Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ξερεις οτι ο αριθμος που σε καλει ειναι WIND;;;

Αν απλως σε καλει κποιος αριθμος και δεν ειναι απορρητος βαζεις φραγη οπως σου ειπανν παραπανω (συνηθως απο ρυθμιση συσκευης, εφαρμογη android κτλ)

 

Αν εσυ εισαι στη WIND καλεσε το cc για να σου πουν τις ενεργειες που πρεπει να κανεις. Θα καταγραφονται οι κλησεις σου για 10 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ok παιδια..θα βαλω το νουμερο σε blacklist,απλα και λογικο ειναι θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Τι λέγαμε πριν 3 μήνες??

Να πού έσκασε!! :happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314297

Για να δούμε πώς θα πάει..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια..θα βαλω το νουμερο σε blacklist,απλα και λογικο ειναι θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

 

η διαδικασια ειναι παντως ότι θα πρεπει να κανεις αιτημα καταγραφης κακοβουλων κλησεων (εμπλέκεται και η αστυνομία σε αυτό)

τα εντυπα της αιτησης μπορεις να τα προμηθευτεις σε καποιο καταστημα Wind.

Το δικτυο παντως δεν μπορει να σου "κοψει" εναν συγκεκριμενο αριθμό εκτός αν αυτό ειναι εφικτό από την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρομοιο θεμα και γω και αντικατεστησα τη sim με μια νεοτερη. Μεχρι στιγμης δεν ξαναπαρουσιαστηκε το πρόβλημα.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1.5 χρόνο έχω Wind (συμβόλαιο) με τηλέφωνο Sony-Ericsson.

Το πρόβλημα είναι πολύ συγκεκριμένο. Όταν βρίσκομαι σε περιοχές με χαμηλό σήμα, ενώ το κινητό δείχνει ότι έχει δίκτυο στην πραγματικότητα δεν έχει επικοινωνία. Αυτό μπορεί να συνεχιστέι και σε περιοχή με καλό σήμα, μπορέι να κρατήσει ακόμα και 3-4 ώρες, λύνεται με επανεκίνηση της συσκευής και συμβαίνει μια δύο φορές τη βδομάδα. Συμβάινει και σε μένα και στη γυναίκα μου που έχουμε ακριβώς ίδια συσκευή.

Λύσεις που δοκιμάστηκαν:

Δοκίμασα με άλλη συσκευή...χωρίς επιτυχία.

Υποψιάζομε ότι έχει να κάνει με το 3G καθώς το κινητό μου δεν έχει τη δυνατότητα να διαλέγεις αν θέλεις 3G σύνδεση ή όχι, με αποτέλεσμα στη μετάβαση απο το 3G σε υποδεέστερο να "τα χάνει"

Καμιά ιδέα?

 

Άσχετως δικτύου οι συσκεύες της Sony Ericsson είχαν ανέκαθεν ένα "θέμα" με το σήμα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι καταρχήν να επενδύσεις τα χρήματα σου σε μια νεότερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τον τελευταίο καιρό με έχει ζαλίσει το παραπάνω νούμερο (2112004545) γιατί καλεί στο σπίτι, χτυπάει 2-3 φορές, το σηκώνεις και το κλείνουν. Οσες φορές και αν έχει πάρει, όσες φορές και αν το έχω αφήσει να χτυπήσει όταν το σηκώσω, κλείνει! Αφού πήραν 5-6 φορές αποφάσισα να ψάξω να δω τι είναι αυτό το τηλέφωνο.

Ανήκει σε μια εταιρία ΩΘΗΣΗ Α.Ε. (http://www.othisi.com.gr/) που έχει αναλάβει να καλεί σπίτια για να κάνει ενημερώσεις για προιόντα και προσφορές της WIND. Το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας είναι το 2112004500, αν θέλει κανείς να πάρει να μάθει για την προσφορά που έχασε επειδή του κλεισαν το τηλέφωνο :P

 

Αν συνεχίσουν να καλούν και να το κλείνουν, θα πάρω και θα κατεβάσω κανένα καντήλι.. Ξέρω οτι συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο, τουλάχιστον τώρα ξέρουμε ποιος και γιατί μας καλεί...

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς προωθούν τις προσφορές τους, καθώς όπως λες το κλείνουν μόλις το σηκώσεις?

Επίσης, πώς είσαι σίγουρος ότι είναι μόνο για Wind?Μπορεί να προωθούν και άλλα πράγματα.Δεν σημαίνει ότι είναι υπάλληλοι της Wind.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, με πήραν και εμένα από ένα άλλον αριθμό (2310ΧΧΧΧΧΧ) στο κινητό μου (Vodafone) για προσφορά της WIND και μου πρότειναν περίπου 70 ευρώ πάγιο για 650' προς όλους και 1500 sms προς όλους. Πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο? Υπάρχει κάποιος που να την έχει πατήσει έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, με πήραν και εμένα από ένα άλλον αριθμό (2310ΧΧΧΧΧΧ) στο κινητό μου (Vodafone) για προσφορά της WIND και μου πρότειναν περίπου 70 ευρώ πάγιο για 650' προς όλους και 1500 sms προς όλους. Πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο? Υπάρχει κάποιος που να την έχει πατήσει έτσι?

 

Eισαι και απο Αθηνα αντε να ανεβεις Θεσσαλονικη να τους βρεις μετα.

Ζητα να σου στελουν σε ενα Fax την προσφορα και προχωρα... αλλιως...

 

PS: Δεν υπαρχει καν σαν προγραμμα αυτο που σου ειπαν. Ρωτα τους πως λεγεται το προγραμμα ποια ειναι η κανονικη του τιμη και με τι εκπτωση στο δινουν!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 μήνες η wind την Πέμπτη 15/9/11 μου παρέδωσε την κάρτα 32gb.

 

Στην απόδειξη γράφει , " παρέχεται δωρεάν διότι αναγραφόταν στο site "

 

Ας είναι καλά η προστασία καταναλωτή! Σε φίλο που δεν έκανε κίνηση με την ΠΚ ακόμα περιμένει .....

Link to comment
Share on other sites

Το τυπογραφικό λάθος το πλήρωσε η WIND κανά 20αρι

Καλά αυτές τις κάρτες μνήμης βέβαια τις παίρνουν με το κιλό...

 

Άξιζε η προσπάθεια πάντως του φίλου!

Link to comment
Share on other sites

Το τυπογραφικό λάθος το πλήρωσε η WIND κανά 20αρι

Καλά αυτές τις κάρτες μνήμης βέβαια τις παίρνουν με το κιλό...

 

Άξιζε η προσπάθεια πάντως του φίλου!

 

Και η προσπάθεια του φίλου άξιζε και η καλή στάση της Wind. Τους αξίζει ένα μπράβο, έκαστος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι και αρκετα μεγαλη

 

Ζητας να "κλειστει" το ποσο και οταν ερθει η συσκευη την παιρνεις. Λογικα τελος του μηνα...

Μπορει να το παρω και εγω (εχω το E55 τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σενάριο είναι να μπει μια Ip camera η οποία θα συνδέεται μέσω wireless και θα μπορεί να στέλνει email μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Το ερώτημα είναι: πώς μπορώ αυτό το email να το λαμβάνω ως ειδοποίηση σε sms, δεδομένου ότι δεν μπορώ να έχω το 3G όλη την ώρα ανοιχτό και άρα προτιμώ το sms.

Ξέρω ότι τέτοια υπηρεσία γίνεται μέσω του mycosmos, αλλά με την Wind που έχω μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σενάριο είναι να μπει μια Ip camera η οποία θα συνδέεται μέσω wireless και θα μπορεί να στέλνει email μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Το ερώτημα είναι: πώς μπορώ αυτό το email να το λαμβάνω ως ειδοποίηση σε sms, δεδομένου ότι δεν μπορώ να έχω το 3G όλη την ώρα ανοιχτό και άρα προτιμώ το sms.

Ξέρω ότι τέτοια υπηρεσία γίνεται μέσω του mycosmos, αλλά με την Wind που έχω μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο?

Η Wind δεν έχει υπηρεσία email to sms. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια επί πληρωμή υπηρεσία, στης οποίας το email θα στέλνει η κάμερα μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο,

αλλα την ηλεκτρονικη ανανεωση χρονου ομιλιας, γιατι την εχουν καταργησει;

πριν 3 χρονια λειτουργουσε τετοιο προγραμμα στο site της εταιρειας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...