Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Gv2008 said:

Screenshot_2023-07-15-20-46-41-647_com.google.android.apps.messaging.jpg

Μπράβο, ωραία κίνηση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Πολύ καλά θα κάνει... Τι θα κάνουν όμως οι συνδρομητές που θα χάσουν τόσο έγκυρη ενημέρωση από Μεγκα και Αντ1 😭😭😭

Όσοι γίνουν συνδρομητες,δεν γίνονται για να δουν τα κανάλια εθνικής εμβέλειας,παρά μόνο αθλητικά ταινίες κλπ.Ετσι και αλλιώς τα βλέπουμε free αυτα.Μονο η cosmote δεν έχει άγχος,που προφανώς ικανοποίησε το αίτημα τους 

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Hliasat said:

Όσοι γίνουν συνδρομητες,δεν γίνονται για να δουν τα κανάλια εθνικής εμβέλειας,παρά μόνο αθλητικά ταινίες κλπ.Ετσι και αλλιώς τα βλέπουμε free αυτα.Μονο η cosmote δεν έχει άγχος,που προφανώς ικανοποίησε το αίτημα τους 

Στις παραμεθόριες περιοχές οι συνδρομητές βάζουν την συνδρομητική τηλεόραση για να βλέπουν και τα εθνικής εμβέλειας κανάλια. Και κάποιοι δεν βάζουν κεραίες επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης και παρακολουθούν μέσα από εκεί. Επίσης μου έχει τύχει σε κακοκαιρίες να κοπεί το σήμα από Digea και ΕΡΤ και να χρειαστεί να δω τα εθνικής εμβέλειας κανάλια από την Nova

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hliasat said:

Όσοι γίνουν συνδρομητες,δεν γίνονται για να δουν τα κανάλια εθνικής εμβέλειας,παρά μόνο αθλητικά ταινίες κλπ.Ετσι και αλλιώς τα βλέπουμε free αυτα.Μονο η cosmote δεν έχει άγχος,που προφανώς ικανοποίησε το αίτημα τους 

Πώς ξέρουμε ότι αυτή η τιμή ζητήθηκε και από την κοσμοτε; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, p_k said:

Πώς ξέρουμε ότι αυτή η τιμή ζητήθηκε και από την κοσμοτε;

Κοίταξε, τώρα που το σκέφτομαι ίσως η cosmote που ,δίνει σήμα στις λευκές περιοχές,και έχει κάποια σύμβαση.Αν κατεβάσει κάποιο κανάλι , παραβαίνει τους όρους της σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2023 at 9:34 ΜΜ, Hliasat said:

Όσοι γίνουν συνδρομητες,δεν γίνονται για να δουν τα κανάλια εθνικής εμβέλειας,παρά μόνο αθλητικά ταινίες κλπ.Ετσι και αλλιώς τα βλέπουμε free αυτα.Μονο η cosmote δεν έχει άγχος,που προφανώς ικανοποίησε το αίτημα τους 

https://typologies.gr/metopo-1o-stin-tv/

Link to comment
Share on other sites

Αφου, όπως λέει η νοβα, υπάρχουν ψευδείς πληροφοριες εις βάρους της, για ποιον λόγο δεν τους κυνηγάει νομικά; 

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν χρόνο τα παπαγαλάκια (πχ εδώ μέσα) να πηδήξουν από το κλουβί.

ΠΑΝΤΑ η ΑΛΗΘΕΙΑ αποκαλύπτεται στο ΤΕΛΟΣ. Ως τότες ο καθένας έλεγε ό,τι να'ναι, όπως η Ιδιότητα εταιριών τέτοιου τύπου: Δεν είναι η μόνη στη χώρα μας.

Και "στο τέλος", βέβαια ειδικά στη χώρα μας, ΠΑΝΤΑ βρίσκεται 1 αφήγημα να επιβιώσουν κάποια που θα κατευθυνθούν σε παρόμοια τύπου μπίζνα-μπάζα, καθώς:

1) Οι Ιδιότητές τους ΔΕ πρόκειται να αλλάξουν στη χιλιετία την άπαση

2) Αφού τις παίρνει (γιατί μπορούνε) σε αυτή τη χώρα, πού αλλού να πάνε;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pppe said:

Για να έχουν χρόνο τα παπαγαλάκια (πχ εδώ μέσα) να πηδήξουν από το κλουβί.

ΠΑΝΤΑ η ΑΛΗΘΕΙΑ αποκαλύπτεται στο ΤΕΛΟΣ. Ως τότες ο καθένας έλεγε ό,τι να'ναι, όπως η Ιδιότητα εταιριών τέτοιου τύπου: Δεν είναι η μόνη στη χώρα μας.

Και "στο τέλος", βέβαια ειδικά στη χώρα μας, ΠΑΝΤΑ βρίσκεται 1 αφήγημα να επιβιώσουν κάποια που θα κατευθυνθούν σε παρόμοια τύπου μπίζνα-μπάζα, καθώς:

1) Οι Ιδιότητές τους ΔΕ πρόκειται να αλλάξουν στη χιλιετία την άπαση

2) Αφού τις παίρνει (γιατί μπορούνε) σε αυτή τη χώρα, πού αλλού να πάνε;

Σιγά μη μάθουμε την αλήθεια. Θα δούμε αυτά που βλέπαμε την τελευταία 4ετια ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ για τα επόμενα 4 χρόνια. Ο λαός μίλησε (το 40τακατο και το υπόλοιπο στις παραλιες). Διαβάζω στο τουιτερ για φωτιές σήμερα και στα σχόλια ο κόσμος τα έχει παρατησει όλα. Η απάθεια είναι η νέα μόδα της επόμενης 4ετιας. Και με το δίκιο τους. 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα ουτε εσυ και ουτε εγώ να συνεχίζουμε να το γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα ουτε εσυ και ουτε εγώ να συνεχίζουμε να το γράφουμε.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά με όσους Homo Foxus έχεις και να κάνεις σε δαύτη τη χώρα:

Τάσου Λειβαδίτη, «Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος»

 

Υ.Γ. : Η κατεργαριά στο είδος μας δεν εξαλείφεται (ούτε την κατανοούνε όσοι >95%) παρά με άλλο είδος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες απόψεις, εκφρασμενες με λεπτότητα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Ωραίες απόψεις, εκφρασμενες με λεπτότητα. 

Εγώ προσπαθω να μην προσβαλω κανέναν. Ο συνφορουμιτης θα μπορουσε να μη χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς και να αδικείται. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VIPdriver said:

Σιγά μη μάθουμε την αλήθεια. Θα δούμε αυτά που βλέπαμε την τελευταία 4ετια ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ για τα επόμενα 4 χρόνια. Ο λαός μίλησε (το 40τακατο και το υπόλοιπο στις παραλιες). Διαβάζω στο τουιτερ για φωτιές σήμερα και στα σχόλια ο κόσμος τα έχει παρατησει όλα. Η απάθεια είναι η νέα μόδα της επόμενης 4ετιας. Και με το δίκιο τους. 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα ουτε εσυ και ουτε εγώ να συνεχίζουμε να το γράφουμε.

  Πιο παλιά (το είχα περάσει στη πλάκα επίτηδες) ότι η united έρχεται με φόρα. 
Η united τους είχε κάνει μπάσιμο στο «ξεθωριασμένο από καιρό» ελεύθερο τηλεοπτικό τοπίο (υπάρχει άλλωστε μια άδεια κενή) & αυτό σε κάποιους δεν αρέσει.  
Αυτό είναι όλο. Οι κινήσεις της όμως είναι πολύ συγκεκριμένες (έχετε γράψει πιο πίσω για αυτές).  
  Αλλά και ορθολογικά αν το δεις.., ένας που έχει προβλήματα οικονομικά, τον αφήνεις στο μαρασμό του. Λάσπη του πετάς όταν τον βλέπεις δυνατό και φοβάσαι για την πρωτοκαθεδρία σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Εγώ προσπαθω να μην προσβαλω κανέναν. Ο συνφορουμιτης θα μπορουσε να μη χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς και να αδικείται. 

Δεν αναφέρομαι σε σένα φίλε μου, σε καμία περίπτωση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, VIPdriver said:

Σιγά μη μάθουμε την αλήθεια. Θα δούμε αυτά που βλέπαμε την τελευταία 4ετια ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ για τα επόμενα 4 χρόνια. Ο λαός μίλησε (το 40τακατο και το υπόλοιπο στις παραλιες). Διαβάζω στο τουιτερ για φωτιές σήμερα και στα σχόλια ο κόσμος τα έχει παρατησει όλα. Η απάθεια είναι η νέα μόδα της επόμενης 4ετιας. Και με το δίκιο τους. 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα ουτε εσυ και ουτε εγώ να συνεχίζουμε να το γράφουμε.

Θα συμφωνήσω ότι υπάρχει απάθεια. Αλλά το 40τακατο μίλησε. Το βλέπουμε στο Τουίτερ. Όπου πιάνει φωτιά, θα τους δείχνω τα ποσοστά του κυβερνώντος κόμματος. Όπως και στα νησιά του Αιγαίου που κανένας δεν ξέρει πόσο και αν θα τα έχουμε, εγώ θα δείχνω τα ποσοστά που συγκέντρωσε το κόμμα σε κάθε ένα από αυτό. Σίγουρα δεν θέλουμε να προβάλουμε κανέναν και πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις. Σίγουρα κάποιοι φίλοι από το φόρουμ επέλεξαν να δώσουν την ψήφο τους στο κόμμα αυτό και είναι απολύτως σεβαστό 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς φίλε μου 

Εγώ θα τους δείχνω και τους λογαριασμούς του ρεύματος από το φθινόπωρο. 

Και τις τιμές στα σούπερ μάρκετ (25 € το κιλό το κασέρι πχ.)

Δεν θα διαμαρτυρονται όμως. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς φίλε μου 
Εγώ θα τους δείχνω και τους λογαριασμούς του ρεύματος από το φθινόπωρο. 
Και τις τιμές στα σούπερ μάρκετ (25 € το κιλό το κασέρι πχ.)
Δεν θα διαμαρτυρονται όμως. 

Επιδομα-φουστια-ξαπλα-δενβαριεσαι
Βλέπεις και την φωτό από φωτιά φωτιά Ανάβυσσο κι όλα καλα, μην φυσήξει προς τα βόρεια και τους σηκώσει από ξαπλώστρα μόνο


18c5c9e1a4f421c9ef6f2f17eeaffbe0.jpg

Η χώρα-χωρος ζει από θαύμα και μόνο.
Το έθνος δυστυχώς, τελειώνει....


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, p_k said:

Έτσι ακριβώς φίλε μου 

Εγώ θα τους δείχνω και τους λογαριασμούς του ρεύματος από το φθινόπωρο. 

Και τις τιμές στα σούπερ μάρκετ (25 € το κιλό το κασέρι πχ.)

Δεν θα διαμαρτυρονται όμως. 

Σωστά. Είμαστε οι δεύτεροι πιο ακριβοί μετά τη Μάλτα στο ρεύμα. Μην αγχώνεσαι θα έρθει το market pass τα 22€ τον μήνα και θα τρώμε με χρυσά κουτάλια από το καλάθι του νοικοκυριού by Adonis. Και οι γονείς μου ψήφισαν για δεύτερη φορά και παραπονιούνται. Το 41% δεν έχει δικαίωμα να παραπονιέται 

24 minutes ago, rebel1 said:


Επιδομα-φουστια-ξαπλα-δενβαριεσαι
Βλέπεις και την φωτό από φωτιά φωτιά Ανάβυσσο κι όλα καλα, μην φυσήξει προς τα βόρεια και τους σηκώσει από ξαπλώστρα μόνο


18c5c9e1a4f421c9ef6f2f17eeaffbe0.jpg

Η χώρα-χωρος ζει από θαύμα και μόνο.
Το έθνος δυστυχώς, τελειώνει....


Sent from my iPad using Tapatalk

Από θαύμα δεν λες τίποτα! Σε αυτή τη χώρα δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει 

Ποιος του φταίει του κυρίου;

Screenshot_2023-07-17-16-54-36-104_com.twitter.android.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια οπως στα "Τεμπη" τσαμπουναμε;

Δε προκειται να αλλαξει τιποτα:

Ο,τι να'ναι θα παραμεινουμε (>99% μας), οπως οι "εκλεγμενοι" μας, οπως και οι εταιριες που μαζευει αυτη η χωρα.

Η "Ισορροπια" μας βρισκεται στην ανισορροπια μας αιωνες τωρα, ισως και χιλιετιες. Γιατι "κλεγεστε"? Ανευθυνοι (το >99% μας).

Link to comment
Share on other sites

Αφού η συντριπτική πλειοψηφία του είδους μας, ούτε αντιλαμβάνεται/κατανοεί, ούτε ικανοποιείται, ούτε πείθεται με "γενικεύσεις" (χωρίς καμιά δόση "ό,τι να'ναι" αλλά από τη φύση της "αφηρημένης σκέψης" που δεν έχει "κατακτήσει" στα σχολειά που τον πήγαν, ούτε από την εμπειρία του), αλλά αποχαυνώνεται με μυθοπλασίες από όλα τα ελληνικά κανάλια μετά τις 20:00,

ΝΑ ΟΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ της "Ιστορίας" (που προκύπτουν από τις Ιδιότητες, αλλά ας το αφήσουμε αφού δε δύναται να τις κατανοήσουν το >99%):

H United Group, οι πιέσεις στα ομόλογα και οι διασυνδέσεις με την οικογένεια Βαρδινογιάννη

Όποιος ούτε το παραπάνω δε δύναται να παρακολουθήσει, ας περιμένει τα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ βιώνοντάς τα εκ

των υστέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...