Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, elkons said:

Η πράσινη μόλις το 48% και πάλι βγαίνει πρώτη στα Speedtest awards,ενώ η <<άδεια nova>>δίνει τις χειρότερες..

Δηλαδή η πράσινη αν είχε τη κίνηση της μαύρης αυτή τη στιγμή θα έδινε καταπληκτικές ταχύτητες. 

Κ η κόκκινη έχει ένα ποσοστό μεγάλο από τη NOVA αλλα ανταποδίδει καλύτερα από τη Nova πάρα τη κίνηση.

Nova δεν χρειάζεσαι αύξηση ισχύος στις κεραίες αλλά χωρητικότητα. Μάλλον δεν ρίχνει καλύτερο χρήμα στις υποδομές της όπως οι άλλες ενώ πάλι έχει άνετα χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών. 

Τα 2 δισ τα έφαγαν οι μπαγλαμαδες..

Το προσεγγίζεις ως ένα σταθερό/ενσύρματο δίκτυο.

Δεν χρειάζεται χωρητικότητα με την έννοια του backbone, ούτε η Cosmote θα είχε καταπληκτικές ταχύτητες με την κίνηση της Nova. Κάθε κεραία λειτουργεί και αυτόνομα και σε συνδυασμό με τις κοντινές της. Άλλη αναβάθμιση είναι το backbone, άλλη τα panels και άλλο σετ ρυθμίσεων αφορά την ισχύ και τη συνεργασία μεταξύ τους.

Συμφωνούμε ότι χρειάζεται σημαντική επένδυση σε χρόνο και σε χρήμα για να αναβαθμιστεί ένα δίκτυο κινητής, τα άλλα συμπεράσματα παραείναι απλουστευτικά για να είναι χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία θα το πω οσο πιο απλά αυτό που είπα

Πες τώρα ξαφνικά σε μια ημέρα όλοι οι συνδρομητές της Cosmote συνδέονται στη Nova μετά το δίκτυο θα πέσει 100% και θα σέρνεται ή απλά δεν θα υπάρχει. 

Αυτό εννοώ . Ενοω αν είναι πιο άδειο έχει καλύτερη απόδοση .

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, VIPdriver said:

Η κόκκινη, που παραγγέλνεις 1 νούμερο και σου στέλνουν 2 στο όνομα σου...

Μόνο η πράσινη (ονλι) δεν κάνει πονηριές. 

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Η nova το κάνει. Όταν είχα πάει πέρσι ένα σταθερό και ένα κινητό τηλεφωνικά με εξωτερικό αντιπρόσωπο που έστειλαν και ένα καρτοκινητό δώρο 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Η nova το κάνει. Όταν είχα πάει πέρσι ένα σταθερό και ένα κινητό τηλεφωνικά με εξωτερικό αντιπρόσωπο που έστειλαν και ένα καρτοκινητό δώρο 

Και επίσης η Vodafone στο δίνει να το ενεργοποιήσεις αν θέλεις εσύ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Και επίσης η Vodafone στο δίνει να το ενεργοποιήσεις αν θέλεις εσύ 

Εγώ πάντως τους τελευταίους μήνες που πήγα Vf 6 κινητά και 3 σταθερά ποτέ δεν μου πρότειναν κάτι τέτοιο. Μου στέλνουν μόνο τα συμβόλαια. Το ίδιο συμβαίνει και με συμβόλαια που κάνω με την ίδια τη nova. Δεν στέλνουν ούτε εκείνοι καρτοκινητά. Οι συνεργάτες της nova όμως στέλνουν. Τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία αυτά 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και επίσης η Vodafone στο δίνει να το ενεργοποιήσεις αν θέλεις εσύ 

Ταυτοποιημενο και ενεργοποιημενο.

30 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ πάντως τους τελευταίους μήνες που πήγα Vf 6 κινητά και 3 σταθερά ποτέ δεν μου πρότειναν κάτι τέτοιο. Μου στέλνουν μόνο τα συμβόλαια. Το ίδιο συμβαίνει και με συμβόλαια που κάνω με την ίδια τη nova. Δεν στέλνουν ούτε εκείνοι καρτοκινητά. Οι συνεργάτες της nova όμως στέλνουν. Τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία αυτά 

Οταν παραγγελνεις καρτοκινητο, ΠΑΝΤΑ στέλνουν και 1 δεύτερο. Εχει επιλογη στην αιτηση να μην σου στείλουν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VIPdriver said:

Ταυτοποιημενο και ενεργοποιημενο.

Οταν παραγγελνεις καρτοκινητο, ΠΑΝΤΑ στέλνουν και 1 δεύτερο. Εχει επιλογη στην αιτηση να μην σου στείλουν. 

Για καρτοκινητό δεν ξέρω. Εγώ σε συμβόλαια αναφερόμουν 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Για καρτοκινητό δεν ξέρω. Εγώ σε συμβόλαια αναφερόμουν 

Δεκτό. Εγω για καρτοκινητη ελεγα. Το 1/4 του αριθμου των συνδεσεων ειναι απλά ψεύτικο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μην ασχολείσαι! Απλά κ@βλ@ντίζουν! 

Αν εσένα σε έπαιρναν 10 φορές την ημέρα τηλέφωνο για προσφορά γιατί και καλά έβλεπαν αίτημα σου και σου έστελναν σε 9 ημέρες 65.000 μηνύματα και σου μιλούσαν και στον ενικό τι γνώμη θα είχες για αυτή την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Μην ασχολείσαι! Απλά κ@βλ@ντίζουν! 

Αν είχες την ίδια εμπειρία με εμένα και με άλλους συνφορουμήτες τότε θα άλλαζες γνώμη. Δεν είσαι αστείος με τη φράση σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Αν εσένα σε έπαιρναν 10 φορές την ημέρα τηλέφωνο για προσφορά γιατί και καλά έβλεπαν αίτημα σου και σου έστελναν σε 9 ημέρες 65.000 μηνύματα και σου μιλούσαν και στον ενικό τι γνώμη θα είχες για αυτή την εταιρεία;

Κατανοώ αυτό που αναφέρεις! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία! Γνωρίζουμε όμως ότι τέτοια παράλογα συμβαίνουν κατά καιρούς σε όλους τους παρόχους! Ελπίζω να βρήκες το δίκιο σου!

Link to comment
Share on other sites

Έχει στείλει η Cosmote ή η Vodafone 80.000 μηνύματα σε λίγες ώρες για το έτσι θέλω;  παίρνουν ασταμάτητα μέσα στην ημέρα από το εμπορικό τμήμα λέγοντας πως παίρνουν ύστερα από δική μας αίτηση; Έχει τύχει να συμφωνήσεις αλλά κ να σ δίνουν άλλα; σε έχουν προσβάλει ποτέ στην εξυπηρέτηση ενώ μιλάς στον πληθυντικό ;

Δεν γίνονται όλα αυτά και στους 3 ,τουλάχιστον το πρώτο..

Ναι οκ ας είμαστε φανατικοί με τους παρόχους μας αλλα όχι και τόσο πολύ λες και είναι ομάδα..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Κατανοώ αυτό που αναφέρεις! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία! Γνωρίζουμε όμως ότι τέτοια παράλογα συμβαίνουν κατά καιρούς σε όλους τους παρόχους! Ελπίζω να βρήκες το δίκιο σου!

Παράλογα ναι, συμβαίνουν. Αλλά αυτό το πράγμα εγώ προσωπικά δεν το έχω δει ξανά. Το δίκιο μου το βρήκα, γιατί έκανα φορητότητα. Η αλήθεια για την nova είναι η εξής. Ή αλλάζουν ή βουλιάζουν. Ετσι και τους πάρει fund, τελείωσαν 

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote ανέβηκε 4 μονάδες από το 2020, η Vodafone πάνω κάτω τα ίδια και η Nova έχασε 5 μονάδες.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ε πήρε 3 Cosmote ,1 Vodafone συν νέες συνδέσεις περίπου. 

Μετά την ένωση NOVA WIND τα σκάτωσαν..

Αντε -2 μονάδες με το καλό όταν τη πάρει κάνα Fund και +1 Cosmote+1 vf 😝😝

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν την πάρει φαντ παλι θα είναι πάλι εταιρία χαρτοφυλακίου...... 

  

6 ώρες πριν, elkons said:

Ωραία θα το πω οσο πιο απλά αυτό που είπα

Πες τώρα ξαφνικά σε μια ημέρα όλοι οι συνδρομητές της Cosmote συνδέονται στη Nova μετά το δίκτυο θα πέσει 100% και θα σέρνεται ή απλά δεν θα υπάρχει. 

Αυτό εννοώ . Ενοω αν είναι πιο άδειο έχει καλύτερη απόδοση .

Νομίζεις αν γυρίσουν όλοι σε edge καλύπτει όλους τους συνδρομητές της χώρας με το δικτυαάρα edge sa  🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Οταν παραγγελνεις καρτοκινητο, ΠΑΝΤΑ στέλνουν και 1 δεύτερο. Εχει επιλογη στην αιτηση να μην σου στείλουν. 

Εφόσον έχει επιλογή, δεν σου στέλνουν πάντα

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, cmvr said:

Δυστυχώς αν την πάρει φαντ παλι θα είναι πάλι εταιρία χαρτοφυλακίου...... 

  

Νομίζεις αν γυρίσουν όλοι σε edge καλύπτει όλους τους συνδρομητές της χώρας με το δικτυαάρα edge sa  🤣🤣🤣

Ετζ σα πλας ονλιιιιι

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Παράλογα ναι, συμβαίνουν. Αλλά αυτό το πράγμα εγώ προσωπικά δεν το έχω δει ξανά. Το δίκιο μου το βρήκα, γιατί έκανα φορητότητα. Η αλήθεια για την nova είναι η εξής. Ή αλλάζουν ή βουλιάζουν. Ετσι και τους πάρει fund, τελείωσαν 

Άμα τους πάρει πχ η Saudi Telecom 🇸🇦;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...