Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΘΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ 1ο CUBOT στην ΑΘΗΝΑ. Πότε λέτε να παραλάβω στην Ξάνθη. Μήπως δε περβάει από τελωνείο ;

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-12-2014 08:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-12-2014 14:55 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 22-12-2014 17:57 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Για Ξάνθη μήπως περάσει απο το τελωνείο Θεσσαλονίκης;

Απο Αθήνα φαίνεται να καθάρισε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Romanos ευχαριστώ για την απάντηση περί αξιοπιστίας του alienxpress αλλά δεν θέλω να παραγγείλω κάποια κάρτα άλλα θήκες, για κινητό που εδώ δεν το βρίσκεις οπότε βλέπω ότι είναι μονόδρομος η αγορά από εκεί.

Θα το επιχειρήσω όπως και να'χει, καλές γιορτές.

 

Για θήκες κομπλέ και για μικροπράγματα έχω παραγγείλει αρκετές φορές.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αποστολη απο Κινα μεσω Ουγγαριας??????

Πηρα Τρακινγκ ναμπερ με HUNGARY POST (HY)

Αυτο δεν μου εχει ξανατυχει.

Ξερει κανεις? Γιατι φοβουμαι οτι το γνωστο ανεκδιηγητο Γκιαρμπεστ με δουλευει!

 

Εδω καμμια απαντηση? Ξερει κανεις απο ΗΥ η ειμαι ο πρωτος?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Έκανα μια παραγγελία ένα OPO απο Vickmall τέλη νοέμβρη και μετά απο μία εβδομάδα το πήγαν για αποστολή.

 

Το μόνο νέο που έχω είναι:

2014-12-04 15:42 - Despatched to overseas (Country code: GR).

 

Να αρχίζω να ανησυχώ? Τί κάνει τόσο καιρό γιατι διαβάζω για περιπτώσεις που το tracking δεν δείχνει τίποτα μέχρι να το παραλάβουν στα χέρια τους αλλα συνήθως βλέπω για άτομα που το παίρνουν στα χέρια τους μέσα σε 2 εβδομάδες το πολύ. Καταλαβαίνω οτι είναι τώρα Χριστούγεννα αλλα 20 μέρες δέν είναι σχετικά πολύ?

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι φεύγω αύριο για χωριό, αν αργήσω να το πάρω απο τα ελτά καμια εβδομάδα αν έρθει μεθαυριο για παράδειγμα θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Έκανα μια παραγγελία ένα OPO απο Vickmall τέλη νοέμβρη και μετά απο μία εβδομάδα το πήγαν για αποστολή.

 

Το μόνο νέο που έχω είναι:

2014-12-04 15:42 - Despatched to overseas (Country code: GR).

 

Να αρχίζω να ανησυχώ? Τί κάνει τόσο καιρό γιατι διαβάζω για περιπτώσεις που το tracking δεν δείχνει τίποτα μέχρι να το παραλάβουν στα χέρια τους αλλα συνήθως βλέπω για άτομα που το παίρνουν στα χέρια τους μέσα σε 2 εβδομάδες το πολύ. Καταλαβαίνω οτι είναι τώρα Χριστούγεννα αλλα 20 μέρες δέν είναι σχετικά πολύ?

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι φεύγω αύριο για χωριό, αν αργήσω να το πάρω απο τα ελτά καμια εβδομάδα αν έρθει μεθαυριο για παράδειγμα θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Το πακετο παραμενει 15 μερες στο ελτα της γειτονιας μας μας στελνει πρωτη ειδοποιηση αφου φθασει και δευτερη μετα απο μια εβδομαδα ..αν δεν το παραλαβεις μεσα σε αυτο το χρονο επιστρεφει στον πωλητη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα γενικά οι παραγγελίες από 22-30 /11 για κάποιο λόγο είναι κολλημένες ενώ οι επόμενες κινούνται αργά αλλά σταθερά

, εδώ συνολικά οι 5 παραγγελίες που περιμένω

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Εδω καμμια απαντηση? Ξερει κανεις απο ΗΥ η ειμαι ο πρωτος?

Δες αυτό

 

Μοιάζει με τη δική σου περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό

 

Μοιάζει με τη δική σου περίπτωση;

 

Δεν μπορω να καταλαβω!

Παντως οπως γραφει ο φιλος Ρομανος, αν το ταχυδρομειο της Ουγγαριας δεν ειναι trackable, θα εχουμε μεγαλο προβλημα. Καβαντζαρω τις 45 μερες του πευ πολ και θα μπλεξουμε....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αριθμός-φάντασμα. Δεν υπάρχει πουθενά.

Απο το κατάστημα τι σου είπαν;

 

Χτες μου εστειλαν αυτον τον αριθμο. Λογικα δεν πρεπει να φαινεται ακομη πουθενα.

Απλα μου εκανε εντυπωση μιας και δεν ειχα ξαναδει αυτη την εταιρεια.

Λες να ειναι τοσο π.....δες στο Γκιαρ μπεστ να μου δωσουν μαιμου? παντως με την μεχρι σημερα συμπεριφορα τους απεναντι μου σε δυο τλφ που αγορασα, δεν το εχω και απιθανο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εστειλαν αυτον τον αριθμο. Λογικα δεν πρεπει να φαινεται ακομη πουθενα.

Απλα μου εκανε εντυπωση μιας και δεν ειχα ξαναδει αυτη την εταιρεια.

Λες να ειναι τοσο π.....δες στο Γκιαρ μπεστ να μου δωσουν μαιμου? παντως με την μεχρι σημερα συμπεριφορα τους απεναντι μου σε δυο τλφ που αγορασα, δεν το εχω και απιθανο!

Πες το άνθρωπε μου οτι στον έδωσαν χθες! :lol:

Φυσικό είναι να μην φαίνεται ακόμα.

 

Αυτό που έγραψες πιο πάνω για τις 45 μέρες του ΡΡ, τι ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Πες το άνθρωπε μου οτι στον έδωσαν χθες! :lol:

Φυσικό είναι να μην φαίνεται ακόμα.

 

Αυτό που έγραψες πιο πάνω για τις 45 μέρες του ΡΡ, τι ήταν;

 

Χαχαχα, η παραγγελια εχει γινει και τα λεφτα εχουν τραβηχτει την 24/11.

Ο κινεζος επιστρατευσε απο το αρχειο του οτι δικαιολογια υπηρχε για να κανω ακυρωση και να μην το στειλει! Αλλα εγω.. εκει! Βραχος! Τελικα μου εστειλε χτες αυτο το νουμερο.

Γι αυτο φοβαμαι μαιμουδια!

Παντως φιλε σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακόμα 2 εβδομάδες πριν το dispute, περίμενε να δεις αν θα εμφανιστεί στο https://www.posta.hu/tracking

 

Χαρά στο κουράγιο σου πάντως, ένα μήνα διαπραγματεύσεις με τον Τσινέζο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οταν θελεις να κανεις παζάρι για καποια απο τα extra που δίνουν μαζί τους το κάνεις μεσω του chat?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Έκανα μια παραγγελία ένα OPO απο Vickmall τέλη νοέμβρη και μετά απο μία εβδομάδα το πήγαν για αποστολή.

Το μόνο νέο που έχω είναι:

2014-12-04 15:42 - Despatched to overseas (Country code: GR).

Να αρχίζω να ανησυχώ? Τί κάνει τόσο καιρό γιατι διαβάζω για περιπτώσεις που το tracking δεν δείχνει τίποτα μέχρι να το παραλάβουν στα χέρια τους αλλα συνήθως βλέπω για άτομα που το παίρνουν στα χέρια τους μέσα σε 2 εβδομάδες το πολύ. Καταλαβαίνω οτι είναι τώρα Χριστούγεννα αλλα 20 μέρες δέν είναι σχετικά πολύ?

Το πρόβλημα μου είναι οτι φεύγω αύριο για χωριό, αν αργήσω να το πάρω απο τα ελτά καμια εβδομάδα αν έρθει μεθαυριο για παράδειγμα θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Αυτήν την εποχή είναι πολύ δύσκολο να έλθει σε 20 ημέρες.

Τα ΕΛΤΑ που ρώτησα σήμερα το κρατάνε 15-17 ημέρες και μετά το επιστρέφουν στά κεντρικά γιά να επιστραφεί στον αποστολέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, δείτε το παρακάτω αφιερωμένο σε αυτούς που λένε: "πέρασαν 25 ημέρες και ανησυχώ" ...

2014-12-22 10:32

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

2014-12-05 14:31

ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

 

2014-12-21 13:26

Arrival at inward office of exchange

 

2014-12-05 14:23

Departure from outward office of exchange

 

2014-12-05 09:02

Opening

 

2014-10-22 02:56

Dispatching

 

2014-10-10 14:51

Dispatching

 

2014-10-08 13:24

Collection

 

Η παραγγελία έγινε 27-9-2014 :p

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, άρα μετά την πρωτοχρονιά. Δέν πειράζει υπομονή! Τουλάχιστον θα έρθει έστω και αργά. Πάντως αυτό το πράγμα με τα ταχυδρομεία.. έχω στείλει ένα τάμπλετ για επισκευή και εδώ και 2 μήνες ακόμα να φτάσει, προς το παρόν σκέφτομαι αν θα το έχω πίσω μέχρι το 2016
Link to comment
Share on other sites

RR283984328HU HUNGARY POST

 

Το gearbest :down: μου εστειλε και εμενα δεμα με HUNGARY POST RR283999923HU :down:

Σε αλλο ελληνικο forum που ασχολειτε με ηλεκτρονικα τσιγαρα κραζουν και εκει το gear για καθυστερησεις στις αποστολες.

 

Ελα να γελασουμε και λιγο https://www.youtube.com/watch?v=7uvEnf1vYLU

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οταν θελεις να κανεις παζάρι για καποια απο τα extra που δίνουν μαζί τους το κάνεις μεσω του chat?

 

ναι.απλα ειναι καποια μαγαζια που οτι και να κανεις ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια η διαφορα του να ψαξουμε ενα ΤΝ εδω

http://www.postnl.post/

απο εδω

http://www.postnl.be/be/pakketten

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest :down: μου εστειλε και εμενα δεμα με HUNGARY POST RR283999923HU :down:

Σε αλλο ελληνικο forum που ασχολειτε με ηλεκτρονικα τσιγαρα κραζουν και εκει το gear για καθυστερησεις στις αποστολες.

 

Ελα να γελασουμε και λιγο https://www.youtube.com/watch?v=7uvEnf1vYLU

 

χαχαχα να γελασουμε τωρα γιατι βλεπω μεχρι να το παρουμε στα χερια μας, εχει να πεσει πολυ κλαμα!

Παντως δεν προσεξα.... Ο ντελιβερας, ουγγαρεζικες πινακιδες ειχε? :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειναι κανενας αλλος σε παρομοια κατασταση με μενα ? RS170984975NL
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΦΘΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ 1ο CUBOT στην ΑΘΗΝΑ. Πότε λέτε να παραλάβω στην Ξάνθη. Μήπως δε περβάει από τελωνείο ;

Αν δεν κολλήσει κάπου, ίσως το πάρεις και αύριο. Το δικό μου έκλεισε απο Αθήνα την Κυριακή και είναι ήδη "Προς Παράδοση" στην Αλεξανδρούπολη. Κρίμα που δεν είμαι εκεί να το παραλάβω και θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα :(

 

ποια η διαφορα του να ψαξουμε ενα ΤΝ εδω

http://www.postnl.post/

απο εδω

http://www.postnl.be/be/pakketten

Η προχθεσινή μου εμπειρία έδειξε οτι το βέλγικο ενημερώθηκε πιο γρήγορα για την πορεία του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

EDIT ΜΟΛΙΣ εφτασε σπιτι...

 

\../ \../

 

Απο χτες που ποσταρα σημερα ειμαστε εδω :D

 

 

2014-12-23 08:39

Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ, Item to be delivered

2014-12-23 07:25

Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ, Item arr Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

2014-12-23 01:37

ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ, Item in conta ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

2014-12-23 01:36

ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ, Item arr ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

2014-12-21 14:27

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-12-21 07:56

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

2014-12-04 09:49

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Edited by GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει μια παραγγελεια απο κινα μου δωσανε tracking number αυτο RB128165898CN και Tracking website: http://www.yw56.com.cn Tracking number:8165898B με την YANWEN το εβλεπα μεχρι ενα σημειο μετα τπτ του εστειλα μνμ και τον ρωταγα γιατι δεν δουλευει το tracking number απο την china post και μου ελεγε συνεχεια οτι θελει 5-10 μερες να εμφανιστει εχουν περασει 14 και τπτ πουθενα και η ******* ειναι οτι μετα απο 8 μερες εκανα και αλλη παραγγελεια αλλα δεν ειδα οτι ηταν απο τον ιδιο πωλητη και στην αλλη παραγγελεια παλι δεν δουλευει το tracking number...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...