Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα καλο ειναι να βαλουμε tempered glass αυτες μπορω να τις βρω σε πλαισιο public?... με φοβισατε λιγο με την arvato και το service δηλαδη μπορει να το κρατησουν μερες το κινητο ειναι δεν ειναι μεγαλη η ζημια? ειναι ακριβη?

 

Οι άπειρες αρνητικές κριτικές που κυκλοφορούν για την arvato (γοογλε ιτ) κατά κύριο λόγο έχουν να κάνουν με την τακτική να βγάζουν τις συσκευές εκτός εγγύησης, όχι για κακό σέρβις. Είτε απλά προφασίζονται κάποια ζημιά του χρήστη, είτε την δημιουργούν κιόλας, ακόμα και σε άσχετο τμήμα από αυτό που έστειλες να ελέγξουν, βγάζουν τη συσκευή εκτός εγγύησης και εσύ πληρώνεις κερατιάτικα και την αρχική ζημιά και την ψεύτικη. Η συχνότητα του φαινομένου είναι σκανδαλώδης και δεν καταλαβαίνω την SONY HELLAS γιατί το ανέχεται, είναι τεράστια δυσφήμιση!

Για παράδειγμα, στο τοπικ του Ζ1 θυμάμαι μια κοπέλα που καινούριο κινητό από το κουτί του δεν της αναγνώριζε την sim και στην αρβατο της έλεγαν ότι βρήκαν σπασμένη τη miniUSB από κακή χρήση, ενώ η κοπέλα έλεγε ότι το κινητό το φόρτισε μόνο 1 φορά και αυτή με μαγνητική βάση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου θυμησατε την αντιπροσωπεια της Commodore - Amiga, πριν πολλα πολλα χρόνια...

Απαιχτο μηχανημα, με σκέτο δράμα ελληνική αντιπροσωπεία.

(και) Κάπως έτσι έρχεται το χαντάκωμα στις εταιρίες, όταν δεν επιλέγουν καλούς συνεργάτες.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμησατε την αντιπροσωπεια της Commodore - Amiga, πριν πολλα πολλα χρόνια...

Απαιχτο μηχανημα, με σκέτο δράμα ελληνική αντιπροσωπεία.

(και) Κάπως έτσι έρχεται το χαντάκωμα στις εταιρίες, όταν δεν επιλέγουν καλούς συνεργάτες.

 

η arvato δεν ειναι τοσο τραγικη αλλα δεν ειναι καλη εταιρεια..

Παρολα αυτα εγω οσες φορες την χρειαστηκα εκανα την δουλεια μου. Αν ξερεις κυριως να χειριστεις μια υποθεση, να τους αποκλεισεις δηλαδη απο πριν ο,τι προκειται να σου πουν ωστε να πας κατευθειαν στο επομενο βημα..και εννοω την ενδεχομενη αναβαθμιση που παντα κανουν και στο δινουν πισω το κινητο ή το να στο βγαλουν εκτος εγγυησης επειδη ειχε πχ χαλασμενη υποδοχη φορτισης ενω εσυ οταν το πηγες δεν ηταν χαλασμενη (εχει τυχει σε κοπελα αυτο και εμπλεξε αλλα βρηκε το δικιο της), τοτε εισαι οκ. Δηλαδη εγω οταν παω εκει τους λεω οτι εχω κανει αναβαθμισεις με SUS, οτι το κινητο δουλευε αψογα και η φορτιση του και ολα τα κουμπια του/θυρες κτλ κτλ, γενικα δηλαδη τους ξεκαθαριζω απο την αρχη οτι η βλαβη ειναι μονο αυτο που τους λεω και οχι κατι αλλο που θα "ανακαλυψουν" αυτοι..

Βεβαια ολα αυτα ειναι το χειροτερο ενδεχομενο μιας και ποτε δεν χρειαστηκαν, αφου ακομα και την πλατη του xperia T (το τελευταιο κινητο που πηγα εκει) μου την αλλαξαν χωρις να χρειαστει να πω τιποτα, μιας και ειχε φθαει η ΜΑΤ επιφανεια λογω αστοχιας του υλικου, κατι που ειχε αναγνωρισει η σονυ και μου εβαλαν καινουριο καπακι μπαταριας..

Οσο αφορα τους χρονους σερβις, αν εχουν το ανταλλακτικο θελουν κανα 2 μερες, ενω η samsung Θελει μιση μερα..

Αν δεν το εχουν μπορει να θελουν και 15 μερες..

Γενικα αυτο ειναι λογος να μην το παρεις, αλλα παντα το "ρισκαρα" και ποτε δεν ειχα θεμα. Καποτε ειχα πεσεις σε 3 προβληματικα κ810 και μου τα αντικατεστησαν και τα 3, το τεταρτο ηταν αριστο, απλα τα 3 πρωτα νεκρωναν το ενα μετα το αλλο.

Τελος, για την ζελατινα που εχει το κινητο απο το εργοστασιο, ειναι μια βλακεια και μιση γιατι ολοι οσοι θελουν να το προσεξουν βαζουν μια αλλη, και δεν εχω ακουσει ποτε κανεις να κοβεται ή να παθαινει τιποτα απο σπασμενη οθονη, και αυτο που αναφερουν εδω μεσα τα παιδια οτι εχει μπει για να μην πεταχτουν τα θραυσματα δεν ξερω που το ακουσαν αλλα δε νομιζω οτι εχει λογικη και οτι το εχει πει επισημα η σονυ..

Πιο πιθανο ειναι να την εχει για να προστατευει την οθονη σε περιπτωση ελαφριας πτωσης, να μην κανει κανα ραγισμα..μιας και μου ειπαν οτι αν την αφαιρεσω και παθει καποια βλαβη που αν ειχε τη ζελατινα θα την γλιτωνε, τοτε η οθονη περναει εκτος εγγυησης, οποτε ετσι το συνδεω. Δεν μπορω βεβαια να μην θεωρησω οτι το κανουν και επιτηδες για να στην πετανε εκτος εγγυησης πιο ευκολα.

 

Απο εκει και περα, εγω αγοραζω ζελατινες απο ebay με 4-5 ευρω και οσο εχω μια συσκευη τις εχω και αυτες, μιας και τα κουτια παντα εχουν μεσα απο 2 εως 6, και μεσα σε ενα ετος πανω απο 2 δεν αλλαζω, ειδικα αν την τοποθετησω σωστα, κατι σχετικα ευκολο.

Το tempered glass ωραιο, καλη αισθηση αλλα το εξογκωμα δε μαρεσει και ας ειναι 0,3mm.. δεν το λες και λιγο.

Οπως και να εχει δοκιμαζεις και αποφασιζεις..

 

Γενικα θα σου ελεγα να παρεις το S4 να τελειωνεις, ουτε ψυχολογικα με την μπαταρια θα εχεις ουτε προβλημα με σερβις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οντως το s4 αλλαζει η μπαταρια του, και καλυτερο service.

Απλα δεν το θεωρω τοσο ποιοτικο οσο το z1 compact.

 

Και με ολα αυτα, ξερετε τι σκεφτομαι;

Γιατι να πρεπει εν ετει 2014, να κανω συμβιβασμούς σε τετοια τεχνολογικα θεματα;

Γιατι θα πρεπει αν επιλεξω κατι, να χασω ταυτοχρονως καποια πραγματα;

Γιατι δεν υπαρχει μεσα στις χιλιαδες επιλογες συσκευων, μια εντελως ιδανικη για μενα;

Δεν περιμενα οτι θα πρεπει να αγορασω κατι με συμβιβασμους.

Περιμενα να μπορω να βρω στην αγορα ακριβως αυτο που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το s4 αλλαζει η μπαταρια του, και καλυτερο service.

Απλα δεν το θεωρω τοσο ποιοτικο οσο το z1 compact.

 

Και με ολα αυτα, ξερετε τι σκεφτομαι;

Γιατι να πρεπει εν ετει 2014, να κανω συμβιβασμούς σε τετοια τεχνολογικα θεματα;

Γιατι θα πρεπει αν επιλεξω κατι, να χασω ταυτοχρονως καποια πραγματα;

Γιατι δεν υπαρχει μεσα στις χιλιαδες επιλογες συσκευων, μια εντελως ιδανικη για μενα;

Δεν περιμενα οτι θα πρεπει να αγορασω κατι με συμβιβασμους.

Περιμενα να μπορω να βρω στην αγορα ακριβως αυτο που θελω.

 

φιλε, ολοι θελουμε το τελειο κινητο, αλλα δεν το κοβω να ερχεται ποτε..

αν σκεφτεις πριν 3-4 χρονια τι θεωρουσες τελειο κινητο, σιγουρα σημερα υπαρχει. Αν σημερα θεωρεις οτι το ιδιο κινητο που ηθελες τοτε, ειναι ακομα το τελειο μαλλον κοροιδευεις τον εαυτο σου.

Οπως και να εχει, το Ζ1c εχει πολλα πλεονεκτηματα και 2-3 συγκεκριμενα μειονεκτηματα. Πχ αδυναμο φλας (ξαναλεω, εγω bleeding δεν εχω δει ποτε και εχω δει αρκετες συσκευες), κακο σερβις αλλα θα πρεπει να εισαι γκαντεμης να παθεις τετοια ζημια ωστε να μπλεξεις (πχ εμενα το 1ο compact ηρθε με οθονη που απο την μια πλευρα ηταν πιο πανω απο το σασι, ενω απο την αλλη πιο κατω, και φυσικα μου εγινε αντικατασταση που περασε απο την αρβατο, δεν μου ειπαν ομως το παραμικρο,αλλα το εστειλα πισω την αλλη μερα)

Τελος το λογισμικο της καμερας πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο και να παιρνει καλυτερες φωτο αλλα παλι τη θεωρω πολυ καλη, και σε πολλα καλυτερη απο τα samsung..Απλα τα samsung στο αυτοματο καμια φορα μπορει να εχουν καλυτερα αποτελεσματα, δεν ανεβαζουν πολυ Iso.

Τo S4 απο την αλλη ειναι μια πλαστικουρα που στα ματια μου δειχνει φτηνιαρικο, ειδικα αυτο το νικελ πλαισιο γυρω γυρω δεν το χωνεψα ποτε και το συνεχιζει, το μενου του δε μαρεσε ποτε, και το θεωρω πολυ πιο δυσχρηστο απο σονυ..σε διαφορα θεματα που εχω ψαξει κατα καιρους και που τα κανεις πιο γρηγορα και απλα με sony..(πχ με S4 για να αναζητησεις μια ΒΤ συσκευη πρεπει να μπεις στις ρυθμισεις κτλ, ενω στα σονυ την αναζητηση για ΒΤ και wifi την πετας συντομευση στην στην αρχικη οθονη..πολυ σημαντικο για μενα που στελνω συχνα πυκνα με ΒΤ..ή που ψαχνω κανα wifi.

Τωρα αν καθεσαι και το ψυριζεις μεχρι τελους, μην παρεις τιποτα... εγω το βαρεθηκα.. Παιρνω ενα ακριβο κινητο απλα γιατι θελω κινητο ,και ο,τι κανει καλα το ευχαριστιεμαι, οτι δεν κανει καλα δεν ασχολουμαι..πχ δεν περιμενω να βγαλω νυχτα φωτογραφια εμενα στα 5 μετρα αποσταση ,που με ενα xenon φλας θα εβγαζα. απλα πραγματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στα σονυ την αναζητηση για ΒΤ και wifi την πετας συντομευση στην στην αρχικη οθονη..πολυ σημαντικο για μενα που στελνω συχνα πυκνα με ΒΤ..ή που ψαχνω κανα wifi.

Πλάκα-πλάκα αυτό πώς γίνεται; :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα αυτό πώς γίνεται; :blink:

 

κρατας πατημενο το δαχτυλο στην οθονη(σε κενο σημειο), και επιλεγεις απο κατω εφαρμογες, αριστερα λεει: "συντομευσεις", πας εκει και μετα ρυθμισεις, και επιλεγεις ποια ρυθμιση θες να την βγαλεις εξω..

Αυτο πχ δεν το εχω δει στο sense ή στο touchwiz, και οσο και απλο αν ακουγεται, τοσο πρακτικο και ευχρηστο ειναι..γιαυτο γελαω οταν ακουω για τα μενου των αλλων..

Επισης απο το ιδιο μενου φερνεις και οποια επαφη θες εξω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα δεν κατεβαζετε μια τετοια εφαρμογη για να μην εχετε διασπαρτα εικονιδια;

[ATTACH]47188[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , είμαι έτοιμος να το παραγγείλω θα ήθελα όμως την βοήθεια/προτάσεις σας για θήκη flip cover και για Tempered Glass

 

Για tempered glass αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε τις προηγούμενες σελίδες, έχουν γραφτεί πάρα πολλά. Δες και εδώ. Κρίνεις ανάλογα τα γούστα σου και τα χρήματα που θες να διαθέσεις.

 

Τις flip θήκες δεν τις χώνεψα ποτέ, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

κρατας πατημενο το δαχτυλο στην οθονη(σε κενο σημειο), και επιλεγεις απο κατω εφαρμογες, αριστερα λεει: "συντομευσεις", πας εκει και μετα ρυθμισεις, και επιλεγεις ποια ρυθμιση θες να την βγαλεις εξω..

Αυτο πχ δεν το εχω δει στο sense ή στο touchwiz, και οσο και απλο αν ακουγεται, τοσο πρακτικο και ευχρηστο ειναι..γιαυτο γελαω οταν ακουω για τα μενου των αλλων..

Επισης απο το ιδιο μενου φερνεις και οποια επαφη θες εξω..

 

Καλή μαγκιά, θενξ. :)

 

Γιατι απλα δεν κατεβαζετε μια τετοια εφαρμογη για να μην εχετε διασπαρτα εικονιδια;

[ATTACH]47188[/ATTACH]

 

Το Power toggles είναι; Αν ναι, αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ. Πολύ χρήσιμα widgets. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα δεν κατεβαζετε μια τετοια εφαρμογη για να μην εχετε διασπαρτα εικονιδια;

[ATTACH]47188[/ATTACH]

 

Μα δεν θελουμε τα εικονιδια, αυτο το κανει και το σονυ και τα αλλα..

θελουμε συντομευση στην αναζητηση δικτυου ή ΒΤ κτλ κτλ.οταν θελω να μου στειλουν και πρεπει να το κανω ορατο το ΒΤ, δεναρκει η ενεργοποιηση του που προσφερει αυτο το εικονιδιο,πρεπει να μπω μεσα στο μενου του ΒΤ και αυτη η συντομευση που εδειξα το προσφερει με 1 κλικ..

Ομοιως αν θες να ψαξεις για wifi, και δεν σου εχει πεταξει το μηνυμα πανω οτι υπαρχουν διαθεσιμα δικτυα γιατι πχ εισαι ηδη συνδεδεμενος σε καποιο, τοτε πολυ απλα με ενα κλικ ψαχνεις. Γενικα αυτα τα κουμπια ειναι απο τα πρωτα που βγαζω εξω οταν στηνω ενα κινητο..συν διαφορα παρομοια οπως διαχειριση ενεργειας κτλ..Ετσι,μια αρχικη οθονη παει για τετοια εργαλεια που μου κανουν την εμπειρια χρησης πολυ ευχάριστη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κρατας πατημενο το δαχτυλο στην οθονη(σε κενο σημειο), και επιλεγεις απο κατω εφαρμογες, αριστερα λεει: "συντομευσεις", πας εκει και μετα ρυθμισεις, και επιλεγεις ποια ρυθμιση θες να την βγαλεις εξω..

Αυτο πχ δεν το εχω δει στο sense ή στο touchwiz, και οσο και απλο αν ακουγεται, τοσο πρακτικο και ευχρηστο ειναι..γιαυτο γελαω οταν ακουω για τα μενου των αλλων..

Επισης απο το ιδιο μενου φερνεις και οποια επαφη θες εξω..

 

Είσαι ωραίος!!:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες με τη χρήση του φλας για να πάρουμε μια ιδέα και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές του; Είμαι κάτοχος του Xperia Ray και οι φωτογραφίες με φλας είναι πραγματικά τραγικές. Το έχω καημό να βγάζει η παρέα μου φωτογραφίες από το κινητό μου και να τους τις στέλνω :p. Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα κάτι αξιόλογο για να καταλάβω πόσο φωτεινές βγαίνουν. Για να σας κατατοπίσω με ενδιαφέρουν φωτογραφίες μέσα σε κέντρα διασκέδασης.

 

Ευχαριστώ.

 

Παιδιά αν δεν μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες ας μου πει την εμπειρία του για το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες ας μου πει την εμπειρία του για το παραπάνω.

 

Οταν λες κεντρα διασκεδασης, θες να φαινεται καλα πχ η παρεα σε τραπεζι 6-12 ατομων ή η πιστα?

Αν θες το πρωτο,επειδη εχω σχετικη εμπειρια, τα κινητα με xenon Οπως το Ν8 που ειναι μεν αλλης εποχης, εχει δει πολυ καλυτερη καμερα, κανουν παπαδες..γιατι απλα τα φωτορυθμικα και ολα αυτα αλοιωνουν πολυ το αποτελεσμα, κατι που το ξενον μπορει και διορθωνει γιατι ειναι πολυ δυνατο..

Στις μακρινες ειναι οκ, και ειναι θεμα στιγμης, μπορει να πεσει ενα προβολι πανω στο θεμα σου και να το καψει, μπορει να σβησει την ωρα που τραβας και ενω εχει εστιασει με Χ φωτεινοτητα, να σου βγει σκοτεινη..οποτε σε μπουζουκια πρεπει απλα να ξερεις να τραβας..

Σαν ηχο εχει πολυ καλο, αν το βαλεις να παιξει σε ηχεια μετα..

Τελος, το κινητο γενικως τα σπαει και αξιζει η αγορα του σε αυτη την τιμη, αλλα δεν ειναι τελειο, πρεπει να τα ζυγισεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω πολύς λόγος γίνεται για το service της Sony και για την καθυστέρηση εξυπηρέτηση να ξέρετε ότι έχουν υποχρέωση να σας δώσουν κινητό αντικατάστασης αν κρατήσουν το δικό σας από κάποιες μέρες και πάνω για την επισκευή. Να το απαπιτήσετε το δικαίωμα αυτό και αν κάνουν νούμερα, πάντα στρώνουν με την απειλή του ΙΝΚΑ....(3 φορές που χριεάστηκε έτσι βρήκα το δίκιο μου)

 

Μετά τις 14 εργάσιμες μπορείτε να ασκήσετε αυτό το δικαίωμα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κεντρα διασκεδασης, θες να φαινεται καλα πχ η παρεα σε τραπεζι 6-12 ατομων ή η πιστα?

Αν θες το πρωτο,επειδη εχω σχετικη εμπειρια, τα κινητα με xenon Οπως το Ν8 που ειναι μεν αλλης εποχης, εχει δει πολυ καλυτερη καμερα, κανουν παπαδες..γιατι απλα τα φωτορυθμικα και ολα αυτα αλοιωνουν πολυ το αποτελεσμα, κατι που το ξενον μπορει και διορθωνει γιατι ειναι πολυ δυνατο..

Στις μακρινες ειναι οκ, και ειναι θεμα στιγμης, μπορει να πεσει ενα προβολι πανω στο θεμα σου και να το καψει, μπορει να σβησει την ωρα που τραβας και ενω εχει εστιασει με Χ φωτεινοτητα, να σου βγει σκοτεινη..οποτε σε μπουζουκια πρεπει απλα να ξερεις να τραβας..

Σαν ηχο εχει πολυ καλο, αν το βαλεις να παιξει σε ηχεια μετα..

Τελος, το κινητο γενικως τα σπαει και αξιζει η αγορα του σε αυτη την τιμη, αλλα δεν ειναι τελειο, πρεπει να τα ζυγισεις..

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση. Κέντρα διασκέδασης εννοώ όπου είναι κλειστός χώρος και έχει μουσική :) Π.χ. Θέλω να τραβήξω 4 με 5 άτομα από απόσταση 2 μέτρων περίπου. Θα κάνει δουλειά το φλας; Θα βγει αρκετά φωτεινή; Δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία από το Xperia Ray.. Απλά θέλω να καταλάβω πόσο αδύναμο είναι το φλας. Δεν έχω απαίτηση να φωτίσει ένα τραπέζι 6-12 ατόμων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση. Κέντρα διασκέδασης εννοώ όπου είναι κλειστός χώρος και έχει μουσική :) Π.χ. Θέλω να τραβήξω 4 με 5 άτομα από απόσταση 2 μέτρων περίπου. Θα κάνει δουλειά το φλας; Θα βγει αρκετά φωτεινή; Δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία από το Xperia Ray.. Απλά θέλω να καταλάβω πόσο αδύναμο είναι το φλας. Δεν έχω απαίτηση να φωτίσει ένα τραπέζι 6-12 ατόμων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Σχετικο ειναι, αν ανεβασει iso και φωτισει η εικονα αρκετα σε συνδυασμο με το φλας θα ειναι οκ, ομως με το πολυ Iso μπορει να ειναι χαλια η ποιοτητα..Για αυτο θα πρεπει να μας πει καποιος που το εχει κανει καμποσες φορες..Εγω το φλας το χρησιμοποιω σε φωτογραφιες μεχρι 1-1,5 μετρο, μετα αν εχει φωτισμο το μαγαζι τοσο ωστε να τον χρησιμοποιησει ο αισθητηρας και να μην εξαρταται απο το φλας, τραβαω, αλλιως απλα δεν ασχολουμαι..

Αν ειχες ξενον φλας μετα τιποτα αλλο δε θα σου εκανε αισθηση, μετα το Ν8 δεν ξανα ασχοληθηκα να βγαλω φωτο στα μπουζουκια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θελουμε τα εικονιδια, αυτο το κανει και το σονυ και τα αλλα..

θελουμε συντομευση στην αναζητηση δικτυου ή ΒΤ κτλ κτλ.οταν θελω να μου στειλουν και πρεπει να το κανω ορατο το ΒΤ, δεναρκει η ενεργοποιηση του που προσφερει αυτο το εικονιδιο,πρεπει να μπω μεσα στο μενου του ΒΤ και αυτη η συντομευση που εδειξα το προσφερει με 1 κλικ..

Ομοιως αν θες να ψαξεις για wifi, και δεν σου εχει πεταξει το μηνυμα πανω οτι υπαρχουν διαθεσιμα δικτυα γιατι πχ εισαι ηδη συνδεδεμενος σε καποιο, τοτε πολυ απλα με ενα κλικ ψαχνεις. Γενικα αυτα τα κουμπια ειναι απο τα πρωτα που βγαζω εξω οταν στηνω ενα κινητο..συν διαφορα παρομοια οπως διαχειριση ενεργειας κτλ..Ετσι,μια αρχικη οθονη παει για τετοια εργαλεια που μου κανουν την εμπειρια χρησης πολυ ευχάριστη.

Τωρα καταλαβα τι εννοειτε..

στις υπολοιπες εταιριες παντως, κρατωντας πατημενο σε ενα εικονιδιο της στατους μπαρ σε παει στις ρυθμισεις του αντιστοιχου εικονιδιου..χωρις να χρειαζεται να γεμιζεις την αρχικη σου.

Ειχα την εντυπωση οτι με την kitkat γινεται αυτο

Ναι, Πανο, το power toggles ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι, αν ανεβασει iso και φωτισει η εικονα αρκετα σε συνδυασμο με το φλας θα ειναι οκ, ομως με το πολυ Iso μπορει να ειναι χαλια η ποιοτητα..Για αυτο θα πρεπει να μας πει καποιος που το εχει κανει καμποσες φορες..Εγω το φλας το χρησιμοποιω σε φωτογραφιες μεχρι 1-1,5 μετρο, μετα αν εχει φωτισμο το μαγαζι τοσο ωστε να τον χρησιμοποιησει ο αισθητηρας και να μην εξαρταται απο το φλας, τραβαω, αλλιως απλα δεν ασχολουμαι..

Αν ειχες ξενον φλας μετα τιποτα αλλο δε θα σου εκανε αισθηση, μετα το Ν8 δεν ξανα ασχοληθηκα να βγαλω φωτο στα μπουζουκια.

 

Μάλιστα κατάλαβα. Είναι κρίμα πάντως που βάζουν "θηρία" κάμερες στα κινητά και τους πετάνε από δίπλα ένα "φακουδάκι".

Τουλάχιστον οι φωτογραφίες που λες από 1 - 1,5 μέτρα είναι ικανοποιητικές;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα. Είναι κρίμα πάντως που βάζουν "θηρία" κάμερες στα κινητά και τους πετάνε από δίπλα ένα "φακουδάκι".

Τουλάχιστον οι φωτογραφίες που λες από 1 - 1,5 μέτρα είναι ικανοποιητικές;

 

Δεν έχω βγάλει ακόμα φώτο σε περιβάλλον που θες ..., αλλά αν δεις εδώ -->> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654110 βγάζει μια χαρά φώτο σε φωτορυθμικά !! :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα. Είναι κρίμα πάντως που βάζουν "θηρία" κάμερες στα κινητά και τους πετάνε από δίπλα ένα "φακουδάκι".

Τουλάχιστον οι φωτογραφίες που λες από 1 - 1,5 μέτρα είναι ικανοποιητικές;

 

φιλε μου και εγω ετσι ελεγα, αλλα το κινητο θα παει 11-12mm παχος τουλαχιστον, κριμα..

οποτε το αποδεχεσαι, πραγματικα μετα το Ν8 εκανα πολυ καιρο να συμβιβαστω με την ελλειψη xenon,αλλα προτιμω να ειναι μαζεμενο σε διαστασεις παρα κουμουτσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει ακόμα φώτο σε περιβάλλον που θες ..., αλλά αν δεις εδώ -->> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654110 βγάζει μια χαρά φώτο σε φωτορυθμικά !! :)

 

Μια χαρα ειναι οι φωτο...Πολυ καλες θα ελεγα για τετοιες συνθηκες.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι φωτο...Πολυ καλες θα ελεγα για τετοιες συνθηκες.

 

γιαυτο με βλεπω για κανα νοκια 930..

Πραγματικα με το Ν8 εβγαζα καλυτερες απο αυτες, με διαφορα..Αλλα δεν ξερω αν τα αντιστοιχα ανδροιδ, πχ S4 κανουν κατι καλυτερο απο το Ζ1..

απλα τα Ν8,808 κτλ ηταν κλασσεις ανωτερα μαλλον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...