Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 3 χρόνια, η μπαταρία πνέει τα λοίσθια! Λέτε να την αντικαταστήσω; ή μήπως έχετε να προτείνετε κάτι πιο σύγχρονο που αξίζει;

Στο gearbest έχει το Lenovo P8 112ευρώ, αλλά δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί και δεν ξέρω τι γίνεται και με τελωνεία κλπ. Καμμιά συμβουλή;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μετά το gpad πήγα σε iPad για την δουλειά και για το σπίτι πήρα το tab a ( https://www.skroutz.gr/s/9211082/Samsung-Galaxy-Tab-A-2016-10-1-WiFi-16GB.html )

 

Εντάξει, σε σχέση με το iPad είναι σκουπίδι, αλλά σε σχέση με το gpad που αντικατέστησε στην ουσία, είναι υπερβολικά καλύτερο σε όλα!!

Το gpad το κράτησα προσωπικά για άκυρες χρήσεις.

Πχ τηλεκοντρόλ, για να παίζει κάνα βίντεο παρατημένο και διάφορα άλλα χαζά, αφού δεν την παλεύει πλέον σε σχεδόν τίποτα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κουβαλάω μαζί για να σου πω αν δημιουργεί πρόβλημα στην μεταφορά, αλλά στο σπίτι όχι μόνο δεν με ενόχλησε προσωπικά, αντίθετα με βόλεψε περισσότερο!

Υποκειμενικά βέβαια αυτά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

 

Το ταμπλετ το έχω δώσει εδω και Κανα χρόνο στην μάνα μου για light χρήση. Τελευταία μας κάνει κάτι νερά, γράφει φόρτιση με usb με όλους τους φορτιστές, δεν κρατάει φορτίο και κάποιες φορές κολλάει στην φορτιστή και δειχνει μονίμως ένα ποσοστό. Όταν κρατήσω πατημένο το power button για 20" κάνει επανεκκίνηση και μπορεί να δω 80% μπαταρια.

 

Σίγουρα θα θέλει αλλαγή η μπαταρια αλλά φοβάμαι μήπως παίζει κάτι και με το USB port για αυτό αργεί η φόρτιση κτλ.

 

Προφανώς είμαι εκτός εγγύησης, ξέρετε κανένα καλό και αξιόπιστο ανεπίσημο σέρβις και με καλές τιμές ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλησπερα σε ολους....

 

εχω και εγω ενα gpad, φοβερο το διαμαντακι της lg...εχει στοκ ρομ μεσα ομως ακομα δυστυχως...για να μην ψαχνω 200 σελιδες, μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια ρομ ειναι rock stable και σχετικα σβελτη? δε με νοιαζει να ειναι τελευταια εκδοση αρκει να ειναι γρηγορη, ελαφρια και χωρις bugs...

 

και κανας οδηγος αμα υπαρχει πουθενα καλοδεχουμενος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
Link to comment
Share on other sites

Έχει 1μιση χρόνο που φοράει nougat ρε συ..

Ένα 6μηνο το λιγότερο που κυκλοφορεί και oreo :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εγώ το έχω αφήσει σε στοκ, αλλά έχουν αρχίσει να κρασάρουν κάποιες εφαρμογές και σκεφτόμουν να το στήσω από την αρχή. Λέτε να κοιτάξω καμιά custom αντί απλά factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι πολύ πίσω η stock.

Για βασικές εφαρμογές δηλαδή, δεν υπάρχει υποστήριξη πλέον.

Πέρνα την τελευταία 8.1 CRdroid που δεν έχουν αναφερθεί θέματα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να γίνει αυτό; υπαρχουν bugs?

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο.

Εγώ έχω την έκδοση 7.1 και έχει μερικά στιγμιαία wifi drops κατά διαστήματα που δεν επηρεάζουν την χρήση μου, γι'αυτό και δεν αναβάθμισα ακόμα.

Ωστόσο στην 8.1, απ όσο διάβαζα δεν διαπίστωσε κανείς προβλήματα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1μιση χρόνο που φοράει nougat ρε συ..

Ένα 6μηνο το λιγότερο που κυκλοφορεί και oreo :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αλήθεια?Σόρυ τότε για το άκυρο πόστ αλλά δεν το πήρα χαμπάρι!:lol:

Όπως και να έχει,το δικό μου παρέδωσε πνευμα:ξεκόλλησε η οθόνη απο το πλαίσιο!Δεν ξέρω πως και γιατί,αλλά άρχισε σιγα σιγα και τώρα είχα φτάσει να κρατάω την οθόνη με το χέρι μου για να μην πέσει τελείως.Αναμένω τον αντικαταστάτη του...

Όσα χρόνια το είχα ,το απόλαυσα.Σκυλί του πολέμου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω για κάνα μισάωρο στο κρεβάτι γιατί δεν με παίρνει ο ύπνος αλλιώς.

Όταν νυστάξω, πέταμα κάτω στο χαλί και όλα καλά :lol:

Εννοείται ότι δεν ενδείκνυται ούτε καν για απλή χρήση μέσα στο σπίτι πλέον, αλλά για τέτοιες περιπτώσεις σαν τη δική μου είναι ότι πρέπει!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια?Σόρυ τότε για το άκυρο πόστ αλλά δεν το πήρα χαμπάρι!:lol:

Όπως και να έχει,το δικό μου παρέδωσε πνευμα:ξεκόλλησε η οθόνη απο το πλαίσιο!Δεν ξέρω πως και γιατί,αλλά άρχισε σιγα σιγα και τώρα είχα φτάσει να κρατάω την οθόνη με το χέρι μου για να μην πέσει τελείως.Αναμένω τον αντικαταστάτη του...

Όσα χρόνια το είχα ,το απόλαυσα.Σκυλί του πολέμου...

 

Κι εμένα ξεκόλλησε σε κάποια σημεία, αλλά την έχω κολλήσει περιμετρικά στο πλαίσιο με ταινία και δεν έχει κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ξεκόλλησε σε κάποια σημεία, αλλά την έχω κολλήσει περιμετρικά στο πλαίσιο με ταινία και δεν έχει κανένα πρόβλημα...

 

Αφορμή έψαχνα να το αλλάξω,γι αυτό άφησα να ξεκολλήσει τελείως...:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επιστροφή στο θέμα μετά από καιρό. 5μισι χρόνια μετά, το ταμπλετίνι έχει αρχίσει να σέρνεται. Οκ το κάνει εδώ και χρόνια αλλά πλέον σε βαθμό ζόρικο. Καθώς κατασκευαστικά είναι μια χαρά, θέλω να του κάνω ένα makeover στο software πριν δω για αντικαταστάτη. Το χρησιμοποιεί κανείς; Και αν ναι, παίζει κάποια ρομ να αξίζει;

 

Δυστυχώς είναι πολύ πίσω η stock.

Για βασικές εφαρμογές δηλαδή, δεν υπάρχει υποστήριξη πλέον.

Πέρνα την τελευταία 8.1 CRdroid που δεν έχουν αναφερθεί θέματα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Χμ, στο site crdroid.net μου βγάζει τελευταία έκδοση 5.2 για pie και 4.7 για oreo. Δε μπόρεσα να βρω κάπου την 8.1 που λες. Εκτός αν εννοείς την έκδοση android?

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ναι εννοούσα την έκδοση.

Ωστόσο τους τελευταίους 2 μήνες περίπου δουλεύω την 5.2 (pie) και είναι μια χαρά!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ναι εννοούσα την έκδοση.

Ωστόσο τους τελευταίους 2 μήνες περίπου δουλεύω την 5.2 (pie) και είναι μια χαρά!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αχα! Ωραίος, σ' ευχαριστώ. Μπορεί να σε ξαναχρειαστώ, γιατί στο xda λέει κάνουμε backup και φλασάρουμε. Αυτό. Ε πως φλασάρουμε, δε θέλει recovery κάτι; Αν δεν τα βρω, θα στείλω μήνυμα :D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρωτούσε και ένας τύπος τι οδηγό να ακολουθήσει και ποια αρχεία.

Του έχω απαντήσει στο xda και έχω ανεβάσει λινκ από τα αρχεία μου στο dropbox.

Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του νήματος εκεί, το ίδιο nickname έχω!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ρωτούσε και ένας τύπος τι οδηγό να ακολουθήσει και ποια αρχεία.

Του έχω απαντήσει στο xda και έχω ανεβάσει λινκ από τα αρχεία μου στο dropbox.

Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του νήματος εκεί, το ίδιο nickname έχω!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Επειδή το ψάχνω στο xda αλλα δε το βρίσκω μπορείς να δώσεις τα λινκ απο το Dropbox? To αποτελειωσα εχθές στη προσπάθεια κ για να συνέλθει πρέπει να του βαλω την ορίτζιναλ με kdz κ μετα παλι ροοτ twrp κ cdroid φφφ...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No problem. Δες το ss και τα αρχεία εδώ:

 

Flash tool

https://www.dropbox.com/s/r72ia4xwvdg8bt8/LG%20Flash%20Tool%202014.rar?dl=0

 

Stock KK

https://www.dropbox.com/s/xyew42lnkkr5cn2/V50010A_00.zip?dl=04d659a7355f74bbbb6548ce3aaade80b.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No problem. Δες το ss και τα αρχεία εδώ:

 

Flash tool

https://www.dropbox.com/s/r72ia4xwvdg8bt8/LG%20Flash%20Tool%202014.rar?dl=0

 

Stock KK

https://www.dropbox.com/s/xyew42lnkkr5cn2/V50010A_00.zip?dl=0

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

τα κατεβάζω τώρα να προσπαθήσω

είσαι αστέρι με έσωσες από πολύ ώρα ψάξιμο ευχαριστώ πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...