Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

περιμένω ένα δέμα από εξωτερικό και μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ και μετά από δύο λεπτά ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ. Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

Αριθμός αποστολής;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια θελω να παραγειλω ενα ταμπλετ απο geekbuying και ως μεθοδο αποστολης μου εχει Registered Airmail και EMS επειδη το βιαζομαι αμα διαλεξω EMS που ερχεται πιο γρηγορα θα πληρωσω τελωνειο ( απο οτι καταλαβα οχι ρωταω για επιβεβαιωση ) ??? :help: Απο οτι διαβασα στο φορουμ αποφευγουμε σιγουρα το DHL... :thanks: Edited by crazydoctor
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Το tracking number γιά να το ψάξω ...

γεια σας παιδια θελω να παραγειλω ενα ταμπλετ απο geekbuying και ως μεθοδο αποστολης μου εχει Registered Airmail και EMS επειδη το βιαζομαι αμα διαλεξω EMS που ερχεται πιο γρηγορα θα πληρωσω τελωνειο ??? :help: Απο οτι διαβασα στο φορουμ αποφευγουμε σιγουρα το DHL... :thanks:

 

"Registered Airmail" γιά να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αλλοιώς, "όποιος βιάζεται πληρώνει" :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να παραγειλω ενα ταμπλετ απο geekbuying και ως μεθοδο αποστολης μου εχει Registered Airmail και EMS επειδη το βιαζομαι αμα διαλεξω EMS που ερχεται πιο γρηγορα θα πληρωσω τελωνειο ( απο οτι καταλαβα οχι ρωταω για επιβεβαιωση ) ??? :help: Απο οτι διαβασα στο φορουμ αποφευγουμε σιγουρα το DHL... :thanks:

αν βιαζεσαι μην αγοραζεις απο Κινα

αστο για αλλη φορα

 

οτι και να σου πουμε εδω για χρονους παραδοσης ειναι απο προσωπικες κ υποκειμενικες εμπειριες μας

 

απο τη στιγμη που βι;ζεσαι, δεν γινεται να ψαχνεις να αγορασεις απο Κινα που οι χρονοι παραδοσης ειναι απο 15-35 ημερες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία απο aliexpress 11/ 5 .

Απο τις 30/5 το κινέζικο ταχυδρομείο δείχνει

Departure from outward office of exchange, 出口总包直封封发, 北京国际, GR

και τα ΕΛΤΑ

Item in conta IPS, IPS

Να ανησυχισω ;

Το tracking ειναι RC711218317CN

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία απο aliexpress 11/ 5 .

Απο τις 30/5 το κινέζικο ταχυδρομείο δείχνει

Departure from outward office of exchange, 出口总包直封封发, 北京国际, GR

και τα ΕΛΤΑ

Item in conta IPS, IPS

Να ανησυχιών ;

 

 

Οχι , τα ελτα Αυτο θα γραφουν μεχρι να ερθει ελλαδα , εκει θα δεις νεα ενημερωση . ΥΠΟΜΟΝΗ :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι , τα ελτα Αυτο θα γραφουν μεχρι να ερθει ελλαδα , εκει θα δεις νεα ενημερωση . ΥΠΟΜΟΝΗ :D

 

 

Σευχαριστω φιλε μου. Υπομονή έχω απλά θέλω να βεβαιώθω οτι όλα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπαίνω στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ και βάζω το tracking number και μου βγάζει αυτό :

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-06-2014 16:01 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-06-2014 04:36 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-06-2014 05:30 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ) 14-06-2014 08:28 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 14-06-2014 08:30 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ).

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπαίνω στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ και βάζω το tracking number και μου βγάζει αυτό :

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-06-2014 16:01 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-06-2014 04:36 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-06-2014 05:30 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ) 14-06-2014 08:28 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 14-06-2014 08:30 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ).

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

Ελπίζω να μην έχει λάθος στοιχεία και το στείλουν πίσω ... Δευτέρα πρωί πάρε τηλέφωνο γιά να δείς τι συμβαίνει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία απο aliexpress 11/ 5 .

Απο τις 30/5 το κινέζικο ταχυδρομείο δείχνει

Departure from outward office of exchange, 出口总包直封封发, 北京国际, GR

και τα ΕΛΤΑ

Item in conta IPS, IPS

Να ανησυχισω ;

Το tracking ειναι RC711218317CN

 

Υπαρχουν και χειροτερα...... εγω περιμενω απο 05/05 !!!:(

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς πρέπει να παίζουν ρόλο τα αρχικά γράμματα στον tracking number, αποστολή με Sweden Post, ενώ το προηγούμενο ήλθε μετά από 70 ημέρες, το καινούριο με αρχικά RD έγινε παραγγελία στις 6 ΙΟΥΝ και 14 είναι στο ΚΔ Θεσσαλονίκης ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και χειροτερα...... εγω περιμενω απο 05/05 !!!:(

 

 

Εμένα δεν με ανησυχεί ο χρόνος που έχει περάσει απο την παραγγελία (μέσα στα λογικά πλαίσια ειναι ). Με ανησυχεί το οτι έχει μείνει πολλές μέρες στην ίδια κατάσταση .Χωρις μεταβολή ....

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει λάθος στοιχεία και το στείλουν πίσω ... Δευτέρα πρωί πάρε τηλέφωνο γιά να δείς τι συμβαίνει.

Ωχ!!! Λες!!! Μα πώς μπορεί να έχει λάθος στοιχεία; Στα ελτα να πάρω τηλέφωνο ή στο αεροδρόμιο; Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΦΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ (απλά είστε φανταστικοί εδω μέσα και πιστευω οτι θα εχετε απαντηση ακομα και στο ερωτημα μου).

 

Θέλω να αγοράσω ρακέτα τένις, έψαξα σε καλά μαγαζιά όπως sportsdirect και tennis-warehouse, μετά ομως σκέφτηκα να κοιτάξω aliexpress...θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτισει για το συγκεκριμένο (ποιον seller να εμπιστευτώ,τι να προσέξω,αν προκειται περι used η new) ?

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΦΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ (απλά είστε φανταστικοί εδω μέσα και πιστευω οτι θα εχετε απαντηση ακομα και στο ερωτημα μου).

 

Θέλω να αγοράσω ρακέτα τένις, έψαξα σε καλά μαγαζιά όπως sportsdirect και tennis-warehouse, μετά ομως σκέφτηκα να κοιτάξω aliexpress...θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτισει για το συγκεκριμένο (ποιον seller να εμπιστευτώ,τι να προσέξω,αν προκειται περι used η new) ?

Καλύτερα να άνοιγες ένα thread στο playground.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!!! Λες!!! Μα πώς μπορεί να έχει λάθος στοιχεία; Στα ελτα να πάρω τηλέφωνο ή στο αεροδρόμιο; Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Πάρε στο 2103353100.

Ρώτησε τι συμβαίνει, γιατί μπορεί να έχει αριθμό αλλά να μην έχει διεύθυνση ή όνομα και να το στείλουν πίσω.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ταχυδρομείο Κορέας είναι το KR;

 

Ναι Κορεα ειναι!

Τον οδηγο τον διαβασα απλα ρωταω επειδη δεν εχω δει για δεματα απο την Κορεα καμια αναρτηση. Εχετε καμια ιδεα?:)

Αα και σημερα μου δειχνει η κατασταση οτι εφτασε στο Μαρουσι στο Πρακτορειο.

Ευχαριστω και παλι και μπραβο ολα τα παιδια για τις πληροφοριες που παρεχουν!!:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα στα ΕΛΤΑ Courier να ρωτήσω για το πακέτο μου, με ρώτησε ποιο είναι το tracking number μου. Μόλις είπα "RF" με έκοψε και μου είπε πως είναι απλό ταχυδρομείο και να πάρω στα απλά ΕΛΤΑ και όχι στο Courier.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα στα ΕΛΤΑ Courier να ρωτήσω για το πακέτο μου, με ρώτησε ποιο είναι το tracking number μου. Μόλις είπα "RF" με έκοψε και μου είπε πως είναι απλό ταχυδρομείο και να πάρω στα απλά ΕΛΤΑ και όχι στο Courier.

Να παίρνεις στο 2103353100 :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 2103353100.

Ρώτησε τι συμβαίνει, γιατί μπορεί να έχει αριθμό αλλά να μην έχει διεύθυνση ή όνομα και να το στείλουν πίσω.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τηλέφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς πρέπει να παίζουν ρόλο τα αρχικά γράμματα στον tracking number, αποστολή με Sweden Post, ενώ το προηγούμενο ήλθε μετά από 70 ημέρες, το καινούριο με αρχικά RD έγινε παραγγελία στις 6 ΙΟΥΝ και 14 είναι στο ΚΔ Θεσσαλονίκης ....

 

Διαβασε το ποστ μου 1629

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα στα ΕΛΤΑ Courier να ρωτήσω για το πακέτο μου, με ρώτησε ποιο είναι το tracking number μου. Μόλις είπα "RF" με έκοψε και μου είπε πως είναι απλό ταχυδρομείο και να πάρω στα απλά ΕΛΤΑ και όχι στο Courier.

 

Όλα τα δέματα έρχονται με απλό ταχυδρομείο εκτός αν ζητήσεις εσύ κάτι άλλο, πάντως επειδή μου έχει τύχει και εμένα να πάω στα ΕΛΤΑ Courier είναι θέμα διάθεσις για εξυπηρέτηση, εμένα μου είπαν και σε ποιο ταχυδρομείο είναι το δέμα μου.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω αγοράσει κινητά από Κίνα και θέλω να αγοράσω κάμερες και καταγραφικό , οπότε θα αλλάξουν οι διαστάσεις , γνωρίζει κανείς να με συμβουλέψει; Θα το κάνω μάλλον απο eBay με PayPal φοβάμαι το Ali Express.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...