Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμ, έλα που ανιχνεύεται μόνο στα ΕΛΤΑ track number RE956727479SE

Πάρε τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ, γιατί το νούμερο που έδωσες φαίνεται ότι είναι στην Ελλάδα εδώ και 14 ημέρες ...:blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ σωστός δεν το είχα σκεφτεί. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Το ευχαριστω σε ολα τα παιδια του φορουμ που βοηθανε και βγαζουμε ακρη. Και μενα αλλος μου το ειχε προτεινει:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι τι είναι ξέρει κανείς? (οι 3 τελευταίες ενημερώσεις) Το έβγαλαν βόλτα να πάρει αέρα και το επέστρεψαν? :lol:

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 09-07-2014 12:31 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

11-07-2014 01:56 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-07-2014 03:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

11-07-2014 07:00 Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Item arr Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 11-07-2014 07:30 Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Item to be delivered 11-07-2014 08:33 Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

11-07-2014 10:11 Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Item in conta Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 11-07-2014 14:05 Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231334138

 

Σε απεργία στις 16 Ιουλίου οι ταχυδρομικοί του νομού Αττικής

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231334138

 

Σε απεργία στις 16 Ιουλίου οι ταχυδρομικοί του νομού Αττικής

 

Απαντάς σε εμένα? :rolleyes: Δλδ εν όψη απεργίας βγάζουν προς παράδοση και τα επιστρέφουν στο κατάστημα μέχρι να έρθει ο εποχικός ?:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν απαντάω σε εσένα για γενική πληροφόρηση το έβαλα :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω παραγγειλει απο vickmall ενα huawei honor 3c στις 7 ιουλη tracking number πηρα στις 8 μεχρι εδω ολα πολυ καλα.σημερα ομως το 17track μου εβγαλε χωρα αποστολης μεγαλη βρετανια και οχι ελλαδα το κοιταξα και στην singapore post και παλυ το ιδιο. ξερετε κατι τι κανουμε απο εδω και περα; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω παραγγειλει απο vickmall ενα huawei honor 3c στις 7 ιουλη tracking number πηρα στις 8 μεχρι εδω ολα πολυ καλα.σημερα ομως το 17track μου εβγαλε χωρα αποστολης μεγαλη βρετανια και οχι ελλαδα το κοιταξα και στην singapore post και παλυ το ιδιο. ξερετε κατι τι κανουμε απο εδω και περα; ευχαριστω πολυ

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα γιά να ελέγξουν που το έστειλαν ...

Φωτογραφίες δεν σου έστειλαν;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 22 μερες που παρηγγειλα απο το minideal..εδω και 17 μερες ειναι dispatched to overseas...εχει αρχισει ν μ την δινει το ολο θεμα...τι να κανω?
Μετά από σχεδόν 3 χρόνια,πάλι πίσω!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 22 μερες που παρηγγειλα απο το minideal..εδω και 17 μερες ειναι dispatched to overseas...εχει αρχισει ν μ την δινει το ολο θεμα...τι να κανω?

Υπομονη φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω παραγγειλει απο vickmall ενα huawei honor 3c στις 7 ιουλη tracking number πηρα στις 8 μεχρι εδω ολα πολυ καλα.σημερα ομως το 17track μου εβγαλε χωρα αποστολης μεγαλη βρετανια και οχι ελλαδα το κοιταξα και στην singapore post και παλυ το ιδιο. ξερετε κατι τι κανουμε απο εδω και περα; ευχαριστω πολυ

 

Μου έχει τύχει αντίστοιχο σκηνικό αλλά με Ισπανία. Τα στοιχεία μου ήταν κανονικά γραμμένα απλά κάνανε λάθος στην Signpost και το προωθησαν Ισπανία. Όταν έφθασε Ισπανία το επαναπροωθησαν Ελλάδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παλιά μου είχαν δώσει ένα τράκινγκ το οποίο είχε ήδη φτάσει γερμανία:lol:

 

Επικοινώνησα και μου έστειλαν καινούριο:wacko:

 

Ότι να 'ναι δηλαδή μερικές φορές:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει αντίστοιχο σκηνικό αλλά με Ισπανία. Τα στοιχεία μου ήταν κανονικά γραμμένα απλά κάνανε λάθος στην Signpost και το προωθησαν Ισπανία. Όταν έφθασε Ισπανία το επαναπροωθησαν Ελλάδα.

Λάθος κάνει το κατάστημα, τα καρτελλάκια με το tracking number δεν τα βάζει το ταχυδρομείο .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε το πακετάκι:up::dance:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-07-2014 14:43 IPS

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 04:45 IPS

 

 

Καλός χρόνος...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια αγορά(την πρώτη μου αγορά :p) από minideal

Θέλω το κινητό να έρθει με κάποια συγκεκριμένα πράγματα(root,ελληνικά κλπ)

Βλέπω λοιπόν ότι κάτω από κάθε κινητό σχολιάζουν λέγοντας ένα κωδικό(της παραγγελίας υποθέτω) και μετά τι θέλουν

Έτσι ζητάς τι θέλεις?εννοώ τα βλέπουν πριν σου ετοιμάσουν το κινητό και στο ετοιμάζουν

σύμφωνα με αυτά που ζητάς ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να ζητήσεις τι θέλεις?

Εγώ αυτό το σχόλιο πότε το γράφω?όταν έχω δημιουργήσει την παραγγελία και πριν προχωρήσω στην πληρωμή ή μετά

την δημιουργία της παραγγελίας και μετά την πληρωμή

Ευχαριστώ :)

 

κάποιος??? :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Ανοίγοντας το site του minideal βγαίνει ένα παραθυράκι με chat...

 

Πάτα σε όποιο όνομα είναι online και θα σου λύσουν όλες τις απορίες.

 

Είναι πολύ εξυπηρετικοί;)

Link to comment
Share on other sites

η πολυ απλα στειλε ενα μειλ με τις απαιτησεις σου (ροοτ ,δωρακια που σου υποσχεθηκαν στο τσατ, gift συσκευασια κ.τ.λ στο τμημα πωλησεων αφου εχεις ολοκληρωσει την παραγγελια)
Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/07/12 13:13:49

2014-07-12 05:01, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-07-02 15:15, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/07/12 13:13:49

2014-07-12 08:01, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-07-04 15:15, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-02 15:15, Received from Customer

 

Παραγγελία από vickmall. Ξέρει κανείς τα επόμενα στάδια και πόσες μέρες αναμονής ακόμα; Είναι η πρώτη φορά που έκανα παραγγελία από εξωτερικό και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στο site των ΕΛΤΑ με το κωδικό και πες μας τι σου βγάζει.

 

Συνήθως χρειάζονται 2-3 εργάσιμες αναλόγως και σε ποιο μέρος της Ελλάδας είσαι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στο site των ΕΛΤΑ με το κωδικό και πες μας τι σου βγάζει.

 

Συνήθως χρειάζονται 2-3 εργάσιμες αναλόγως και σε ποιο μέρος της Ελλάδας είσαι.

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αθήνα είμαι, Πειραιά.

 

Μου βγάζει το ίδιο αλλά στα ελληνικά

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-07-2014 15:15 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:01 IPS

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αθήνα είμαι, Πειραιά.

 

Μου βγάζει το ίδιο αλλά στα ελληνικά

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-07-2014 15:15 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:01 IPS

 

:)

 

Το ίδιο ισχύει τότε 2-3 εργάσιμες. :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι μέρα αφίξεων σήμερα.

Και μένα έφτασαν στην χώρα 2 από τα 10 πακετάκια που περιμένω :)

 

Αυτό τώρα δεν είναι ρεκόρ;

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-07-2014 16:08 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:35 IPS

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση αν ξερει καποιος να μου απαντησει.αυτα μου βγαζει στο tracking των ελτα

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-07-2014 07:17 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-07-2014 08:25 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

αποτι διαβασα στον οδηγο μετα θα φυγει να παει στα ελτα courier της περιοχης μου.μπορω να τους παρω τηλ αυριο πρωι πρωι και να τους πω οταν θα το παραλαβουν απο το κδ αθηνων να το κρατησουν να παω να το παραλαβω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση αν ξερει καποιος να μου απαντησει.αυτα μου βγαζει στο tracking των ελτα

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-07-2014 07:17 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-07-2014 08:25 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

αποτι διαβασα στον οδηγο μετα θα φυγει να παει στα ελτα courier της περιοχης μου.μπορω να τους παρω τηλ αυριο πρωι πρωι και να τους πω οταν θα το παραλαβουν απο το κδ αθηνων να το κρατησουν να παω να το παραλαβω απο εκει?

 

Θα πάει στα ΕΛΤΑ της περιοχή σου, όχι στο ΕΛΤΑ πόρτα-πόρτα (courier που λες) και θα σου έρθει ειδοποίηση να πας να παραλάβεις.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...