Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27-04-2015 Despatched to overseas (Country code: GR)

16-05-2015 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

με singpost..φανηκε σημερα.Αρκετα γρηγορα δεδομενου οτι αλλοι περιμενουν απο τελος μαρτιου ακομα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν κανω dispute στο paypal γιατι πχ δεν ηρθε κατι σε 2-3 μηνες και αφου παρω πισω τα λεφτα μου , ερθει μετα αυτο που παραγγειλα ,τι γινεται τοτε??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από 15 Μάρτη δεν είχα λάβει κάτι μεμβράνες για οθόνη κινητού του το έλεγα του πωλητή μου έλεγε περίμενε άλλες δεκαπέντε μέρες και άλλες δεκαπέντε μέρες! Τρίτη φορά δεν υπήρξε έκανα escalate στο eBay και σε μια μέρα μου έγινε refund και τέλος.Δεν είναι τα χρήματα αλλά όταν μου είπε ο πωλητής οκ στα ξανά στέλνω μετά από μια εβδομάδα του γράφω στείλε αποδεικτικό ότι τα ξανά έστειλες και δεν απάντησε καν.οπότε έκανα αναφορά και άντε γεια.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε..

Number (Registered): RF323662252SG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-05-16 13:47 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-25 14:04 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin: Singapore

2015-03-27 14:04 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-25 14:04 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδια σαν τον φιλο δυο ποστ ποιο πανω. 27-04 απο vickmall despached overseas και σημερα arrived overseas K.D. AERODROMIOU Λογικα σε καμια βδομαδα το πολυ θα το εχω στα χερια μου. Ειχα απογοητευτει η αληθεια ειναι απο αυτα που γραφανε διαφοροι φιλοι του φορουμ για 35-45-50 μερες και ακομα τιποτα. Προφανως ειναι ολο τυχαιο απο οτι φαινεται και ισως στην τελικη παιζει πολυ ρολο ο ενδιαμεσος ευρωπαικος σταθμος που καθονται τα δεματα. Αλλες χωρες και αεροδρομιο ισως λειτουργουν οιο γρηγορα :wacko::wacko:

 

2015-05-16 12:33

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-04-25 13:55

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country -

2015-05-16 09:14

Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-04-27 13:55

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-25 13:55

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και σ'εμένα φάνηκε σήμερα.

Mi note

RF323870754SG

-------------

27/03/2015 13:02 - ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ, ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

27/03/2015 13:02 - Received from Customer

29/03/2015 13:02 - Despatched to overseas (Country code: GR)

16/05/2015 13:45 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα περιμενω despatch απο 19/4.Εχω αρχισει να ανησυχώ για την τύχη του ελπιζω να ειναι ελλαδα και την αλλη εβδομαδα να ερθει η σειρα μου. (Καντε Υπομονη και ο ουρανός θα γινει πιο γαλανος) !!! Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

εδω βλεπω οτι ερχονται πλεον αβερτα αυτα που ειχαν κολλησει τομ μαρτιο

Ειναι απο το mail που μου εστειλε το minideal που μου ελεγε οτι ειχαν κολλησει πολλα του Μαρτιου

Το δικο μου βεβαια εξαφανισμενο ακομα (dispached απο 27/3)

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF323849677SG%2CRF323858550SG%2CRF323137362SG%2CRF323354747SG%2CRF323661040SG%2CRF323662368SG%2CRF323868336SG%2CRF323856488SG%2CRF323847631SG%2CRF323666197SG%2CRF323354322SG%2CRF323856457SG%2CRF323861222SG%2CRF323857792SG%2CRF323848040SG

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-04-2015 16:54 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 15-04-2015 15:05 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-05-2015 13:40 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

 

Και εμενα φανηκε σημερα με CN post.Ουτε απο ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ περασε.Περιμενω αλλες δυο με SG Post απο 11/04 και 20/04.Πιστευω την αλλη εβδομαδα να φανουν.

Link to comment
Share on other sites

Φάνηκε και εμένα, πολυ δουλειά έπεσε το σαββατο! :D

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 24-04-2015 14:06 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-05-2015 09:17 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Άντε ξεκόλλησε σιγά σιγά μου φαίνεται εγώ ακόμα περιμένω...:wacko:

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-04-2015 13:40 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-04-2015 01:16 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενα απο τα δεματα που περιμενω φανηκε επιτέλους!!!

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-04-2015 13:37 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-04-2015 09:19 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-05-2015 08:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδια.. Και μεις απο Μαρτιο τι θα κανουμε? :wacko: Περιμενω πεντε πακετα απο aliexpress, τα δυο μαλιστα ερχονται με ακυρες μεταφορικες που ουτε καν εντοπιζονται! Αντε τωρα να κανεις υπομονη χωρις καν να ξερεις που βρισκονται... Αν εχει καποιος εμπειρια απο WS-Shiping post και απο YANWEN ας με βοηθησει λιγο! Η μια απο WS-Shiping post εντοπιζεται αλλα εχει καποιες πληροφοριες που δεν καταλαβαινω και ειναι κολλημενω εδω και μερες!!! Απο YANWEN δεν το εντοπιζει καν!!!! Ξερω πως ειναι απο τις μη αναγνωρισμενες εταιριες μεταφορων αλλα αν καποιος εχει λαβει πακετο απο αυτους ας μου πει γιατι εχω αρχισει και ανησυχω :cry:

Στο aliexpress διπλα στο tracking σου δίνουν κι ένα site όπου παρακολουθείς την πορεία του δεματος.

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress διπλα στο tracking σου δίνουν κι ένα site όπου παρακολουθείς την πορεία του δεματος.

 

Το ξερω φιλε μου. Βαζω το track number μου σε αυτο το site YANWEN που μου εδωσαν και δεν το εντοπιζει! Σημερα ελαβα μήνυμα απο τον Κινεζο οτι μου δωσε λαθος track number, μου δινει εναν αλλον και κατα τα λεγομενα του θα πρεπει να μου εμφανισει την ημερα που αναχωρησε απο Κινα.. Αντι αυτου η μονη πληροφορια που εμφανιζεται ειναι οτι εφτασε Ελλαδα 17/05/2015 ενω σημερα εχουμε 16/05/2015!!!! Αντε βγαλε ακρη...:angry:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω φιλε μου. Βαζω το track number μου σε αυτο το site YANWEN που μου εδωσαν και δεν το εντοπιζει! Σημερα ελαβα μήνυμα απο τον Κινεζο οτι μου δωσε λαθος track number, μου δινει εναν αλλον και κατα τα λεγομενα του θα πρεπει να μου εμφανισει την ημερα που αναχωρησε απο Κινα.. Αντι αυτου η μονη πληροφορια που εμφανιζεται ειναι οτι εφτασε Ελλαδα 17/05/2015 ενω σημερα εχουμε 16/05/2015!!!! Αντε βγαλε ακρη...:angry:

Άρα έφτασε σήμερα. Στην Κίνα είναι 6 ώρες μπροστά κι έχουν 17/5 τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα έφτασε σήμερα. Στην Κίνα είναι 6 ώρες μπροστά κι έχουν 17/5 τώρα.

 

Σοβαρα? Να 'σαι καλα φιλε μου! Δε θα το ειχα σκεφτει γιατι σε ολα τα αλλα site δε σου βγαζει τις πληροφοριες με διαφορα ωρας :blink: Μου εμφανίζει αυτο..

2015-05-17 00:00 Greece Arrive at Greece Airport-(Yanwen's Track End)

Οποτε τωρα που ειναι ανεξάρτητη εταιρια και δεν εντοπιζεται απο δω και περα απο τα ΕΛΤΑ παω στη τυχη μετα απο μερες και το αναζητω εκει? Γιατι απο 'τι μου ειπε καποιος εδω στο φορουμ δε τα στελνουν συστημενα.. Ευχαριστω και παλι :O

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα? Να 'σαι καλα φιλε μου! Δε θα το ειχα σκεφτει γιατι σε ολα τα αλλα site δε σου βγαζει τις πληροφοριες με διαφορα ωρας :blink: Μου εμφανίζει αυτο..

2015-05-17 00:00 Greece Arrive at Greece Airport-(Yanwen's Track End)

Οποτε τωρα που ειναι ανεξάρτητη εταιρια και δεν εντοπιζεται απο δω και περα απο τα ΕΛΤΑ παω στη τυχη μετα απο μερες και το αναζητω εκει? Γιατι απο 'τι μου ειπε καποιος εδω στο φορουμ δε τα στελνουν συστημενα.. Ευχαριστω και παλι :O

Θα σου έρθει ειδοποίηση σπίτι για απλό δέμα (ίδιο χαρτάκι με τα συστημένα αλλά χωρίς tracking number) για να πας στα ελτά να το πάρεις. Αν έχεις προβλήματα με τον ταχυδρόμο στην περιοχή σου (περνάει σπάνια, δεν αφήνει ειδοποιητήρια ούτε για συστημένα), πας κατα διαστήματα στα ελτά και ζητάς να ψάξεις τον κατάλογο απλών δεμάτων (ειν ένας κατάλογος με λίστα αφίξεων ανά ημέρα) για το όνομά σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει ειδοποίηση σπίτι για απλό δέμα (ίδιο χαρτάκι με τα συστημένα αλλά χωρίς tracking number) για να πας στα ελτά να το πάρεις. Αν έχεις προβλήματα με τον ταχυδρόμο στην περιοχή σου (περνάει σπάνια, δεν αφήνει ειδοποιητήρια ούτε για συστημένα), πας κατα διαστήματα στα ελτά και ζητάς να ψάξεις τον κατάλογο απλών δεμάτων (ειν ένας κατάλογος με λίστα αφίξεων ανά ημέρα) για το όνομά σου.

Εχω ενα θεμα με τα χαρτακια η αληθεια ειναι αλλα θα εχω το νου μου! Ετσι και αλλιως αναμένεται καθυστέρηση στο αεροδρομιο με τους σακους οποτε εχω να περιμενω.. Ευχαριστω για τη βοηθεια :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με τα χαρτακια η αληθεια ειναι αλλα θα εχω το νου μου! Ετσι και αλλιως αναμένεται καθυστέρηση στο αεροδρομιο με τους σακους οποτε εχω να περιμενω.. Ευχαριστω για τη βοηθεια :happy:

τα πακέτα χωρίς tracking συνήθως φτάνουν πιο γρήγορα, γιατί δεν περνάνε από πολλή γραφειοκρατεία (εγω τα παραλαμβάνω πάρα πολύ νωρίτερα από τα συστημένα)

Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα χωρίς tracking συνήθως φτάνουν πιο γρήγορα, γιατί δεν περνάνε από πολλή γραφειοκρατεία (εγω τα παραλαμβάνω πάρα πολύ νωρίτερα από τα συστημένα)

 

Μια χαρα! Μακαρι γιατι περιμενω αλλα 3 και με τις καθυστερησεις και τις ακυρες μεταφορικες εχω φρικαρει! Πρωτη φορα τετοια ζαλουρα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν δημοσιεύσεις. Παραμείνετε στο θέμα, προσωπικές διαφωνίες λύστε τις με προσωπικά μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...