Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες:

Και τα 40€ κανονικά στο υπόλοιπο - κάρτα: ??

 

Πχ είχες 23€ .

Και 40€ -12% φόρο κινητής {35,72€} = 58,72€ κανονικά ? ? ? ?

Ή 23€ και 35,72€ για χρήση μέσα σε 30 μέρες πχ ? ? ?

Αυτό το βλέπεις από το ww.f2go.gr όχι το app.....

 

Κανονικα. Έχουν τρίμηνη ισχύ.

Και από το app και από τη σελίδα φαίνεται η λήξη τους.

Και μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτων.

Όλα κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα δεν ειναι 'δωρο'

Τουλάχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Τι δωρεαν παροχές εχεις με 4*10ευρες καρτες?

Ολες αυτες τις χάνεις... Εκτος αυτού, τις πληρωνεις αν θες να τις χρησιμοποιήσεις.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι 'δωρο'

Τουλάχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Τι δωρεαν παροχές εχεις με 4*10ευρες καρτες?

Ολες αυτες τις χάνεις... Εκτος αυτού, τις πληρωνεις αν θες να τις χρησιμοποιήσεις.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Αν κάποιος βάζει κάρτα, τότε το θεωρείς δώρο αφού για τους υπόλοιπους 3 μήνες δεν θα χρειαστεί να βάλεις ξανά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βάζει κάρτα, τότε το θεωρείς δώρο αφού για τους υπόλοιπους 3 μήνες δεν θα χρειαστεί να βάλεις ξανά.

Ναι όμως ετσι χάνεις χρήματα για αγορα κάποιων πακετων, τα οποια μπορεις να εχεις δωρεαν με ανανεωση.

Παιδιά έτσι είναι, είναι μια θετική κίνηση και τίποτα άλλο, ας μην είμαστε σε όλα πια αρνητικοί

Δεν ειναι θεμα αρνητισμου η κατι αλλο.

Τι μας συμφέρει δε κοιταμε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδεά :) αυτό με το Public πάντως πολύ ωραίο ρε παιδιά, 2 σιμ έχω πάρει μέχρι τώρα

 

Έχετε πάρει καμιά προσφορά σε αυτές τις sim του Public, όπως πχ:

Να σας τους κάνουν "φοιτητικούς" αριθμούς

ή

Να σας δίνουν 300΄προς όλους με κάθε ανανέωση >10€ χωρίς αφαίρεση € ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα χάσεις είναι φυσιολογικό, εταιρία είναι και λογικό να θέλει κάποιος κέρδος.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι θετικό το ότι το παιρνεις από κατάστημα και όχι online, οπότε σε περίπτωση που παρουσιάσει πρόβλημα θα έχεις κάποιον να απευθυνθείς για τη λύση του.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα χάσεις είναι φυσιολογικό, εταιρία είναι και λογικό να θέλει κάποιος κέρδος.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι χάνεις, κάτι κερδίζεις. ;) Εξαρτάται τι θέλει/χρειάζεται ο καθένας...

Link to comment
Share on other sites

Ένας από αυτούς που το πήραν λοιπόν, είμαι κι εγώ.

Και ναι, είναι δώρο, δεν έχει σημασία πόσο κάνει, ακόμη και 1 ευρώ να κόστιζε είναι δώρο εφόσον τα 40 ευρώ της ανανέωσης μένουν μέσα.

Έτσι κι αλλιώς κάπου τόσα θα δαπανούσα στο τρίμηνο.

Ξέρω βέβαια ότι δεν θα έχω το bonus σε mb της ανανέωσης και τα log @ win, αλλά οκ.

Τα ειρωνικά smilies και σχόλια είναι λάθος προσέγγιση.

Και μια χαρά την κάνει τη δουλειά του για δωρεάν και ουδείς υποχρέωσε κάποιον να πάει να το πάρει.

Αυτο ακριβως!

 

Εμενα παλι μου το εδωσαν απο αλλαγη καρτο-κινητου σε καρτο-συνδεση

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως!

 

Εμενα παλι μου το εδωσαν απο αλλαγη καρτο-κινητου σε καρτο-συνδεση

 

Τους το ζήτησες;

Ή μόνοι τους για "κίνητρο" ν'αλλάξεις;

 

Έτσι κι αλλιώς σχεδόν τσάμπα στη χοντρική:

https://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=dz09%2B

 

Και 1$ το #1# μπορεί να τα έφεραν ΑΝ έκαναν "καλή" διαπραγμάτευση!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τους το ζήτησες;

Ή μόνοι τους για "κίνητρο" ν'αλλάξεις;

 

Έτσι κι αλλιώς σχεδόν τσάμπα στη χοντρική:

https://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=dz09%2B

 

Και 1$ το #1# μπορεί να τα έφεραν ΑΝ έκαναν "καλή" διαπραγμάτευση!!!:)

 

Όσο και να το πήραν, έχει σημασία;

Αν θέλω κάτι τέτοιο γύρω στα 10 και κάτι θα το βρω στην καλύτερη. 10,5 με κάτι εκπτώσεις είχα πάρει το δικό μου αν θυμάμαι καλά.

Το κρίνεις με το δεδομένο ότι είναι κάτι που σου δίνει δώρο και κοστίζει περίπου ένα 10ρικο.

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι της wind εκαναν ανανεωση συμβολαιου με επιδοτηση και δεν εστειλαν ποτε το κινητο.

Ο λογαριασμος ηρθε το κινητο δεν ηρθε και μετα απο 1,5 μηνα μας εχουν στην αναμονη λογο λαθους και κακων λενε συνεννοησεων μεταξυ τους.

Καποια συμβουλη για αυτη την περιπτωση τι μπορουμε να κανουμε?

Solved... δυο+ μηνες μετα αλλα solved.:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο αυτου του ειδους τισ ****** να τις επισημαινουμαι και να παραπονουμαστε εντονος και γραπτος σε καθε εταιρεια..

Θα μπορουσαν απλα εαν δεν ηθελαν να σου πινουν το αιμα να σου δωσουν εξαρχης μια νανο sim με ολους τους ανταπτορες μεσα....Αλλα οχι το εχουν υπολογισμενο και αυτο να σου αρπαξουν στο διχρονο 15 ευρω........... εχω στην COSMOTE σε εναν χρονο και κατι επειδη αλλαξα συσκευη πληρωσα 10 ευρω σε καρτες sim.... και ρωταω.

1.Αφου πληρωνω το συμβολαιο εχει υποχρεωση η εκαστοτη εταιρεια να μου παρεχει τα καταλληλα εργαλεια για να ειμαι στο δίκτυο τις?

2.υπαρχει καποιος που χρησιμοποιεί τις υπηρεσιες που δινουν η καρτες sim η εστω να αποθηκευη επαφες εκει?

και απαντω

Η καθε εταιρεια εχει υποχρεωση να σου παρεχει τα παντα για να εισαι στο δικτυο της και σε πολλες περιπτωσεις ακομα και συσκευη.

2.Κανεις δεν χρησιμοποιει τις αχρηστες εφαρμογες των Sim ακομα και οι επαφες αποθηκευονται στα ccount .

 

Και αφου με υποχρεωνεις να την πληρωνω γιατι βαζεις το σημα σου πανω;

 

Εγω παντως παραπονεθηκα εντονα παντου.

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα θεωρούσα τίμιο να σου αρνηθούν να σου κόψουν ΣΙΜ άλλης εταιρείας μιας και θα μπορούσαν να στη καταστρέψουν...και τι θα έκανες μετά;

1) Aνευθυνότητα

2) Αρπαχτή

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι υπηρεσίες της κάρτας sim δεν καταλαβαίνω εγώ.

Η ουσία που σε κάνει να έχεις ανάγκη την κάρτα sim είναι για να συνδεθείς στο εκάστοτε δίκτυο. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και πλέον άχρηστα.

Επίσης δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα με το σήμα. Υποθέτω πως εννοεί το λογότυπο. Να μην είχε δηλαδή τίποτα πάνω; Δηλαδή εγώ που έχω 5-6 διαφορετικές θα έπρεπε να απομνημονεύω τον σειριακό αριθμό της κάθε sim για να τις ξεχωρίζω;

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε παιδιά...Λιγότερο από αντικατάσταση sim 5€ κάνουν οι κόφτες:

 

https://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?keyphrase=micro+sim+cutter

 

Και τα "βγάζεις" και από φίλους: "Θες να στην κόψω; Δώσε 1€".....Σε 1 κουταλιά H2O πνίγεστε.

Και αν το παραγγείλεις (μαζί με άλλα) από εξωτερικό, ούτε 2€ δε θα σου'ρθει..

Link to comment
Share on other sites

Το conceptum smartwatch που δίνει η wind δουλεύει κανονικά στο internet;

 

Βλέπω πως έχει εφαρμογή facebook και έναν internet explorer αλλά δεν μπαίνει όσο και αν έχω προσπαθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για conceptum, αλλά ο γενικός τύπος του μοντέρνου λέγεται dz09(+). Λέω ο γενικός, γιατί βγαίνουν αρκετές παραλλαγές που μπορεί να έχουν μικροδιαφορές στο λογισμικό, αλλά σαν συσκευές είναι ίδιες.

 

Αυτό που έχει νόημα, είναι πως δεν πρόκειται για smartwatch κανονικό, με κάποιο διαδεδομένο λειτουργικό σύστημα, αλλά ένα απλό τηλέφωνο, που μπορεί θεωρητικά να συνδεθεί στο δίκτυο αποκλειστικά μέσω 2G. Τώρα, αυτά που έχει ως εφαρμογές FB και what's app είναι απλά συντομεύσεις που ανοίγει κάποια URL. Στην πράξη δεν δουλεύουν.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

χαχα οκ. και κάρτα 2g που βρίσκει κάποιος προκειμένου να δουλέψει; οι εταιρείες τις έχουν καταργήσει! :lol:

 

 

συμπληρώνω πως με κάρτα 3g ή 4g δεν έχω πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι χρειάζεται κάρτα 2G, απλά υποστηρίζει σύνδεση μόνο 2G, με αντίστοιχες ταχύτητες δεδομένων.

Φυσικά και θα δουλέψει με οποιαδήποτε κάρτα, αλλά πρέπει να πας στις ρυθμίσεις όπου θα δημιουργήσεις ένα προφίλ δεδομένων με το σωστό apn για τον πάροχό σου. Μετά από αυτό θα μπορεί να "ανοίξει" κάποια site, φυσικά χωρίς flash και βίντεο κλπ(και με πολλή υπομονή, δεν έχει σχέση ούτε καν με πλοήγηση σε κινητό με Edge). Αλλά ακόμη κι έτσι, μην περιμένεις να δουλέψει facebook. Εγώ το δοκίμασα με διάφορες κάρτες από όλους τους παρόχους, και δεν...

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχουμε το ίδιο μοντέλο; δεν βρήκα κάποιο πεδίο για ρύθμιση του apn. το μόνο που υπάρχει στις ρυθμίσεις δικτύου είναι αν θα είναι συνδεδεμένο με gprs..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...