Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόβλημα σε adsl 24 nova από χτες το μεσημέρι μέχρι και σήμερα δεν έχει διορθωθεί. Περιοχή αγία Σοφια Πειραιά. Στο τεχνικό λένε ότι υπάρχει βλάβη σε όλο τον Πειραιά αλλά δεν ξέρουν πότε θα διορθωθεί 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, coulis said:

Όταν υπάρχει προβλημα στην περιοχή μου, παιρνω το 13700, βλεπουν οτι υπάρχει προβλημα στο σταθερό κ μου δινουν 1500 ομιλια κ απεριόριστα data για 15 ημέρες. Ολα αυτα μεσω τηλεφωνητή κ μεταφέρονται σε οποίο κινητό τους πω. 

Καλώ από το κινητό κ φαίνεται στο σύστημα το σταθερό γιατί ο λογαριασμός είναι ενιαίος 

έχουμε ήδη απεριόριστα τι να τα κάνουμε; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

ακόμα και σήμερα το πρωί βλέπω δεν δουλεύει!!! πάμε για 24 ώρες!!, τι είναι αυτοί ρε;; και ούτε μια ανακοίνωση! και παρότι έχουμε απεριόριστα στο κινητό ούτε ένα sms ότι σας δίνουμε δώρο δωρεάν mb για να έχετε επικοινωνία! 

Υπάρχουν και άλλες αναφορές για βλάβη στον Πειραιά. Εν γένει δίνουν δεδομένα σε δίκτυο κινητής, σε κάποιες περιπτώσεις ακόμη και εάν δεν έχεις κινητό Nova (με νέα SIM). Εφόσον όμως έχεις απεριόριστα, τι να τα κάνεις;

(γράφαμε μαζί) 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gv2008 said:

Πρόβλημα σε adsl 24 nova από χτες το μεσημέρι μέχρι και σήμερα δεν έχει διορθωθεί. Περιοχή αγία Σοφια Πειραιά. Στο τεχνικό λένε ότι υπάρχει βλάβη σε όλο τον Πειραιά αλλά δεν ξέρουν πότε θα διορθωθεί 

Αν δεν ξέρουν πότε θα επιδιωρθεί τότε ποιος ξέρει, τόσες πολλές ώρες απαράδεκτοι ούτε μια ενημέρωση και να μην γνωρίζουν ούτε στο 13700. Τουλάχιστον ας κάνουν κάποια έκπτωση στο πάγιο σταθερής ή να δώσουν κάνα Mb και εκτροπή σταθερής στο κινητό... απαράδεκτοι

1 hour ago, ilka71 said:

έχουμε ήδη απεριόριστα τι να τα κάνουμε; 

Ε τότε έκπτωση στο πάγιο σταθερής !! 

Τα απεριόριστα σου στο 5G της Nova παίζει να είναι πιπ αργά από τη σταθερή σου σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

έχουμε ήδη απεριόριστα τι να τα κάνουμε; 

Τα στέλνω σε αλλον😂 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, elkons said:

Αν δεν ξέρουν πότε θα επιδιωρθεί τότε ποιος ξέρει, τόσες πολλές ώρες απαράδεκτοι ούτε μια ενημέρωση και να μην γνωρίζουν ούτε στο 13700. Τουλάχιστον ας κάνουν κάποια έκπτωση στο πάγιο σταθερής ή να δώσουν κάνα Mb και εκτροπή σταθερής στο κινητό... απαράδεκτοι

Ε τότε έκπτωση στο πάγιο σταθερής !! 

Τα απεριόριστα σου στο 5G της Nova παίζει να είναι πιπ αργά από τη σταθερή σου σωστά;

Έκπτωση στο πάγιο δικαιούνται αυτοδίκαια βάσει κανονισμού της ΕΕΤΤ, εφόσον δεν υπάρχει παροχή υπηρεσίας.

Εάν μιλάμε για απλή οικιακή σύνδεση, τα ~0,75€ που αντιστοιχούν σε μία ημέρα διακοπής δεν αξίζουν ούτε το ρεύμα του email 😛

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Ακόμα τίποτα Άγια Σοφία από Internet 

Σε Adsl και Vdsl ή ακόμα και FFTH?

Οι άλλοι πάροχοι είναι εντάξει μόνο στη Nova αυτά;

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Καλή τύχη τότε 

Εσύ έχεις; Εγώ έχω τσαντιστεί τόσο πολύ που έκανα φορητότητα προς Vf τα πάντα 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gv2008 said:

Εσύ έχεις; Εγώ έχω τσαντιστεί τόσο πολύ που έκανα φορητότητα προς Vf τα πάντα 

Εγώ δεν είμαι Αθήνα, Χαλκίδα όλα λειτουργούν ρολόι στη σταθερή λειτουργούν Adsl, vdsl σε Cosmote, Vodafone, Nova.

Στη περιοχή σου όλοι οι πάροχοι σε Adsl δεν λειτουργούν?

Γιατί τι έγινε με τη Vodafone?

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, elkons said:

Εγώ δεν είμαι Αθήνα, Χαλκίδα όλα λειτουργούν ρολόι στη σταθερή λειτουργούν Adsl, vdsl σε Cosmote, Vodafone, Nova.

Στη περιοχή σου όλοι οι πάροχοι σε Adsl δεν λειτουργούν?

Γιατί τι έγινε με τη Vodafone?

Διάβασα ότι το πρόβλημα ήταν πανελλαδικό. Για αυτό σε ρώτησα, επειδή νόμιζα ότι είχες vdsl nova. Εδώ Πειραιά πάντως adsl σε cosmote και Vf δουλεύουν κανονικά Πήγα το πρωί σε κατάστημα Vf για φορητότητα σταθερού και τριών κινητών και με πήρε η nova πριν και μου πρότεινε τα κινητά στην ίδια τιμή με 6 μήνες δώρο ενώ την tv και το σταθερό με 3 μήνες δώρο, κάτι που φυσικά αρνήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Διάβασα ότι το πρόβλημα ήταν πανελλαδικό. Για αυτό σε ρώτησα, επειδή νόμιζα ότι είχες vdsl nova. Εδώ Πειραιά πάντως adsl σε cosmote και Vf δουλεύουν κανονικά Πήγα το πρωί σε κατάστημα Vf για φορητότητα σταθερού και τριών κινητών και με πήρε η nova πριν και μου πρότεινε τα κινητά στην ίδια τιμή με 6 μήνες δώρο ενώ την tv και το σταθερό με 3 μήνες δώρο, κάτι που φυσικά αρνήθηκα 

Cosmote έχω, ήδη Μύτικα και Βασιλικό που βρίσκομαι οι γραμμές είναι μόνο Cosmote δεν υπάρχει καμία καμπίνα Nova,Vf.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Διάβασα ότι το πρόβλημα ήταν πανελλαδικό. Για αυτό σε ρώτησα, επειδή νόμιζα ότι είχες vdsl nova. Εδώ Πειραιά πάντως adsl σε cosmote και Vf δουλεύουν κανονικά Πήγα το πρωί σε κατάστημα Vf για φορητότητα σταθερού και τριών κινητών και με πήρε η nova πριν και μου πρότεινε τα κινητά στην ίδια τιμή με 6 μήνες δώρο ενώ την tv και το σταθερό με 3 μήνες δώρο, κάτι που φυσικά αρνήθηκα 

Πιο φτηνά που ήταν;;;;Πέρα από τα δωρεάν πάγια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Πιο φτηνά που ήταν;;;;Πέρα από τα δωρεάν πάγια 

Σου απάντησα μόλις στα συμβόλαια της Vf. Nova 27x2 τα unlimited και 16 το 8 GB

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για το σταθερό;;;;

Σταθερό έχω ήδη στη Vf 13,5€/μήνα έως 100 mbps εταιρικό one net 

5555CB4E-0013-412F-8980-AA3393F0F450.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση. 

Όταν τον Αύγουστο μπουν στις συνδρομητικες ΟΤΕ και EON τα αντίστοιχα κανάλια. 

Ποιο κόβουμε και πιο κρατάμε εάν έχουμε και τα δύο. 

Αυτό που έχει την λιγότερη ποινή διακοπής είναι ένας λόγος. 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λήγει πιο σύντομα θα κόψεις όταν λήξει όμως. Το πάγιο θα είναι περίπου 3€ πάνω (στην 2ετια δηλαδή 72€) και σίγουρα δεν αξίζει να πληρώνεις και αυτό και το τέλος διακοπής 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Antonio21 said:

Μια άσχετη ερώτηση. 

Όταν τον Αύγουστο μπουν στις συνδρομητικες ΟΤΕ και EON τα αντίστοιχα κανάλια. 

Ποιο κόβουμε και πιο κρατάμε εάν έχουμε και τα δύο. 

Αυτό που έχει την λιγότερη ποινή διακοπής είναι ένας λόγος. 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Θα πρέπει να ρωτήσεις ποια θα είναι η ποινή διακοπής ανάλογα με το πότε έχεις κάνει το συμβόλαιο με την κάθε εταιρεία. Η μόνη περίπτωση που δεν αξίζει να κόψεις το ένα από τα δύο, είναι αν κάποιο λήγει όπου να ναι.. οπότε δεν έχει νόημα να πληρώνεις την ποινή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκοβα την EON γιατί και η εφαρμογή και η διαχείρηση μέσα από το box είναι τραγική 

Link to comment
Share on other sites

Εάν βλέπω σωστά τον Αύγουστο στο cosmote tv θα είμαι 4 μήνες πέναλτι 8€ σωστα; 

Screenshot_20240718_104030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...