Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις σήμερα παρέλαβα μετά από 41 ημέρες αναμονής! Καλή υπομονή και αναμονή στους υπολοίπους.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-11-2014 13:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-11-2014 13:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2014 07:13 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 21-12-2014 16:14 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 22-12-2014 23:56 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ 23-12-2014 07:54 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 23-12-2014 09:22 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 23-12-2014 11:44 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

 

Χαρας το κουραγιο σου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF300602817SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ-ΠΛΗΡΩΜΗ 05-12-2014

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-12-2014 18:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-12-2014 35:00 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-12-2014 10:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 10:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 11:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

 

Αυριο μάλλον Θα είναι Χανιά. Για να δούμε αν θα είναι η τυχερή μου μέρα!

 

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τα παρακάτω... Δεν καταλαβαίνω αν έχουν φύγει ή όχι!

Chinapost

RG103135177CN

RI262384663CN

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF300602817SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ-ΠΛΗΡΩΜΗ 05-12-2014

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-12-2014 18:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-12-2014 35:00 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-12-2014 10:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 10:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 11:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

 

Αυριο μάλλον Θα είναι Χανιά. Για να δούμε αν θα είναι η τυχερή μου μέρα!

 

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τα παρακάτω... Δεν καταλαβαίνω αν έχουν φύγει ή όχι!

Chinapost

RG103135177CN

RI262384663CN

 

Συμφωνα και με τον οδηγο της πρωτης σελιδας εχουν φυγει για Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2014 13:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-12-2014 10:03 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 22-12-2014 12:21 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

 

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 2Η ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ. ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ (ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΔΗΛ)

ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

 

συγνώμη για τα caps

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μέχρι το ΣΚ άμα μπορέσω να φτιάξω ένα online tool για να μπορείτε να τσεκάρετε (σε περίπτωση που δεν βρίσκετε το πακέτο σας στο ταχυδρομείο της χώρας προέλευσης μετά από 7 ημέρες) αν το tracking number που σας έδωσαν είναι σωστό (φυσικά όχι άμα υπάρχει).

 

Εδώ μπορείτε να κάνετε τον έλεγχο για το άμα το tracking number είναι αληθές ή όχι.

 

Σε design και ελέγχους πάσχει λίγο, λόγο έλλειψης χρόνου, γι'αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται.

 

http://honor6.nianios.gr/tracknumbervalidity.php

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να κάνετε τον έλεγχο για το άμα το tracking number είναι αληθές ή όχι.

 

Σε design και ελέγχους πάσχει λίγο, λόγο έλλειψης χρόνου, γι'αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται.

 

http://honor6.nianios.gr/tracknumbervalidity.php

 

ΤΕΛΕΙΟ

ΠΑΙΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΟ

ΠΑΙΖΕΙ

 

Προφανώς και παίζει :lol::lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να κάνετε τον έλεγχο για το άμα το tracking number είναι αληθές ή όχι.

 

Σε design και ελέγχους πάσχει λίγο, λόγο έλλειψης χρόνου, γι'αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται.

 

http://honor6.nianios.gr/tracknumbervalidity.php

 

μπραβο φιλε μου

συγχαρητηρια , ειναι τελειο... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αυτο RC410857NL περιμένω για παραλαβή. Ψάχνοντας σε διάφορα site το tracking number κάπου μου έβγαλε ότι στις 13:00 αναχώρηση απο το post αεροδρομίου., αλλά δεν μπορώ να βρω πάλι αυτό το site. Μένω Αθήνα λέτε μήπως να παραλάβω αύριο; Μπα.... Edited by argyka
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω την βοήθειά σας.

Σκέφτομαι να κάνω παραγγελία από το chinavasion.

Εκεί είδα ότι το πακέτο σου το στέλνουν με airmail (?) και χρέωση 11€,δεν είδα πουθενά free shipping ώστε να έρθει με το ταχυδρομείο.

Με αυτό το Αirmail έχει τελωνείο,θα έχω πρόβλημα όπως με Courier?

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ1:Το μαγαζί είναι αξιόπιστο?

ΥΓ2: Παράκληση προς τους διαχειριστές να μην σβήσουν ξανά το μνμ,αλλά να το μετακινήσουν στο σωστό ποστ,αν πάλι δεν το έγραψα στο σωστό σημείο.

 

Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο RC410854367NL περιμένω για παραλαβή. Ψάχνοντας σε διάφορα site το tracking number κάπου μου έβγαλε ότι στις 13:00 αναχώρηση απο το post αεροδρομίου., αλλά δεν μπορώ να βρω πάλι αυτό το site. Μένω Αθήνα λέτε μήπως να παραλάβω αύριο; Μπα....

Και εγώ "μπα" θα έλεγα . Ή μάλλον "Bah, humbug!", για να είμαι και στο κλίμα των ημερών http://www.kolobok.us/smiles/artists/mother_goose/MG_285.gif

 

Καλησπέρα.

Θέλω την βοήθειά σας.

Σκέφτομαι να κάνω παραγγελία από το chinavasion.

Εκεί είδα ότι το πακέτο σου το στέλνουν με airmail (?) και χρέωση 11€,δεν είδα πουθενά free shipping ώστε να έρθει με το ταχυδρομείο.

Με αυτό το Αirmail έχει τελωνείο,θα έχω πρόβλημα όπως με Courier?

Ευχαριστώ.

Το Chinavision δεν έχει δωρεάν αποστολή, με κανένα τρόπο. Το airmail είναι απλό ταχυδρομείο, πρόσεξε μόνο μήπως έχει ξεχωριστή επιλογή για tracking number.

 

Αν είναι αξιόπιστο τώρα, θα σου πούνε στο νήμα για την αξιοπιστία καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να κάνετε τον έλεγχο για το άμα το tracking number είναι αληθές ή όχι.

 

Σε design και ελέγχους πάσχει λίγο, λόγο έλλειψης χρόνου, γι'αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται.

 

http://honor6.nianios.gr/tracknumbervalidity.php

Μπράβο Ρωμανέ, το είπες και το έκανες. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/g132.gif

Η Θεσσαλονίκη έδωσε τα φώτα της και ας μην την "φώτισε" ο Μπουτάρης .... :lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου

συγχαρητηρια , ειναι τελειο... :)

 

Romanos.... Respect για τις πολύτιμες συμβουλές - βοήθειες (αντικειμενικες και ψυχολογικες πολλές φορές) :)

 

Μπράβο Ρωμανέ, το είπες και το έκανες. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/g132.gif

Η Θεσσαλονίκη έδωσε τα φώτα της και ας μην την "φώτισε" ο Μπουτάρης .... :lol::lol:

 

Τίποτα παίδες, σε δουλειά να βρισκόμαστε :lol::lol: Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα σέμερα μία αγορά κινητού από το vickmall και την εκανα μέσω paypal.Θα ήθελα να ρωτήσω ο κωδικός που μου έστειλαν για την παραγγελία είναι αυτός με τον οποίο θα αναζητώ το πακέτο που βρίσκεται ?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να κάνετε τον έλεγχο για το άμα το tracking number είναι αληθές ή όχι.

 

Σε design και ελέγχους πάσχει λίγο, λόγο έλλειψης χρόνου, γι'αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται.

 

http://honor6.nianios.gr/tracknumbervalidity.php

 

good job Romanos!!

 

 

Συμφωνα και με τον οδηγο της πρωτης σελιδας εχουν φυγει για Ελλαδα..

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, τον είχα διαβάσει τον οδηγό αλλά μπερδέυτικα με το singpost που όταν φύγει γράφει DESPATCHED TO OVERSEAS. περίμενα να δω κάτι τέτοιο γι'αυτό ρώτησα.

Edited by Kirkchania
Link to comment
Share on other sites

εκανα σέμερα μία αγορά κινητού από το vickmall και την εκανα μέσω paypal.Θα ήθελα να ρωτήσω ο κωδικός που μου έστειλαν για την παραγγελία είναι αυτός με τον οποίο θα αναζητώ το πακέτο που βρίσκεται ?

Αν δεν είναι της μορφής που περιγράφει ο Ρωμανός, λογικά είναι ο αριθμός παραγγελίας και όχι αποστολής. Τις επόμενες μέρες θα πάρεις και τον αριθμό αποστολής

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι της μορφής που περιγράφει ο Ρωμανός, λογικά είναι ο αριθμός παραγγελίας και όχι αποστολής. Τις επόμενες μέρες θα πάρεις και τον αριθμό αποστολής

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το tracking Number πωσ το περνω και από ποιον?

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ έκανες την παραγγελια? Το tracking number θα στο δώσει ο πωλητής...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall στέλνει τον αριθμό αποστολής και στο PayPal, όπως κάνει το Minideal;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σήμερα το μεσημέρι

 

Μεσημέρι εδώ, βράδυ εκεί. Ακόμα και η Selina είναι offline :lol:

 

Αύριο-μεθαύριο θα τον στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall στέλνει τον αριθμό αποστολής και στο PayPal, όπως κάνει το Minideal;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεσημέρι εδώ, βράδυ εκεί. Ακόμα και η Selina είναι offline :lol:

 

Αύριο-μεθαύριο θα τον στείλουν.

 

ναι σωστά :lol::lol:ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο RC410854367NL περιμένω για παραλαβή. Ψάχνοντας σε διάφορα site το tracking number κάπου μου έβγαλε ότι στις 13:00 αναχώρηση απο το post αεροδρομίου., αλλά δεν μπορώ να βρω πάλι αυτό το site. Μένω Αθήνα λέτε μήπως να παραλάβω αύριο; Μπα....

 

22/12 έφτασε Ελλάδα. Στην καλύτερη των περιπτώσεων, θα παραλάβεις 29/12...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι βλέπω να ´εχει φτάσει 18/12;:worry:

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-12-2014 08:44 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

To 18\12 που το βλέπεις;

 

Ρε παιδιά, είναι νόμιμο δίνοντας σε ένα site ένα αριθμό αποστολής, αυτό το site να βγάζει φάτσα-φόρα ονόματα και διευθύνσεις αποστολέα και παραλήπτη;

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...