Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 500


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πιθανόν να έχει πρόβλημα το καλώδιο του φορτιστή. Είχα κι εγώ (όπως και πολλοί άλλοι) παρόμοιο πρόβλημα. Δοκίμασε με το usb-micro usb καλώδιο από άλλον φορτιστή. Στο note 2 που έχω φόρτιζε 20% σε 7-8 ώρες και μόλις άλλαξα το καλώδιο (όχι ολόκληρο το φορτιστή δηλαδή) σε 2-2.5 ώρες φορτίζει πλήρως!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το κινητό (Htc desire 500) είναι καινούργιο. Το αγόρασα μέσα Απριλίου. Το πρόβλημα είναι το εξής: Το τελευταίο διάστημα ενώ το φορτίζω η μπαταρία πέφτει και κάποια στιγμή μου εμφανίζεται το μήνυμα "το κινητό καταναλώνει περισσότερη ενέργεια απ' ότι δέχεται".

Έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολο το forum.

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο αυτο και θα ηθελα οποιος μπορει να με βοηθησει.

Το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο ειχε βραχει και αφου το στεγνωσα και το ανοιξα μετα απο μερες λειτουργουν ολα κανονικα εκτος απο την οθονη που δεν αλλαζει η φωτεινοτητα της και ειναι πολυ χαμηλη και την ημερα δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι δεν φαινεται με το φως τιποτα. Δηλαδη δεν δουλευει ο inverter και δεν dimmar-ει η οθονη. Νομιζα πως ο inverter ειναι πανω στην οθονη σε αυτο το κινητο οπως σε πολλα αλλα δεν ειναι και δεν ξερω που βρισκεται η τι να κανω.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το forum.

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο αυτο και θα ηθελα οποιος μπορει να με βοηθησει.

Το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο ειχε βραχει και αφου το στεγνωσα και το ανοιξα μετα απο μερες λειτουργουν ολα κανονικα εκτος απο την οθονη που δεν αλλαζει η φωτεινοτητα της και ειναι πολυ χαμηλη και την ημερα δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι δεν φαινεται με το φως τιποτα. Δηλαδη δεν δουλευει ο inverter και δεν dimmar-ει η οθονη. Νομιζα πως ο inverter ειναι πανω στην οθονη σε αυτο το κινητο οπως σε πολλα αλλα δεν ειναι και δεν ξερω που βρισκεται η τι να κανω.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!!

Νομίζω πως το γεγονός ότι το κινητό βράχηκε, ελαχιστοποιεί κάθε περιθώριο απόδοσης του προβλήματος σε θέμα sοftware, οπότε νομίζω ότι το

service είναι πλέον η μόνη λύση...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

εχω το εξής προβλημα. Το κινητο μου βγαζει μήνυμα οτι ειναι γεμάτο, οτι δεν εχει αλλο χώρο στην εσωτερική μνήμη. του εχω βαλει καρτουλα, οτι μπορω το εχω μεταφέρει, εκανα clear cache από καποια, αλλα το άτιμο συνεχίζει και μου λεει οτι ειναι γεματο. Κοιτώντας τα settings, μου εβγαλε αυτο:

 

Αpps: 0.95 gb

OTHER: 3.03 gb

 

τι είναι το other? Ολα τα cache των apps (messenger, instagram, facebook, soundcloud), δεν ειναι υπερφορτωμένα, κατι 20ρια και 50ρια mb το πολυ. Το έχει πάθει κανεις αλλο αυτο? Ξέρετε τι πρέπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το γεγονός ότι το κινητό βράχηκε, ελαχιστοποιεί κάθε περιθώριο απόδοσης του προβλήματος σε θέμα sοftware, οπότε νομίζω ότι το

service είναι πλέον η μόνη λύση...

 

Το ξερω για το service απλως ρωταω αν γνωριζει κανενας που μπορει να ειναι το inverter σε αυτο το κινητο γιατι απ'οτι φανηκε δεν ειναι στην οθονη του οπως τα περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια,

 

εχω το εξής προβλημα. Το κινητο μου βγαζει μήνυμα οτι ειναι γεμάτο, οτι δεν εχει αλλο χώρο στην εσωτερική μνήμη. του εχω βαλει καρτουλα, οτι μπορω το εχω μεταφέρει, εκανα clear cache από καποια, αλλα το άτιμο συνεχίζει και μου λεει οτι ειναι γεματο. Κοιτώντας τα settings, μου εβγαλε αυτο:

 

Αpps: 0.95 gb

OTHER: 3.03 gb

 

τι είναι το other? Ολα τα cache των apps (messenger, instagram, facebook, soundcloud), δεν ειναι υπερφορτωμένα, κατι 20ρια και 50ρια mb το πολυ. Το έχει πάθει κανεις αλλο αυτο? Ξέρετε τι πρέπει να κανω?

 

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Αναγκαστικά κάποια στιγμή όλοι το παθαίνουμε. Το άσχημο είναι ότι κάτι Facebook, Youtube κτλπ δεν μας αφήνει να τα περάσουμε στην κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα η εσωτερική μνήμη να γεμίζει πανεύκολα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και να μην χάσουμε την εγγύηση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ύστερα από πτώση μου έσπασε το εξωτερικό γυαλί, το touch δουλεύει κανονικά. Ποιό ανταλλακτικό να αγοράσω από το eBay?
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πτώση μου έσπασε το εξωτερικό γυαλί, το touch δουλεύει κανονικά. Ποιό ανταλλακτικό να αγοράσω από το eBay?

 

καλησπερα,

εχω στη διαθεση μου καινουριο touchscreen για το desire 500 απο το ebay.

http://i61.tinypic.com/2lwlw1u.jpg

αν διαθετεις τις καταλληλες γνωσεις σου την πουλαω. Ειναι πολυ δυσκολο να περαστει το touchscreen διοτι ειναι κολλημενη σε ολη την επιφανεια της LCD.

στειλε pm αν σε ενδιαφερει

Αλλιως αγορασε καινουρια LCD με touchscreen μαζι ετοιμη απο το εργοστασιο.

κανει γυρω στα 20-25 ευρω απο κινα.

εγω πηρα, αυτη απο aliexpress και δουλευει αψογα

http://www.aliexpress.com/item/Black-New-Original-LCD-Display-with-Touch-Screen-Digitizer-FOR-HTC-Desire-500-5088-506/1589316087.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...