Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι σε χρηση μεταξυ viber και λιωσιμο:lol:,το κινητο δεν το σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω.

θα βαλω καποια στιγμη στατιστικα πληρη οταν μπορεσω ετσι για του λογου το αληθες;)

 

χαχα, βαλε οποτε εχεις χρονο αλλα απο του κινητου το μετρητη, οχι απο τριτες εφαρμογες που μετρανε και στον υπνο.

Γενικα το Ζ1c το εχω δουλεψει αρκετα, δεν εβγαζα 2η μερα ευκολα, παρα μονο οταν ημουν δουλεια οπου δεν το ελιωνα.. Αν πηγαινα βολτες ΣΚ και εβγαζα και 5-10 φωτο, μιλουσα λιγο παραπανω viber κτλ, δεν εβγαζε 2η. Εδω το s6 μου εβγαλε 2η μερα οσο δουλευω, αφου δεν το χρησιμοποιουσα. :p:lol:

 

ναι παιδια ησυχασα με kitkat.τελικα εβγαλα την AmgEvo9 λογω του οτι δεν μ ανοιγε το performance control και ξαφνικα το adblock δεν εκανε λειτουργουσε.σε παρομοια φαση ειχα ειχα εγκαταστησει ξανα τη recovery και ολα καλα με το adaway. αλλα με την evo9 κολλησε! με την ευκαιρια εβαλα την stock. 108 που λενε ειναι εως και τωρα η πιο σταθερη ρομ για το κινητο μας και την ξαλαφρωσα μονος μου.ολα καλα μπαταρια την εμπιστευεσαι ανετα και δευτερη μερα!ενω με λολιποπ λιγο δυσκολα..καμερα καλυτερη η ιδια τη μερα,βραδυ καλυτερη χωρις εκεινο το μπλε ατελειωτο φωτοστεφανο της λολιποπ.και σφερατη.το μοναδικο θεμα ειναι σπανια βεβαια.. εμενα 2 φορες ως τωρα μ το εκανε μονο στις 2 βδομαδες περιπου η καμερα κολλαει και θελει απλως μια επανεκινηση.και σημερα πρωτη φορα με το που ανοιξα τον dolphin browser κολλησε και δεν πατιοταν καν να το κλεισω!συνδεσα τον φορτιστη και επανηλθε.αλλα μπορει να ειναι και θεμα του dolphin αυτο!δε νομιζω να ξαναπαω σε λολιποπ πραγματικα..μεχρι και τα εικονιδια στην κιτκατ και το system ui ειναι πολυ πιο επαγγελματικα ελεος δηλαδη!ααα συμβουλη μου κατεβαστε την εφαρμογη nokia x camera.καλυτερες φωτο με μισο μεχρι και ενα τριτο σε μεγεθος,περισσοτερες ρυθμισεις και στην καμερα και στο βιντεο (εχει επιλογη για διαφορα μεγεθη,οχι σαν τη στοκ στη λολιποπ που ενα βιντεο 10 δευτερολεπτων μου επιανε 60+ ΜΒ!!!επισης για οσους ειναι ρουτ φυσικα εχει ζιπακι για 4K και timeshift!! !(slow motion)και τα δεδομενα πανε νορμαλ και σταθερα δεν κολλανε..Αυτα! :-)

 

Φιλαρακι, η εμπειρια μου απο την εποχη που τα κινητα ειχαν 512 ραμ ειναι οτι δεν υπαρχει custom rom που να παιζει καλυτερα απο τη μαμισια. Και τι εννοω. Οι custom τοτε ηταν πολυ σημαντικες και πραγματικα μολις τις εβαζες ενιωθες οτι το κινητο ειχε 2GB ram ετσι οπως ελαφραινε. Μεσα σε 2 μηνες ομως διαπιστωνες ποσα πραγματα δεν λειτουργουσαν σωστα, ποσο μπουκωνε ακομα και η ελαφρια ρομ, και κατεληγες απλα στο συμπερασμα οτι το ανδροιδ δεν εχει αντιπαλο στο ποσο βαρυ και κακο ειναι. Σε θυμαμαι με τι ενθουσιασμο εγγραφες για τις ρομ που δοκιμαζες ολο αυτο τον καιρο και μετα πως τις πετουσες.

Γιαυτο και δεν ασχολουμαι με root κτλ. Παιρνω απλα ενα δυνατο κινητο με οσο το δυνατον καλυτερο μενου (πχ Ζ3c ) και το ευχαριστιεμαι.

 

Τωρα αυτα που εγγραψες για Lollipop με προβληματισαν διπλα. Ελεγα να καταπιω την λιγο παραπανω καταναλωση, αλλα εσυ λες για χειροτερη καμερα οταν ολοι λενε οτι βελτιωσε,κτλ κτλ.

Μηπως δεν δοκιμασες την τελευταια εκδοση που ηρθε πριν λιγες ημερες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ποτε δεν ειχα θεμα με καστομ ρομ διοτι απο ενθουσιασμο απλως τις αλλαζα και οχι απο προβληματα!και πιστευω αυτο που είπες πριν οτι οι καστομ μπουκωνουν με τον καιρο,ειναι αλλες και οχι οι στοκ based..στο zc ολες οσες δοκιμασα ειναι στοκ based.και γι αυτο το λογο παντα θα ειναι καλυτερες.επειδη ειναι στοκ based και επειδη ειναι ξαλαφρωμενες!ναι την ρελευταια την δοκιμασα αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.και το βραδυ οι φωτο παλι μια απο τα ιδια..ουτε με του zezada την καμερα εξαλειφεται το blur overxposed στις βραδινες φωτο απο οτι ειδα.οποτε ειναι θεμα γενικα της λολιπομ μαλλον.πραγματικα εγω προσωπικα δε βλεπω το λογο να ξαναπαω σε λολιποπ.ισως μια μερα αααν ξαναπαω θα ειναι οταν βγει η v5 του zezadas και η καμερα του z5 που βασικα ηδη εγινε port σε ολα τα z!

*αν πας στου @zezadas το forum θα δεις τι μαχη δινουμε και ποσες δοκιμες εκανα εγω ο ιδιος και συγκρισεις και θα δεις οτι κατι δεν παει καλα με τις βραδυνες φωτο στη λολιποπ.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Οχι ποτε δεν ειχα θεμα με καστομ ρομ διοτι απο ενθουσιασμο απλως τις αλλαζα και οχι απο προβληματα!και πιστευω αυτο που είπες πριν οτι οι καστομ μπουκωνουν με τον καιρο,ειναι αλλες και οχι οι στοκ based..στο zc ολες οσες δοκιμασα ειναι στοκ based.και γι αυτο το λογο παντα θα ειναι καλυτερες.επειδη ειναι στοκ based και επειδη ειναι ξαλαφρωμενες!ναι την ρελευταια την δοκιμασα αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.και το βραδυ οι φωτο παλι μια απο τα ιδια..ουτε με του zezada την καμερα εξαλειφεται το blur overxposed στις βραδινες φωτο απο οτι ειδα.οποτε ειναι θεμα γενικα της λολιπομ μαλλον.πραγματικα εγω προσωπικα δε βλεπω το λογο να ξαναπαω σε λολιποπ.ισως μια μερα αααν ξαναπαω θα ειναι οταν βγει η v5 του zezadas και η καμερα του z5 που βασικα ηδη εγινε port σε ολα τα z!

*αν πας στου @zezadas το forum θα δεις τι μαχη δινουμε και ποσες δοκιμες εκανα εγω ο ιδιος και συγκρισεις και θα δεις οτι κατι δεν παει καλα με τις βραδυνες φωτο στη λολιποπ.

 

καταλαβα τι λες. Οκ θα το σκεφτω σοβαρα γιατι ελεγα να την περασω στον father ετσι για φρεσκαρισμα, πριν αρχισει να μου ζηταει αλλη συσκευη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διαβάζω η επιλογή μου να παραμείνω στην kk φαντάζει πλέον εύκολη.... ούτως ή άλλως η llpp δεν είχε να μου προσφέρει κάτι σε προσωπικό επίπεδο......

Ο μόνος λόγος (που είναι και ο λόγος που σκέφτομαι το rootαρισμα) είναι για το screenrecording.... στην llpp δε χρειάζεται root, ενώ στη kk χρειάζεται....

Από την άλλη όμως έχω ακόμη 1 χρόνο εγγύησης.....

Φτάνουμε λοιπόν στην ερώτηση...

με το kingroot χάνεται η εγγύηση?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Η αλξθεια ειναι οτι και γω ειχα εντυπωσιαστει με το ποσο σβελτη ειναι η λολι.δεν πιστευα οτι υπαρχει κατι πιο smooth μεχρι που δοκιμασα την κιτκατ!πραγματικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος γενικα και ειδικα σε καποια κομματια που η κιτκατ ειναι καλυτερη.και αυτα τα κομματια ειναι τα πιο σοβαρα για τους περισσοτερους!ο καθενας οτι προτιμαει δεν θα μαλωσουμε κιολας!με το ρουτ οχι. μονο με ξεκλειδωμα του bootloader χανεις εγγυηση..

βασικα ασ πει κανας αλλος γιατι κατι διαβασα οτι το kingroot στελνει καπου το imei...δεν ξερω ποτε δεν το κανω με αυτο τον τροπο..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ δε χάνεται η εγγύηση αλλά με ξεκλείδωμα bootloader χάνεται και χάνονται και οι drivers της κάμερας οπότε έχεις πολύ χειρότερα αποτελέσματα μετά. Κατά τα άλλα ξαφνικά βλέπω κύμα κατά της lollipop και είχα φτιαχτεί για αλλαγή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει μονο για το κινητο μας αυτο..Ειναι γενικο σε πολλα κινητα.Ψαξε να δεις.Εδω πολλοι τη χαρακτηριζουν σαν μια αποτηχημενη εκδοση.Ειδες κιολας πηγαν στην 6αρα...Ενα φιλαρακι μου με το M8 τα ιδια.θολουρα στην καμερα δεν εστιαζε και ο ηχος μαπα..

Παρτε το αλλιως.Αναρωηθειτε-θυμηθειτε ποσοι ηταν ενθουσιασμενοι με την αναβαθμιση σε λολι και ποσοι με υποβαθμιση σε κιτκατ μετεπειτα σαν κ εμενα!

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει μονο για το κινητο μας αυτο..Ειναι γενικο σε πολλα κινητα.Ψαξε να δεις.Εδω πολλοι τη χαρακτηριζουν σαν μια αποτηχημενη εκδοση.Ειδες κιολας πηγαν στην 6αρα...Ενα φιλαρακι μου με το M8 τα ιδια.θολουρα στην καμερα δεν εστιαζε και ο ηχος μαπα..

 

μα επειδη εχω το Z3c και παρακολουθω το φορουμ, στα σονυ δεν ειχαμε θεματα μετα το τελευταιο update. Ασε που η καμερα ηταν καλυτερη. Απλα ετρωγε μπαταρια στην αρχη, ομως εφτιαξε μολις πηρε την τελευταια εκδοση.

Τωρα για το Μ8 κτλ, δε με αφορα καθως ειναι αλλη υλοποιηση και μπορει να μην φταιει μονο η Lollipop

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι η 5.1.1 ηταν πολυ καλη το ξερω!αν το ξαναγυριζα μια μερα θα το πηγαινα μονο σε αυτην!και η μπαταρια οντως πολυ καλη.αλλα στην κιτκατ εχει αυτο το κατι παραπανω..τ παντων ο καθένας ότι τον βολεψει δεν ειναι αναγκη να αγχωνεται και οι 2 ειναι εξισου καλες..καποιοι εχουμε χρονια το μικροβιο του φλασαρισματος δυστυχώς και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ειναι κατι σαν ναρκωτικο! ; -)
Link to comment
Share on other sites

Ναι η 5.1.1 ηταν πολυ καλη το ξερω!αν το ξαναγυριζα μια μερα θα το πηγαινα μονο σε αυτην!και η μπαταρια οντως πολυ καλη.αλλα στην κιτκατ εχει αυτο το κατι παραπανω..τ παντων ο καθένας ότι τον βολεψει δεν ειναι αναγκη να αγχωνεται και οι 2 ειναι εξισου καλες..καποιοι εχουμε χρονια το μικροβιο του φλασαρισματος δυστυχώς και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ειναι κατι σαν ναρκωτικο! ; -)

 

χαχα, ναι μωρε, απλα εδω προκειται για του πατερα μου που θελω να το κανω αναβαθμιση γιατι ολο βγαζει την ειδοποιηση και επισης γιατι εχει 2-3 πραγματα που θα τον βολεψουν. αλλα εκει που ημουν ετοιμος με κωλωσατε. Παντως για μενα ξανα δοκιμασε τη. Εχω διαπιστωσει οτι θελει κανα 10ημερο να στρωσει, δεν ξερω αν "μαθαινει" τον χρηστη τον πρωτο καιρο αλλα ακομα και στο edge, ειδα οτι μετα απο μερες αυξησε την αυτονομια του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να έρθει το update 5.1.1+

 

ποιας χωρας ειναι το δικο σου? στα ελληνικα νομιζω εχει ερθει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι η 5.1.1 ηταν πολυ καλη το ξερω!αν το ξαναγυριζα μια μερα θα το πηγαινα μονο σε αυτην!και η μπαταρια οντως πολυ καλη.αλλα στην κιτκατ εχει αυτο το κατι παραπανω..τ παντων ο καθένας ότι τον βολεψει δεν ειναι αναγκη να αγχωνεται και οι 2 ειναι εξισου καλες..καποιοι εχουμε χρονια το μικροβιο του φλασαρισματος δυστυχώς και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ειναι κατι σαν ναρκωτικο! ; -)

 

Πολυ ωραια το ειπες! Εγω μετα απο πολυ καιρο, αποφασισα χτες να φτιαξω μια pre-rooted lollipop .216 με το PRF Creator. Την πατησα στην αρχη γιατι δεν χρησιμοποιησα το Patch για το dual recovery 2.8.21, ξαναφλασαρα kk .108, ξανα root κοκ με τη διαφορα οτι τελικα χρησιμοποιησα το τελευταιο dual recovery 2.8.23 RC, και πηγε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ολο βγαζει την ειδοποιηση και επισης γιατι εχει 2-3 πραγματα που θα τον βολεψουν.

 

για την ειδοποίηση πάντως, έχω την αίσθηση ότι αν το ψάξεις λίγο στις ειδοποιήσεις απενεργοποιείται και δε φαίνεται....

κάπου το είδα, αλλά δεν το είχα κάνει για να έχω την "υπενθύμιση" μπας και το κάνω...... επειδή όμως δεν το βλέπω να γίνεται θα το κάνω....

αν σε προλάβω, σε ενημερώνω....

για τα υπόλοιπα 2-3 πράγματα..... εσύ αποφασίζεις....

 

το βρήκα....

settings - personalization - manage notifications - βρίσκεις το update centre και το απενεργοποιείς......

 

 

παρεπιπτώντως (επειδή είμαι λίγο χαμένος στο xda) υπάρχει link για απλό root της kitkat?

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

 

το βρήκα....

settings - personalization - manage notifications - βρίσκεις το update centre και το απενεργοποιείς......

 

 

 

Δυστυχως δεν απενεργοποιειται το notification του update center, μονο αν απενεργοποιησεις το ιδιο το update center μεσω titanium ή καποιου αλλου προγραμματος.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια μου με τις αναβαθμισεις απο κκ σε λολι ειναι η εξης στο ζ1k.Ειχα το καλυτερο κινητο με κιτκατ και εγινε το χειροτερο με λολιποπ.Αυτονομια στα ταρταρα που ειναι και το σημαντικοτερο για μενα,καμια μεγαλη καλυτερευση σε κανενα feature της συσκευης.Για μενα οσοι ειστε κιτκατ μην το κουνατε ρουπι που λενε και στο χωριο μου.Αντιθετα στο ζ3κομπακτ ολα καλα με λολιποπ.
Link to comment
Share on other sites

για την ειδοποίηση πάντως, έχω την αίσθηση ότι αν το ψάξεις λίγο στις ειδοποιήσεις απενεργοποιείται και δε φαίνεται....

κάπου το είδα, αλλά δεν το είχα κάνει για να έχω την "υπενθύμιση" μπας και το κάνω...... επειδή όμως δεν το βλέπω να γίνεται θα το κάνω....

αν σε προλάβω, σε ενημερώνω....

για τα υπόλοιπα 2-3 πράγματα..... εσύ αποφασίζεις....

 

το βρήκα....

settings - personalization - manage notifications - βρίσκεις το update centre και το απενεργοποιείς......

 

 

παρεπιπτώντως (επειδή είμαι λίγο χαμένος στο xda) υπάρχει link για απλό root της kitkat?

 

Δυστυχως δεν απενεργοποιειται το notification του update center, μονο αν απενεργοποιησεις το ιδιο το update center μεσω titanium ή καποιου αλλου προγραμματος.

 

Ακριβως αυτο, και εγω ειδα οτι δεν γινεται τιποτα.

 

Η εμπειρια μου με τις αναβαθμισεις απο κκ σε λολι ειναι η εξης στο ζ1k.Ειχα το καλυτερο κινητο με κιτκατ και εγινε το χειροτερο με λολιποπ.Αυτονομια στα ταρταρα που ειναι και το σημαντικοτερο για μενα,καμια μεγαλη καλυτερευση σε κανενα feature της συσκευης.Για μενα οσοι ειστε κιτκατ μην το κουνατε ρουπι που λενε και στο χωριο μου.Αντιθετα στο ζ3κομπακτ ολα καλα με λολιποπ.

 

Μπαταρια οντως χαλια και με την τελευταια με καθαρη εγκατασταση? εδω πριν λιγες μερες αλλοι υποστηριζαν οτι με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωθηκε. οπως και η καμερα.

Επισης τα features του να διαβαζεις ενα ΣΜΣ ας πουμε και να χτυπαει και να μην πιανει ολη την οθονη ή η ρυθμιση των ηχων και η αλλαγη στην εμφανιση ειναι μια βελτιωση. Δεν λεω οτι ειναι κατι τρομερο, αλλα εμενα μαρεσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα καθαρη εγκατασταση μιλαμε,εγω παντως θα το σκεφτω πολυ και θα περιμενω και την τελευταια για να παω στην Μ.
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ δε χάνεται η εγγύηση αλλά με ξεκλείδωμα bootloader χάνεται και χάνονται και οι drivers της κάμερας οπότε έχεις πολύ χειρότερα αποτελέσματα μετά. Κατά τα άλλα ξαφνικά βλέπω κύμα κατά της lollipop και είχα φτιαχτεί για αλλαγή.

 

δηλαδη μπορω να κανω ρουτ,να απεγκαταστησω εφαρμογες και να περασω recovery

και δε χανω εγγυηση?

μονο τον bootloader τσεκαρουν στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπορω να κανω ρουτ,να απεγκαταστησω εφαρμογες και να περασω recovery

και δε χανω εγγυηση?

μονο τον bootloader τσεκαρουν στο σερβις?

 

δεν εννοω αυτο. Απλα δεν εχει Knox Να γραψει οποτε αν το επαναφερεις σε αρχικη κατασταση εισαι οκ..φυσικα και χανεις εγγυηση αν δουν root. Πχ αν σου σπασει οθονη και δεν μπορεις να το επαναφερεις και το πας να στην αλλαξουν, θα δουν οτι εισαι ρουτ και τελος. Ενω αν πχ σου χαλασει ηχειο και το επαναφερεις και το πας, δε θα δουν τιποτα.

Επισης και αλλη ρομ να βαλεις επισημη δεν εχεις θεμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ναι μωρε, απλα εδω προκειται για του πατερα μου που θελω να το κανω αναβαθμιση γιατι ολο βγαζει την ειδοποιηση και επισης γιατι εχει 2-3 πραγματα που θα τον βολεψουν. αλλα εκει που ημουν ετοιμος με κωλωσατε. Παντως για μενα ξανα δοκιμασε τη. Εχω διαπιστωσει οτι θελει κανα 10ημερο να στρωσει, δεν ξερω αν "μαθαινει" τον χρηστη τον πρωτο καιρο αλλα ακομα και στο edge, ειδα οτι μετα απο μερες αυξησε την αυτονομια του.

μολις βγαλουν την τελευταιααααα επισημη και μαθω απο χρηστες οτι επιτελους βγαζει εμπιστευσιμες φωτο το βραδυ και χωρις μπλε φωτοστεφανο..τοτε θα το κανω!προφανως θα εχει βγει και η v5 του zezadas ως τοτε.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Παει τα παιξε τελειως η μπαταρια! Χθες το βραδυ εκανε ενα ντροπ απο 40 σε 5 σε μερικα λεπτα, το βαζω να φορτισει το βγαζω με 50% μπαταρια και 4 ωρες μετα με κανονικη χρηση wifi κλπ δεν ειχε πεσει ουτε 1% !! Το αφηνω και το πρωι τα ιδια καμια πτωση, εκανα μια επανεκκινηση επεσε 2% και δεν επεφτε αλλο μετα, αποτι εχω καταλαβει η φαση τωρα ειναι φορτιζει αλλα δεν ξεφορτιζει :P
Link to comment
Share on other sites

Παει τα παιξε τελειως η μπαταρια! Χθες το βραδυ εκανε ενα ντροπ απο 40 σε 5 σε μερικα λεπτα, το βαζω να φορτισει το βγαζω με 50% μπαταρια και 4 ωρες μετα με κανονικη χρηση wifi κλπ δεν ειχε πεσει ουτε 1% !! Το αφηνω και το πρωι τα ιδια καμια πτωση, εκανα μια επανεκκινηση επεσε 2% και δεν επεφτε αλλο μετα, αποτι εχω καταλαβει η φαση τωρα ειναι φορτιζει αλλα δεν ξεφορτιζει :P

επειδη βλεπω πολλοι το παθαινουν αυτο...και δε νομιζω με την καμια η μπαταρια να τα φτυσε απο τοσο νωρις. εψαξα και δες τι βρηκα http://talk.sonymobile.com/t5/FAQ/Facing-problems-with-abnormal-battery-and-shutdown/td-p/320375

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο, και εγω ειδα οτι δεν γινεται τιποτα.

 

Δηλαδή είστε σε kitkat κάνατε αυτό που σας έγραψα και δεν εξαφανίστηκε η ειδοποίηση?

Γιατί σε εμένα δουλεύει μια χαρά χωρίς titanium κλπ.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είστε σε kitkat κάνατε αυτό που σας έγραψα και δεν εξαφανίστηκε η ειδοποίηση?

Γιατί σε εμένα δουλεύει μια χαρά χωρίς titanium κλπ.....

 

κι εμενα μια χαρα μου δουλευει,καμμια ειδοποιηση για update:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...