Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το σεναριο συμφωνα με το οποιο στο ακουσμα dispute δεν αγχωθηκαν αλλα μας λυπηθηκαν, εριξαν μια δευτερη ματια στην αποθηκη του αεροδρομιου και βρηκαν το τσουβαλακι, σε καλυπτει για να το κλεισουμε εδω; Αν οχι παραδεχομαι οτι το αρχικο μου μνμ ειχε λαθος φιλοσοφια και το σταματω εδω...

 

please μη μου χαλας τη χαρα της στιγμης. Τοσες μερες νομιζα οτι δεν θα ρθει το κινητο. Τωρα ειμαι στη φαση με το αγχος αν ηρθε σωστα η παραγγελια και δεν εχει καποιο προβλημα... :worry:

 

όντως ρε παιδί μου η χαρά δεν περιγράφεται. μη μας το χαλάτε! και στο κάτω κάτω μη σας τρώει η σοβαροφάνεια.Υπερβάλλουμε για να δώσουμε αίσθηση και στη χαρά μας! περιμένουμε με αγωνία να το πάρουμε στα χέρια μας! aggeloszog και giotispaok έτσι αγχωνόμασταν και εμείς και ψαχνόμασταν. Κάποιες φορές καθυστερεί και καθυστερεί περισσότερο απ΄ότι πιστεύεις

 

Υ.Γ.:Περιμένω την ταχυδρόμαινα τη Δευτέρα εν αγωνία, κι όταν θα τη δώ θα είναι σα να βλέπω τον Άγιο Βασίλη!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λες στην τελικη τυχη μαλλον και συμπτωση....Μετα απο το dispute στο paypal και μετα απο συνομιλιες μου με το to2c μεσο paypal οπου του ελεγα τα δικα μου αυτη τη στιγμη οντος ηρθε και εμενα...Αντε να δουμε και απο δευτερα τι θα εχει μεσα το πακετο...
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου το ίδιο.... Ολέ ολέ ναι ρεεεεε.... Χαχαχα... Θέλω να πω και ευχαριστώ στον evansarmor για την βοήθεια του. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ....
Link to comment
Share on other sites

δυναμικα με chinapost

 

2014-06-28 15:34, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-06-28 08:07, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-06-21 16:07, Item in conta IPS, IPS

2014-06-20 15:58, Receive Item From Customer, IPS

Link to comment
Share on other sites

Το σεναριο συμφωνα με το οποιο στο ακουσμα dispute δεν αγχωθηκαν αλλα μας λυπηθηκαν, εριξαν μια δευτερη ματια στην αποθηκη του αεροδρομιου και βρηκαν το τσουβαλακι, σε καλυπτει για να το κλεισουμε εδω; Αν οχι παραδεχομαι οτι το αρχικο μου μνμ ειχε λαθος φιλοσοφια και το σταματω εδω...

 

please μη μου χαλας τη χαρα της στιγμης. Τοσες μερες νομιζα οτι δεν θα ρθει το κινητο. Τωρα ειμαι στη φαση με το αγχος αν ηρθε σωστα η παραγγελια και δεν εχει καποιο προβλημα... :worry:

 

Βρε συ απορία δήλωσα δεν υπονοησα κατι

Καμία φορά δεν ξέρεις από που μπορεί να βγει είδηση...

Με γεια το κινητό και καλοδουλευτο

Link to comment
Share on other sites

δυναμικα με chinapost

 

2014-06-28 15:34, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-06-28 08:07, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-06-21 16:07, Item in conta IPS, IPS

2014-06-20 15:58, Receive Item From Customer, IPS

Κιολας?Σπας ρεκόρ ε?:D

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46659[/ATTACH]εμενα αυτό ξερει κανεις τι σημαινει?εχει ερθει Ελλαδα?Ειναι η πρωτη μου αγορα και δεν το κατεχω...:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46659[/ATTACH]εμενα αυτό ξερει κανεις τι σημαινει?εχει ερθει Ελλαδα?Ειναι η πρωτη μου αγορα και δεν το κατεχω...:wacko::wacko:

 

Σύμφωνα με τα παιδιά εδώ στο φόρουμ είναι σε κίνηση και περιμένεις να έρθει. Πάντως 1-2 σινγποστ που έλεγξα την επόμενη που έβγαλε αυτό στο 4px, ήρθαν Ελλάδα με ανανέωση στο στάτους στο τρακ των ΕΛΤΑ. Εμένα μου το έβγαλε εχθές οπότε το βράδυ ή την Δευτέρα (γιατι είναι και ΣΚ) θα έχω επιβεβαιώσει την παρατήρηση, αλλιώς απλά περιμένουμε και όντως οι Κινέζοι μας τα βγάζουν αυτά για να μας τρολλάρουν :DDD

 

Μόλις ανανεώθηκε το στάτους στα ΕΛΤΑ, μπήκε στην χώρα.... Άρα επιβεβαιώνεται ότι όταν μπαίνει στην χώρα πρώτα ανανεώνεται στην 4px (μάλλον απο κάποιο τρακινγκ με το που βγαίνει απο το αεροπλάνο ίσως???) και την επόμενη φαίνεται στα ΕΛΤΑ

Edited by Aelin
.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα παιδιά εδώ στο φόρουμ είναι σε κίνηση και περιμένεις να έρθει. Πάντως 1-2 σινγποστ που έλεγξα την επόμενη που έβγαλε αυτό στο 4px, ήρθαν Ελλάδα με ανανέωση στο στάτους στο τρακ των ΕΛΤΑ. Εμένα μου το έβγαλε εχθές οπότε το βράδυ ή την Δευτέρα (γιατι είναι και ΣΚ) θα έχω επιβεβαιώσει την παρατήρηση, αλλιώς απλά περιμένουμε και όντως οι Κινέζοι μας τα βγάζουν αυτά για να μας τρολλάρουν :DDD

 

Μόλις ανανεώθηκε το στάτους στα ΕΛΤΑ, μπήκε στην χώρα.... Άρα επιβεβαιώνεται ότι όταν μπαίνει στην χώρα πρώτα ανανεώνεται στην 4px (μάλλον απο κάποιο τρακινγκ με το που βγαίνει απο το αεροπλάνο ίσως???) και την επόμενη φαίνεται στα ΕΛΤΑ

Μακαρι...Και εμενα εχθες το εβγαλε αλλα το status στα ελτα παραμενει το ιδιο σημερα.Θα το τσεκαρω από Δευτερα

να δω αν αλλαξει.Αντε με το καλο!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

και εμένα στο ίδιο στάτους είναι απο παρασκευή, εύχομαι να το παραλάβω μέσα στην επόμενη εβδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Ενας οδηγός για εκτελωνισμό αχρείαστος νά είναι:lol::lol::lol:

http://www.akouseto.gr/ektelonismos-o-apolytos-odigos

 

Τον χρησιμοποίησα αλλά και χωρίς αυτόν βγάζεις άκρη

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα παντως σημερα του εντοπισμου αντικειμενων των ελτα δεν δουλευει.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα παντως σημερα του εντοπισμου αντικειμενων των ελτα δεν δουλευει.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

 

απο χθές το βράδυ δεν δουλεύει.... να δούμε πότε θα το φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα παντως σημερα του εντοπισμου αντικειμενων των ελτα δεν δουλευει.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

 

Λόγω Κυριακής προφανώς. Μέχρι και το Σάββατο δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω Κυριακής προφανώς. Μέχρι και το Σάββατο δουλεύει κανονικά.

 

Τι εννοείς? έχεις πληροφορίες οτι κάθε Κυριακή κάνουν shut down τους servers? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? έχεις πληροφορίες οτι κάθε Κυριακή κάνουν shut down τους servers? :blink:

 

Δεν εχω τετοια πληροφορια απλα και την προηγουμενη Κυριακη που ηθελα να κανω tracking μεσω ΕΛΤΑ courier αντιμετωπισα την ιδια κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, το vickmall με τι στέλνει? Το tracking number που μου εδωσαν είναι RF234392301SG, το http://www.singpost.com είναι το σωστό site ή υπάρχει και άλλο με πιο συχνές ενημερώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοια πληροφορια απλα και την προηγουμενη Κυριακη που ηθελα να κανω tracking μεσω ΕΛΤΑ courier αντιμετωπισα την ιδια κατασταση.

 

Ελπίζουμε λοιπόν να φτιάξει Δευτέρα

 

Παίδες μια ερώτηση, το vickmall με τι στέλνει? Το tracking number που μου εδωσαν είναι RF234392301SG, το http://www.singpost.com είναι το σωστό site ή υπάρχει και άλλο με πιο συχνές ενημερώσεις?

 

Ναι εκεί θα βλεπεις και αφού φύγει μετά απο αρκετές μέρες στο σιτε των ΕΛΤΑ θα γράψει ότι ήρθε. Αν δεν δουλεύει εκεί μπορείς να δείς και στην 4px

Edited by Aelin
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, το vickmall με τι στέλνει? Το tracking number που μου εδωσαν είναι RF234392301SG, το http://www.singpost.com είναι το σωστό site ή υπάρχει και άλλο με πιο συχνές ενημερώσεις?

14/06 παραγγελια και 16/06 αποστολη?

 

αν ναι τότε μαζί θα παραλάβουμε..

 

xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...