται με καλα ταχυδρομεια οποτε για μενα προς το παρον τους βαζω ως τελευταια λυση.Παντως αν στρωσουν επειδη εχουν καλες τιμες και πολυ πραγμα θα ξαναπαρω.

Όχι δεν πλήρωσα κατι άλλο για Registered ... αλλα ενα τετοιο site και να κανει τετοια πραματα δεν ειναι και οτι καλύτερο.

Υπομονή... Δεν μπορεις να κανεις και τίποτε αλλο.

Α και το αλλο το σπαστικο που σου σπαει την παραγγελεια γιατι δεν εχει αποθεμα.. Τι να πω. :X

Link to comment
Share on other sites

Καλα περιμενε εσυ από το Arrival at Destination Post (Country: GR), μεσα σε 3 μερες να παραλαβεις.. Εγω περιμενα ενα μηνα μετα το Arrival at Destination Post (Country: GR) που ειχε φτασει ελλαδα για να παραλαβω

 

ωχ..κ εγω εχω στο track17 από τις 29/3 την ενδειξη arrival at destination post (GR) κ νομιζα ότι μεχρι τριτη-τεταρτη θα εχει φτασει στα ΕΛΤΑ της γειτονιας μου!!!:p:p

βεβαια στην μηχανή αναζητησης των ΕΛΤΑ γραφει 'δεν υπαρχει καταχωρηση για τον αριθμο',οποτε...καπου κατά το πασχα θα πρεπει να περιμενω το τηλεφωνακι μου...:worry::worry::worry:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

RP337524171SG έχω αυτό το τρακ από fasttech από 25/3 και δεν το βρίσκω πουθενά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το gearbest ακόμα μια φορά. Είχα πάρει την προσφορά το xiaomi power bank 10000mah με θήκη στα 13 ευρώ. Στάλθηκε 10 Μαρτίου ήρθε χθες μεσω Βελγίου σε άψογη συσκευασία. Απορώ γιατί έχετε τόσα προβλήματα με αυτό το κατάστημα έχω κάνει 8 παραγγελίες δεν είχα κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

RP337524171SG έχω αυτό το τρακ από fasttech από 25/3 και δεν το βρίσκω πουθενά.

Κοιτα εδω http://www.quantiumsolutions.com/sc/

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πλήρωσα κατι άλλο για Registered ... αλλα ενα τετοιο site και να κανει τετοια πραματα δεν ειναι και οτι καλύτερο.

Υπομονή... Δεν μπορεις να κανεις και τίποτε αλλο.

Α και το αλλο το σπαστικο που σου σπαει την παραγγελεια γιατι δεν εχει αποθεμα.. Τι να πω. :X

 

Κοιτα αν σου πει φιλε ξερεις θα σου σπασω την παραγγελια για αυτο και για αυτο το λογο.Συμφωνεις? Ναι καλως...Οχι παλι καλως.Απο μονο του αμα κανει οτι γουσταρει ειναι λαθος προς τον πελατη.Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.Ρωτα ρε φιλε ,Ρωτα!Και μετα κανε αυτο που σου πε ο πελατης.

 

Άψογο το gearbest ακόμα μια φορά. Είχα πάρει την προσφορά το xiaomi power bank 10000mah με θήκη στα 13 ευρώ. Στάλθηκε 10 Μαρτίου ήρθε χθες μεσω Βελγίου σε άψογη συσκευασία. Απορώ γιατί έχετε τόσα προβλήματα με αυτό το κατάστημα έχω κάνει 8 παραγγελίες δεν είχα κανένα θέμα.

 

Φιλε μου για να ειναι γενικο το φαινομενο κατι τρεχει.Και γω περνω απο Ebay χρονια.Απο GΒ 1η φορα και απο Geekbuying.Ε οταν πληρωνεις registered και στο στελνει Βελγιο ντεμεκ registered και ιστοριες ειναι λαθος.Μετα αμα με τις παραγγελιες σου κανει κατα βουληση οτι ναναι απο μονο του λαθος.Μπορει να σου ετυχε ολα καλα 8 φορες που λες απλα εγω οταν πληρωνω για μια υπηρεσια ε τι να κανω την θελω κιολας.Ενας αλλος εβαλε-πληρωσε να ρθει με NLpost και του το στειλαν με Βελγικο.Ε ειναι σωστα αυτα?Και στο ticket -chat δε σου λενε και μια συγνωμη.Κανουν τους κινεζους κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν σου πει φιλε ξερεις θα σου σπασω την παραγγελια για αυτο και για αυτο το λογο.Συμφωνεις? Ναι καλως...Οχι παλι καλως.Απο μονο του αμα κανει οτι γουσταρει ειναι λαθος προς τον πελατη.Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.Ρωτα ρε φιλε ,Ρωτα!Και μετα κανε αυτο που σου πε ο πελατης.

 

 

 

Φιλε μου για να ειναι γενικο το φαινομενο κατι τρεχει.Και γω περνω απο Ebay χρονια.Απο GΒ 1η φορα και απο Geekbuying.Ε οταν πληρωνεις registered και στο στελνει Βελγιο ντεμεκ registered και ιστοριες ειναι λαθος.Μετα αμα με τις παραγγελιες σου κανει κατα βουληση οτι ναναι απο μονο του λαθος.Μπορει να σου ετυχε ολα καλα 8 φορες που λες απλα εγω οταν πληρωνω για μια υπηρεσια ε τι να κανω την θελω κιολας.Ενας αλλος εβαλε-πληρωσε να ρθει με NLpost και του το στειλαν με Βελγικο.Ε ειναι σωστα αυτα?Και στο ticket -chat δε σου λενε και μια συγνωμη.Κανουν τους κινεζους κανονικα!

Εγω πληρωσα singpost +0.29$ και το στειλαν με sweden post της οποιας το slogan πρεπει να ειναι το .......φεττααααααααααααα.

:rocket::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτο ειναι απαραδεκτο οταν πληρωνεις κιολας.Εγω βλεπω και στο resellerating και στο trustpilot αμα δειτε αρκετοι γραφουν προβλημα με τα εν λογω ταχυδρομεια....Τεσπα αν πεσουν οι παραγγελιες τους.Εγω στο ticket που τους εγραψα τους τα πα χυμα οτι αν συνεχισετε ετσι σκαβετε το λακο σας, αλλα δε νομιζουν να στρωσουν κιολας!Τεσπα...Ας ερχονται οι παραγγελειες και ολα οκ.Αλλωστε οταν περνεις απο Κινα υπολογιζεις μηνα να εισαι και μεσα.Αυτα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλο μηνα ....λοιπόν στις 29/3 έκανα παραγγελια από vicmall μέσο paypal ,στο κατάστημα γραφει ότι η παραγγελια είναι Complete, αυτό το γραφει μάλιστα την απομένει μέρα από την παραγγελια ακριβώς, στην paypall από την πρώτη ώρα που έκανα την αγορά έχουν τραβήξει τα λεφτά και γραφει από εκείνη την μέρα -238.98 usd .....ξερει κανεις αν είναι όλα μέχρι εδώ σωστά μιας και πρώτη φορα κάνω τέτοια διαδικασια,και γιατι το δέμα δεν ξεκινάει να κατηφορίζει προς τα εδώ? Tracking Number:RF385243352SG:wacko::wacko:
Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

29/3 την έκανες ! Χαλάρωσε δεν φαίνεται αμέσως !

 

καλημέρα, όχι δεν αγχώνομαι απλά ρωτάω αν είναι μέχρι εδώ σωστά ,λόγο το ότι βλέπω παραμένει στο μαγαζί στην ίδια κατάσταση...ευχαριστω;););)

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλο μηνα ....λοιπόν στις 29/3 έκανα παραγγελια από vicmall μέσο paypal ,στο κατάστημα γραφει ότι η παραγγελια είναι Complete, αυτό το γραφει μάλιστα την απομένει μέρα από την παραγγελια ακριβώς, στην paypall από την πρώτη ώρα που έκανα την αγορά έχουν τραβήξει τα λεφτά και γραφει από εκείνη την μέρα -238.98 usd .....ξερει κανεις αν είναι όλα μέχρι εδώ σωστά μιας και πρώτη φορα κάνω τέτοια διαδικασια,και γιατι το δέμα δεν ξεκινάει να κατηφορίζει προς τα εδώ? Tracking Number:RF385243352SG:wacko::wacko:

 

απο δευτερα μπες στο 17track.net και περασε τον αριθμο RF385243352SG να δεις που βρισκεται.

δες και τα σχεδιαγραμματα στην πρωτη σελιδα και αν κατι παει διαφορετικα , σφυρα να το δουμε

 

θυμηθηκα την δικια μου πρωτη αγορα τωρα...

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα μπες στο 17track.net και περασε τον αριθμο RF385243352SG να δεις που βρισκεται.

δες και τα σχεδιαγραμματα στην πρωτη σελιδα και αν κατι παει διαφορετικα , σφυρα να το δουμε

 

θυμηθηκα την δικια μου πρωτη αγορα τωρα...

 

 

ευχαριστώ αδερφέ ,απλά επειδή πρωτάρης λέω μπας και την έκανα την πατάτα μιας και αυτά τα κάνω εγώ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

:shock: - παραγγελια ανταλλακτικακι απο Κινα 17 και 18 μαρτιου και εφθασαν 30 και 31 Μαρτιου, ξερει κανεις τι αλλαξε στα ΕΛΤΑ ? νεα συνεργασια με αλλη εταιρια στο εξωτερικο, στο συστημα διακινησης ή κατι αλλο ? ζω ανεπαναληπτες στιγμες (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:shock: - παραγγελια ανταλλακτικακι απο Κινα 17 και 18 μαρτιου και εφθασαν 30 και 31 Μαρτιου, ξερει κανεις τι αλλαξε στα ΕΛΤΑ ? νεα συνεργασια με αλλη εταιρια στο εξωτερικο, στο συστημα διακινησης ή κατι αλλο ? ζω ανεπαναληπτες στιγμες (!)

Τίποτα δεν άλλαξε στα ΕΛΤΑ, απλώς οι μεταφορές από Κίνα είναι πιό λίγες και τις φέρνουν οι εταιρείες πιό γρήγορα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για τα Αυστριακα ταχυδρομεία; Ρωτάω σε σχέση με τους χρόνους κλπ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελία ενα τηλέφωνο απο το tinydeal και το έστειλαν με ολλανδικό ταχυδρομείο !Μπαίνοντας στη αρχή για να ελέγξω τι γίνετε με την αποστολή μου έγραφε χώρα προορισμού Ελλάδα!!τώρα γράφει κοστα ρικα:(:(:(!!!επικοινώνησα και με το tinydeal αλλά και με τους ολλανδους και περιμένω απαντήσεις!Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις?RS448927568NL
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει το homtom ht7 pro από gearbest το έστειλαν με bpost στις 23 σήμερα έφτασε Ελλάδα πολύ γρήγορα πιστεύω σε λίγες μέρες θα το έχω. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα σας με το Βέλγιο.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελία ενα τηλέφωνο απο το tinydeal και το έστειλαν με ολλανδικό ταχυδρομείο !Μπαίνοντας στη αρχή για να ελέγξω τι γίνετε με την αποστολή μου έγραφε χώρα προορισμού Ελλάδα!!τώρα γράφει κοστα ρικα:(:(:(!!!επικοινώνησα και με το tinydeal αλλά και με τους ολλανδους και περιμένω απαντήσεις!Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις?RS448927568NL

 

θα σε στεναχωρησω τα ιδια τραβαω και εγω με μια παραγγελεια και εκει που εδειχνε Ελλαδα ξαφνικα βρεθηκε στη Δανια

και απο κει και περα εξαφανιστηκε καπου στο δρομο συμβουλη... αν θες απαντηση απο τους Ολλανδους μονο μεσω

τουιτερ με μειλ ξεχνα το

Link to comment
Share on other sites

τους εγραψα αλλα δεν μπορουν να κανουν κατι μου ειπαν!!Αυτο μου γραφουν.Hello Stefanos, I am truly sorry but I can't help you. Please contact the sender for a solution. ^Bart
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει το homtom ht7 pro από gearbest το έστειλαν με bpost στις 23 σήμερα έφτασε Ελλάδα πολύ γρήγορα πιστεύω σε λίγες μέρες θα το έχω. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα σας με το Βέλγιο.

Απο Κινα σε Βελγιο και απο Βελγιο Ελλαδα ερχεται γρηγορα.Αλλα μετα υπαρχει καθυστερηση.Εμενα ηρθε Ελλαδα στις 18 και παρελαβα στις 30.Επειδη ειναι unregistered οταν ερθει στην Ελλαδα και μετα τα ΕΛΤΑ σε ασυνοδευτο δεμα δεν δινουν σημασια και για αυτο η καθυστερηση.Ελπιζω να μην στο αφησουν κατω στην οικοδομη γιατι μια φρικη θα την παθεις.Με το καλο να παραλαβεις ευχομαι και να το χαρεις το κινητακι!

Link to comment
Share on other sites

τους εγραψα αλλα δεν μπορουν να κανουν κατι μου ειπαν!!Αυτο μου γραφουν.Hello Stefanos, I am truly sorry but I can't help you. Please contact the sender for a solution. ^Bart
Δηλ αυτοι καναν τη χαζομαρα στον seller σε στελνουν. Απαραδεκτοι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...