Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν επιμενω αλλα θεωρω οτι πρεπει να διευκρινιστει γιατι ειναι κατι ασαφες.

εξ αλλου 3η μερα κλεινουν τα πακετα! δεν μπορουμε να τα ξερουμε κι ολα! :-p

 

Σύμφωνα με την ενημέρωση η έκπτωση θα ισχύει. Δώσε μου όμως λίγο χρόνο να το επιβεβαιώσω αύριο και θα σου πώ 100%. Αλλά επειδή είναι κάτι που έχω διαβάσει δεν νομίζω να κάνω λάθος. Επειδή όμως είμαστε άνθρωποι... Θα σου πώ αύριο :lol:. Τώρα για το άν θα πάρει του χρόνου επιδότηση δεν το ξέρω :cool: θα το δώ και θα σας πώ αύριο και για αυτο.

 

Ναί έχει ετήσια παραμονή με 100 ευρώ ποινή

Link to comment
Share on other sites

Παντως περα απο τις αποριες που θα λυθουν τις επομενες μερες, ειμαι σιγουρος οτι τα συγκεκριμενα προγραμματα θα βελτιωθουν στο μελλον και θα γινουν ακομα πιο ανταγωνιστικα. πχ η προσθηκη 1500 λεπτων προς κινητα WIND απο το κινητο θα τιναζε την μπανκα στον αερα...
Link to comment
Share on other sites

Παντως περα απο τις αποριες που θα λυθουν τις επομενες μερες, ειμαι σιγουρος οτι τα συγκεκριμενα προγραμματα θα βελτιωθουν στο μελλον και θα γινουν ακομα πιο ανταγωνιστικα. πχ η προσθηκη 1500 λεπτων προς κινητα WIND απο το κινητο θα τιναζε την μπανκα στον αερα...

 

Να σου θυμίσω πως μπορείς να έχεις μία γραμμή Wind One σε οικογενιακό πακέτο και να έχεις επιπλέον έκπτωση 10% ή 60 λεπτά ομιλίας προς τα ενδοοικογενιακά νούμερα. Πάντως ναί... άν είχε και 1500 σε Wind θα ήταν ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Όχι.

Το πακέτο Wind One ΔΕΝ δίνει επιδότηση συσκευής αλλα συγκεκριμένα δώρα με την αγορά ενός τέτοιου πακέτου. Δεν μπορείς πχ να κάνει ένα WIND ONE και να διαλέξεις έκπτωση παγίου αντι επιδότησης. Εάν όμως έχεις ήδη τότε εξακολουθείς να την πέρνεις.

 

Ναί το ξέρω το είπα πιο πρίν :)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι ειμαστε υφισταμενοι πελατες σε κινητη & σταθερη παιρνουμε κατι απο αυτα....http://www.wind.com.gr/landingpages/WIND-One-Equipment/

αν παμε στο Wind-one.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε ο περιβόητος αριθμός?

Για να μάθουμε και εμείς πώς γίνεται δηλαδη....

 

Αν το ταυτοποιησε θα εμαθε και τον αριθμο,φανταζομαι δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Oσοι ειμαστε υφισταμενοι πελατες σε κινητη & σταθερη παιρνουμε κατι απο αυτα....http://www.wind.com.gr/landingpages/WIND-One-Equipment/

αν παμε στο Wind-one.....

 

Όχι φίλε!

 

Πρέπει έστω να κάνεις μια νέα γραμμή!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε έναν φαντάρο που θέλει απεγνωσμένα να δει το αποψινό ντέρμπι!!!

 

http://www.novasports.gr/soccer/default.asp?aid=226445

 

Έχω το Nokia E52 με F2G2. Ενεργοποίησα σήμερα την εν λόγω υπηρεσία και στην περιοχή μου νομίζω πως έχω καλή κάλυψη 3G (πχ τα βίντεο του YouTube παίζουν απροβλημάτιστα). Εντούτοις, μόλις ανοίξω τον σύνδεσμο από το μενού του Wind Plus, ο Real Player κολλάει στην φάση "Σύνδεση", μέχρι που μου εμφανίζει το μήνυμα "Η σύνδεση είναι αδύνατη".

 

Έχετε να προτείνετε καμία λύση ή να κλάψω τα λεφτά μου και να αιτηθώ γονυπετής υπηρεσιακό σημείωμα;

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Το υπηρεσιακό ζήτα το, ποτέ δεν ξέρεις!

Για το κινητό τώρα, φρόντισε ο real player να χρησιμοποιεί το σωστό access point (το βλέπεις στις ρυθμίσεις του ή στις ρυθμίσεις του streamed content). Ενημερώσου από το 1260 για το σωστό access point (λογικά είναι το Wind Internet αλλά βεβαιώσου).

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ φίλε μου! Τελικά το σωστό access point ήταν το WIND-streaming που μου το έστειλε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Wind από το 1260! :happy: Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επιδοτηση γιοκ δωρο γιοκ για εμας τους παλιους?.......καλα τοτε με μια αιτησουλα σε ανταγωνιστη ολα γινονται...... απλα:lol:

 

ΥΓ. Μια ζωη ολοι οι παλιοι πελατες σε ολες τις εταιρειες στο κλα@#μο.

Νησάφι....:mad:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω odontiatre να είσαι βάζελος γιατί διαφορετικά τσάμπα ο κόπος...
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε τώρα με την παραπληροφόρηση. Τι λέτε τώρα; Σαφώς είναι ένα πρόγραμμα που αφορά συνδρομητές σκεπτόμενους και όχι τον παππού μου και βέβαια δεν μπορεί να συγκριθεί διότι δεν συγκρίνεται συνολικά. Δεν έχουν ακόμα την υποδομή και συστεμικά οι άλλες εταιρείες ώστε να το υλοποιήσουν προς το παρόν τουλάχιστον. Άλλη μια φορά υπάρχει καινοτομία και άλλη μια φορά που δημιουργείται κάτι καινούργιο που άμεσα δεν αντιγράφεται. Αναβάθμιση δεν υπάρχει. Ακολουθεί όμως η έκπτωση αντί επιδότησης για κάποιους που είχαν κάνει πιο πριν. Και ασφαλώς ισχύει για όλους τους συνδομητές νέους και υπάρχοντες. Που διαβάζατε ότι μόνο οι νέοι έχουν το δικαίωμα. Σε ποιο site γιατί θα πρέπει να πηδηχτούμε από τα παράθυρα. http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Ολα-μαζί/Για-τον-Ιδιώτη.aspx

 

αναφορικά με αυτό δηλ. να πάρεις το κουτί με τα αντικείμενα που έχει μέσα ισχύει στα πλαίσια προσφοράς μόνο για κάποιον που θα ενεργοποιήσει έστω μία νέα γραμμή σταθερής ή κινητής και μέχρι 30/11. Μετά τίποτα ούτε για τους νέους. Το κουτάκι δεν είναι επιδότηση που είχαμε συνηθίσει αλλά προϊόν προώθησης "ένα δωράκι δοκιμής και γνωριμίας" που θα έλεγε η wind

Edited by Petros the Great
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oταν λες αναβαθμιση δεν υπαρχει τι ενοοεις.Εχω wind L dp + wind flexy 35 με επιδοτηση παγιου η οποια ληγει τον Φεβρουαριο.Αξιζει να περιμενω μεχρι τον Φεβρουαριο να περιμενω να βγει η επιδοτηση και να κανω μεταφορα σε wind one το ποσο της επιδοτησης?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Έχω δηλώσει ένα HTC από συγγενικό μου πρόσωπο στην εταιρία ότι χάθηκε, αλλά θέλω να το δηλώσω και στην wind. Χρειάζεται ή ενημερώνονται οι εταιρίες αυτόματα με την δήλωση του imei από την εταιρία ? Επίσης πως μπορώ να το δηλώσω και στις 3 εταιρίες κινητής σαν χαμένο ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Έχω δηλώσει ένα HTC από συγγενικό μου πρόσωπο στην εταιρία ότι χάθηκε, αλλά θέλω να το δηλώσω και στην wind. Χρειάζεται ή ενημερώνονται οι εταιρίες αυτόματα με την δήλωση του imei από την εταιρία ? Επίσης πως μπορώ να το δηλώσω και στις 3 εταιρίες κινητής σαν χαμένο ? ;)

 

Νομιζω οτι δεν ισχυει το συστημα μπλοκαρισματος απο τις εταιριες. αν θελεις να το δηλωσεις στη wind 6935601260 απο σταθερο η 1260 απο κινητο wind.

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν ισχυει το συστημα μπλοκαρισματος απο τις εταιριες. αν θελεις να το δηλωσεις στη wind 6935601260 απο σταθερο η 1260 απο κινητο wind.

 

Διάβασα ότι δουλεύει, είδα παλιότερα posts γι'αυτό και ρώτησα. Θα ζητήσουν στοιχεία του συνδρομητή ?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι δουλεύει, είδα παλιότερα posts γι'αυτό και ρώτησα. Θα ζητήσουν στοιχεία του συνδρομητή ?

 

πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών νομίζω ότι χρειάζονται τα στοιχεία.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα γίνει. Θα πάει και ο ιδιοκτήτης και στην αστυνομία για δήλωση απώλειας του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μέχρι τον Φεβρουάριο. Τότε γίνονται οι μεγάλες προσφορές.

 

Ελάτε τώρα με την παραπληροφόρηση. Τι λέτε τώρα; Σαφώς είναι ένα πρόγραμμα που αφορά συνδρομητές σκεπτόμενους και όχι τον παππού μου.

 

Ποιοι είναι οι σκεπτόμενοι συνδρομητές; Αυτοί που πάνε από ένα πρόγραμμα με ελάχιστη χρέωση 45 seconds σε ένα με 60 seconds;

 

Αυτή η προσφορά συμφέρει μόνο αυτούς που δεν έχουν σήμα στο σπίτι ή το γραφείο τους. Κανέναν άλλο.

 

Προφανώς η wind δεν στοχεύει στους ήδη πελάτες της, αφού αυτοί με τον συνδυασμό κινητό σταθερό ίντερνετ που υπήρχε μέχρι τώρα ήταν ικανοποιημένοι και δεν υπάρχει περίπτωση να πάνε στα one (εκτός εξαιρέσεων βέβαια).

 

Αλήθεια όποιος έχει όρεξη ας μου πει ποιος ο λόγος κάποιος να πάει στο wind one M που κάνει 44.90 τον μήνα, ενώ μπορεί να βάλει στο σταθερό το Double Play / Small και στο κινητό το Wind M και να πληρώνει τους πρώτους 3 μήνες 24.56 Ευρώ / μήνα και τους υπόλοιπους 9, 44.46 / μήνα;

 

Για να μην παιδεύεστε στο ψάξιμο το wind one M κοστίζει 44.90 Ευρώ / μήνα και περιέχει:

1) Απεριόριστο Broadband ADSL έως 24Mbps στο σπίτι

2) Δωρεάν 100ΜΒ Broadband στο κινητό

3) 1500 λεπτά για αστικά / υπεραστικά από το κινητό

4) Δωρεάν 150 λεπτά προς κινητά για να τα καταναλώσετε όπως επιθυμείτε και από το κινητό και από το σταθερό

5) 1500 λεπτά επικοινωνίας μεταξύ του σταθερού και του κινητού

6) Ελάχιστη χρέωση 60 δευτερόλεπτα

 

Ενώ ο συνδυασμός Double Play / Small στο σταθερό και Wind M στο κινητό κοστίζει 44.46 Ευρώ / μήνα και περιέχει:

1) Απεριόριστο Broadband ADSL έως 24Mbps στο σπίτι

2) Δωρεάν 250ΜΒ Broadband στο κινητό

3) 1500 λεπτά για αστικά / υπεραστικά και κινητά Wind και Q από το κινητό.

4) Δωρεάν 250 λεπτά προς κινητά Cosmote και Vodafone από το κινητό.

5) Ελάχιστη χρέωση 45 δευτερόλεπτα

 

Για πείτε μου λοιπόν. Για ποιον λόγο να επιλέξει κάποιος το wind one M ενώ υπάρχει καλύτερη επιλογή. Ειδικά εσύ ST_EL που λες ότι οι προσφορές one προορίζονται για σκεπτόμενους.

 

Υ.Γ. Λίγο μπλέκονται τα πράγματα με επιδοτήσεις, αλλά η ουσία δεν αλλάζει.

 

Ακολουθούν οι πηγές μου:

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx

https://www.wind.com.gr/eShop-Form.aspx

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

φίλε ενεργειακός πολύ καλή η ανάλυση, ξεσκεπάζεις την εταιρία νομίζω
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ανάλυση όντως.Οι εταιρείες βγάζουν προγράμματα και ο καθένας ξέροντας τις ανάγκες του αποφασίζει.Ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές και σίγουρα ο καθένας θα βρει κάτι να τον καλύπτει.Αρκεί να μην παρασύρεται από τα τμήματα marketing και διαφήμισης χωρίς να ψάχνει ο ίδιος.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...