Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα για lollipop 5.1; Γενικά αν θα το δώσει η Sony εννοώ, όχι ημερομηνίες κτλ...

Αν δεν το δώσει, μάλλον θα προτιμήσω να μείνω kitkat, αλλιώς δεν λέει να μείνει 2 αναβαθμίσεις πίσω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα για lollipop 5.1; Γενικά αν θα το δώσει η Sony εννοώ, όχι ημερομηνίες κτλ...

Αν δεν το δώσει, μάλλον θα προτιμήσω να μείνω kitkat, αλλιώς δεν λέει να μείνει 2 αναβαθμίσεις πίσω!!

 

Λογικα αφου εδωσαν την 5αρα, δεν νομιζω να την αφησουν 'στασιμη'!

Υποθετω, θα ανανεωνουν την 5αρα, σε οσα κινητα την εδωσαν.

 

Κι εγω ειμαι απο αυτους, που θα εγκαταστησω 5.1 ή 5.2, οταν καποτε βγει.

Η 5αρα δεν ηρθε ακομη (ota), αλλα και να ερθει, δεν θα την βαλω.

Πως μπορω να την παρακαμψω οταν θα ερθει, για να μην την εγκαταστησω ποτέ κατα λαθος;

Θα μου ειναι παντα ορατη στο software update?

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται καταλαθος.. θελει υπολογιστη ετσι κ αλλιως.. μεσω pc companion..

εμενα ειχε ερθει 2 βδομαδες πριν την εγκαταστησω αλλα δε με ενοχλουσε.. ουτε ειδοποιησεις πετουσε ουτε τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται καταλαθος.. θελει υπολογιστη ετσι κ αλλιως.. μεσω pc companion..

εμενα ειχε ερθει 2 βδομαδες πριν την εγκαταστησω αλλα δε με ενοχλουσε.. ουτε ειδοποιησεις πετουσε ουτε τιποτα αλλο..

 

σε μένα πάντως δεν χρειάστηκε υπολογιστής

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αφου εδωσαν την 5αρα, δεν νομιζω να την αφησουν 'στασιμη'!

Υποθετω, θα ανανεωνουν την 5αρα, σε οσα κινητα την εδωσαν.

 

Κι εγω ειμαι απο αυτους, που θα εγκαταστησω 5.1 ή 5.2, οταν καποτε βγει.

Η 5αρα δεν ηρθε ακομη (ota), αλλα και να ερθει, δεν θα την βαλω.

Πως μπορω να την παρακαμψω οταν θα ερθει, για να μην την εγκαταστησω ποτέ κατα λαθος;

Θα μου ειναι παντα ορατη στο software update?

φιλε Karib, μην τρελαινεσαι. κατσε οπως εισαι, σημειωσε ποια εκδοση σου εχει βγαλει για κατεβασμα, και οταν και αν παρεις 5.1 θα το μαθεις..γιατι απλα θα σου βγαλει αλλη εκδοση εφοσον προσπερνας την 5.0.2, αλλιως θα σου εμφανιζει αυτη και μετα την αλλη.

ΠΑρολα αυτα, μην περιμενεις σιγουρα να παρεις την 5.1. Την 5 υποσχεθηκε η σονυ, που σημαινει οτι δεν ειναι απαραιτητο οτι θα δωσει 5.1, ειδικα αν λειτουργει σωστα αυτη που εχεις.

δεν γινεται καταλαθος.. θελει υπολογιστη ετσι κ αλλιως.. μεσω pc companion..

εμενα ειχε ερθει 2 βδομαδες πριν την εγκαταστησω αλλα δε με ενοχλουσε.. ουτε ειδοποιησεις πετουσε ουτε τιποτα αλλο..

γινεται καταλαθος, οταν απο πριν εχεις αφησει την αυτοματη εγκατασταση ενημερωσεων, στο κατεβαζει εστω μονο με wifi και ξεκιναει αυτοματα την εγκατασταση..

σε μένα πάντως δεν χρειάστηκε υπολογιστής

Γιαυτο και εσενα στο εγκατεστησε,ειτε το εβαλες μεσω wifi ειτε στο εκανε απο μονο του. το αν θα βγαλει επιλογη για ΟΤΑ ειναι θεμα περιοχης της ρομ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια S. O. S χρειαζομαι βοηθεια. Πηγα να δοκιμασω αυτη http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-dstrikerz1-kai-rom-4-5-t2980761 τη rom και απο συνηθεια μετα το 10ο βημα εκανα reboot! Τωρα κανει συνεχως bootloop και δεν μπαινει ΟΥΤΕ σε recovery!! Μπορω να μπω σε recovery ενω ειναι κλειστο απο υπιλογιστη;;!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια S. O. S χρειαζομαι βοηθεια. Πηγα να δοκιμασω αυτη http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-dstrikerz1-kai-rom-4-5-t2980761 τη rom και απο συνηθεια μετα το 10ο βημα εκανα reboot! Τωρα κανει συνεχως bootloop και δεν μπαινει ΟΥΤΕ σε recovery!! Μπορω να μπω σε recovery ενω ειναι κλειστο απο υπιλογιστη;;!!!

 

Υποθετω,εισαι ξεκλειδωτος.Αρα φλασαρε ενα οποιοδηποτε custom kernel με recovery και μετα ξεκινα την διαδικασια απο την αρχη. ;)

Ν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου!Το εκανα χθες αργα.Ναι ηταν ξεκλειδωτος ο bootloader παλι καλα. Φλασαρα το 5.0.2 ftf ξαναεκανα root και μετα restore τη rom μου.Δεν πειραζει, εξαλου αυριο βγαινει η 5.2 custom based rom της 5.0.2 !!!
Link to comment
Share on other sites

ολόκληρη θεσσαλονίκη και δεν μπορείς να βρεις πουθενά ένα tembered glass γιατί βαριέμαι να περιμένω για να το πάρω από έξω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλε το απο τωρα εγω λεω. Ετσι εκανα και εγω.Οπου να ναι θα μου ερθει. 5 ευρο μπρος πισω.Ως τοτε παρε μια θηκη σιλικονης με 2 ευρο απο κανα κινεζικο και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Σήμερα μου έσκασε το πρώτο reboot, 2 βδομάδες μετά το φλασάρισμα του 5.0.2, μετά από εντατική χρήση. Θέλω να πιστεύω ότι συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες και δε θα γίνει συνήθειο...:D

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανένα reboot εδώ.

BTW,η Sony ανακοίνωσε αναβάθμιση του 5.0.2 για Z3 κτλ οπότε θα έρθει και στο δικό μας σύντομα. Διορθώνει κάποια bugs βασικά. Νομίζω βελτιώνεται η Sony και αντιδρά πιο γρήγορα με νέες εκδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω κι εγώ να πω για ένα πρόβλημα που έχω. Έβαλα το Lollipop αλλά έχω θέμα με το tethering. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά αλλά τώρα τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

ολόκληρη θεσσαλονίκη και δεν μπορείς να βρεις πουθενά ένα tembered glass γιατί βαριέμαι να περιμένω για να το πάρω από έξω

Σε μια εβδομάδα θα το έχεις και είναι κορυφαίο

link

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει αναβάθμιση το λογισμικό της Tv? Γιατί κι εμένα όταν μετά πήρα το Ζ3 δεν συνδεοταν κι έκανα αναβάθμιση στην tv και μετά όλα οκ

 

Βρήκα μια μικρή αναβάθμιση στο site της Thomson. Θα τη δοκιμάσω τις επόμενες μέρες και θα δω. Αν και δε νομίζω να δουλέψει.. Θα τους στείλω email και βλέπουμε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω κι εγώ να πω για ένα πρόβλημα που έχω. Έβαλα το Lollipop αλλά έχω θέμα με το tethering. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά αλλά τώρα τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Έχει αναγνωριστεί σαν bug και έχει ανακοινωθεί ότι θα διορθωθεί στο επόμενο update (που ήδη κυκλοφόρησε για τα Z2 και Z3)

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται παντως απο τις εξελιξεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415669

η sony ειναι σοβαρη εταιρια, κι οταν λεει οτι θα δωσει την 5αρα, το εννοει, και με τα ολα της.

Δηλαδη, και τις αναβαθμισεις της 5αρας.

Αρα, φαινεται ορθως προσδοκουμε τις νεοτερες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται παντως απο τις εξελιξεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415669

η sony ειναι σοβαρη εταιρια, κι οταν λεει οτι θα δωσει την 5αρα, το εννοει, και με τα ολα της.

Δηλαδη, και τις αναβαθμισεις της 5αρας.

Αρα, φαινεται ορθως προσδοκουμε τις νεοτερες εκδοσεις.

 

η 4 εμεινε 2 χρονια και πηρε παρα πολλες αναβαθμισεις.. οι συσκευες που ειχαν ερθει απο ανδροιδ 2 πηραν πολυ λιγες αναβαθμισεις..μην κολλας λοιπον. Το οτι θα δωσει 2-3 Updates στην 5, δε σημαινει οτι θα παρεις ολες τις αναβαθμισεις του ανδροιδ 5 που δεν ξερουμε καν ποσο θα κρατησει κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το tethering μου δουλεύει πλέον. Χρειάζεται να αλλάξω σε 4G και πίσω 3G αλλά δουλεύει. Είχα ποστάρει ένα fix πριν κάτι σελίδες. Τώρα αν έφτιαξε έτσι ή λόγω αλλαγής δικτύου G δεν ξέρω. Αλλά λειτουργεί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...