Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εκανα παραγγελια απο κινα ενα ταμπλετ με ems και μου εστειλαν track number αλλα οταν παω να δω τα στοιχεια μου λεει destination country usa,

Γιατι συμβαινει αυτο?

Εντω μεταξυ το track number ειναι απο china post ενω εγω πληρωσα ems γιατι δεν ειχε επιλογη free

 

Η αγορα εγινε απο aliexpress, αν ξερει καποιος ας μου απαντησει

Αναφορά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, εκανα παραγγελια απο κινα ενα ταμπλετ με ems και μου εστειλαν track number αλλα οταν παω να δω τα στοιχεια μου λεει destination country usa,

Γιατι συμβαινει αυτο?

Εντω μεταξυ το track number ειναι απο china post ενω εγω πληρωσα ems γιατι δεν ειχε επιλογη free

 

Η αγορα εγινε απο aliexpress, αν ξερει καποιος ας μου απαντησει

Αναφορά

Δώσε link αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η θηκη που ειχα παραγγειλει απο το ebay για το κινητο που ακομα δεν εχει φτασει....αλλα το κορυφαιο ειναι οτι μου ηρθε ενα hdd caddy για το laptop το οποιο ειχε σταλει στις 16/1/14 και σημερα το στατους αλλαξε σε αφιξη στο αεροδρομιο....αυτα ειναι,χαχαχαχαχαχαχ
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Posting Date Status Date Status Description

28-01-2014 30-01-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

........ παραγγελία Παρασκευή 24/1 23.32 ....... χαλαρά πρέπει να είναι το τελευταίο δέμα που έφυγε πρίν κατεβάσουν οι Κινέζοι τα ρολλά .......... :p

Edited by aanton
Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/01/30 12:19:07

2014-01-15 14:31, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/01/30 12:19:07

2014-01-17 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-01-15 00:00, Received from Customer

 

γιατι ρε παιδες 17 despatched και 15 item in conta IPS τι γινεται???

Όσες κι αν χτίζουν φυλακές κι αν ο κλοιός στενεύει ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι σε μένα έχουν ως εξής:

 

Παραγγελία 10 Ιανουαρίου Παρασκευή .

Πήγε στο ταχυδρομείο Σιγκαπούρης στις 13

Έφυγε απο τη χώρα στις 23

έφτασε σήμερα στην Ελλάδα και έχει κλείσιμο ΚΔ αεροδρομίου 13.11

 

Λογικά αύριο θα το φέρει ο ταχυδρόμος έχει ειδοποιηθεί σχετικά κ περιμένει πουρμπουάρ... :)

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι σε μένα έχουν ως εξής:

 

Παραγγελία 10 Ιανουαρίου Παρασκευή .

Πήγε στο ταχυδρομείο Σιγκαπούρης στις 13

Έφυγε απο τη χώρα στις 23

έφτασε σήμερα στην Ελλάδα και έχει κλείσιμο ΚΔ αεροδρομίου 13.11

 

Λογικά αύριο θα το φέρει ο ταχυδρόμος έχει ειδοποιηθεί σχετικά κ περιμένει πουρμπουάρ... :)

 

Εφυγε 23 απο εκει και σου ηρθε σημερα ?

Οσο διαβαζω κατι τετοια τοσο πιο πολυ σιγουρευομαι οτι το δικο μου μαλλον καπου χαθηκε στον δρομο.

Παραγγελια 2/1 , 10 εφυγε απο εκει κι ακομα να φανει , ενταξει ...ουτε στις γιορτες που ειχα 2 παραγγελιες δεν εκανε τοσο.

Αυριο αν δεν ερθει ανοιγω dispute , δεν μπορω να περιμενω για παντα.

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε 23 απο εκει και σου ηρθε σημερα ?

Οσο διαβαζω κατι τετοια τοσο πιο πολυ σιγουρευομαι οτι το δικο μου μαλλον καπου χαθηκε στον δρομο.

Παραγγελια 2/1 , 10 εφυγε απο εκει κι ακομα να φανει , ενταξει ...ουτε στις γιορτες που ειχα 2 παραγγελιες δεν εκανε τοσο.

Αυριο αν δεν ερθει ανοιγω dispute , δεν μπορω να περιμενω για παντα.

 

Eπειδή δεν είσαι η μοναδική περίπτωση τέτοιας καθυστέρησης το dispute μπορείς να το ανοίξεις στο paypal ως τις 45 ημέρες. Αν απέχεις κάνε λίγη υπομονή ακόμη. Πάρε και κανένα τηλέφωνο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ. Επίσης δες μήπως έχει πάει στο ταχυδρομείο σου και δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα. Έχω ακούσει κάποιες περιπτώσεις στις οποίες το δέμα είχε φτάσει το σύστημα δεν είχε ενημερωθεί και άγνωστο πως το χαρτί της ειδοποίησης δεν είχε φτάσει στον παραλήπτη. Αποτέλεσμα το πακέτο επέστρεψε στον Αποστολέα.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή δεν είσαι η μοναδική περίπτωση τέτοιας καθυστέρησης το dispute μπορείς να το ανοίξεις στο paypal ως τις 45 ημέρες. Αν απέχεις κάνε λίγη υπομονή ακόμη. Πάρε και κανένα τηλέφωνο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ. Επίσης δες μήπως έχει πάει στο ταχυδρομείο σου και δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα. Έχω ακούσει κάποιες περιπτώσεις στις οποίες το δέμα είχε φτάσει το σύστημα δεν είχε ενημερωθεί και άγνωστο πως το χαρτί της ειδοποίησης δεν είχε φτάσει στον παραλήπτη. Αποτέλεσμα το πακέτο επέστρεψε στον Αποστολέα.

 

Σιγουρα δεν ειμαι μοναδικη περιπτωση , υπαρχουν κι αλλοι που περιμενουν πιο πολλες μερες , το ξερω.

Στα Ελτα μου λενε δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα , με 2 που μιλησα τα ιδια μου ειπανε , προφανως και δεν ισχυει αυτο ομως.

Ειδοποιητηριο δεν εχει ερθει 100% εδω , το μονο που μενει ειναι οπως λες να παω ταχυδρομειο να ρωτησω αλλα και αυτοι εκει δεν ειναι και τοσο προθυμοι να ψαχνουν ετσι στα τυφλα.

Η πλακα ειναι οτι ειναι η μοναδικη παραγγελια που με ενοιαζε να ερθει νωρις , σε ολες τις αλλες δεν ειχα κανενα λογο να βιαζομαι.

Ε αυτη που επειγει εχει γινει η λαλακια...

 

EDIT :

Πηρα τηλεφωνο στο ταχυδρομειο , εχω εναν γνωστο εκει και τον ρωτησα.

Μου λεει αποκλειεται να εχει ερθει μεχρι εδω και να μην εχει σκαναριστει πρωτα , περναει απο 10 μερη , οποτε ξεχασε το αυτο.

 

Αυτο που δεν τον ρωτησα και ισως γνωριζει καποιος απο εδω , ειναι η περιπτωση του να περασει τελωνειο το πακετο μου.

Σε τετοια περιπτωση δεν ενημερωνεται το συστημα ???

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να περναει τελωνειο , και γι αυτο τον λογο και η καθυστερηση στην ενημερωση ?

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Despatched to overseas 2/1/14

 

Τα ΕΛΤΑ είναι κάθετα δεν προσπαθούν να σου βρουν μία λύση, εν'αντιθέσει με τους Σιγκαπουρινούς που μου δώσανε δύο επιλογές

 

1) να κάνω αίτηση για να δουν τι γίνεται [που κατέληξε να μου πούνε τα ίδια πράγματα με το tracking ότι δηλαδή έχει φύγει]

2) Να βάλω τον αποστολέα να ζητήσει μία εκ βάθους έρευνα που θα συμπεριλαμβάνει και τα ΕΛΤΑ [κάτι που δεν μπορώ να κάνω γιατί ο αποστολέας έχει διακοπές]

 

3 φορές επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ, 2 τηλεφωνικά και 1 ηλεκτρονικά μπας και βγάλω άκρη

 

Στα τηλέφωνα η απάντηση ήταν η ίδια. Ακολουθεί διάλογος

 

Εγώ : - Καλημέρα θα μπορούσα να ψάξουμε ένα πακέτο;

ΕΛΤΑ: - Φυσικά

(Δίνω στοιχεία, κάνει tracking)

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη

Εγώ : Τι εννοείτε φεύγει, έχει φύγει ή όχι; [Πως γίνεται ένα τέτοιο ρήμα να έχει διάρκεια; Αυτό αναρωτήθηκα και ξαναρώτησα]

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη

Εγώ : Κυρία μου τι εννοείτε φεύγει; Ή έχει φύγει ή όχι, (δεν γίνεται να υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση) έχουν περάσει 20 ημέρες

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη αυτό βλέπω

 

Κάπως έτσι ήταν και ο δεύτερος διάλογος αλλά με κύριο.

 

Στα ηλεκτρονικά τα πήγαμε κάπως καλύτερα που μου είπανε μετά από σχετική πίεση του στυλ "Τι #$@# γίνεται με τους σάκους θα έπρεπε ήδη να είχαμε τα δέματα", να κάνω το Νο2 της Σιγκαπούρης, που πάλι δεν μπορώ να κάνω.

 

Και κάπως έτσι έχει η κατάσταση, ξέρω γκρινιάζω, σπάω τα νεύρα μερικών εδώ μέσα :X :p αλλά η κατάσταση είναι απλά τραγική :p

 

Οπότε όσοι παραγγέλνετε και ανησυχείτε από τις 10 ημέρες, αλλά 10 ημέρες υπομονή δεν έβλαψαν κανένα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειμαι μοναδικη περιπτωση , υπαρχουν κι αλλοι που περιμενουν πιο πολλες μερες , το ξερω.

Στα Ελτα μου λενε δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα , με 2 που μιλησα τα ιδια μου ειπανε , προφανως και δεν ισχυει αυτο ομως.

Ειδοποιητηριο δεν εχει ερθει 100% εδω , το μονο που μενει ειναι οπως λες να παω ταχυδρομειο να ρωτησω αλλα και αυτοι εκει δεν ειναι και τοσο προθυμοι να ψαχνουν ετσι στα τυφλα.

Η πλακα ειναι οτι ειναι η μοναδικη παραγγελια που με ενοιαζε να ερθει νωρις , σε ολες τις αλλες δεν ειχα κανενα λογο να βιαζομαι.

Ε αυτη που επειγει εχει γινει η λαλακια...

 

EDIT :

Πηρα τηλεφωνο στο ταχυδρομειο , εχω εναν γνωστο εκει και τον ρωτησα.

Μου λεει αποκλειεται να εχει ερθει μεχρι εδω και να μην εχει σκαναριστει πρωτα , περναει απο 10 μερη , οποτε ξεχασε το αυτο.

 

Αυτο που δεν τον ρωτησα και ισως γνωριζει καποιος απο εδω , ειναι η περιπτωση του να περασει τελωνειο το πακετο μου.

Σε τετοια περιπτωση δεν ενημερωνεται το συστημα ???

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να περναει τελωνειο , και γι αυτο τον λογο και η καθυστερηση στην ενημερωση ?

 

Κατανοώ την ανησυχία σας παιδιά και εγώ στα κάγκελα θα ήμουν αν μου συνέβαινε το ανάλογο. Ωστόσο ο οδηγός στην πρώτη σελίδα φαίνεται να θεωρεί εντός ορίων τις συγκεκριμένες καθυστερήσεις και τις αιτιολογεί. Το γεγονός πως το σύστημα λέει οτι δεν έχει φτάσει Ελλάδα δεν σημαίνει πως είναι έτσι. Μπορεί να είναι εδώ και να μην έχει ανοιχτεί ο σάκος. Ατυχία αλλά έτσι είναι. Τουλάχιστον αν τον άνοιγαν με το που θα έφτανε θα είμασταν όλοι πιο ήσυχοι γιατί θα είχαμε ενημέρωση. Όπως και να έχει τραβάνε μεγάλο ζόρι στο αεροδρόμιο και με ελλιπές προσωπικό δεν είναι παράξενο να συμβαίνουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως δε θα ημουν καθολου ησυχος αν ηξερα οτι ειναι Ελλαδα και αραζει καπου για καποιο λογο... τελωνειο δλδ!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Despatched to overseas 2/1/14

 

Τα ΕΛΤΑ είναι κάθετα δεν προσπαθούν να σου βρουν μία λύση, εν'αντιθέσει με τους Σιγκαπουρινούς που μου δώσανε δύο επιλογές

 

1) να κάνω αίτηση για να δουν τι γίνεται [που κατέληξε να μου πούνε τα ίδια πράγματα με το tracking ότι δηλαδή έχει φύγει]

2) Να βάλω τον αποστολέα να ζητήσει μία εκ βάθους έρευνα που θα συμπεριλαμβάνει και τα ΕΛΤΑ [κάτι που δεν μπορώ να κάνω γιατί ο αποστολέας έχει διακοπές]

 

3 φορές επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ, 2 τηλεφωνικά και 1 ηλεκτρονικά μπας και βγάλω άκρη

 

Στα τηλέφωνα η απάντηση ήταν η ίδια. Ακολουθεί διάλογος

 

Εγώ : - Καλημέρα θα μπορούσα να ψάξουμε ένα πακέτο;

ΕΛΤΑ: - Φυσικά

(Δίνω στοιχεία, κάνει tracking)

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη

Εγώ : Τι εννοείτε φεύγει, έχει φύγει ή όχι; [Πως γίνεται ένα τέτοιο ρήμα να έχει διάρκεια; Αυτό αναρωτήθηκα και ξαναρώτησα]

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη

Εγώ : Κυρία μου τι εννοείτε φεύγει; Ή έχει φύγει ή όχι, (δεν γίνεται να υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση) έχουν περάσει 20 ημέρες

ΕΛΤΑ: - Φεύγει από Σιγκαπούρη αυτό βλέπω

 

 

 

Το φεύγει από Σιγκαπούρη του ανθρώπου που πληρώνεται για να πίνει καφέδες και δεν έχει μάθει ακόμα να μιλάει Ελληνικά σημαίνει ότι το πακέτο σου είναι ήδη Αθήνα αλλά κανείς δεν ασχολήθηκε με αυτό ακόμα.

Δοκίμασε το tracking number εδώ http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Δείχνει αναλυτικά πότε έφυγε από Σιγκαπούρη και πότε έφτασε Αθήνα σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουν στην Σιγκαπούρη από το αεροπλάνο που επέστρεψε σε αυτούς.

Φυσικά οι δικοί μας εδώ καθυστερούν αφάνταστα να ανοίξουν τα πακέτα και to Received from overseas θα φανεί μόνο όταν ο άχρηστος καλοπληρωμένος υπάλληλος του αεροδρομίου θα ανοίξει το δέμα και θα σκανάρει τα σχετικά έγγραφα για να εμηνερωθεί το σύστημα και να εμφανιστεί και στα ΕΛΤΑ.

 

Το δικό μου από το en.4px.com φαίνεται ότι είναι Αθήνα από τις 12/1/2014 δηλαδή από την ημέρα που σύμφωνα με τα ταχυδρομεία Σιγκαπούρης το αεροπλάνο που μετέφερε το πακέτο μου προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο της Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

Μη λετε οτι να'ναι, μην αγχωνεστε και μην αγχωνετε αλλους χωρις λογο.

20 μερες δεν ειναι τιποτα να περιμενεις. Μερικοι ειναι τυχεροι και ανοιγουν οι σακοι τους πιο νωρις.

 

Για ποιο τελωνειο λες roid_rage? Aμα διαβασεις τον οδηγο στην 1η σελιδα θα δεις οτι "αραζουν" μεχρι να ανοιχτουν. Καμια σχεση με τελωνειο.

 

Snapy, αν μπει τελωνειο θα ενημερωθει το συστημα. Πιο πριν βεβαια θα σου εχει οτι εφτασε Ελλαδα κτλ. Περιμενε λιγες μερες ακομα. Κι εγω στην πρωτη παραγγελια ετσι ημουν μετα συνηθισα :p

 

Μην αγχωνεστε χωρις λογο και μην γραφετε και γραφετε τα ιδια σε καθε σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Μη λετε οτι να'ναι, μην αγχωνεστε και μην αγχωνετε αλλους χωρις λογο.

20 μερες δεν ειναι τιποτα να περιμενεις. Μερικοι ειναι τυχεροι και ανοιγουν οι σακοι τους πιο νωρις.

 

Για ποιο τελωνειο λες roid_rage? Aμα διαβασεις τον οδηγο στην 1η σελιδα θα δεις οτι "αραζουν" μεχρι να ανοιχτουν. Καμια σχεση με τελωνειο.

 

Snapy, αν μπει τελωνειο θα ενημερωθει το συστημα. Πιο πριν βεβαια θα σου εχει οτι εφτασε Ελλαδα κτλ. Περιμενε λιγες μερες ακομα. Κι εγω στην πρωτη παραγγελια ετσι ημουν μετα συνηθισα :p

 

Μην αγχωνεστε χωρις λογο και μην γραφετε και γραφετε τα ιδια σε καθε σελιδα.

 

 

Ναι για να μπει τελωνείο έχει ανοιχθεί ο σάκος και φαίνεται πλέον και στο tracking των ΕΛΤΑ.

Αλλά ακόμα και να μπει τελωνείο δεν σημαινει ότι θα πληρώσεις απαραίτητα κανένα μεγάλο ποσό.

Εγώ μία φορά πλήρωσα 3 ευρώ για έξοδα τελωνείου επειδή ανοίχθηκε το δέμα μου αλλά δεν χρειάσθηκε να εκτελωνιστεί καθώς αποφάσισαν ότι η αξία του ήταν μικρή.

Link to comment
Share on other sites

 

Snapy, αν μπει τελωνειο θα ενημερωθει το συστημα. Πιο πριν βεβαια θα σου εχει οτι εφτασε Ελλαδα κτλ. Περιμενε λιγες μερες ακομα. Κι εγω στην πρωτη παραγγελια ετσι ημουν μετα συνηθισα :p

 

Αυτο ηθελα να μαθω , νοιωθω λιγο πιο ησυχος τωρα !!! Ευχαριστω.

Να και τι μου βγαζει με το 4px

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/22/kxgf.png

 

Εχει ερθει απο τις 11 εδω η κανω λαθος ???

 

19 μερες για να ανοιχτει ενας σακος ? χαχαχαχα

Οπου να ναι την κανω απο Ελλαδα , δεν παλευεται αλλο εδω πια.

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να μαθω , νοιωθω λιγο πιο ησυχος τωρα !!! Ευχαριστω.

Να και τι μου βγαζει με το 4px

 

 

Εχει ερθει απο τις 11 εδω η κανω λαθος ???

 

Ναι

Στις 9/1 αναχώρησε από Σιγκαπούρη και από τις 11/1 βρίσκεται Αθήνα ( GRATH )

Τώρα περίμενε πότε θα πάθει νεύρωση στομάχου ο υπάλληλος του αεροδρομίου από τους πολλους καφέδες ώστε να αποφασίσει να τους ελαττώσει και να ασχοληθεί με το πακέτο σου αλλά και με το δικό μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

λαθος στις 11 θα εμπαινε σε αναμονη να αποσταλλει ελλαδα.2 τινα παιζουν 1)ειναι στουσ σακκους στην σιγκαπουρη 2)ειναι σε σακκους στο αεροδρομιο ελλαδας
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Εφυγε 23 απο εκει και σου ηρθε σημερα ?

Οσο διαβαζω κατι τετοια τοσο πιο πολυ σιγουρευομαι οτι το δικο μου μαλλον καπου χαθηκε στον δρομο.

Παραγγελια 2/1 , 10 εφυγε απο εκει κι ακομα να φανει , ενταξει ...ουτε στις γιορτες που ειχα 2 παραγγελιες δεν εκανε τοσο.

Αυριο αν δεν ερθει ανοιγω dispute , δεν μπορω να περιμενω για παντα.

 

Σε τρωω, εχω παραγγειλει απο 28/12/13 και ειναι despatched απο 02/01/14. Οποτε υπαρχουν και χειροτερα. Εγω παλι θα περιμενω μεχρι την 40 ημερα οπου θα μιλησω με minideal για refund και 43-44 , ανδεν εχω βρει ακρη, ανοιγω dispute. Ευελπιστω μεχρι τοτενα εχει ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Σε τρωω, εχω παραγγειλει απο 28/12/13 και ειναι despatched απο 02/01/14. Οποτε υπαρχουν και χειροτερα. Εγω παλι θα περιμενω μεχρι την 40 ημερα οπου θα μιλησω με minideal για refund και 43-44 , ανδεν εχω βρει ακρη, ανοιγω dispute. Ευελπιστω μεχρι τοτενα εχει ερθει.

 

Χαλαρα με τρως :lol:

Τι σου βγαζει εσενα στο 4px ?

Link to comment
Share on other sites

Σε τρωω, εχω παραγγειλει απο 28/12/13 και ειναι despatched απο 02/01/14. Οποτε υπαρχουν και χειροτερα. Εγω παλι θα περιμενω μεχρι την 40 ημερα οπου θα μιλησω με minideal για refund και 43-44 , ανδεν εχω βρει ακρη, ανοιγω dispute. Ευελπιστω μεχρι τοτενα εχει ερθει.

 

http://i.imgur.com/RrIhi6B.png

 

Εντάξει, παίζει να είμαστε οι πιο γκαντέμηδες :X , μετά από 20 παραγγελίες από Κίνα, πρώτη φορά μου γίνεται αυτό. Μία φορά ένα πακέτο από λάθος κατέληξε Ισπανία και ευτυχώς το ένιωσαν και το στείλανε μετά Ελλάδα και είχαμε και γιορτές Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς και είχε κάνει 35 ημέρες. Και εδώ που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να έχουν φτάσει δεν έχουμε κανένα νέο, 1000 φορές να πηγαίναν Ισπανία να ήξερα που βρίσκονταν...

 

Κατά τα άλλα 7/2 [43 ημέρες μετά] που γυρνάει και ο πωλητής θα ανοίξω ένα despute και βλέπουμε...

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF186355655SG

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...