Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τα ΕΛΤΑ ΚΑι την χώρα προορισμού που την βάζεις χειροκίνητα

Τα στοιχεία λαμβάνονται από το ταχυδρομείο αποστολής και όχι από τα ΕΛΤΑ που είναι ο προορισμός ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα στοιχεία λαμβάνονται από το ταχυδρομείο αποστολής και όχι από τα ΕΛΤΑ που είναι ο προορισμός ...

 

Στα στοιχεία στο 17track λαμβάνονται και από το ταχυδρομείο αποστολής και το ταχυδρομείο προορισμού.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα στοιχεία στο 17track λαμβάνονται και από το ταχυδρομείο αποστολής και το ταχυδρομείο προορισμού.

Το ταχυδρομείο προορισμού συνήθως έχει μόνο το item in conta ips και μετά μόνο όταν φθάσει εκεί.

ΠΑΝΤΟΤΕ ανιχνεύουμε (εφ'όσον μπορούμε) το αντικείμενο στο αυθεντικό ταχυδρομείο αποστολής και όχι σε δευτερεύοντα όπως το 17track, 4Χ και άλλα γενικής φύσεως.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό του λέω και εγώ...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το ανιχνευσει συντομα...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα αλλού, αλλά μάλλον εδώ είναι πιο σωστά. Παρήγγειλα από το vickmall πριν κανά δυο βδομάδες μέσω singpost, και σήμερα μου έβγαλε στο tracking αυτό: Detained By Customs (Custom Area). Έχει τύχει ποτέ σε κανέναν; Θα επιστραφεί πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα αλλού, αλλά μάλλον εδώ είναι πιο σωστά. Παρήγγειλα από το vickmall πριν κανά δυο βδομάδες μέσω singpost, και σήμερα μου έβγαλε στο tracking αυτό: Detained By Customs (Custom Area). Έχει τύχει ποτέ σε κανέναν; Θα επιστραφεί πίσω;

 

Το μήνυμα που σου έβγαλε σημαίνει ότι κρατήθηκε το δέμα από το τελωνείο. Τώρα γιατί δεν ξέρω. Ελπίζω να μην σου έρθει καμία λυπητερή. Πες μας να ξέρουμε και εμείς που περιμένουμε από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα αλλού, αλλά μάλλον εδώ είναι πιο σωστά. Παρήγγειλα από το vickmall πριν κανά δυο βδομάδες μέσω singpost, και σήμερα μου έβγαλε στο tracking αυτό: Detained By Customs (Custom Area). Έχει τύχει ποτέ σε κανέναν; Θα επιστραφεί πίσω;

πες μας αν θες και τι είχε μέσα το δέμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

YZ410120440HK

RR452842104HK

 

Τα 2 απο πανω, ξερει κανεις με ποια εταιρια ειναι;

Που μπορω να παρακολουθησω εξελιξη;

Link to comment
Share on other sites

YZ410120440HK

RR452842104HK

 

Τα 2 απο πανω, ξερει κανεις με ποια εταιρια ειναι;

Που μπορω να παρακολουθησω εξελιξη;

Δοκίμασε εδώ ... :)

http://app3.hongkongpost.hk/CGI/mt/enquiry.jsp

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

YZ410120440HK

RR452842104HK

 

Τα 2 απο πανω, ξερει κανεις με ποια εταιρια ειναι;

Που μπορω να παρακολουθησω εξελιξη;

Αναφέρεται στον οδηγό στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

τι θελει να πει ?...θα εχουμε τιποτα μπλεξίματα με τελωνεια?..

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-05-2014 16:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-05-2014 20:00 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-05-2014 10:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 23-05-2014 14:49 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-05-2014 13:32 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-05-2014 15:19 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τι θελει να πει ?...θα εχουμε τιποτα μπλεξίματα με τελωνεια?..

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-05-2014 16:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-05-2014 20:00 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-05-2014 10:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 23-05-2014 14:49 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-05-2014 13:32 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-05-2014 15:19 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Τελωνείο πού είδες; Διαβασε τον οδηγό στο 1ο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το ανιχνευσει συντομα...

Στο chinapost δε φαίνεται το πακέετο.

http://track-chinapost.com/startairmail.php?code=RE236133239GR&submit=Track+again

Στα Ελτα και στο 17track δείχνει κέντρο διαλογής Αττικής.

RE236133239GR

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μέρες διαβάζω το forum για να βρω διάφορες απαντήσεις μιας και εγώ για πρώτη φορά παρήγγειλα από Kίνα και συγκεκριμένα από το aliexpress. Συγνώμη προκαταβολικά αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά δυστυχώς έχω και εγώ πρόβλημα.

 

Έδωσα την παραγγελία για ένα κινητό στις 12/05. Μετά από 2 μέρες ο πωλητής το έστειλε και μου έδωσε φυσικά και tracking number. Το θέμα είναι πως εδώ και πλέον 16 μέρες ο αριθμός αυτός είναι σε όλα τα site που υπάρχουν (και σε όλα τα apps που υπάρχουν) σε κατάσταση "not found".

 

Έστειλα φυσικά mail στον πωλητή, 3 συγκεκριμένα, αλλά δεν μου απάντησε σε κανένα. Το μόνο που έκανε είναι να κάνει extend το Purchase Protection. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό αλλά πλέον δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Δεν είναι νωρίς για να κάνω "Open Dispute";;;

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μέρες διαβάζω το forum για να βρω διάφορες απαντήσεις μιας και εγώ για πρώτη φορά παρήγγειλα από Kίνα και συγκεκριμένα από το aliexpress. Συγνώμη προκαταβολικά αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά δυστυχώς έχω και εγώ πρόβλημα.

 

Έδωσα την παραγγελία για ένα κινητό στις 12/05. Μετά από 2 μέρες ο πωλητής το έστειλε και μου έδωσε φυσικά και tracking number. Το θέμα είναι πως εδώ και πλέον 16 μέρες ο αριθμός αυτός είναι σε όλα τα site που υπάρχουν (και σε όλα τα apps που υπάρχουν) σε κατάσταση "not found".

 

Έστειλα φυσικά mail στον πωλητή, 3 συγκεκριμένα, αλλά δεν μου απάντησε σε κανένα. Το μόνο που έκανε είναι να κάνει extend το Purchase Protection. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό αλλά πλέον δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Δεν είναι νωρίς για να κάνω "Open Dispute";;;

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Και γιατί δεν δίνει το tracking code να το κοιτάξουμε;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο chinapost δε φαίνεται το πακέετο.

http://track-chinapost.com/startairmail.php?code=RE236133239GR&submit=Track+again

Στα Ελτα και στο 17track δείχνει κέντρο διαλογής Αττικής.

RE236133239GR

Στα ΕΛΤΑ δεν πρόκειται να σου βγάλει κάτι άλλο.

Μια φορά έστειλα και έκανε συνολικά 11 μέρες για τον τελικό προορισμό του .

Μάλλον ήμουν τυχερός ;;;

2014-03-31 14:33, 广州国际, 进口总包互封封发

2014-03-31 08:54, 广州国际, 进口总包互封开拆

2014-03-25 18:09, 北京国际, 进口总包互封封发

2014-03-25 10:21, 北京国际, 进口总包直封开拆, Arrival at outward office of exchange

2014-03-21 00:33, 雅典, 离开出口互换局, Departure from outward office of exchange

 

Origin Country - Greece:Tracking Consuming:10187 Millisecond

2014-03-20 10:43, ζζζζζζζζζζζζζζζ (ΚK) - ΕΛΤΑ

2014-03-20 08:31, Item Pick Up, ζζζζζζζζζζζζζζζ (ΚK) - ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

πες μας αν θες και τι είχε μέσα το δέμα

ένα κινητό

 

Για πείτε μου ρε παίδες τι καταλαβαίνετε από εδώ:

 

http://www.singpost.com/index.php?option=com_tablink&controller=tracking&task=trackdetail&layout=show_detail&tmpl=component&ranumber=RF228197215SG

 

Μήπως δεν είναι καν Ελλάδα;

Επικοινώνησα με τα ελτά και με είπαν ότι δεν μπορούν να το δουν ηλεκτρονικά αυτοί και ότι δε φαίνεται να έχει σταλθεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ένα κινητό

 

Για πείτε μου ρε παίδες τι καταλαβαίνετε από εδώ:

 

http://www.singpost.com/index.php?option=com_tablink&controller=tracking&task=trackdetail&layout=show_detail&tmpl=component&ranumber=RF228197215SG

 

Μήπως δεν είναι καν Ελλάδα;

Επικοινώνησα με τα ελτά και με είπαν ότι δεν μπορούν να το δουν ηλεκτρονικά αυτοί και ότι δε φαίνεται να έχει σταλθεί ακόμα.

 

Φίλε το δέμα σου έχει σταλεί στης 12/5 και από 27/5 είναι στο τελωνείο http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF228197215SG

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε με την sweden post?Διαβαζω για πολλα χαμενα δεματα,αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο ας μας πει!

 

Εγω εκανα dispute και περιμενω να δω τι θα γινει!!! :)

Link to comment
Share on other sites

λαθος εισαι φιλε μου .δεν ειναι τελωνειο ελλαδας.εχει κρατηθει απο το τελωνειο της χωρας αποστολης.μιλα με τον πωλητη και πες του να το ψαξει.καλα σου ειπαν απο τα ελτα DOXARA
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα dispute και περιμενω να δω τι θα γινει!!! :)

 

Κι εγω θα κανω αυριο(40 μερες).

Τι πρεπει να κανω εκτος απο το να ανοιξω case στο paypal(τρακινγκ,σαιτ ελτα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...