Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να στείλω SMS από κινητό Vodafone σε αριθμό Nova και δεν φεύγουν τα  SMS καθόλου!  Αποτυχία αποστολής.  Λες δεν έχεις κάρτα!  Μια τρέλα!!  Δεν ξανά έγινε αυτό!!!  . Πάντως από ότι ρώτησα μπορείς να καλέσεις από Nova κινητή σε κινητή Nova . Ένα μπάχαλο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα καινούρια συσκευή και νόμισα ότι έχει πρόβλημα; 

Εκεί να δεις. 

Πρέπει να το φτιάξουν άμεσα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κλήση μπορείς να κάνεις ? Από το κινητό σου?  Σε άλλο νούμερο εκτός από Nova?  Και το δίκτυο 4g της Nova δουλεύει για να μπεις στο ίντερνετ?  Η πιάνει σήμα αλλά δεν μπαίνει ? 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Εσύ κλήση μπορείς να κάνεις ? Από το κινητό σου?  Σε άλλο νούμερο εκτός από Nova?  Και το δίκτυο 4g της Nova δουλεύει για να μπεις στο ίντερνετ?  Η πιάνει σήμα αλλά δεν μπαίνει ? 

Δουλεύει το ίντερνετ αλλά πολύ αργά. 

Κλήσεις μπορώ να κάνω από το κινητό, δεν μπορώ να δεχθώ από σταθερά Cosmote. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, p_k said:

Poco X5 Pro 5G 

Τι ακριβώς εννοείς; Δεν κατάλαβα 

Βγάζει σε κόκκινο πλαίσιο ότι ο αριθμός κινητού μου έχει καταχωρηθεί αλλά δεν μου έχουν στείλει στο email και sms με το password και τον κωδικό. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το δίκτυο. Τι λέτε; 

Πρίν λίγο μου ήρθε ειδοποίηση για την έκδοση του λογαριασμού. 😁

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να ενεργοποιήσεις το Wi-Fi calling στην Nova να δεις άμα λειτουργουν οι εισερχόμενεσ κλήσεις?  . Εγώ από κινητό Vodafone cu καλώ νούμερο Nova κινητής δείχνει νεκρό και μετά τουτουτ. Και πέφτει η γραμμή.  Πολύ παράξενο που δεν φεύγουν τα SMS σε Nova . Τι δουλειά έχει ? Αφού τα στέλνω από Vodafone να πάνε και μην παραδοθούν.!!  Αυτό είναι το λογικό.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα προσπάθησα να το ενεργοποιήσω στέλνοντας το γνωστό μήνυμα στο 1202,αλλά και τα sms έχουν πρόβλημα και έτσι δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chrischal1908 said:

Βγάζει σε κόκκινο πλαίσιο ότι ο αριθμός κινητού μου έχει καταχωρηθεί αλλά δεν μου έχουν στείλει στο email και sms με το password και τον κωδικό. 

Φαντάζομαι για την δωρεάν τηλεόραση εννοείς. Όντως αντιμετωπίζουν κάποια θέματα μερικοι, μπορείς να βάλεις άλλο τηλέφωνο Και σωστό e-mail και θα λάβεις τα στοιχεία σύνδεσης στο e-mail

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα 13700 και λέει ότι η ανάγκη για εξυπηρέτηση στο τηλεφωνικό κέντρο είναι αυξημένη και το κλείνει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Κάλεσα 13700 και λέει ότι η ανάγκη για εξυπηρέτηση στο τηλεφωνικό κέντρο είναι αυξημένη και το κλείνει 

Ποιος ξέρει τι γίνεται από τους συνδρομητές που καλούν για να βγάλουν συμπέρασμα...

Εγώ είχα καλέσει στην αρχή του προβλήματος, νωρίς το απόγευμα. 

Θα πρέπει πάντως να καταβληθεί προσπάθεια για επίλυση του προβλήματος εντός του τρέχοντος 24ωρου και επίσης να δοθεί με κάποιον τρόπο μία αποζημίωση στους συνδρομητές, διότι αυτό που συμβαίνει είναι μεγάλο σε έκταση όπως αποδεικνύεται τελικά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε εσείς οι χρήστες της Nova να ζητήσετε αποζημίωση από την εταιρεία, γιατί για πολλές ώρες οι συνδρομητές δεν μπορούν να λάβουν κλήσεις ούτε να καλέσουν χρήστες της Nova. Η εταιρεία δεν κάνει ούτε μια ανακοίνωση, ουτε μια ανάρτηση στα κοινωνικά δίκτυα, προσπαθεί να κρατήσει κρυφό το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Έκανες νέα σύνδεση; 

Για την δωρεάν θέαση της EON+! Είμαι ήδη συνδρομητής Unlimited all. Γίνεται χαμός στο τηλεφωνικό κέντρο 13700, 13800 και στο Chat σελίδων και app να δούμε πότε θα απαντήσουν! Εάν δεν ήταν έτοιμοι να μην έδιναν τέτοιο δώρο σε όλη την Ελλάδα. Έπρεπε να περιμένουν τυχόν προβλήματα που προκύπτουν εάν δεν είναι έτοιμη η εταιρία από την επένδυση της υποδομής της και την ορθή λειτουργία των υπηρεσιών μέσω του προσωπικού της.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Από αυτό λες να έγινε; 

Αποκλείεται, οι server της EON που βρίσκονται στην Ελλάδα δεν έχουν καμία σχέση με την κινητή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Αποκλείεται, οι server της EON που βρίσκονται στην Ελλάδα δεν έχουν καμία σχέση με την κινητή 

Ωραία, σημαντική η διευκρίνηση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς εκτός δικτύου το κινητό του πατέρα μου. Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης ή EDGE. Πλέον ούτε το μη λειτουργικό 4G. Παρόλα αυτά όταν παίζει σε EDGE έρχονται όλα κανονικά(κλήσεις,μηνύματα)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εντελώς εκτός δικτύου το κινητό του πατέρα μου. Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης ή EDGE. Πλέον ούτε το μη λειτουργικό 4G. Παρόλα αυτά όταν παίζει σε EDGE έρχονται όλα κανονικά(κλήσεις,μηνύματα)

Πάλι καλά να λες! Εδώ Μαρούσι όλα λειτουργούν κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Απαιτώ +0,01Ε να πάει η νέα ημερομηνία λήξης σύνδεσης Ιανουάριο 2025, από Ιούλη 2024 που είναι σήμερα και οπότε θα ξαναβάλω κάρτα 12Ε. Παλιό (και για όσο το επιτρέπουν) f2go, εννοείται.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λιγα λεπτά είχα ίντερνετ από F2G αλλά αρκετά πιο αργό από το συνηθισμένο. Τώρα τίποτα. Συνεχίζω με cu που και αυτό είναι πιο αργό από το συνηθισμένο, αλλά τουλάχιστον δουλεύει. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Μέχρι πριν λιγα λεπτά είχα ίντερνετ από F2G αλλά αρκετά πιο αργό από το συνηθισμένο. Τώρα τίποτα. Συνεχίζω με cu που και αυτό είναι πιο αργό από το συνηθισμένο, αλλά τουλάχιστον δουλεύει. 

Ε, τώρα λογικό να μοιραστεί η κίνηση στους άλλους.. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...