Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά ανεβαίνει στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά αν πάρεις τηλέφωνο νομίζω θα συνεχίσουν την έκπτωση ή πας από κάποιο κατάστημα

στανταρντ πάρε τηλέφωνο-πάντα κάνουν προσφορες;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γραφω πιο πανω ΚΑΙ για χαμηλης ποιοτητας υπηρεσιες φωνης, ( κλησεις ομιλιας δηλαδη)

 

Εννοείς ότι δεν πιάνει στην Κεφαλλονιά; Γιατί εγώ πέρισι το καλοκαίρι που έπαιρνα το τότε αμόρε μου τηλέφωνο (συνδρομητής Wind) έπιανε κανονικότατα και τον έβρισκα παντού και πάντα (ευτυχώς).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν πιάνει στην Κεφαλλονιά; Γιατί εγώ πέρισι το καλοκαίρι που έπαιρνα το τότε αμόρε μου τηλέφωνο (συνδρομητής Wind) έπιανε κανονικότατα και τον έβρισκα παντού και πάντα (ευτυχώς).

 

Εννοω οτι εχει γραμμες διαθεσιμες μεν, αλλα με πολυ κακη ποιοτητα ηχου. Με συνεχεις διακοπες και πολυ χαμηλο bandwidth. Προφανως προκειται για ασυντηρητο δικτυο.... Δεν συμβαινει παντως μονο στην Κεφαλλονιά αυτο. Γενικα, απο πληροφοριες μου, η wind ειναι τσακωμενη με την συντηρηση του δικτυου της.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι εχει γραμμες διαθεσιμες μεν, αλλα με πολυ κακη ποιοτητα ηχου. Με συνεχεις διακοπες και πολυ χαμηλο bandwidth. Προφανως προκειται για ασυντηρητο δικτυο.... Δεν συμβαινει παντως μονο στην Κεφαλλονιά αυτο. Γενικα, απο πληροφοριες μου, η wind ειναι τσακωμενη με την συντηρηση του δικτυου της.

 

Για Κεφαλλονιά φίλε μου συγκεκριμένα δεν ξέρω. Ωστόσο αλλού που λες, προσωπικά έχω δει μεγάλη βελτίωση σε ποιότητα, τον τελευταίο ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Για Κεφαλλονιά φίλε μου συγκεκριμένα δεν ξέρω. Ωστόσο αλλού που λες, προσωπικά έχω δει μεγάλη βελτίωση σε ποιότητα, τον τελευταίο ένα χρόνο

 

Αντίθετα εγώ εκεί που κινούμαι συνήθως τα τελευταία δύο χρόνια με Wind έχω δει αισθητή διαφορά σε ταχύτητα και σε σήμα (πιο δυνατό πχ)

ck
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ σε αυτό το πρόγραμμα μιας και κόψαμε το οικογενειακό πακέτο που είχαμε και μας πρότειναν αυτό και το δεχτήκαμε. Φτάνει όμως ο πρόλογος και μπαίνω στο θέμα...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να ελέγχω τί έχω καταναλώσει από το πρόγραμμά μου ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα mail στην εξυπ. πελατών οδεύω προς την 2 εβδομάδα και ακόμη να μου απαντήσουν. επικοινώνησα και τηλεφωνικός με τη WIND και μου είπαν πως έλαβαν το mail μου και το επεξεργάζεται το αρμόδιο τμήμα για να έχω ολοκληρωμένη απάντηση στο ζήτημα μου. Τελικά έπρεπε να το κυνηγήσω όσο ήταν "ζεστό"!
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που είμαι συνδρομήτρια Wind εδώ και ένα χρόνο περίπου, βλέπω ότι είναι μια χαρά το δίκτυο και μάλιστα το γράφω όπου μπορώ για να αρχίσει να ξεπερνιέται σιγά σιγά αυτή η παεξήγηση με το υποτιθέμενο κακό δίκτυο της εταιρείας. Εγώ ομολογώ ότι αρχικά την επέλεξα για οικονομικούς λόγους μόνο (f2g&ανεργία), χωρίς να εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις υπηρεσίες της αλλά στην πορεία είδα ότι είναι οκ και δεν το άλλαξα.

Στην Κεφαλλονιά πάντως που αυτή τη στιγμή υπάρχει ανάγκη για τηλεπικοινωνίες, βρίσκω πως η συγκεκριμένη κίνηση ήταν συγκινητική και απαραίτητη.

Και μπράβο και στις άλλες εταιρείες που έκαναν ανάλογες κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που είμαι συνδρομήτρια Wind εδώ και ένα χρόνο περίπου, βλέπω ότι είναι μια χαρά το δίκτυο και μάλιστα το γράφω όπου μπορώ για να αρχίσει να ξεπερνιέται σιγά σιγά αυτή η παεξήγηση με το υποτιθέμενο κακό δίκτυο της εταιρείας. Εγώ ομολογώ ότι αρχικά την επέλεξα για οικονομικούς λόγους μόνο (f2g&ανεργία), χωρίς να εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις υπηρεσίες της αλλά στην πορεία είδα ότι είναι οκ και δεν το άλλαξα.

Στην Κεφαλλονιά πάντως που αυτή τη στιγμή υπάρχει ανάγκη για τηλεπικοινωνίες, βρίσκω πως η συγκεκριμένη κίνηση ήταν συγκινητική και απαραίτητη.

Και μπράβο και στις άλλες εταιρείες που έκαναν ανάλογες κινήσεις.

 

Μια από τα ίδια και εγω. Απο το οικονομικό δελεαστικα, αλλά διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει και θέμα με τις υπηρεσίες τελικά. Θεωρώ παρανόηση τα περί αναξιοπιστίας του δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγω. Απο το οικονομικό δελεαστικα, αλλά διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει και θέμα με τις υπηρεσίες τελικά. Θεωρώ παρανόηση τα περί αναξιοπιστίας του δικτύου...

 

Εγω ειμαι πελατης της wind για πανω απο 10 χρονια, ισως και 15. Εκτιμω βαθυτατα τις προσπαθειες της για καλυτερες τιμες και πιο τιμια οικονομικη πολιτικη.

Οσο για την καλυψη ομως, δοκιμασε να μιλησεις στην διαδρομη Πατρα - Κορινθο και πες μου ποσες τρυπες θα βρεις στο δικτυο και τα ξαναλεμε. Εδω θαμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πελατης της wind για πανω απο 10 χρονια, ισως και 15. Εκτιμω βαθυτατα τις προσπαθειες της για καλυτερες τιμες και πιο τιμια οικονομικη πολιτικη.

Οσο για την καλυψη ομως, δοκιμασε να μιλησεις στην διαδρομη Πατρα - Κορινθο και πες μου ποσες τρυπες θα βρεις στο δικτυο και τα ξαναλεμε. Εδω θαμαστε.

 

Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν τρύπες, δεν το αμφισβητώ αυτό. Ωστόσο τρύπες υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες, όπως είναι λογικό, και με τη νέα συνεργασία Wind-Vodafone δεν ξέρω, μπορεί και να μην υπάρχουν πλέον στον ίδιο βαθμό και για τις δύο, θα δείξει. Εγώ παραδέχομαι την κίνηση για τους σεισμοπαθείς πάντως. Πολλά respect

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν τρύπες, δεν το αμφισβητώ αυτό. Ωστόσο τρύπες υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες, όπως είναι λογικό, και με τη νέα συνεργασία Wind-Vodafone δεν ξέρω, μπορεί και να μην υπάρχουν πλέον στον ίδιο βαθμό και για τις δύο, θα δείξει.

Αυτό πιστευω και εγώ. Θα φτίαξουν και για τις δυό εταιρίες τα προβλήματα κάλυψης. Και η επιλογή από κει και πέρα θα είναι μόνο θέμα τιμης. Λετε και η voda να κατεβάσεις τις τιμές της?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστευω και εγώ. Θα φτίαξουν και για τις δυό εταιρίες τα προβλήματα κάλυψης. Και η επιλογή από κει και πέρα θα είναι μόνο θέμα τιμης. Λετε και η voda να κατεβάσεις τις τιμές της?

 

Δεν νομίζω να τις κατεβάσει, η Wind θα συνεχίσει να είναι η οικονομικότερη όλως όπως όλα δείχνουν τα τελευταία δύο χρόνια, απλά θα έχει και ένα ισχυρότερο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα νεο τοπικ αλλα δεν ηθελα να μπερδεψω τα υπαρχοντα τοπικ της καρτας f2g και της καρτας Q.

 

Στο ζητουμενο.Θελω να παω σε καρτoκινητη Wind,ειτε f2g ειτε Q αλλα ειμαι παρθενος απο καρτες και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια! (Ξανθοπουλος..)

 

Ποια ειναι η πιο συμφερουσα αυτη τη στιγμη?Αυτα που χρειαζομαι τον μηνα ειναι:

1) γυρω στα 200 με 300 λεπτα προς ολους (υπολογιζοντας ελαχιστο χρονο χρεωσης 1 λεπτο ανα κληση)

2) γυρω στα 50 sms

3) 500-1000 mb data

 

Mπορει να με διαφωτισει καποιος,διαβαζω κατα καιρους διαφορα για δωρο εξτρα λεπτα απο ενεργοποιηση μεσω internet και διαφορα τετοια αλλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει..

 

Ευχαριστω,αν υπαρχουν καπου αλλου συγκεντρωμενα αυτα που ζηταω ας μου δωσει καποιος ενα link αν και θα το εκτιμουσα ακομα περισσοτερο αν μου απαντουσε καποιος γνωστης συγκεκριμενα πανω σε αυτα που ζηταω το μηνα.

 

Y.Γ. 1 :Δεν ειμαι φοιτητης

Υ.Γ. 2 :Εχω και το σταθερο/Internet στην wind (αν παιζει καποιο ρολο)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα νεο τοπικ αλλα δεν ηθελα να μπερδεψω τα υπαρχοντα τοπικ της καρτας f2g και της καρτας Q.

 

Στο ζητουμενο.Θελω να παω σε καρτoκινητη Wind,ειτε f2g ειτε Q αλλα ειμαι παρθενος απο καρτες και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια! (Ξανθοπουλος..)

 

Ποια ειναι η πιο συμφερουσα αυτη τη στιγμη?Αυτα που χρειαζομαι τον μηνα ειναι:

1) γυρω στα 200 με 300 λεπτα προς ολους (υπολογιζοντας ελαχιστο χρονο χρεωσης 1 λεπτο ανα κληση)

2) γυρω στα 50 sms

3) 500-1000 mb data

 

Mπορει να με διαφωτισει καποιος,διαβαζω κατα καιρους διαφορα για δωρο εξτρα λεπτα απο ενεργοποιηση μεσω internet και διαφορα τετοια αλλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει..

 

Ευχαριστω,αν υπαρχουν καπου αλλου συγκεντρωμενα αυτα που ζηταω ας μου δωσει καποιος ενα link αν και θα το εκτιμουσα ακομα περισσοτερο αν μου απαντουσε καποιος γνωστης συγκεκριμενα πανω σε αυτα που ζηταω το μηνα.

 

Y.Γ. 1 :Δεν ειμαι φοιτητης

Υ.Γ. 2 :Εχω και το σταθερο/Internet στην wind (αν παιζει καποιο ρολο)

 

f2g:

200' προς ολους με 5 ευρω (TALK TO ALL)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

120' προς ολους δωρεαν καθε μηνα λογω του σταθερου σου σε wind

1000 mb με 5 ευρω (UNLIMITED SURF)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

50 sms προς ολους με 2 ευρω (SMS MORE)

50' +50 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

Συνολο 12 ευρω: 320' προς ολους, 250' προς wind/q, 250 sms προς wind/q, 50 sms προς ολους, 1000 mb internet

με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3'.

 

Q:

Ανανεωση 10 ευρω και δωρο 500μβ και 1000' προς q

240' προς ολους με 9 ευρω (3 φορες το πακετο ΤΟ ΑLL) ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

f2g:

200' προς ολους με 5 ευρω (TALK TO ALL)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

120' προς ολους δωρεαν καθε μηνα λογω του σταθερου σου σε wind

1000 mb με 5 ευρω (UNLIMITED SURF)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

50 sms προς ολους με 2 ευρω (SMS MORE)

50' +50 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

Συνολο 12 ευρω: 320' προς ολους, 250' προς wind/q, 250 sms προς wind/q, 50 sms προς ολους, 1000 mb internet

με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3'.

 

Q:

Ανανεωση 10 ευρω και δωρο 500μβ και 1000' προς q

240' προς ολους με 9 ευρω (3 φορες το πακετο ΤΟ ΑLL) ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

 

ευχαριστω για το χρονο σου,νομιζω οτι με συμφερει η Q λογω την χρεωσης ανα δευτερολεπτο..!

Link to comment
Share on other sites

Q!!! (Εκτος και αν καταφερεις να βρεις το φοιτητικο με τα 1000'+1giga net με 5ευρω.)
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα ολικη αιτηση διακοπης απο τη wind στις 28/02/14 και σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπαν οτι θα πραγματοποιηθει στις 23/04/14 σχεδον 2 μηνες μετα το οποιο θεωρω κοροιδια μπορω να κανω κατι γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο..αυτο με τις οnline ενεργοποιησεις που κερδιζεις καποια bonus λεπτα,mb κλπ πως γινεται? Πρεπει να πληρωσεις μεσω paypal η τραπεζικης καρτας online,η απλα αγοραζεις χρονο απο το καταστημα και το ενεργοποιεις στο site?Sorry αν λεω οτι να ναι (πολυ πιθανον) αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η φαση..!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το χρονο σου,νομιζω οτι με συμφερει η Q λογω την χρεωσης ανα δευτερολεπτο..!
Ρώτησε ή ας μας πει κάποιος φίλος από δω που ίσως το ξέρει σίγουρα, αν τα 120' προς όλους δωρεάν κάθε μήνα λόγω του σταθερού σου σε wind μπορείς να τα πάρεις και σε Q. Νομίζω ότι κάπου το είχα δει.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε ή ας μας πει κάποιος φίλος από δω που ίσως το ξέρει σίγουρα, αν τα 120' προς όλους δωρεάν κάθε μήνα λόγω του σταθερού σου σε wind μπορείς να τα πάρεις και σε Q. Νομίζω ότι κάπου το είχα δει.

 

Σίγουρα μπορείς, αλλά συγκεκριμένα σε αυτά τα 120, ισχύει το τρίλεπτο ελάχιστης χρέωσης.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο..αυτο με τις οnline ενεργοποιησεις που κερδιζεις καποια bonus λεπτα,mb κλπ πως γινεται? Πρεπει να πληρωσεις μεσω paypal η τραπεζικης καρτας online,η απλα αγοραζεις χρονο απο το καταστημα και το ενεργοποιεις στο site?Sorry αν λεω οτι να ναι (πολυ πιθανον) αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η φαση..!

 

Και με τους δύο τρόπους , αν μιλάς για ανανέωση χρόνου παίρνεις τα ΒONUS ανανέωσης.

Για BONUS ενεργοποίησης πακέτων , πρέπει να το κάνεις online και όχι από κατάστημα .

Link to comment
Share on other sites

Και με τους δύο τρόπους , αν μιλάς για ανανέωση χρόνου παίρνεις τα ΒONUS ανανέωσης.

Για BONUS ενεργοποίησης πακέτων , πρέπει να το κάνεις online και όχι από κατάστημα .

 

Εχω μπερδευτει λιγο.Δηλαδη δινω 10ε στο καταστημα,παιρνω 10ε χρονο και μαζι 500mb και 1000 λεπτα q/wind αυτοματα.Μετα θελω να παρω πχ το πακετο ''2ε sms to all'' που λεει οτι ειναι 50sms και αλλα 10 με online ενεργοποιηση.Εγω για να παρω τo online bonus των 10sms παω στο site/application και επιλεγω το πακετο που θελω? Και ποιος ειναι το τροπος αγορας του πακετου που ΔΕΝ σου δινει τα εξτρα 10sms? Sorry ειμαι ασχετος!

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

σωστα φιλε το δοκιμασα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...