Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και το 1ο ποστ ειναι ενα χρονο πισω....

 

Πέρασε το 12μηνο σε καρτοκινητή κάρτα σιμ που έχω, και κλειδώθηκε-απενεργοποιήθηκε ο αριθμός. Μπορώ να τον ενεργοποιήσω ξανά; Με ποια διαδικάσία, και, με τι κόστος;

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#q14

 

 

14. Πριν εννιά μήνες διέκοψα τη σύνδεση μου με εταιρία κινητής τηλεφωνίας. Μπορώ να αιτηθώ τη φορητότητα του αριθμού εκείνης της σύνδεσης;

 

Όχι. Η φορητότητα προϋποθέτει την ύπαρξη της σύνδεσης. Αν δηλαδή ο συνδρομητής διακόψει τη σύνδεσή του με τον πάροχό του, τότε δεν μπορεί να μεταφέρει τον αριθμό της σύνδεσης αυτής σε άλλον πάροχο.

 

Σημειώνεται πάντως ότι ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να αιτηθεί στον αρχικό πάροχό του νέα σύνδεση με χρήση του εν λόγω αριθμού εντός έξι μηνών από την αποσύνδεση.

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς δωρεάν γίνεται . Καλεις την εξυπηρέτηση πελατών εντός 6 μηνών και ενεργοποιούν πάλι την κάρτα SIM .

Αν έχεις αλλάξει πάροχο , ο αριθμός επιστρέφει στον αρχικό , και δεν γίνεται άμεση ενεργοποίηση .

Θα χρειαστεί να απευθηνθεις στον αρχικό και να σου δώσει νέα κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μου έχουν κάνει μια καλή προσφορά απο Wind για πακέτο σταθερής / κινητής και σκέφτομαι να κάνω αποδοχή.

Η αίτηση φορητότητας θα γίνει τηλεφωνικά. Ισχύε το διάστημα που υπήρχε κάποτε για ακύρωση της αίτησης (νομίζω 7 ημέρες), χωρίς να υπάρξουν ρήτρες, ή δεσμεύσεις γενικότερα (οικονομικές ή οτιδήποτε άλλο);

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά; Δε χρειάζεται να υπογράψεις κάτι ή εννοείς με fax;

 

edit1 γίνονται και τηλεφωνικά βλέπω στο foritotita.gr... δεν το γνώριζα.

 

edit2 απο foritotita.gr

''Η προθεσμία υποβολής του αιτήματος ακύρωσης της αίτησης φορητότητας είναι:

 

- για τη σταθερή τηλεφωνία μέχρι 3 εργάσιμες ημέρες πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία ενεργοποίησης στον νέο πάροχο.

- για την κινητή τηλεφωνία μέχρι την παραλαβή της κάρτας SIM.

 

Τα εκπρόθεσμα αιτήματα απορρίπτονται και η υλοποίηση της αίτησης φορητότητας προχωρά κανονικά.''

 

Οπότε μάλλον ισχύουν αυτά που αναφέρουν.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ!

Θα ήθελα και εγώ να προσθέσω την εμπειρία μου όσο αφορά την εταιρεία WIND , και για να μην μακρηγορώ, παραθέτω τα γεγονότα!

Πρίν απο μία εβδομάδα αποφάσισα να ''μετακομίσω'' απο την cosmocarta του cosmote στην Q, επειδή το νούμερο δεν ήθελα να αλλάξει κάναμε μια αίτηση φορητότητας επαληθεύτηκαν τα στοιχεία του τηλεφωνικού αριθμού, πληρώθηκαν τα 10 ευρώ που ζήτησε η Q για την ολοκλήρωση της μετάβασης, πήραμε στα χέρια την καινούργια κάρτα sim και περιμέναμε το πότε θα ενεργοποιηθεί η καινούργια sim!

Κάποια στιγμή μετά απο 2 ημέρες έγινε η ενεργοποιήση και το παλαιό νούμερο λειτούργησε στον καινούργιο πάροχο για πρώτη φορά!

Έγινε άνοιγμα στο myq λογαριασμού, έγινε ανανέωση 10 ευρώ με 16/ψήφιο κωδικό με bonus 1000' δωρεάν προς Q & Wind και ενεργοποιήθηκε το πακέτο 3ευρώ TOALL ME 100' δωρεάν προς όλους!:D

Ύστερα απο αυτό αρχίζει η περιπέτεια με το τηλέφωνο να μπορεί να καλέσει ΜΟΝΟ αριθμούς της Wind & Q και αντίστοιχα να δεχθεί κλήσεις μόνο απο Wind & Q!:wacko:

Πηγαίνοντας να διαμαρτυρηθώ στο τοπικό κατάστημα της WIND, μου ξαναέκαναν ταυτοποιήση στοιχείων και μου άλλαξαν την κάρτα sim με το αντίτιμο των 5 ευρώ!

Απο την στιγμή της αλλαγής λοιπόν και μέχρι την στιγμή που γράφω αυτές τις γραμμές η τηλεφωνική σύνδεση με τον αριθμό μου έχει πάψει να λειτουργει όταν τον καλείς και με το τηλέφωνο ενεργοποιημένο, η απάντηση που παίρνεις είναι:'' ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος και θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας με γραπτό μήνυμα!'':wacko::wacko::wacko:

Προσπαθώ να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών στο 1222 και μόλις πατάω το 8 με κλείνουν(έχω πάρει 10 τηλέφωνα απο το μεσημέρι), έχω ποστάρει στο FB, έχω στείλει mail αλλά τίποτα, και το κερασάκι στην τούρτα είναι οτι όταν συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο myq έχουν πάει ''περίπατο'' και τα 1000' προς Q & Wind και τα 100' δωρεάν προς όλους, αλλά και τα 10ευρώ του υπολοίπου!:down::down::down:

Τι να πω δεν ξέρω, το νούμερο ανήκει στην πεθερά μου η οποία είναι Α.Μ.Ε.Α και ζει σε άλλη πόλη, και δεν υπάρχει άλλος άμεσος τρόπος επικοινωνίας μαζί της(πάλι καλά που υπάρχουν οι γείτονες)!!!

Για πείτε ρε παιδιά καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει!

Να πάρω την καραμπίνα;;;;:lol:

 

Τελικά το φόρουμ είναι μεγάλο φάρμακο!!!:lol::lol::lol:

Όλα εκτός απο το''στο λογαριασμό μου στο myq έχουν πάει ''περίπατο'' και τα 1000' προς Q & Wind και τα 100' δωρεάν προς όλους, αλλά και τα 10ευρώ του υπολοίπου!'' διορθώθηκαν ως δια μαγείας και επιτέλους απαντάει και το 1222!!!

Αααα ρε παντόφλα που τους χρειάζεται!!!:)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

14 μέρες μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση Αφού ενεργοποιήθηκε η καινούρια, χωρίς καμία χρέωση, Μόνο πόσες μέρες κάτσεις στο καινούριο δίκτυο θα χρεωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φόρουμ είναι μεγάλο φάρμακο!!!:lol::lol::lol:

 

 

Όλα εκτός απο το''στο λογαριασμό μου στο myq έχουν πάει ''περίπατο'' και τα 1000' προς Q & Wind και τα 100' δωρεάν προς όλους, αλλά και τα 10ευρώ του υπολοίπου!'' διορθώθηκαν ως δια μαγείας και επιτέλους απαντάει και το 1222!!!

 

 

Αααα ρε παντόφλα που τους χρειάζεται!!!:)

 

 

 

Η Wind ειναι για κλαμματα.Αλλα ειναι αναλογα σε ποιο υπαλληλο θα πεσεις.

 

Στα συμβολαια ειναι χειροτεροι.

 

Εγω προσωπικα στα 2 απο τα 3 καταστηματα που πηγα στη Θεσσαλονικη δεν ειχα θεμα.Το 1260

 

ειναι ακομα χειροτερο και η εξυπερετηση απαραδεκτη.Να μπαινεις συχνα και να ενημερωνεσαι.Και οτι θελεις εδω ειμαστε.Καλα εκανες για την πεθερα.Αμα χειριζεται smartphone δειξτην πως δουλευει το MyQ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα χειριζεται smartphone δειξτην πως δουλευει το MyQ.

Eίπαμε αλλά όχι και να χειρίζεται smart phone!!!:lol::lol::lol:

Και για να ενημερώσω και το τοπικ, σε επικοινωνία μου με το 1222 (επιτέλους μετά απο δεν ξέρω και γω πόσα άκυρα) υποσχέθηκαν επιστροφή των χρημάτων και των λεπτών που είχε μέσα σε δυο εργάσιμες!

Άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Eίπαμε αλλά όχι και να χειρίζεται smart phone!!!:lol::lol::lol:

Και για να ενημερώσω και το τοπικ, σε επικοινωνία μου με το 1222 (επιτέλους μετά απο δεν ξέρω και γω πόσα άκυρα) υποσχέθηκαν επιστροφή των χρημάτων και των λεπτών που είχε μέσα σε δυο εργάσιμες!

Άντε να δούμε!

 

 

 

Τα επιστρεφουν,μην ανησυχεις.Το ιδιο κανουν και με τα μονοευρα για το ιντερνετ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα επιστρεφουν,μην ανησυχεις.Το ιδιο κανουν και με τα μονοευρα για το ιντερνετ.

 

Eπειδή μαζί τους έχασα την μπάλα, αν δεν τα επιστρέψουν δεν θα το πιστέψω!:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λυπάμαι που θα το πω αλλά εάν έφυγες από cosmokarta και πήγες στην wind και ειδικά στην "Q" έχεις να φας μεγάλη πίκρα..... καλό Πάσχα και καλή ανάσταση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λυπάμαι που θα το πω αλλά εάν έφυγες από cosmokarta και πήγες στην wind και ειδικά στην "Q" έχεις να φας μεγάλη πίκρα..... καλό Πάσχα και καλή ανάσταση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν θα δει την οικονομία που θα κάνει θα πει "ανάσταση" και γιατί δεν έφευγα τόσο καιρό!!! Τα πακέτα στην Wind είναι έτη φωτός μπροστά από τις άλλες 2 και η βελτίωση του σήματος αντιληπτή από όλους μας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα δει την οικονομία που θα κάνει θα πει "ανάσταση" και γιατί δεν έφευγα τόσο καιρό!!! Τα πακέτα στην Wind είναι έτη φωτός μπροστά από τις άλλες 2 και η βελτίωση του σήματος αντιληπτή από όλους μας.

 

 

Συμφωνω,σε πληροφορω οτι απο Αμφιλοχια εως Καλα Νερα(πριν την Κυπαρρισια) εχει καλο 3G.Το 75% της διαδρομης εχει 3G.Το 20% εχει Gprs/Edge(σε μεγαλο ποσοστο Edge ,εκτος απο την Ιονια οπου εχει Gprs μεχρι Αιτωλικο).Και 5% χωρις σημα,στην Πατρων-Πυργου κυριως.Εμεινα ικανοποιημενος αλλα θα ηθελα η Victus να προσπαθησει να φτιαξει εστω το 2G στην Πατρων-Πυργου και να πιανει παντου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,σε πληροφορω οτι απο Αμφιλοχια εως Καλα Νερα(πριν την Κυπαρρισια) εχει καλο 3G.Το 75% της διαδρομης εχει 3G.Το 20% εχει Gprs/Edge(σε μεγαλο ποσοστο Edge ,εκτος απο την Ιονια οπου εχει Gprs μεχρι Αιτωλικο).Και 5% χωρις σημα,στην Πατρων-Πυργου κυριως.Εμεινα ικανοποιημενος αλλα θα ηθελα η Victus να προσπαθησει να φτιαξει εστω το 2G στην Πατρων-Πυργου και να πιανει παντου.

Καλο νερο το λενε..., οχι καλα νερα

Εκει εχουν 4G wind και cosmote και φυσικα και στην κυπαρισσια!!! Η πρωτη πολη στην πελοποννηοο που εβαλε 4G η wind ηταν η κυπαρισσια

Το H+ στην κυπαρισσια το εχω δει εως και 18mbps κατι αναλογο και στην καλαματα σε ορισμενα σημεια

 

 

Για το 4G στα ειπα στο αλλο θεμα!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλο νερο το λενε..., οχι καλα νερα

Εκει εχουν 4G wind και cosmote και φυσικα και στην κυπαρισσια!!! Η πρωτη πολη στην πελοποννηοο που εβαλε 4G η wind ηταν η κυπαρισσια

Το H+ στην κυπαρισσια το εχω δει εως και 18mbps κατι αναλογο και στην καλαματα σε ορισμενα σημεια

 

 

Για το 4G στα ειπα στο αλλο θεμα!!!

 

 

 

Τα διαβασα ολα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα δει την οικονομία που θα κάνει θα πει "ανάσταση" και γιατί δεν έφευγα τόσο καιρό!!! Τα πακέτα στην Wind είναι έτη φωτός μπροστά από τις άλλες 2 και η βελτίωση του σήματος αντιληπτή από όλους μας.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω:)

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτοι ρε παιδιά έχουν περάσει τόσες μέρες και αυτοί με έχουν κάνει μπάλα μεταξύ εξυπηρέτησης πελατών που τώρα λέει οτι δεν μπορεί να με βοηθήσει ενώ την Πέμπτη μπορούσε, και του online chat που με στέλνει στο κατάστημα της συμφοράς γιατί δεν δουλέυει η φόρμα επικοινωνίας τους!!!

 

ημαρτον!!!:kill::kill::kill::kill::kill::kill:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτοι ρε παιδιά έχουν περάσει τόσες μέρες και αυτοί με έχουν κάνει μπάλα μεταξύ εξυπηρέτησης πελατών που τώρα λέει οτι δεν μπορεί να με βοηθήσει ενώ την Πέμπτη μπορούσε, και του online chat που με στέλνει στο κατάστημα της συμφοράς γιατί δεν δουλέυει η φόρμα επικοινωνίας τους!!!

 

 

 

 

 

ημαρτον!!!:kill::kill::kill::kill::kill::kill:

 

 

 

Συμφωνω,αυτο δυσφυμιζει την Wind.

 

Αλλα και οι αλλες 2 τα ιδια χαλια εχουν(η Vodafone κατι κανει).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,αυτο δυσφυμιζει την Wind.

 

Μόλις επικοινώνησα με μια ευγενέστατη δεσποινίδα η οποία μου είπε πως προώθησε το θέμα, και πως απάντηση θα έχουμε απο 1 εως 3 εργάσιμες, απο σήμερα!!!

Πάει και αυτή η εβδομάδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by Vasileios
μορφοποίηση της παραπομπής.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω:)

Αυτό ισχύει η Wind είναι η οικονομικότερη από όλες και στις συνδέσεις και στο σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει η Wind είναι η οικονομικότερη από όλες και στις συνδέσεις και στο σταθερό

 

Bέβαια και γίνεται ακόμα πιο οικονομική αφού δεν χαλάς και ευρώ γιατι δεν έχεις τηλέφωνο για κανένα μήνα, γιατί έτσι γουστάρουν, και όταν το φτιάχνουν δεν έχεις λεφτά για να μιλήσεις γιατί τα έχουν μηδενίσει πάλι γιατί έτσι γουστάρουν!!!

Τέτοια οικονομία ναα την βράσω!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με μια ευγενέστατη δεσποινίδα η οποία μου είπε πως προώθησε το θέμα, και πως απάντηση θα έχουμε απο 1 εως 3 εργάσιμες, απο σήμερα!!!

Πάει και αυτή η εβδομάδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται!!!

Εκ νέου επικοινωνία με την εξυπηρέτηση σήμερα που πέρασαν οι 3 εργάσιμες και η ταλαιπωρία συνεχίζεται για άλλες 3 εργάσιμες και βλέπουμε!!!

Απλά δεν παίζονται!:mad:

Σε λίγο κλείνει μήνας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ,

θα ηθελα την γνωμη οσως γνωριζουν κατι υπευθυνα η εχουν αναλογη εμπειρια απο το παρελθον ,

 

Στις 10/12/2014 υπεγραψα συμβολαιο με την wind για 5 κινητα + 1 σταθερο τηλέφωνο με ποσο επιδοτησης 1514€ παροχης σε ειδος απο public ή Γερμανο , ως εταιρικος πελατης . (το συμβολαιο θα ειχε 18 μην διαρκεια οπως ειχα συμφωνησει προφορικα με τον ανεξαρτητο εκπροσωπο της εταιρειας)

Ολα καλα μεχρι εδω ,

Στις 20/4/2016 εχοντας κλεισει τους 16+ μηνες , κρινωντας πως ειμαι πληρως απεσβεσμενος , και μετα απο προσφορα της Vodafone αποφασιζω να "φυγω" απο την wind και να αλλαξω παροχο πηγαινωντας στην vodafone μιας και δεχθηκα μια καλη προσφορα επιδοτησης & παγιων .

Σημερα μου ηρθε λογαριασμος απο wind ο οποιος εχει ως ποσο αναποσβεστων επιδοτησεων τα 1.514€ (που ειναι το ποσο που μου ειχε προσφερει τοτε).

Σε κληση μου στο 1277 και μιλωντας με εκπροσωπο ρωτωντας τι συμβαινει μου ειπαν πως εφοσον εσπασα 24μηνο !!!!??? συμβολαιο ειναι λογικο το πεναλτι ...

Μπηκα λοιπον σε υποψιες και εψαξα τα συμβολαια που ειχαμε κανει τοτε και ευτυχως τα βρηκα ... (ροζ αποκομματα)

Στο διαταυτα τα ροζ αποκοματα στον πινακα των αριθμων/διαρκειας συμβολαιου , ειναι συμπληρωμενα ΜΟΝΟ οι αριθμοι και οι καρτες sim τους και δεν εχει συμπληρωθει κανενα αλλο πεδιο εκει που αναφερει , χρονικη διαρκεια συμβολαιου , επιδοτησεις , αποσβεσεις ...

 

Κρινω λοιπον πως ο τοτε εκπροσωπος προκειμενου να με κερδισει , μου ειπε ΟΚ , 18μηνο , υπογραψαμε το συμβολαιο , ΕΓΩ Ο Μ@ΛΑΚΑΣ , δεν το ψυρισα , και αυτος στο λευκο που παρουσιασε στην εταιρεια , εβαλε ως διαρκεια συμβολαιου (εκει που εγω δεν εχω τιποτα συμπληρωμενο) τους 24μηνες ...

 

Εκτος απο το να βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο και να με μουτζωσω που δεν ασχοληθηκα εκτενως , οταν επρεπε , τι αλλο μπορω να κανω ?

 

Παρακαλω θα ηθελα συμβουλες μονο εαν καποιος εχει αναλογη εμπειρια ή υπευθυνη αποψη .

 

Ευχαριστω Θερμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ,

 

 

θα ηθελα την γνωμη οσως γνωριζουν κατι υπευθυνα η εχουν αναλογη εμπειρια απο το παρελθον ,

 

 

 

 

 

Στις 10/12/2014 υπεγραψα συμβολαιο με την wind για 5 κινητα + 1 σταθερο τηλέφωνο με ποσο επιδοτησης 1514€ παροχης σε ειδος απο public ή Γερμανο , ως εταιρικος πελατης . (το συμβολαιο θα ειχε 18 μην διαρκεια οπως ειχα συμφωνησει προφορικα με τον ανεξαρτητο εκπροσωπο της εταιρειας)

 

 

Ολα καλα μεχρι εδω ,

 

 

Στις 20/4/2016 εχοντας κλεισει τους 16+ μηνες , κρινωντας πως ειμαι πληρως απεσβεσμενος , και μετα απο προσφορα της Vodafone αποφασιζω να "φυγω" απο την wind και να αλλαξω παροχο πηγαινωντας στην vodafone μιας και δεχθηκα μια καλη προσφορα επιδοτησης & παγιων .

 

 

Σημερα μου ηρθε λογαριασμος απο wind ο οποιος εχει ως ποσο αναποσβεστων επιδοτησεων τα 1.514€ (που ειναι το ποσο που μου ειχε προσφερει τοτε).

 

 

Σε κληση μου στο 1277 και μιλωντας με εκπροσωπο ρωτωντας τι συμβαινει μου ειπαν πως εφοσον εσπασα 24μηνο !!!!??? συμβολαιο ειναι λογικο το πεναλτι ...

 

 

Μπηκα λοιπον σε υποψιες και εψαξα τα συμβολαια που ειχαμε κανει τοτε και ευτυχως τα βρηκα ... (ροζ αποκομματα)

 

 

Στο διαταυτα τα ροζ αποκοματα στον πινακα των αριθμων/διαρκειας συμβολαιου , ειναι συμπληρωμενα ΜΟΝΟ οι αριθμοι και οι καρτες sim τους και δεν εχει συμπληρωθει κανενα αλλο πεδιο εκει που αναφερει , χρονικη διαρκεια συμβολαιου , επιδοτησεις , αποσβεσεις ...

 

 

 

 

 

Κρινω λοιπον πως ο τοτε εκπροσωπος προκειμενου να με κερδισει , μου ειπε ΟΚ , 18μηνο , υπογραψαμε το συμβολαιο , ΕΓΩ Ο Μ@ΛΑΚΑΣ , δεν το ψυρισα , και αυτος στο λευκο που παρουσιασε στην εταιρεια , εβαλε ως διαρκεια συμβολαιου (εκει που εγω δεν εχω τιποτα συμπληρωμενο) τους 24μηνες ...

 

 

 

 

 

Εκτος απο το να βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο και να με μουτζωσω που δεν ασχοληθηκα εκτενως , οταν επρεπε , τι αλλο μπορω να κανω ?

 

 

 

 

 

Παρακαλω θα ηθελα συμβουλες μονο εαν καποιος εχει αναλογη εμπειρια ή υπευθυνη αποψη .

 

 

 

 

 

Ευχαριστω Θερμα

 

 

 

Κοιταξε,επειδη το ιδιο εκαναν οι γονεις μου μου πριν 4-5 χρονια περιπου για περιεργες χρεωσεις στο λογαριασμο.Συμβολαιο κοσμοτε ειχαν.Το ειχαν σπασει και δεν πληρωσαν καμια επιδοτηση(300€ για 2 κινητα ηταν νομιζω).Ψαξε οτι χαρτια εχεις απο το συμβολαιο και βρες αμα εχει 24μηνη διαρκεια.Αμα οχι,και οντως αποδειχθει οτι αυτοι το εβαλαν 24μηνη χωρις την συγκαταθεση σου καταγγελια στην εεττ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...