Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 500


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οθόνη στις 4.3 inches με ανάλυση 800*480 θεωρείται καλή ?δεν θα μπορούσε να ήταν στα 1024...?

Η μπαταρία πώς είναι κρατάει με σερφάρισμα...? Και κάτι λίγο εκτός θέματος..επειδή η χωρητικότητα του είναι πολύ μικρή πόσο κοστίζει μια microSD και απο που μπορώ να βρω καλές τιμές?

 

Ευχαριστω΄!!!

 

Στο μάτι δεν φαίνεται καθόλου άσχημα για μένα πάντα. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να είχε 1024 αλλά άμα το δεις από κοντά ούτε που θα το καταλάβεις. Φαίνεται αρκετά ωραία. Η μπαταρία στο σερφάρισμα είναι όπως σε όλα τα κινητά. Εγώ που κάνω ελάχιστα τηλέφωνα/μηνύματα και αρκετό σερφάρισμα/twitter/email μου κρατάει συνήθως 2 μέρες με προσεκτική χρήση. Μπορώ να πω ότι τα πηγαίνει καλά. Στην χωρητικότητα που αναφέρεσαι έχεις δίκιο. Μια SD είναι α-π-α-ρ-α-ι-τ-η-τ-η. Έχει πολύ μικρό χώρο δυστυχώς. Άμα ψάξεις στο σκρουτζ μπορείς με 8 ευρώ να βρεις μια 16άρα ( εξαρτάται πόσα θες αλλά πιστεύω με 16 είσαι καλά ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Δεν έχω κινητό HTC και δεν είχα ποτέ αλλά πρόσφατα ένας φίλος απέκτησε το εν λόγω κινητό και επειδή δεν είναι σχετικός με αυτά τα κόλπα μου ζήτησε να του κάνω root. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για rooting στο συγκεκριμένο κινητό?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει ελληνικούς χαρακτήρες ή πρέπει να προστεθούν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω το htc one s και έχω επιδότηση και σκέφτομαι το desire 500.

Τι λέτε? Επίσης το γεγονός ότι το desire 500 έχει 4gb μνήμη τι σημαίνει, αν βάλω μεαγλύτερη κάρτα sd θα λυθεί το πρόβλημα΄ή θα παραμείνει? Με άλλα λόγια θα πρέπει αν κάνω συνέχεια μεταφορά των εφαρμογών στην sd?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω το htc one s και έχω επιδότηση και σκέφτομαι το desire 500.

Τι λέτε? Επίσης το γεγονός ότι το desire 500 έχει 4gb μνήμη τι σημαίνει, αν βάλω μεαγλύτερη κάρτα sd θα λυθεί το πρόβλημα΄ή θα παραμείνει? Με άλλα λόγια θα πρέπει αν κάνω συνέχεια μεταφορά των εφαρμογών στην sd?

 

Καταρχήν αν σκέφτεσαι να αλλάξεις το one S με το 500 θα σου πω ότι δεν άξιζει η αλλαγή.Το S είναι πολύ πιο καλό!! Αν θες κάτι καλύτερο πας στο One mini!!

 

Για την μνήμη που λες ,βάζεις αν θες κανονικά μια κάρτα sd και λύνεις το πρόβλημα σου . Μέσα απο τις ρυθμίσεις πας εφαρμογές και πατάς πάνω στην εφαρμογή που θες και μετακίνηση στην sd.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πετρο σε ευχαριστω για την απαντηση, νομιζω εχεις δικιο το one s ειναι καλυτερο...

Το one mini ομως θελει αρκετα χρηματα παραπανω, ωστοσο σκοτωνει...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

ναι παίρνει και τα 2 που λες, πάντως επειδή το σκεφτόμουν αλλά τελικά πήρα το one mini, αν μπορείς κάνε την υπέρβαση...
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,

 

Έχω βρει τι συσκευη από e-shop αλλά αναφέρει το εξής: H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού και Ελληνικό Πληκτρολόγιο ενώ μπορεί να λάβει και να αποστείλει Email & SMS στα Ελληνικά καθώς και να καταχωρήσει Τηλεφωνικό Κατάλογο στα Ελληνικά.

 

Γνωρίζετε εάν αυτό σημαίνει κάτι που θα πρέπει να προσέξω (π.χ. παρα-εισαγωγή) και που με επηρεάζει ουσιαστικά???

Το menu αν θελήσω μπορεί να αλλάξει σε ελληνικό κάπως???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Έχω βρει τι συσκευη από e-shop αλλά αναφέρει το εξής: H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού και Ελληνικό Πληκτρολόγιο ενώ μπορεί να λάβει και να αποστείλει Email & SMS στα Ελληνικά καθώς και να καταχωρήσει Τηλεφωνικό Κατάλογο στα Ελληνικά.

 

Γνωρίζετε εάν αυτό σημαίνει κάτι που θα πρέπει να προσέξω (π.χ. παρα-εισαγωγή) και που με επηρεάζει ουσιαστικά???

Το menu αν θελήσω μπορεί να αλλάξει σε ελληνικό κάπως???

 

Λογικά πρέπει να είναι παραεισαγωγής. Νομίζω γίνεται να βάλεις στα Ελληνικά το μενού με το morelocale από ότι μου είπαν παραπάνω που ρώτησα κι εγώ. Αλλά επειδή είχα αυτό τον ενδοιασμό και εγώ το αγόρασα από τα πανάκριβα Ελληνικά γνωστά καταστήματα και ησύχασα. Τώρα είναι επιλογή σου τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο λάθος απεγκατέστησα απο το Desire 500 την εφαρμογή του play store.....υπάρχει το εικονίδιο αλλά δεν ανοίγει....ετσι δεν μπορώ να κάνω urdates η download εγαρμογές....Καμμιά ιδέα για να το ξαναστήσω ?
Link to comment
Share on other sites

το dual sim ξέρετε αν είναι και dual active sim; ευχαριστώ

 

Δεν έχω το δίκαρτο αλλά νομίζω δεν είναι dual active sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!:D ειμαι καινουρια εδω και θελω να ρωτησω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζει το htc μου.. συνεχεια μου εμφανιζονται μηνυματα οτι διαφορες εφαρμογες τις οποιες δεν εχω καν ανοιχτες εχουν σταματησει! επισης οταν μου ζηταει να στειλω αναφορα δεν στελνεται και μερικες φορες μου ειναι αδυνατον να ανοιξω εφαρμογες οπως το fb, playstore μου εμφανιζεται μηνυμα οτι εκλεισαν απροσδοκητα και με πετανε εξω! ενα ακομη προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να ενεργοποιησω το wifi! βοηθηστε με σας παρακαλω!

ευχαριστω εκ των προτερων :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum :happy:

Θα σου πρότεινα να κρατήσεις αντίγραφο των δεδομένων σου στο κινητό (χρήσιμα αρχεία, επαφές κλπ) και να προχωρήσεις σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λογικά τα προβλήματά σου θα λυθούν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!:D ειμαι καινουρια εδω και θελω να ρωτησω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζει το htc μου.. συνεχεια μου εμφανιζονται μηνυματα οτι διαφορες εφαρμογες τις οποιες δεν εχω καν ανοιχτες εχουν σταματησει! επισης οταν μου ζηταει να στειλω αναφορα δεν στελνεται και μερικες φορες μου ειναι αδυνατον να ανοιξω εφαρμογες οπως το fb, playstore μου εμφανιζεται μηνυμα οτι εκλεισαν απροσδοκητα και με πετανε εξω! ενα ακομη προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να ενεργοποιησω το wifi! βοηθηστε με σας παρακαλω!

ευχαριστω εκ των προτερων :happy:

 

Θα σου προτεινα παντως πριν ξεκινησης την επαναφορα σε οποια εφαρμογη δεν λειτουργει να κανεις απλα πρωτα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα!

 

Δεν έχω κινητό HTC και δεν είχα ποτέ αλλά πρόσφατα ένας φίλος απέκτησε το εν λόγω κινητό και επειδή δεν είναι σχετικός με αυτά τα κόλπα μου ζήτησε να του κάνω root. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για rooting στο συγκεκριμένο κινητό?

 

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει κάτι σχετικό???

Έχω βρει κάποια πραγματακια σε διάφορα sites, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, αγόρασα το HTC DESIRE 500, το έχω εδώ και 8 μήνες και τις τελευταίες 3 εβδομάδες κάνει το εξής: όταν το ενεργοποιώ και πατάω το πλήκτρο HOME κάτω δεξιά αρχίζει και αποθηκεύει στις φωτογραφίες στιγμιότυπα μόνο του! Υπάρχει καμία πρόταση; Έχω ελέγξει για ιούς ή άλλο κακόβουλο λογισμικό και είναι καθαρό. Επίσης περιοδικά παγώνει και δεν αντιδρά! Η χρησιμοποιημένη μνήμη είναι μεταξύ 70%-80%. Έχω εγκαταστήσει και το clean master, παιχνίδια δεν παίζω! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων! Edited by nikosgr74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα το HTC DESIRE 500, το έχω εδώ και 8 μήνες και τις τελευταίες 3 εβδομάδες κάνει το εξής: όταν το ενεργοποιώ και πατάω το πλήκτρο HOME κάτω δεξιά αρχίζει και αποθηκεύει στις φωτογραφίες στιγμιότυπα μόνο του! Υπάρχει καμία πρόταση; Έχω ελέγξει για ιούς ή άλλο κακόβουλο λογισμικό και είναι καθαρό. Επίσης περιοδικά παγώνει και δεν αντιδρά! Η χρησιμοποιημένη μνήμη είναι μεταξύ 70%-80%. Έχω εγκαταστήσει και το clean master, παιχνίδια δεν παίζω! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

Δεν θα σου πω μαγικά,κλασικά Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες πως θα πάει.Επίσης το clean master το είχα και εγώ αλλά το πέταξα.Περισσότερο κακό έκανε κατά την γνώμη μου.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πω μαγικά,κλασικά Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες πως θα πάει.Επίσης το clean master το είχα και εγώ αλλά το πέταξα.Περισσότερο κακό έκανε κατά την γνώμη μου.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, πλέον δεν κολλάει, αλλά συνεχίζει όταν πατάω το πλήκτρο HOME κάτω δεξιά αρχίζει και αποθηκεύει στις φωτογραφίες στιγμιότυπα μόνο του. Μήπως αυτό έχει κάποια σχέση με το ON/OFF πλήκτρο, το οποίο δείχνει κάπως κολλημένο;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, πλέον δεν κολλάει, αλλά συνεχίζει όταν πατάω το πλήκτρο HOME κάτω δεξιά αρχίζει και αποθηκεύει στις φωτογραφίες στιγμιότυπα μόνο του. Μήπως αυτό έχει κάποια σχέση με το ON/OFF πλήκτρο, το οποίο δείχνει κάπως κολλημένο;

 

Κοίτα όταν πατήσεις το power button μαζί με το home button όντως βγάζει screen capture.

Άρα αφού λες ότι είναι κολλημένο το power button δεν αποκλείεται να ευθύνεται και αυτό.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ανοιγει σε αυτη την οθονη μετα το λογοτυπο.εχουμε καποια λυση? Htc desire 500[ATTACH]48223[/ATTACH]

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα με την μπαταρία... το δικό μου είναι καινούργιο. 2 μήνες το έχω στα χέρια μου και εδώ και κάποιες εβδομάδες ανά διαστήματα ενώ το βάζω το βράδυ να φορτίσει και το αποσυνδέω το πρωί, το πρωί έχει φορτίσει μέχρι το 50% ας πούμε, ενώ φορτίζει τόσες ώρες. Μου το κάνει ανά διαστήματα αυτό και όχι συχνά. Μπήκα όμως να το ψάξω γιατί και χτες το βράδυ έγινε το ίδιο από τις 2 μέχρι και τις 10 το πρωί σήμερα είχε φτάσει από το 15% στο 48% μπαταρία με κλειστές όλες τις εφαρμογές... :/ Και έχω τρελαθεί γιατί μιλάμε για καινούργια συσκευή με μέτρια χρήση και ελάχιστες εφαρμογές μέσα μιας και δεν έχω βάλει ακόμη sd, οπότε έχει τα βασικά facebook, skype, viber. Μίλησα με άτομο της htc και μου είπε να το φορτίσω σε safe mode για κανένα δίωρο και να δω σε τι ποσοστό θα φόρτιζε... από 28% που ήταν έφτασε στο 64%. Χρειάζομαι τα φώτα σας... τι συμβαίνει;:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...