Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...μήπως κάποιος χρήστης του Ζ1 Compact έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με την ανυπαρξία δόνησης και ήχου κατα την λήψη sms...??...(...παρότι είναι ενεργοποιημένες οι επιλογές..)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...μήπως κάποιος χρήστης του Ζ1 Compact έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με την ανυπαρξία δόνησης και ήχου κατα την λήψη sms...??...(...παρότι είναι ενεργοποιημένες οι επιλογές..)

 

Ναι εγώ,στο πρώτο πού είχα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...μήπως κάποιος χρήστης του Ζ1 Compact έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με την ανυπαρξία δόνησης και ήχου κατα την λήψη sms...??...(...παρότι είναι ενεργοποιημένες οι επιλογές..)

 

Αν δεν έχεις εγκαταστήσει κάποια εναλλακτική εφαρμογή για μηνύματα, ή κάποια εφαρμογή για προφίλ ήχου, κάτι που μπορεί να περιπλέξει τα πράγματα, τότε ίσως έχει θέμα η συσκευή σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από προχθες έχω ένα ανεξήγητο θέμα! Όταν παίρνω τηλ η δέχομαι τον ακούω τον άλλο σαν μαστουρωμενο :eek: σαν να καθυστερεί η φωνή, πριν λίγο πήρα βγήκε η τηλεφωνητρια που λέει δεν είναι διαθεσιμος κι αυτή το ίδιο σαν να έχεις βάλει να μιλάει σε αργή κίνηση :what: Από τι να προήλθε αυτό? Έχω στοκ 4.3 πάνω..

Επανεκιννησεις έχω κάνει... καμία ιδέα? :(

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από προχθες έχω ένα ανεξήγητο θέμα! Όταν παίρνω τηλ η δέχομαι τον ακούω τον άλλο σαν μαστουρωμενο :eek: σαν να καθυστερεί η φωνή, πριν λίγο πήρα βγήκε η τηλεφωνητρια που λέει δεν είναι διαθεσιμος κι αυτή το ίδιο σαν να έχεις βάλει να μιλάει σε αργή κίνηση :what: Από τι να προήλθε αυτό? Έχω στοκ 4.3 πάνω..

Επανεκιννησεις έχω κάνει... καμία ιδέα? :(

 

Ρυθμισεις-ρυθμισεις κλησης-μειωση ταχυτητας ομιλιας. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιλογή υπάρχει σε όλα τα sony smartphones από 4.3 και πάνω;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία θέλω να το τσεκάρω στο Τ μου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Sony έβγαλε καινούριο πληκτρολόγιο (6.4.A.1.24) και επανάφερε σε αυτό, το πληκτρολόγιο τηλεφώνου με Τ9 στην κατακόρυφη διάταξη της οθόνης.

Όποιοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να περιμένετε να βγεί στο play ή αν είστε root το κατεβάζετε από εδώ και το περνάτε στο system/app με permissions RW, R, R. :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα έρθει μέσω ota;; Για ποιες συσκευές ισχύει;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για όλες με 4.3 και 4.4 και στους xda έχει βγει τροποποιημένη για 4.1

Ota με τον τρόπο που έρχονται τα Walkman, gallery κλπ δεν νομίζω ότι θα έρθει. Μάλλον θα ενσωματωθεί σταδιακά στα καινούρια firmware που θα βγαίνουν ή ίσως μέσα από το play

Link to comment
Share on other sites

Η Sony έβγαλε καινούριο πληκτρολόγιο (6.4.A.1.24) και επανάφερε σε αυτό, το πληκτρολόγιο τηλεφώνου με Τ9 στην κατακόρυφη διάταξη της οθόνης.

Όποιοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να περιμένετε να βγεί στο play ή αν είστε root το κατεβάζετε από εδώ και το περνάτε στο system/app με permissions RW, R, R. :D

Εμένα έχει έρθει σαν αναβάθμιση το "Πληκτρολόγιο Xperia v6.4.A.1.24" ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει έρθει σαν αναβάθμιση το "Πληκτρολόγιο Xperia v6.4.A.1.24" ;)

 

Μέσω play store;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι επίπεδο είναι το Τ9 της Sony και καλοδεχούμενο αν έρθει, αλλά τέτοιο πληκτρολόγιο έχει και το touch pal x. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν ήταν μέσω Play Store ή ΟΤΑ.

 

Μεσω store κανε αναζητηση πληκτρολογιο xperia και θα στο βγαλει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.οι φωτογραφίες του πως είναι,γιατί είχα διαβάσει ότι παρά τα 20μρ οι φωτο βγαίναν με διάφορα χρώματα ξεκαρφωτα. Η οθόνη του τι λέει; και βασικά ,τραβάει γρήγορες φώτο μιας και λόγω μπέμπη είναι αρκετά σοβαρό κριτήριο. Τώρα έχω ένα s4 mini,το οποίο πάρα τα 8μρ βγάζει πολύ καλές και γρήγορες φώτο ενώ και η οθόνη του έχει πολύ καλή απόδοση χρωμάτων.Δυστυχώς όμως έχασε στην μάχη με μια γωνιά πεζοδρομίου και τώρα είμαι στην γύρα για νέα συσκευή. Κάποιο άλλο θέμα που ίσως έχει το σονυ; σόρι για το σεντόνι παίδες...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.οι φωτογραφίες του πως είναι,γιατί είχα διαβάσει ότι παρά τα 20μρ οι φωτο βγαίναν με διάφορα χρώματα ξεκαρφωτα. Η οθόνη του τι λέει; και βασικά ,τραβάει γρήγορες φώτο μιας και λόγω μπέμπη είναι αρκετά σοβαρό κριτήριο. Τώρα έχω ένα s4 mini,το οποίο πάρα τα 8μρ βγάζει πολύ καλές και γρήγορες φώτο ενώ και η οθόνη του έχει πολύ καλή απόδοση χρωμάτων.Δυστυχώς όμως έχασε στην μάχη με μια γωνιά πεζοδρομίου και τώρα είμαι στην γύρα για νέα συσκευή. Κάποιο άλλο θέμα που ίσως έχει το σονυ; σόρι για το σεντόνι παίδες...

 

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη κι απο τις φωτογραφιες και γενικα αυτο το κινητο ειναι το κατι αλλο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.οι φωτογραφίες του πως είναι,γιατί είχα διαβάσει ότι παρά τα 20μρ οι φωτο βγαίναν με διάφορα χρώματα ξεκαρφωτα. Η οθόνη του τι λέει; και βασικά ,τραβάει γρήγορες φώτο μιας και λόγω μπέμπη είναι αρκετά σοβαρό κριτήριο. Τώρα έχω ένα s4 mini,το οποίο πάρα τα 8μρ βγάζει πολύ καλές και γρήγορες φώτο ενώ και η οθόνη του έχει πολύ καλή απόδοση χρωμάτων.Δυστυχώς όμως έχασε στην μάχη με μια γωνιά πεζοδρομίου και τώρα είμαι στην γύρα για νέα συσκευή. Κάποιο άλλο θέμα που ίσως έχει το σονυ; σόρι για το σεντόνι παίδες...

 

καταρχην το κινητο ξεκλειδωνει κατευθειαν με το κουμπι της καμερας (που τα samsung δεν εχουν-s3-s4 κτλ) και ανοιγει κατευθειαν στο μενου της καμερας, αν θες το βαζεις να τραβαει και φωτο κατευθειαν, αλλα δεν το προτεινω γιατι δυσκολα βγαζεις καλη φωτο ετσι..οσο για ταχυτητα, επειδη εχουν πολλες ρυθμισεις αυτα τα κινητα, μπορεις να εχεις το widget της καμερας μπροστα και να επιλεγεις να ανοιγει κατευθειαν στο αυτοματο αν ειναι ευκολο το σκηνικο ή στο Μ το οποιο θα εχεις προρυθμισει καπως ή στο timeshift που ειναι κατι σαν burst αλλα πιανει εικονα απο πριν πατησεις το κουμπι για ληψη φωτο..δεν το θεωρω burst mode αυτο γιατι βγαζει 60φωτο καθα πατημα, burst ειναι να κρατας το κλειστρο πατημενο και να δινει, το οποιο το κανει απιστευτα γρηγορα..

Οσο για την οθονη, ειναι μια χαρα γενικως, βγαινει με 2 τυπους οθονων η μια εχει πιο ζωντανο μπλε αλλα και οι 2 ειναι πολυ καλες και οσο βλεπω αλλες συσκευες τοσο καταλαβαινω οτι ειναι μια χαρα και αυτη με το λιγοτερο ζωντανο..

Οσο για την καμερα, μια χαρα ειναι, εγω ειχα διαπιστωσει οτι στα 20ΜΡ δεν συμφερει να τραβας γιατι γεμιζεις φωτογραφιες των 7ΜΒ που μονο σπαταλη χωρου ειναι, και δεν σε αφηνει να χρησιμοποιησεις καποιες ρυθμισεις..Γενικα εχω την αποψη οτι εχει απο τις καλυτερες καμερες απλα στο αυτοματο σε συνθηκες "σουρουπου" που ο φωτισμος ειναι κακος δηλαδη παντα θα βγαζει θορυβο..

Πιστευα οτι εκει τα samsung υπερτερουν αλλα με το s4 της κολλητης μου αλλαξα γνωμη, ειναι το ιδιο νομιζω.

Τη νυχτα ομως σε τοπια αποδιδει πολυ καλα..το φλας του ειναι λιγο αδυναμο αλλα ετσι και αλλιως αν δεν ειναι xenon δεν θεωρω οτι εχει λογο χρησης σε θεματα πανω απο 1-2 μετρα αποστασης..

σιγουρα θα θελαμε καλυτερο αλλα το θεωρω πολυ μικρο μειονεκτημα.

Τελος το κινητο ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο κυκλοφορει ειδικα αν δεν θες κουμουτσα συσκευη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελος το κινητο ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο κυκλοφορει ειδικα αν δεν θες κουμουτσα συσκευη..

 

φιλε μου πιστεψε με ,μετα την καμερα το βασικο που θελω ειναι η συσκευη να ειναι σε ...μεγεθος τηλεφωνου!! γιατι οπως παει για να βρεις φυσιολογικο μεγεθος συσκευης θα κανεις προσευχες!:lol:

ευχαριστω πολυ παιδια.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστεψε με ,μετα την καμερα το βασικο που θελω ειναι η συσκευη να ειναι σε ...μεγεθος τηλεφωνου!! γιατι οπως παει για να βρεις φυσιολογικο μεγεθος συσκευης θα κανεις προσευχες!:lol:

ευχαριστω πολυ παιδια.

 

ναι εχει καταντησει αηδια..εγω ψαχνω συσκευη, κυριως κινεζικο με κριτηριο τα 2GB ram και ας ειναι διπυρηνο και δεν βρισκω..μονο 1-2 συσκευες που πλησιαζουν το compact σε τιμη.

Θεωρω οτι θα το ευχαριστηθεις..ισως το s4 να ειναι λιγο πιο καλο στο αυτοματο, αλλα θεωρω πως μονο το iphone ειναι πολυ μπροστα στο αυτοματο, τα δικα μας παντα θελουν λιγο παιξιμο με την εκθεση, με καποια ρυθμιση, να βαλεις ενα σκηνικο κτλ..αν θες το κατι παραπανω..

Χθες ημουν σε ενα beach bar..και εφυγαν 5-6 σαμπανιερες πανω στον παγκο..μονο τα xperia(Ζ κτλ που ηταν εκει) επιβιωσαν...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανοιχτει και για το z1 compact, αντιστοιχο θεμα οπως με το s4, 'τιμή και διαθεσιμότητα του z1 compact'.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανοιχτει και για το z1 compact, αντιστοιχο θεμα οπως με το s4, 'τιμή και διαθεσιμότητα του z1 compact'.

 

Mονο τα samsung εχουν αυτη την τιμητικη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστεψε με ,μετα την καμερα το βασικο που θελω ειναι η συσκευη να ειναι σε ...μεγεθος τηλεφωνου!! γιατι οπως παει για να βρεις φυσιολογικο μεγεθος συσκευης θα κανεις προσευχες!:lol:

ευχαριστω πολυ παιδια.

Αν σε ενδιαφέρει το λογικό μέγεθος για συσκευή, και με κορυφαίες δυνατότητες, μην το σκέφτεσαι. Δε θα βρεις άλλη συσκευή σαν το Z1 Compact.

Εγώ πάντως σκέφτομαι, καλά τη βολέψαμε για 2+ χρόνια. Το θέμα είναι μετά τι γίνεται... Εύχομαι όταν θα χρειαστώ νέο κινητό, να υπάρχει η αντίστοιχη συσκευή από τη Sοny τουλάχιστο. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...