Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μάλλον θα το προχωρήσω ούτως ή άλλως, καθώς με βολεύουν πολύ τα 200 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο F2G, λόγω σταθερού. Ήθελα απλώς να δω τι ισχύει γενικότερα.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Δεν στα παίρνουν μονο, σου δίνουν και κάτι :p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έλειξε με μια ακόμα προσφορά στα 28€ το wind W.

 

Σήμερα με πήραν τηλ για τον δεύτερο αριθμό που έχω ότι λήγει. Και με ενημέρωσαν ότι ι δικός μου αριθμός θα είναι στα 55-56€

Μου είπε ότι είχα 30% έκπτωση έως τον Μάιο και τον Μάιο συμφώνησα να πάει στο 10%!!!

Του έκανα την ερώτηση αν του ακούγεται λογικό να συμφώνησα κάτι τέτοιο και μου έλεγε αν με συμφέρει και ήταν ή καλύτερη προσφορά οκ!!!

 

Με βλέπω να φεύγω οριστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι συνδρομητής σε σταθερή και Internet στη Wind, σε 2 γραμμές, οι οποίες συνδρομές και λήγουν τον άλλο μήνα.

 

Ζήτησα λοιπόν 2 νέες προσφορές και μου έδωσαν όντως 25 ευρώ/μήνα στη μία γραμμή και 29/μήνα στην άλλη (γιατί σε αυτήν έχω και δωρεάν τηλέφωνα εκτός Ελλάδας).

 

Οι προσφορές, χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό, μου φαίνονται νορμάλ, για ήδη υφιστάμενο συνδρομητή. Το περίεργο είναι, ότι μου ζητάνε άπαξ 5+8 ευρώ για την ανανέωση! Να δεχθώ το τέλος ενεργοποίησης από άλλο πάροχο, αλλά να σου ζητάνε 13 ευρώ για να συνεχίσεις να είσαι πελάτης τους, μου φαίνεται τουλάχιστον περίεργο.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο και έχω χάσει επεισόδια;

Σχεδόν όλες οι εταιρίες το κάνουν αυτό με τα έξοδα ανανέωσης της σύνδεσης. Δεν είναι κάτι παράλογο για τα τωρινά δεδομένα. Συμφέρει η Wind σε συνδυασμό με F2G

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο για εσας; Τι τους λειπει; Ανταλλαξτε τις αποψεις σας.

Για εμενα η Q ειναι η καλυτερη.400MB με 2€,whatsapp χωρις δεδομενα(αλλα στην ελλαδα λιγοι εχουν) και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Επισης εχει καλη χρεωση sms(0,10€)Επισης και 800 λεπτα προς ολη την Wind και την Q με 2€ Ειναι η μονη καρτοκινητη που μπορεις να βαλεις 5 ευρω και οχι 6(γιατι με 4,46 ευρω δεν γινεται να βαλει καποιος MB και λεπτα προς ολους).Επισης για μενα εχει την πιο πληρης και ευχρηστη διαχειρηση online(myQ).Οσοι μιλανε πολυ ή θελουν χρονο προς ολους συμφερει F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο για εσας; Τι τους λειπει; Ανταλλαξτε τις αποψεις σας.

Για εμενα η Q ειναι η καλυτερη.400MB με 2€,whatsapp χωρις δεδομενα(αλλα στην ελλαδα λιγοι εχουν) και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Επισης εχει καλη χρεωση sms(0,10€)Επισης και 800 λεπτα προς ολη την Wind και την Q με 2€ Ειναι η μονη καρτοκινητη που μπορεις να βαλεις 5 ευρω και οχι 6(γιατι με 4,46 ευρω δεν γινεται να βαλει καποιος MB και λεπτα προς ολους).Επισης για μενα εχει την πιο πληρης και ευχρηστη διαχειρηση online(myQ).Οσοι μιλανε πολυ ή θελουν χρονο προς ολους συμφερει F2G.

 

Εγώ είμαι στο F2G καθώς έχω και το πακέτο 300 προς όλους με κάθε ανανέωση. Με συμφέρει πολύ, αν ξεκίναγα τώρα να βάλω κάτι θα ήταν σίγουρα Q είναι πολύ οικονομική!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο F2G καθώς έχω και το πακέτο 300 προς όλους με κάθε ανανέωση. Με συμφέρει πολύ, αν ξεκίναγα τώρα να βάλω κάτι θα ήταν σίγουρα Q είναι πολύ οικονομική!

 

Ξεκάθαρα τα πράματα και από εμένα, Q για πολλές σύντομες κλήσεις μικρής διάρκειας και F2G για μεγαλύτερης διάρκειας κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα τα πράματα και από εμένα, Q για πολλές σύντομες κλήσεις μικρής διάρκειας και F2G για μεγαλύτερης διάρκειας κλήσεις.

 

Αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν η wind εχει φοιτητικα 2play? Στο site τους δεν αναφερει κατι.. :(

 

Δεν ξέρω αν έχει συγκεκριμένα φοιτητικό, νομίζω δεν έχει αλλά οι τιμές της στο Douple Play είναι μην σου πω καλύτερες και από τα φοιτητικά πακέτα των άλλων εταιριών, μπες εδώ και http://www.wind.gr/gr/promo/fixed/double-play-offer/?gclid=CjwKEAjw1_KwBRDEz_WvncL4jGwSJAAEym0dxsA1uzq6GgvoZutcP1S33KnBIBAyjuV9uj24Ve8mbxoC3XTw_wcB πες να σε πάρουν τηλέφωνο να σου δώσουν προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι οι ήδη υπάρχουσες προσφορές της Wind αν συνδυάσεις ένα double play με ένα f2g είναι οι καλύτερες σε σχέση με τον ανταγωνισμό!
ck
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι η ποιοτητα (εξυπηρετηση, service, ενα αναθεματιασμενο καλο ρουτερ κλπ κλπ) ΟΤΕ θεωρω πως ειναι καλυτερος
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι η ποιοτητα (εξυπηρετηση, service, ενα αναθεματιασμενο καλο ρουτερ κλπ κλπ) ΟΤΕ θεωρω πως ειναι καλυτερος

 

Ο ΟΤΕ είναι αλήθεια πως είναι αξιόπιστος αλλά αδικαιολόγητα πανάκριβος για την τωρινή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει φοιτητικό double play η WIND, μοίραζε μία κοπέλα έξω από τη σχολή την προηγούμενη βδομάδα χαρτάκια με προσφορές και νομίζω είχε στα 20 ευρώ πακέτο ADSL, κλήσεις προς WIND, σταθερά κτλ. Δυστυχώς, δεν βρίσκω το προσπέκτους τώρα, αν θες ρώτα στην εξυπηρέτηση ή σε κάποιο κατάστημα κι αν το βρώ, θα γράψω αναλυτικά εδώ τι προσφέρει και πόσο.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σας παραθέτω και εγώ το προβλημά μου και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.

Είχα για δύο χρόνια το Red 1 (1500 προς όλους και 2gb internet)της Vodafone με έκπτωση 50% 32/μήνα και έληξε τον Σεπτέμβριο.

Επειδή όμως δεν μιλούσα πολύ θεώρησα σωστό να τους πάρω τηλ. για να ζητήσω αλλαγή προγράμματος με λιγότερα λεπτά ομιλίας αλλά δεν μου κάνανε κάποια πρόταση της προκοπής φθηνότερη.

Ετσι αναγκάστηκα να αρχίσω να ψάχνω σε άλλες εταιρείες όπως την Wind.

Εκεί μου κάνανε μία "ειδική πρόταση" για καρτοσυμβόλαιο με 20,16 ευρώ/μήνα και 1000 προς Wind & Q, 600 πρός όλους και 1gb internet αλλά επειδή ήτανε μόνο για κατόχους καρτοκινητών Wind θα έπρεπε να τους δώσω 60 ευρώ για εγγύηση και θα τα έπαιρνα πίσω τον 5ο,6ο και 7ο μήνα.Έτσι μου δώσανε μία κάρτα καρτοκινητού,και μία άλλη κάρτα του καρτοσυμβολάιου.Μετά από 3 ημέρες Τρίτη 13/10 με πήρανε τηλέφωνο από το κατάστημα και μου είπανε βάλε την κάρτα για καρτοκινητό κάνε μία αναπάντητη για να ενεργοποιηθεί και βγάλε την ξανά και μετά βάλε την κάρτα για το καρτοσυμβόλαιο και ξανακάνε το ίδιο και θα είσαι οκ και έτσι έγινε.

Από εκεί και μετά άρχισαν τα προβλήματα με το σήμα και κυρίως με το mobile intenet,ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί τόσο χάλια σύνδεση και στην δουλεία είχα πρόβλημα αλλά και χειρότερο στο σπίτι,έπιανε μόνο GPRS σήμα .

Πήγα την ίδια μέρα το απόγευμα στο κατάστημα και τους είπα το πρόβλημα και η "έξυπνη" κοπελιά προσπάθησε να με κοροιδέψει και να βάλει το κινητό να να είναι σε λειτουργία 2g μόνο πράγμα που κατάλαβα και της είπα να μην το κάνει γιατί χρειάζομαι το ιντερνετ και θα είναι πολύ αργό,τελικά το βάλαμε στο αυτόματο φυσικά με τα ίδια αποτελέσματα.

Σήμερα πήγα στο κατάστημα ξανά αγανακτισμένος και ζήτησα να ακυρώσω το συμβόλαιο και να μου δώσουν τα χρήματα που έδωσα πίσω αλλά με ενημέρωσαν ότι α)Τα 60 ευρώ έγιναν 50 γιατί τα 10 ευρώ ήταν για την κάρτα του καρτοκινητού που χρησιμοποίησα για 2 λεπτά. και β)Ενώ η κοπελιά εκεί μου είπε ότι σε 6 ώρες μπορώ να γυρίσω στην Vodafone ξανά μετά από αίτημα που θα εκανα εγω στην Vodafone ,στο 1260 όμως μου είπανε ότι δεν μπορώ να ξαναπάω πίσω παρά μόνο εάν περάσουν δύο μήνες.

Ας μου πεί κάποιος ρε παιδιά είχαν το δικαίωμα να μου πάρουν 60 ευρώ για εγγύηση?Εχουν το δικαίωμα να με κρατήσουν με το έτσι θέλω στο μαγαζάκι τους ?

Τι μπορώ να κάνω,θέλω να φύγω από αυτούς οπωσδήποτε,το σήμα τους είναι πολύ χάλια :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ποιο μαγαζι φίλε??? πήγαινε στο μαγαζι και παρε το 1260 επιτοπου
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα ,από κατάστημα της Wind πήρα το 1260 και ήτανε μπροστά και η υπάλληλος του καταστήματος που είπε ότι σε 6 ώρες εάν έκανα αίτημα στην Vodafone θα ξαναγύριζα εκεί αλλά στο 1260 μου είπανε ότι δεν μπορώ να γυρίσω πίσω παρά μόνο μετά από δύο μήνες.
Link to comment
Share on other sites

τίθεται όμως και θέμα με τα 60€

καλα κι εσύ τα έδωσες ετσι χωρίς απόδειξη???!!!

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη πήρα για 50 ευρώ.Το θέμα είναι εάν είναι νόμιμο αυτό και επίσης εάν μπορώ να γυρίσω πίσω στη Vodafone τώρα και όχι μετά από δύο μήνες όπως λένε αυτοί.

Δηλ εάν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν όπλο ότι με εξαπάτησαν εάν αυτοί επιμένουν να μου λένε ότι δε γίνεται.

Ηδη έχω μιλήσει με Vodafone και κάνανε αίτηση για φορητότητα του αριθμού μου σε αυτούς,αλλά δεν ξέρουν αν θα το εγκρίνει η Wind.

Κατά τα λεγόμενα του 1260 της Wind δεν γίνεται .

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφερθείς στη VODAFONE. πως σε έπεισε όλα αυτά η κοπέλα είναι άλλο θέμα βέβαια... ενημερωσε μας για οποια εξελιξη!
Link to comment
Share on other sites

Με έπεισε γιατί δεν είχα άλλη επιλογή,ήταν πιο φθηνή η προσφορά και τα χρήματα που έδωσα θα τα πιστώνανε στον 5ο,6ο και 7ο μήνα.

Αυτό που δεν υπολόγισα ήταν το χάλια σήμα τους στο δύο μέρη που περνάω τις περισσότερες ώρες της μέρας μου και της νύχτας μου,Δουλειά και σπίτι.

Το λές με σιγουριά ότι θα μεταφερθώ,έχεις ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Με έπεισε γιατί δεν είχα άλλη επιλογή,ήταν πιο φθηνή η προσφορά και τα χρήματα που έδωσα θα τα πιστώνανε στον 5ο,6ο και 7ο μήνα.

Αυτό που δεν υπολόγισα ήταν το χάλια σήμα τους στο δύο μέρη που περνάω τις περισσότερες ώρες της μέρας μου και της νύχτας μου,Δουλειά και σπίτι.

Το λές με σιγουριά ότι θα μεταφερθώ,έχεις ανάλογη εμπειρία?

Μπορει να σου βαλει προσριμο η wind αλλα αν αυριο το πρωι συμβουλεψου την ε.ε.τ.τ.!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορώ να συμβουλευτώ την Ε.Ε.Τ.Τ. τηλεφωνικώς η με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο?

Απαντάνε δηλαδή εγκαίρως?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορώ να συμβουλευτώ την Ε.Ε.Τ.Τ. τηλεφωνικώς η με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο?

Απαντάνε δηλαδή εγκαίρως?

 

Υποβολή Καταγγελίας

 

http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

 

 

Στοιχεία Επικοινωνίας ΕΕΤΤ

 

Διεύθυνση: Λ. Κηφισίας 60, Μαρούσι, Τ.Κ. 15125

 

Τηλ:*210-6151000

 

Fax:*210-6105049

 

Email: info@eett.gr

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...