Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα σου ηρθε Παναγιωτη , σε σωστο χρονο , ισως αγχωθηκες διαβαζοντας τα δικα μας.:worry:

Απο οτι διαβαζω ειναι 3-4 παιδια που εχουν κλεισει μηνα απο το dispatched και αλλοι τοσοι σαν κι εμενα με αποστολη στις 10 του μηνος που εχουμε κολλησει εκει.

Να ρωτησω ρε παιδια.

Υπαρχει καποιος απο Singapore post που να του εγινε dispatched στις 10 και να εχει παραλαβει ?

Ετσι δηλαδη ...

http://imageshack.com/a/img571/7072/26z7.png

 

Και αν ναι , αν πατησει πανω στο μπλε και του ανοιξει αλλο παραθυρακι εκει τι despatch No του βγαζει ? 4009 ?

 

Σορρυ αλλα κοντευει να μου στριψει ....

 

No 4010 εγω οποτε μακαρι να φανει κ μενα σημερα αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Καλα σου ηρθε Παναγιωτη , σε σωστο χρονο , ισως αγχωθηκες διαβαζοντας τα δικα μας.:worry:

Απο οτι διαβαζω ειναι 3-4 παιδια που εχουν κλεισει μηνα απο το dispatched και αλλοι τοσοι σαν κι εμενα με αποστολη στις 10 του μηνος που εχουμε κολλησει εκει.

Να ρωτησω ρε παιδια.

Υπαρχει καποιος απο Singapore post που να του εγινε dispatched στις 10 και να εχει παραλαβει ?

Ετσι δηλαδη ...

http://imageshack.com/a/img571/7072/26z7.png

 

Και αν ναι , αν πατησει πανω στο μπλε και του ανοιξει αλλο παραθυρακι εκει τι despatch No του βγαζει ? 4009 ?

 

Σορρυ αλλα κοντευει να μου στριψει ....

 

4009 ημουν κι εγω φιλε μου απο 10/1 και σημερα ηλθεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Να μην περιμένω για 4003, :lol::lol: πλέον η κατάσταση είναι αστεία

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

4009 ημουν κι εγω φιλε μου απο 10/1 και σημερα ηλθεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!

 

Εμενα δεν ηρθε...

τι ωρα σου εβγαλε ?

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε 15.10

 

ξερω γω ρε τι γινεται.

Λογικα η 4009 δεν ειναι ενας σακος αλλα αρκετοι, μηπως ειναι σε αλλον που δεν ανοιχτηκε ακομη και ανοιχτει λιγο αργοτερα ?

Αν δεν ερθει μεχρι αυριο ειλικρινα δεν ξαναασχολουμαι , σας τρελανα και σας εδω μεσα.

σορρυ μαγκες

Link to comment
Share on other sites

ξερω γω ρε τι γινεται.

Λογικα η 4009 δεν ειναι ενας σακος αλλα αρκετοι, μηπως ειναι σε αλλον που δεν ανοιχτηκε ακομη και ανοιχτει λιγο αργοτερα ?

Αν δεν ερθει μεχρι αυριο ειλικρινα δεν ξαναασχολουμαι , σας τρελανα και σας εδω μεσα.

σορρυ μαγκες

 

Λογικα οπως τα λες ειναι!

Αλλα οχι βρε φίλε μου και τοσο αγχος. 20 μερες ειναι μεσα στα πολυ λογικα πλαισια! Νομιζω οτι επειδη το πολυσκαλισαμε αυτη τη φορα, βοηθησε να φτανουμε σε τετοιες υπερβολες! Μια χαρα ειναι ! Και αν δεν σου φανει σημερα νασαι σιγουρος οτι Δευτερα Τριτη θα το εχεις με το καλο στα χερια σου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οπως τα λες ειναι!

Αλλα οχι βρε φίλε μου και τοσο αγχος. 20 μερες ειναι μεσα στα πολυ λογικα πλαισια! Νομιζω οτι επειδη το πολυσκαλισαμε αυτη τη φορα, βοηθησε να φτανουμε σε τετοιες υπερβολες! Μια χαρα ειναι ! Και αν δεν σου φανει σημερα νασαι σιγουρος οτι Δευτερα Τριτη θα το εχεις με το καλο στα χερια σου!

 

ΝΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ !!!

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

snapy αρχιζεις και σπαμαρεις πλεον. τις τελευταιες 15 σελίδες κλαίγεσαι για το που ειναι το πακέτο σου!κάνε υπομονή οπως κάνουμε και οι υπολοιποι!ουτε 10χρονα να μασταν!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από εξωτερικό και δη Κίνα προϋποθέτουν υπομονή. Διαφορετικά κακώς κάνετε παραγγελίες.

Φιλικά πάντα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

snapy αρχιζεις και σπαμαρεις πλεον. τις τελευταιες 15 σελίδες κλαίγεσαι για το που ειναι το πακέτο σου!κάνε υπομονή οπως κάνουμε και οι υπολοιποι!ουτε 10χρονα να μασταν!

 

Εχεις δικιο , δεν ξαναποσταρω , τελος απο μενα.

σορρυ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξαν και μενα οι 3 απο τις 4 παραγγελιες μου, αυτες που ηταν despatched απο 10/01/14.Το κακο ειναι οτι δε φανηκε ακομη η παραγγελια που ειχα απο τις 28/12/13 και ειναι despatched απο 02/01/14.

Romanos μαλλον ειμαστε στον ιδιο σακο φιλε...

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα διάβασα όλα τα post τις τελευταίες ημέρες ...... :wacko: ...... να σας πώ, πως αισθάνομαι για τα δύο πακέτα που περιμένω ...... νά κι άν έρθουν ..... νά κι αν δεν έρθουν ..... :w00t::w00t::w00t::w00t: ........ :ban::ban::ban: ... ούπςςςςςς.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην απελπίζεστε όπως και γώ (1η παραγγελία από Κίνα)

παρήγγειλα την 08-01-2014

πλήρωσα 10-01-2014 και όπως βλέπετε έκανε 16 ημέρες να ανοίξει ο σάκος

το καλύετρο από όλα βέβαια είνα, ότι είμαι εκτός Αθηνών και παρότι απο κάτω βλέπετε ότι σήμερα έκλεισε απΌ κέντρο Διαλογής Αττικής στις 17:00 που γύρισα σπίτι βρήκα την ειδοποίηση για παραλαβή από το τοπικό ελτά της περιοχής μου(στα ελτα ακόμα φαίνεται ότι δεν έφτασε στην πόλη μου)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 31-01-2014 03:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 30-01-2014 15:52 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-01-2014 15:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13-01-2014 14:04 IPS

 

καλή παραλαβή σε όλους μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι δεν έχετε περάσει τις 20-25 ημέρες μην αγχώνεστε, το όλο θέμα το ξεκίνησα εγώ γιατί όπως είπε και ο lio14 περιμένω από τις 2/1 που έγινε despacted και έχουν φτάσει νέες παραγγελίες ενώ οι δικές μας δεν...:( Οπότε ας μην σπαρμαριζόμαστε μεταξύ μας :grin:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω κάνει μια παραγγελία από minideal.net στις 08/01 και σήμερα 31/01 καταχωρήθηκε το δέμα .

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 15:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 11:00 IPS

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 08-01-2014 13:41 IPS

 

Θέλω να ρωτήσω έχοντας διαβάσει τον οδηγό της σελίδας Νο 1 , σε πόσες μέρες περίπου να περιμένω οτι θα βρισκεται στην περιοχή μου? (Αθήνα)

Link to comment
Share on other sites

15-25 ημέρες νομίζω είναι ένα λογικό timeframe :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω κάνει μια παραγγελία από minideal.net στις 08/01 και σήμερα 31/01 καταχωρήθηκε το δέμα .

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 15:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 11:00 IPS

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 08-01-2014 13:41 IPS

 

Θέλω να ρωτήσω έχοντας διαβάσει τον οδηγό της σελίδας Νο 1 , σε πόσες μέρες περίπου να περιμένω οτι θα βρισκεται στην περιοχή μου? (Αθήνα)

Λογικα σε 3-4 μερες το πολυ θα σου ερθει ειδοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε 3-4 μερες το πολυ θα σου ερθει ειδοποιηση...

 

Καλησπερα

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 16:44 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 06:41 IPS

 

Στις 16,31 ελεγε οτι Item in conta KΔΑ

Βλεπω οτι τωρα εγινε και κλεισιμο.

 

ΛΟγικα σημαινει οτι ειναι μαζι με αλλα για τον προορισμο του

Σωστα τα ελεγε μαλλον ο ευγενικοτατος υπαλληλος στα ελτα custom service

 

Piroedros

 

υ.γ) να υποθεσω οτι δεν εχω θεμα τελωνειου?

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω μετα απο 2-3 μερες να διαβασουμε ολοι, αυτα που εχουμε γραψει εδω, τις τελευταιες μερες.... Θα ριξουμε πολυυυυυ γελιο! :p
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω όπως και εσείς ένα δέμα από Κίνα με singapore post.Είναι το δεύτερο που περιμένω (το πρώτο ήταν κάπου στο Νοέμβρη).Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο για όλους να γράφουμε αριθμό Despatch No. καθώς και ημερομηνία ώστε να υπολογίζουν και οι υπόλοιποι πότε θα παραλάβουν.Επίσης αν υπήρχε στην πρώτη σελίδα κάποιου είδους καταγραφής με την πορεία της αποστολής , ημέρες αναμονής που έχει ο καθένας μας έτσι ώστε όποιος περιμένει κάποιο δέμα να γνωρίζει αν είναι εντός του συνηθισμένου χρόνου αναμονής.

Τα δικά μου είναι:

Item No: RF200867312SG

Despatch No.: 4027

27-01-2014 Received from Customer

29-01-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

στα ελτα:

Item in conta IPS 27-01-2014 13:54 IPS

και στο http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

2014-01-30 07:23:35 GRATH Despatched to ATC

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ειναι ο λογικος χρονος να κατσει ενα πακετο στα ταχυδρομια συγκαπουρης? εμενα λεει:

Status Date Status Description

22-01-2014 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Απο αυτα που λεει ο οδηγος στη πρωτη σελιδα ειναι οτι η μεταφορικη εταιρια το εχει παραδοση στα ταχυδρομια συγκαπουρης απο της 22-01-2014 και τωρα καθετε εκει απο τοτε, ειναι φυσιολογικο αυτο? Γιατι δεν ειναι πουθενα να αναφερετε το ποσο χρονο θελει να φυγει απο συγκαπουρη.

 

Τα περισοτερα που εχω διαβαση εδω μεσα ειναι οτι εχουν κολλησει στο αεροδρομιο της ελλαδας και οχι συγκαπουρης...

Κανονικα δεν επρεπε να ειχε φυγη ειδει απο εκει και να λεει Despatched to overseas (Country code: GR)

 

RQ204678040SG

Edited by angels25

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω όπως και εσείς ένα δέμα από Κίνα με singapore post.Είναι το δεύτερο που περιμένω (το πρώτο ήταν κάπου στο Νοέμβρη).Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο για όλους να γράφουμε αριθμό Despatch No. καθώς και ημερομηνία ώστε να υπολογίζουν και οι υπόλοιποι πότε θα παραλάβουν.Επίσης αν υπήρχε στην πρώτη σελίδα κάποιου είδους καταγραφής με την πορεία της αποστολής , ημέρες αναμονής που έχει ο καθένας μας έτσι ώστε όποιος περιμένει κάποιο δέμα να γνωρίζει αν είναι εντός του συνηθισμένου χρόνου αναμονής.

Τα δικά μου είναι:

Item No: RF200867312SG

Despatch No.: 4027

27-01-2014 Received from Customer

29-01-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

στα ελτα:

Item in conta IPS 27-01-2014 13:54 IPS

και στο http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

2014-01-30 07:23:35 GRATH Despatched to ATC

 

Δεν εχει σχεση η ημερομηνια αποστολης ή σε ποσες μερες πηρες εσυ αρα σε τοσες θα παραλαβω και γω.

Εχει αναφερθει ακομα και στις τελευταιες σελιδες οτι καποιοι, που ξεκινησε το πακετο τους στις αρχες του μηνα, περιμενουν και αλλοι που παρηγγειλαν π.χ. στις 10 Ιανουαριου, παρελαβαν.

Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα. Το καλο ειναι οτι αργει μεν το συστημα στην Ελλαδα, αλλα σπανια δημιουργειται προβλημα εντος της χωρας.

Υπομονη χρειαζεται και καποιο τοπικ για να γραφουν οι ανυπομονοι.

 

 

@angels25 Δεν ειναι λογικο να ειναι τοσες μερες ετσι.

Το στατους αυτο δε σημαινει οτι ειναι στο αεροδρομιο. Η εταιρια που θα στο στειλει δεν παρελαβε το κινητο, απλα εδωσε το tracking number στο site που παραγγειλες και περιμενει απο το site να τους στειλει το πακετο.

Απο ποιο site ειναι η παραγγελια?

Edited by andersgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση η ημερομηνια αποστολης ή σε ποσες μερες πηρες εσυ αρα σε τοσες θα παραλαβω και γω.

Εχει αναφερθει ακομα και στις τελευταιες σελιδες οτι καποιοι, που ξεκινησε το πακετο τους στις αρχες του μηνα, περιμενουν και αλλοι που παρηγγειλαν π.χ. στις 10 Ιανουαριου, παρελαβαν.

Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα. Το καλο ειναι οτι αργει μεν το συστημα στην Ελλαδα, αλλα σπανια δημιουργειται προβλημα εντος της χωρας.

Υπομονη χρειαζεται και καποιο τοπικ για να γραφουν οι ανυπομονοι.

 

Αυτο η απαντηση ειναι για μενα?

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...