Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα προς ενημερωση το Μ.Δ. ειναι η μοναδα διαλογης και ειναι εκει που ειναι ολοι οι ταχυδρομοι. πηγα και το πηρα το πακετο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ξαναποσταρω...εχει παρει καποιος πακετο με PostNL που ειχε αναμεσα 15-19 /9 στο track " The item has arrived in the country of destination" ? γιατι το δικο μου RS125994380NL εχει κολλησει εκει απο τις 18/9 "2014-09-18 08:28, The item has arrived in the country of destination"

εκτος απο τον @evansarmor

Link to comment
Share on other sites

το ξαναποσταρω...εχει παρει καποιος πακετο με PostNL που ειχε αναμεσα 15-19 /9 στο track " The item has arrived in the country of destination" ? γιατι το δικο μου RS125994380NL εχει κολλησει εκει απο τις 18/9 "2014-09-18 08:28, The item has arrived in the country of destination"

εκτος απο τον @evansarmor

 

Εμένα φίλε στις 17/9 λέει ότι έφτασε στην Ελλάδα και από τις 15/9 είναι "in conta IPS". Δεν ξέρω τι γίνεται. Πριν λίγο στις ειδήσεις είδα ότι είχαν μια άσκηση στο Ελ. Βενιζέλος για λαθραία-ναρκωτικά-διαβατήρια κ.α. Μπορεί να άργησαν για αυτό. Δες το δικό μου στάτους

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50249&stc=1&d=1411573229

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε στις 17/9 λέει ότι έφτασε στην Ελλάδα και από τις 15/9 είναι "in conta IPS". Δεν ξέρω τι γίνεται. Πριν λίγο στις ειδήσεις είδα ότι είχαν μια άσκηση στο Ελ. Βενιζέλος για λαθραία-ναρκωτικά-διαβατήρια κ.α. Μπορεί να άργησαν για αυτό.

 

ακριβως το ιδιο και εμενα με τις ιδιες ημερομηνιες. ή ξεχαστηκε ο σακος μας ή εχει πεσει τρελη δουλεια και σε συνδιασμο με την ελλειψη προσωπικου μας πανε πισω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι,ακομα δεν εμφανιζει τιποτα!! Δες και εσυ !! RF282178025SG

Στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ δείχνει οτι το πακέτο έκλεισε από International Postal Service στις 16 Σεπτέμβρη.

Περίμενε 10 - 15 ημέρες ακόμα για να μπει στην Ελλάδα.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε στις 17/9 λέει ότι έφτασε στην Ελλάδα και από τις 15/9 είναι "in conta IPS". Δεν ξέρω τι γίνεται. Πριν λίγο στις ειδήσεις είδα ότι είχαν μια άσκηση στο Ελ. Βενιζέλος για λαθραία-ναρκωτικά-διαβατήρια κ.α. Μπορεί να άργησαν για αυτό. Δες το δικό μου στάτους

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50249&stc=1&d=1411573229

Στο screenshot που έχεις βάλει το πρώτο κόκκινο τετραγωνάκι αντιστοιχεί στην 3η καταχώρηση από κάτω και όχι στην δεύτερη.

Όταν δηλαδή καταχωρήθηκε η αποστολή στο σύστημα IPS.

Δεν έχει φτάσει Ελλάδα το δέμα αν δεν γράψει Άφιξη στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ.

Το εχουμε γράψει τόσες φορές.

Και καταλάβετε όλοι σας ποια πως σε 10 ημέρες ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να φτάσει δέμα στα χέρια σας με απλό ταχυδρομείο.

Η διαφορά ημερών από την πρώτη μέχρι την τελευταία καταχώρηση στο screenshot είναι μόλις 9 ημέρες.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

το ξαναποσταρω...εχει παρει καποιος πακετο με PostNL που ειχε αναμεσα 15-19 /9 στο track " The item has arrived in the country of destination" ? γιατι το δικο μου RS125994380NL εχει κολλησει εκει απο τις 18/9 "2014-09-18 08:28, The item has arrived in the country of destination"

εκτος απο τον @evansarmor

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενός άλλου μέλους του φόρουμ του ήρθε 20/09/2014 και την ίδια μέρα άλλαξε το status σε "The item has been processed to the country of destination". Τι να πω δεν ξέρω. :(

Link to comment
Share on other sites

2014-09-22 18:55, Local mail tracking

2014-09-05 18:00, Order departed on flight from origin

2014-09-05 10:00, Order dispatched

2014-08-30 10:00, Order Shipment recorded

 

καλησπερα. μια βοηθεια. εκανα παραγγελια στο Bangood 22/8 και εγινε shipped στης 28/8 . Ειμαι στις 35 μερες τωρα και απο οτι φαινεται δεν προκειται να ερθει συντομα. τι λετε να κανω? Να επικοινωνησω μαζι τους ή κανω dispute στο paypal γιατι πλησιαζει και σκ και φοβαμαι οτι θα χασω τα λεφτα μου

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ δείχνει οτι το πακέτο έκλεισε από International Postal Service στις 16 Σεπτέμβρη.

Περίμενε 10 - 15 ημέρες ακόμα για να μπει στην Ελλάδα.

 

Σε ποιο site βλεπεις για τα ΕΛΤΑ? Tοσο πολυ θελει για να μπει Ελλαδα???

Link to comment
Share on other sites

"Ελτα" μηπως;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κολλήσει απο 12-8 παίρνω στα ελτα μου λένε δεν έχει φθάσει ακόμα

στην Ελλάδα,έτσι αργούν πάντα από έξω μου είπε η κοπέλα στο τηλ κέντρο. υπάρχει περίπτωση να χάθηκε?

δεν έκανα καταγγελία στην pay pal γιατί το κόστος είναι μικρο 4,50 ευρώ για μια μπαταρία κινητού

RC435863807HK

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κολλήσει απο 12-8 παίρνω στα ελτα μου λένε δεν έχει φθάσει ακόμα

στην Ελλάδα,έτσι αργούν πάντα από έξω μου είπε η κοπέλα στο τηλ κέντρο. υπάρχει περίπτωση να χάθηκε?

δεν έκανα καταγγελία στην pay pal γιατί το κόστος είναι μικρο 4,50 ευρώ για μια μπαταρία κινητού

RC435863807HK

 

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...δικο μου πακετο με ΗΚ post RC312826661HK Order Time: 04:27 Aug. 29 2014 το εστειλε στις 2014-09-02 15:19 και το παρελαβα στις 2014-09-17 12:45 και εσενα απο πριν και ακομα τιποτα... την ιδια μερα παραγγειλα και καποιο αλλο με CHINA POST και εχει κολλησει απο τις 6/9 RI124032270CN, καποιο αλλο RS476473700CN δεν το εμφανιζει καθολου στο 17track ουτε στο site των κινεζικων ταχυδρομειων http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp αλλα ο τυπος μου ειπε να το κοιταζω στο http://www.faspeed.com/ και εκει φαινεται να ταξιδευει....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site βλεπεις για τα ΕΛΤΑ? Tοσο πολυ θελει για να μπει Ελλαδα???

http://www.elta.gr

Ναι τόσο. Διάβασε και τον οδηγό στο πρώτο post.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα εχει τεθει στην σελιδα 339

23 Σεπ. 2014, 15:46 post #5078

sweden post

 

προέκυψε αλλαγη και σας ενημερωνω, αν ξερει κανεις τι εχει γινει ας απαντησει:

 

2014-09-26 Local mail tracking

2014-09-17 Warning message " Item detained (unfit for Airmail delivery). Please contact the company you made this purchase from"

2014-09-15 The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-09-15 Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-09-15 Order departed from sorting hub

2014-09-11 Order Shipment recorded

 

τι σημαίνει το Local mail tracking ??

θα παρει πολυ ακομα να ερθει ελλάδα??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι πλέον πρέπει να παρακολουθείς την εξέλιξη της αποστολής από τον τοπικό πάροχο μεταφορών.

Δηλαδή τα ΕΛΤΑ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος γιατι και εγω εχω το ιδιο προβλημα( πιο πανω αναρτηση) και στο tracker των ελτα δεν βγαζει κατι. χωρις να ειμαι σιγουρος εννοιει μαλλον οτι ειναι σουηδια το "local"
Link to comment
Share on other sites

2014-09-22 18:55, Local mail tracking

2014-09-05 18:00, Order departed on flight from origin

2014-09-05 10:00, Order dispatched

2014-08-30 10:00, Order Shipment recorded

 

καλησπερα. μια βοηθεια. εκανα παραγγελια στο Bangood 22/8 και εγινε shipped στης 28/8 . Ειμαι στις 35 μερες τωρα και απο οτι φαινεται δεν προκειται να ερθει συντομα. τι λετε να κανω? Να επικοινωνησω μαζι τους ή κανω dispute στο paypal γιατι πλησιαζει και σκ και φοβαμαι οτι θα χασω τα λεφτα μου

 

καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

16/9 επιβεβαιωση παραγγελιας

22/9 despached to overseas

Απο τοτε καμια αλλη ενημερωση!παιζει να εχει φτασει Ελλαδα αλλα να μην εχει γινει ακομη καταγραφη???

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γράφει στα ΕΛΤΑ; Χλωμό. Δώσε tracking number.

Έφυγε 22 Σεπτέμβρη από Κίνα και ήθελες να εχει φτάσει κιόλας Ελλάδα;

Διάβασε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...