Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως το link δουλεύει κανονικά. Δοκίμασες να το κατεβάσεις με το κινητό;

 

Μονο απο κινητο ειναι προσβασιμη η σελιδα;

Οχι απο υπολογιστη;

Να κατεβασω το apk και να το περασω μετα στο κινητο;

Δεν εχω προσβαση, δειτε screenshot

http://i67.tinypic.com/ndmv7a.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα λοιπον δοκιμασα να κατεβασω το kingroot απο το παραπανω url, και απο το κινητο.

Ακριβως ιδιο μηδαμινο αποτελεσμα.

Μπορει καποιος να μου ανεβασει/δωσει το apk, επιτελους να μπορεσω κι εγω να ρουταρω;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπον δοκιμασα να κατεβασω το kingroot απο το παραπανω url, και απο το κινητο.

Ακριβως ιδιο μηδαμινο αποτελεσμα.

Μπορει καποιος να μου ανεβασει/δωσει το apk, επιτελους να μπορεσω κι εγω να ρουταρω;

 

 

http://mmgr.myapp.com/myapp/kdown/img/NewKingrootV4.60_C132_B232_office_release_2015_11_11_105003.apk

Link to comment
Share on other sites

 

Χιλια ευχαριστω φιλε μου, να σαι καλα!

Επιτελους, rooted!!!!!

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την ελληνικη 4.4.4 παιδια?θα δωσω το κινητο στη γυναικα μου και το θελω στοκ ξανα,χωρις root και recovery, αλλα δε θελω να τρεχει lollipop.

το κανω για την εγγυηση γιατι εχει 1,5 χρονο ακομα.

εγω θα βολευτω μ ενα ιδιο που δεν εχει εγγυηση πια:p

Edited by mel68
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την ελληνικη 4.4.4 παιδια?θα δωσω το κινητο στη γυναικα μου και το θελω στοκ ξανα,χωρις root και recovery, αλλα δε θελω να τρεχει lollipop.

το κανω για την εγγυηση γιατι εχει 1,5 χρονο ακομα.

εγω θα βολευτω μ ενα ιδιο που δεν εχει εγγυηση πια:p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6393105#post6393105

Link to comment
Share on other sites

 

χιλια ευχαριστω!!:D

φλασαρω αυτην λοιπον κι αν ο μη γενοιτο συμβει κατι στο κινητο και παω στο σερβις ,κανενα προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια στο κινητο? Δεν ξερω τι γινεται πια εχω βαλει την ρουταρισμενη κιτ κατ που ειχα παλια και παλι πανω απο 3,30 ωρες οθονη δεν βλεπω με τιποτα. Δεν κανει αυτο που εκανε με την λολιποπ που επεφτε σε λειτουργια πτησης 20% σε 10 λεπτα αλλα και παλι εχω την εντυπωση οτι αρχιζει να τα φτυνει. Ειχα 17% μπαταρια και πριν το καταλαβω εφτασε 7% και σε δυο λεπτα πηγε 1%, ε μετα απο λιγο εσβησε. Η εγγυηση εχω ακουσει οτι δεν καλυπτει την μπαταρια μετα απο 6 μηνες γιατι θεωρειται αναλωσιμο, ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστισει η αλλαγη στο σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παθαίνει και το Z1c της κοπελιάς μου. Από 40%0έχει πέσει στο 1% και σβήνει ή αν δεν πέσει απότομα κάνει ακριβώς σαν και εσένα. Βέβαια το διαβολικό είναι ότι το έπαθε όταν πέρασε την 5.1.1, ενώ με την 4.4.4 δεν είχε αυτό το πρόβλημα. Ότι και να προσπάθησα calibration κλπ δεν κατάφερα τίποτα. Εν τω μεταξύ ψάχνοντας στο Internet για καμιά λύση είδα ότι πολλοί περνώντας τη lollipop έπαθαν το ίδιο πράμα και μάλιστα παρόλο που ξαναγύρισαν στην 4.4.4 δεν επανήλθαν στην προηγούμενη κατάσταση της μπαταρίας, αλλά συνεχίστηκε η όλη φάση.

Να πω την αλήθεια το βρίσκω λίγο υπερβολικό από την άποψη ότι αν ήταν καθαρά θέμα software, θα το παθαίναμε όλοι μας. Και στο δικό μου παρατηρώ μεγαλύτερη κατανάλωση και εκεί που με την 4.4.4 με βαριά χρήση το έβαζα τη νύχτα να φορτιστεί και είχε 15 με 20% ακόμα, τώρα είναι στο 5 με 6% και υπάρχει περίπτωση να μείνω κιόλας. Βέβαια στη δική μου περίπτωση η κατανάλωση της μπαταρίας γίνεται ομαλά οπότε το αποδίδω στη μεγαλύτερη κατανάλωση της lollipop και στο ότι το έχω το κινητό κοντά δύο χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια στο κινητο? Δεν ξερω τι γινεται πια εχω βαλει την ρουταρισμενη κιτ κατ που ειχα παλια και παλι πανω απο 3,30 ωρες οθονη δεν βλεπω με τιποτα. Δεν κανει αυτο που εκανε με την λολιποπ που επεφτε σε λειτουργια πτησης 20% σε 10 λεπτα αλλα και παλι εχω την εντυπωση οτι αρχιζει να τα φτυνει. Ειχα 17% μπαταρια και πριν το καταλαβω εφτασε 7% και σε δυο λεπτα πηγε 1%, ε μετα απο λιγο εσβησε. Η εγγυηση εχω ακουσει οτι δεν καλυπτει την μπαταρια μετα απο 6 μηνες γιατι θεωρειται αναλωσιμο, ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστισει η αλλαγη στο σερβις?

 

Το ίδιο παθαίνει και το Z1c της κοπελιάς μου. Από 40%0έχει πέσει στο 1% και σβήνει ή αν δεν πέσει απότομα κάνει ακριβώς σαν και εσένα. Βέβαια το διαβολικό είναι ότι το έπαθε όταν πέρασε την 5.1.1, ενώ με την 4.4.4 δεν είχε αυτό το πρόβλημα. Ότι και να προσπάθησα calibration κλπ δεν κατάφερα τίποτα. Εν τω μεταξύ ψάχνοντας στο Internet για καμιά λύση είδα ότι πολλοί περνώντας τη lollipop έπαθαν το ίδιο πράμα και μάλιστα παρόλο που ξαναγύρισαν στην 4.4.4 δεν επανήλθαν στην προηγούμενη κατάσταση της μπαταρίας, αλλά συνεχίστηκε η όλη φάση.

Να πω την αλήθεια το βρίσκω λίγο υπερβολικό από την άποψη ότι αν ήταν καθαρά θέμα software, θα το παθαίναμε όλοι μας. Και στο δικό μου παρατηρώ μεγαλύτερη κατανάλωση και εκεί που με την 4.4.4 με βαριά χρήση το έβαζα τη νύχτα να φορτιστεί και είχε 15 με 20% ακόμα, τώρα είναι στο 5 με 6% και υπάρχει περίπτωση να μείνω κιόλας. Βέβαια στη δική μου περίπτωση η κατανάλωση της μπαταρίας γίνεται ομαλά οπότε το αποδίδω στη μεγαλύτερη κατανάλωση της lollipop και στο ότι το έχω το κινητό κοντά δύο χρόνια..

 

Παιδια, απλα οι μπαταριες σας ειναι πεσμενες μαλλον.. Αν θελετε να μας πειτε και τι ειδους φορτισεις γινονταν θα ηταν χρησιμο. Το λεω γιατι εδω και ενα χρονο που παρατηρω πεσμενες λιθιου, οι οποιες ειναι και ενος ετους και οχι παλιοτερες, προερχονται απο κινητα οπου οι χρηστες τους αλλοτε τα ειχαν στην πρηζα μιση μερα για να τα χρησιμοποιουν, αλλοτε τα φορτιζαν 5-10 λεπτα ισα για να βγουν εξω μια βολτα και να κρατησει λιγο παραπανω κτλ, γενικα δηλαδη με αστατες φορτισεις κτλ ειδα οτι επεσαν πολυ γρηγορα.

απο εκει και περα οι μπαταριες εχουν 1 χρονο εγγυηση νομιζω, αλλα ρωτηστε στην arvato, καθως ειναι πιο αναλωσιμες απο την ιδια τη συσκευη.

Αλλαζουν με κανα 40ευρω και σας κανουν και στεγανοποιηση οπου δοκιμαζεται και το κινητο, και ειναι μια καλη ευκαιρια να ξερεις αν ειναι οκ το κινητο μες το νερο.

Οποτε παρτε και back up.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφορουμιτες kotsosbb & AnDas, ο μονος που μπορει να σας νιωσει στο θεμα μπαταρία, ειμαι εγω, εστω και αν δεν μπορω να σας βοηθησω.

Οι υπολοιποι αγαπητοι συμφορουμιτες, οπως εχω καταλαβει, h μεγαλη πλειοψηφια, εχει την οικονομικη ανεση να αλλαζει κινητο καθε 6μηνο-χρονο, οποτε δεν τους νοιαζει.

Εγω αγορασα ταυτοχρονα με την αγορα του κινητου, και μπαταρια original sony, απο το ebay, και βρηκα και βιντεακια στο youtube που δειχνουν πως την αλλαζεις μονος σου.

Βεβαια, οταν αυτα τα ελεγα εδω πριν απο ενα χρονο, καποιοι με λοιδωρουσαν.

Ειναι τρομερο κινητο, με specs που μπορουν να σταθουν καλα για πολλα χρονια πιστευω, εκτος αν καποιος εχει τις φοβερες απαιτησεις.

Γι'αυτο, απο την αρχη αποφασισα να 'επενδυσω' στο κινητο, μιας και δεν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης του καθε χρονο.

Αν και περασα την 5.1.1, δεν ειχα προβλημα αυτονομιας.

Για την arvato γενικως δεν εχω ακουσει καλα λογια, αν και τελευταια οπως λενε εχει δειξει καποια σημαδια βελτιωσης οπως διαβαζω.

Την ολη 'φαση' την εχουν κανει εντελως ασυμφορη ομως πιστευω.

'Ενσωματωμενη' μπαταρια, κερδιζεις πχ 1 χιλιοστο σε παχος και στο design, αλλα οταν ερθει η κακια στιγμη (και ΔΕΝ θες να πεταξεις το κινητο), εισαι υποχρεωμενος να πας στο service, ναι, ακομη και για το πιο απλο οπως η ...αλλαγη μπαταριας, και να τους τα σκασεις.

Για μενα η αφαιρουμενη μπαταρια ειναι must, αν και εν γνωσει μου πηρα το z1c, και δεν το μετανιωσα βεβαια.

Αλλα ειναι προτεραιοτητα.

Δηλαδη, και οταν παλι θα αλλαξω κινητο, παλι θα εχω σε υψηλη προτεραιοτητα την αφαιρουμενη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Karib, Κανεις ετσι για 40 ευρω μετα απο 1,5-2 χρονια?

και ειδικα με τις φορτισεις που κανεις εσυ μια στις 3-5 ημερες θα χρειαστεις μπαταρια μετα απο 6 χρονια. Νομιζω οτι εισαι υπερβολικος. Ναι και εγω θα ηθελα να την αλλαζω μονος, αλλα στα 2 χρονια ποτε δε μου χαλασε μπαταρια, σε συσκευες που ειχα. Απο την αλλη εχεις μια αδιαβροχη συσκευη πολυ καλυτερα στεγανοποιημενη απο το να ειχε καπακι. Δες ποσα S5 εχουν μπασει νερα, αναλογικα πολυ περισσοτερα. Οποτε μην το θετεις το θεμα ετσι, ας ειναι κομπλε η συσκευη στα αλλα και 40 ευρω δεν ειναι τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Karib, Κανεις ετσι για 40 ευρω μετα απο 1,5-2 χρονια?

και ειδικα με τις φορτισεις που κανεις εσυ μια στις 3-5 ημερες θα χρειαστεις μπαταρια μετα απο 6 χρονια. Νομιζω οτι εισαι υπερβολικος. Ναι και εγω θα ηθελα να την αλλαζω μονος, αλλα στα 2 χρονια ποτε δε μου χαλασε μπαταρια, σε συσκευες που ειχα. Απο την αλλη εχεις μια αδιαβροχη συσκευη πολυ καλυτερα στεγανοποιημενη απο το να ειχε καπακι. Δες ποσα S5 εχουν μπασει νερα, αναλογικα πολυ περισσοτερα. Οποτε μην το θετεις το θεμα ετσι, ας ειναι κομπλε η συσκευη στα αλλα και 40 ευρω δεν ειναι τιποτα.

 

Λαθος με καταλαβες.

Δεν κανω ετσι για '40€'.

Κι αφαιρουμενη να ηταν, παλι θα την αγοραζες.

Μιλω για την υποχρεωτικη επισκεψη στο service.

Εκτος κι αν καποιος ρισκαρει μονος του, οπως μαλλον θα κανω εγω, οταν ερθει η ωρα.

Ειναι σαν να παρεις αμαξι που να μην μπορεις να 'αλλαξεις λαδια' μονος σου, και να πρεπει να πας στο service για να στο κανουν, στα πλαισια καποιας 'βελτιωσης' υποτιθεται, οπου ομως σου παιρνουν αυτη τη δυνατοτητα απο εσενα ως χρηστη, και σου λενε 'περασε απο το service να βγαλουμε κι εμεις το κατιτις μας', και κυριως, η ταλαιπωρία.

 

Αν καποιος το παει στο service για αλλαγη μπαταριας παντως, ας πει αν κοστολογησαν μονο την μπαταρια, ή και εργατοωρα για την αλλαγη, που λογικα θα το κανουν, αφου η 'επαναστεγανοποιηση' πρεπει να πληρωθει!

Να δω ποσο θα παει το 'μαλλι'.

Οποτε, και εξτρα κοστος (ε, αδιαβροχοποιηση ειναι αυτη, να μην την πληρωσεις;) + ταλαιπωρια.

:(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε 1,5 χρονο δεν το εχω το κινητο και πρωτη φορα εχω προβλημα με μπαταρια σε κινητο μου, που τα κραταω πανω απο 2 χρονια βεβαια το z1 ειναι μακραν το καλυτερο που ειχα οποτε μπορει και να δινω μεγαλυτερη σημασια σε ενα κινητο που περιμενω να τα κανει ολα καλα και θελω να το κρατησω τουλαχιστον 3 χρονια. Την μπαταρια γενικα νομιζω την προσεχω αν και διαβαζω διαφορετικα πραγματα απο δω και απο κει για το τι ειναι καλο για τις μπαταριες. Πολυ σπανια το εβγαζα απο την φορτιση πριν το 100% και πολυ σπανια το εβαζα για φορτιση με μπαταρια πανω απο 40%. Συνηθως το βαζω στην βαση του το βραδυ να φορτισει και το βγαζω το πρωι. Παντως αν ειναι 40 ευρω δεν ειναι πολλα, δεν αξιζει να το αλλαξεις μονος σου και να χασεις και εγγυηση και πιθανως αδιαβροχοποιηση. Θα το ψαξω κι αλλο ομως γιατι ολα αρχισαν μολις πηγα σε λολιποπ τον Σεπτεμβρη, μεχρι τοτε ειχα την καλυτερη αυτονομια που ειχα ποτε μεχρι και 7ωρες οθονη ειχα φτασει.

Και το αλλο κουλο χθες, οταν εκλεισε απο μπαταρια το αφησα και το βαλα μετα ετσι κλειστο να φορτισει. Ουτε μισαωρο μετα το ανοιγω και βλεπω 75% μπαταρια..

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Ουτε 1,5 χρονο δεν το εχω το κινητο και πρωτη φορα εχω προβλημα με μπαταρια σε κινητο μου, που τα κραταω πανω απο 2 χρονια βεβαια το z1 ειναι μακραν το καλυτερο που ειχα οποτε μπορει και να δινω μεγαλυτερη σημασια σε ενα κινητο που περιμενω να τα κανει ολα καλα και θελω να το κρατησω τουλαχιστον 3 χρονια. Την μπαταρια γενικα νομιζω την προσεχω αν και διαβαζω διαφορετικα πραγματα απο δω και απο κει για το τι ειναι καλο για τις μπαταριες. Πολυ σπανια το εβγαζα απο την φορτιση πριν το 100% και πολυ σπανια το εβαζα για φορτιση με μπαταρια πανω απο 40%. Συνηθως το βαζω στην βαση του το βραδυ να φορτισει και το βγαζω το πρωι. Παντως αν ειναι 40 ευρω δεν ειναι πολλα, δεν αξιζει να το αλλαξεις μονος σου και να χασεις και εγγυηση και πιθανως αδιαβροχοποιηση. Θα το ψαξω κι αλλο ομως γιατι ολα αρχισαν μολις πηγα σε λολιποπ τον Σεπτεμβρη, μεχρι τοτε ειχα την καλυτερη αυτονομια που ειχα ποτε μεχρι και 7ωρες οθονη ειχα φτασει.

Και το αλλο κουλο χθες, οταν εκλεισε απο μπαταρια το αφησα και το βαλα μετα ετσι κλειστο να φορτισει. Ουτε μισαωρο μετα το ανοιγω και βλεπω 75% μπαταρια..

 

εννοειται οτι ειναι χαζο να χασεις αδιαβροχοποιηση για να μην πας απλα στην αρβατο. Απο εκει και περα η λολιποπ ειναι μαπα στην μπαταρια, και μηπως δεν εχεις και την τελευταια εκδοση οπου βελτιωθηκε λιγο? βλεπεις drains Μεγαλα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λαθος με καταλαβες.

Δεν κανω ετσι για '40€'.

Κι αφαιρουμενη να ηταν, παλι θα την αγοραζες.

Μιλω για την υποχρεωτικη επισκεψη στο service.

Εκτος κι αν καποιος ρισκαρει μονος του, οπως μαλλον θα κανω εγω, οταν ερθει η ωρα.

Ειναι σαν να παρεις αμαξι που να μην μπορεις να 'αλλαξεις λαδια' μονος σου, και να πρεπει να πας στο service για να στο κανουν, στα πλαισια καποιας 'βελτιωσης' υποτιθεται, οπου ομως σου παιρνουν αυτη τη δυνατοτητα απο εσενα ως χρηστη, και σου λενε 'περασε απο το service να βγαλουμε κι εμεις το κατιτις μας', και κυριως, η ταλαιπωρία.

 

Αν καποιος το παει στο service για αλλαγη μπαταριας παντως, ας πει αν κοστολογησαν μονο την μπαταρια, ή και εργατοωρα για την αλλαγη, που λογικα θα το κανουν, αφου η 'επαναστεγανοποιηση' πρεπει να πληρωθει!

Να δω ποσο θα παει το 'μαλλι'.

Οποτε, και εξτρα κοστος (ε, αδιαβροχοποιηση ειναι αυτη, να μην την πληρωσεις;) + ταλαιπωρια.

:(

 

ρε καριβ, κολλας στο να πας σερβις? εμεις τι να πουμε που ειμαστε και επαρχια τωρα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το πας service για αλλαγή μπαταρίας πχ και να σου γυρίσει με άλλο πρόβλημα ή με γρατσουνιές. Αλλά δεν είναι επί της παρούσης αυτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπεστο για επαρχια,θελεις τουλαχιστον 20 ευρω κουριερ,βαλε και την περιπτωση να χαθει πουθενα,να χτυπηθει το πακετο.Και δεν εχειςκαι επαφη με το σερβις,οτι τους γραψεις μεσα και οτι καταλαβουν.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το πας service για αλλαγή μπαταρίας πχ και να σου γυρίσει με άλλο πρόβλημα ή με γρατσουνιές. Αλλά δεν είναι επί της παρούσης αυτό.

 

δε διαφωνω οτι το να πας σερβις για αλλαγη μπαταριας ειναι ενοχλητικο, αλλα σκεψου οτι το κινητο αυτο σου δινει κορυφαια μπαταρια σε σχεση με τον τοτε ανταγωνισμο και επισης αδιαβροχοποιηση..οταν οι αλλοι σου λενε πηγαινε σερβις με μπαταριες μαπα των 1800mha και χωρις στεγανοποιηση, απλα για να το ξεβιδωσει το καπακι το σερβις και να τσιμπησουν το 50αρικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με την λολοποπ ειχα ενα βασικο προβλημα οπου επεφτε αποτομα η μπαταρια σε ενα δεκαλεπτο οταν το βαζα σε flght mode, τωρα εχω γυρισει σε κιτκατ και δεν το κανει αυτο αλλα εχω πανω κατω την ιδια αυτονομια με λολιποπ δηλαδη μαπα. Στο σερβις το εχω ξαναπαει και καναν καλη δουλεια μπορω να πω.
Link to comment
Share on other sites

ας ειναι καλα ο kostas_kanal0011 που παρακινηθηκα απ αυτον εδω και στο xda και εχω 10 ημερες σε kit kat και απο θεμα μπαταριας τρεμω οταν ακουω lollipop,δεν μου λειπει και τιποτα δηλαδη στη kit kat.

δε με βλεπω να ξανασχολουμαι με λολιποπ.

my set up:

[Z1C-D5503]KitSlim_AMG [Evo 9]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2743177

xposed module prevent running,

amplify,

stamina

λιγο διαβασμα εδω,αξιζει πολυ...

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-0-0-hour-idle-battery-drain-stock-t2973588

..και χαλαρα 2 μερες μπαταρια(τα εχω δοκιμασει και σε λολλιποπ,αξιζει το κοπο,βελτιωνουν και τη διαρκεια ζωης της μπαταριας,αλλα κατα τη γνωμη μου η kit kat ειναι αλλου απο διαχειριση ενεργειας)

Edited by mel68
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, με εχετε μπερδεψει. Αλλοι λετε οτι ειναι οκ, η Lollipop εχει την ιδια αυτονομια με ΚΚ αλλοι οχι..

Τελικα τι ισχυει? Και στα Ζ3 οταν πρωτοηρθε η lollipop ηταν χαλια σε αυτονομια αλλα πριν κανα μηνα με Update το διορθωσε, και νομιζω οτι και σε εσας εχει ερθει, δεν ειναι ετσι??

Δεν λεω να ειναι καλυτερο απο πριν το κινητο, αλλα πανω κατω στα ιδια.

Ρωταω γιατι ημουν ετοιμος μες την εβδομαδα να στησω του πατερα μου το Z1c σε lollipop και με εχετε κωλωσει, δεν παιζει να το ξαναγυρισω πισω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, με εχετε μπερδεψει. Αλλοι λετε οτι ειναι οκ, η Lollipop εχει την ιδια αυτονομια με ΚΚ αλλοι οχι..

Τελικα τι ισχυει?

 

αυτο παντως δε παιζει,εχω δοκιμασει ολες τις λολιποπ,δε πιανεται η κιτ κατ σε μπαταρια,

το διλλημμα ειναι καπως ετσι :παρακαλω κυριε τι θα παρετε?

λολιποπ με 1 ημερα μπαταρια η κιτ κατ με 2?:lol:

ναι εχω γινει υποστηρικτης της κιτ κατ,η λολιποπ αρχισε να μου θυμιζει την ιστορια με τα windows vista:)

παντα κατα τη γνωμη μου φυσικα :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο παντως δε παιζει,εχω δοκιμασει ολες τις λολιποπ,δε πιανεται η κιτ κατ σε μπαταρια,

το διλλημμα ειναι καπως ετσι :παρακαλω κυριε τι θα παρετε?

λολιποπ με 1 ημερα μπαταρια η κιτ κατ με 2?:lol:

ναι εχω γινει υποστηρικτης της κιτ κατ,η λολιποπ αρχισε να μου θυμιζει την ιστορια με τα windows vista:)

παντα κατα τη γνωμη μου φυσικα :)

 

Κοιτα, αλλο να εχεις drains Και ασταθεια και αλλο να χασεις ενα 10-20% σταθερα. Εγω με lollipop στο Z3c ειχα χασει πανω απο 30% στην αρχη, αλλα με το τελευταιο Update η διαφορα δεν ειναι πανω απο 5%. Αρα δεν εχει καμια αξια να πας σε ΚΚ οταν η lollipop δινει καποια πραγματα παραπανω οπως καλυτερη καμερα κτλ (στα Ζ3 παντα).

θεωρουσα οτι θα ισχυουν τα ιδια και εδω και μαλιστα οτι με το τλευταιο update Θα εχουμε και παρομομοια αυτονομια με ΚΚ. Επισης μου λες οτι βγαζεις 2 ημερες με Z1c κατι που δεν καταφερα σχεδον ποτε οσο το ειχα, εκτος αν δουλευα και δεν το χρησιμοποιουσα. Αν ομως λιγο ασχολιοσουν με κανα viber κτλ, δεν λεω λιωσιμο, δεν εφτανες στο 50-55% το βραδυ αλλα πιο κατω οποτε δεν ηταν ασφαλες να μην φορτισεις αν ηθελες ολη την αλλη μερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, αλλο να εχεις drains Και ασταθεια και αλλο να χασεις ενα 10-20% σταθερα. Εγω με lollipop στο Z3c ειχα χασει πανω απο 30% στην αρχη, αλλα με το τελευταιο Update η διαφορα δεν ειναι πανω απο 5%. Αρα δεν εχει καμια αξια να πας σε ΚΚ οταν η lollipop δινει καποια πραγματα παραπανω οπως καλυτερη καμερα κτλ (στα Ζ3 παντα).

θεωρουσα οτι θα ισχυουν τα ιδια και εδω και μαλιστα οτι με το τλευταιο update Θα εχουμε και παρομομοια αυτονομια με ΚΚ. Επισης μου λες οτι βγαζεις 2 ημερες με Z1c κατι που δεν καταφερα σχεδον ποτε οσο το ειχα, εκτος αν δουλευα και δεν το χρησιμοποιουσα. Αν ομως λιγο ασχολιοσουν με κανα viber κτλ, δεν λεω λιωσιμο, δεν εφτανες στο 50-55% το βραδυ αλλα πιο κατω οποτε δεν ηταν ασφαλες να μην φορτισεις αν ηθελες ολη την αλλη μερα.

 

ειμαι σε χρηση μεταξυ viber και λιωσιμο:lol:,το κινητο δεν το σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω.

θα βαλω καποια στιγμη στατιστικα πληρη οταν μπορεσω ετσι για του λογου το αληθες;)

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια ησυχασα με kitkat.τελικα εβγαλα την AmgEvo9 λογω του οτι δεν μ ανοιγε το performance control και ξαφνικα το adblock δεν εκανε λειτουργουσε.σε παρομοια φαση ειχα ειχα εγκαταστησει ξανα τη recovery και ολα καλα με το adaway. αλλα με την evo9 κολλησε! με την ευκαιρια εβαλα την stock. 108 που λενε ειναι εως και τωρα η πιο σταθερη ρομ για το κινητο μας και την ξαλαφρωσα μονος μου.ολα καλα μπαταρια την εμπιστευεσαι ανετα και δευτερη μερα!ενω με λολιποπ λιγο δυσκολα..καμερα καλυτερη η ιδια τη μερα,βραδυ καλυτερη χωρις εκεινο το μπλε ατελειωτο φωτοστεφανο της λολιποπ.και σφερατη.το μοναδικο θεμα ειναι σπανια βεβαια.. εμενα 2 φορες ως τωρα μ το εκανε μονο στις 2 βδομαδες περιπου η καμερα κολλαει και θελει απλως μια επανεκινηση.και σημερα πρωτη φορα με το που ανοιξα τον dolphin browser κολλησε και δεν πατιοταν καν να το κλεισω!συνδεσα τον φορτιστη και επανηλθε.αλλα μπορει να ειναι και θεμα του dolphin αυτο!δε νομιζω να ξαναπαω σε λολιποπ πραγματικα..μεχρι και τα εικονιδια στην κιτκατ και το system ui ειναι πολυ πιο επαγγελματικα ελεος δηλαδη!ααα συμβουλη μου κατεβαστε την εφαρμογη nokia x camera.καλυτερες φωτο με μισο μεχρι και ενα τριτο σε μεγεθος,περισσοτερες ρυθμισεις και στην καμερα και στο βιντεο (εχει επιλογη για διαφορα μεγεθη,οχι σαν τη στοκ στη λολιποπ που ενα βιντεο 10 δευτερολεπτων μου επιανε 60+ ΜΒ!!!επισης για οσους ειναι ρουτ φυσικα εχει ζιπακι για 4K και timeshift!! !(slow motion)και τα δεδομενα πανε νορμαλ και σταθερα δεν κολλανε..Αυτα! :-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...