Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το knock on ειναι διαφορετικο απο το knock code. Στο πρωτο κανεις συνεχομενο διπλο ταπ στην οθονη και εκεινη ανοιγει και στο δευτερο χτυπας σε σημεια πανω την οθονη (που εχεις καθορισει βεβαια) και εκεινη ανοιγει.

 

Το γνωρίζω και το λέω στο ίδιο το ποστ μου που έκανες παράθεση :) Απλά μπέρδεψα τον τρόπο που τα βάζεις, όπως εξήγησε μετά ο nikos523

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε rooted αξίζει να προχωρήσουμε στην αναβάθμιση ή δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό τελικά και είναι τσάμπα ταλαιπωρία ?
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ταλαιπωρία, ούτε το ρουτ δε φεύγει :p

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναβαθμίσεις αν δεν περιμένεις κάτι. Εγώ στο ταμπλετακι έβαλα kk μετά από ένα μήνα μια μέρα που είχα κενο. Αν δεν θες knock code, αστο έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

........

 

Αν δεν θες knock code, αστο έτσι :)

 

Couldn't agree more!!!!!

 

100% αστο, μην μπαίνεις στον κοπο

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους... Μετά από την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο tablet το οποίο ήταν ροοτ και με twpr recovery είχε κολλήσει μετά το update έμπαινε μόνο στο recovery.. Έγραψα κάτι εντολές που είπαν στο Xda και μετά από αυτό τπτ σταματάει μόνο στο boot logo αλλά επίσης αν το κλείσω δείχνει ότι φορτίζει.. Σε recovery δεν μπαίνει αλλά σε download Mode μπαίνει.. Δώστε τα φώτα σας γιατί πείρα στην procordia και μου είπαν η λειτουργικό η πλακέτα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους... Μετά από την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο tablet το οποίο ήταν ροοτ και με twpr recovery είχε κολλήσει μετά το update έμπαινε μόνο στο recovery.. Έγραψα κάτι εντολές που είπαν στο Xda και μετά από αυτό τπτ σταματάει μόνο στο boot logo αλλά επίσης αν το κλείσω δείχνει ότι φορτίζει.. Σε recovery δεν μπαίνει αλλά σε download Mode μπαίνει.. Δώστε τα φώτα σας γιατί πείρα στην procordia και μου είπαν η λειτουργικό η πλακέτα..

 

Αφού μπαίνει σε download mode.. Με το LG Support tool το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση.. χάνοντας βέβαια custom bootloader και TWPR

1. Download LG Mobile support tool (https://docs.google.com/file/d/0B687...p2NlhhalU/edit)

2. Install it as a normal software

3. Once it is successfully installed, run the program

4. Put your tablet into Download Mode (make sure the device is Powered Off and Unplugged, Press and hold Volume Up + Volume Down, then Plug In a USB Cable)

5. Run the LG Mobile Support Tool program

6. Click on "Options -> Upgrade Recovery" on the upright corner

7. It should start downloading stock firmware right away

8. Wait for it ......

9. A flash will be performed right after Once it finishes downloading

10. Wait until the tablet reboots. Done!!!

¨

You may need to do a factory reset If you stuck in a bootloop

-Power off the device

-Press and hold the Power button and Volume down button at the same time

-When the LG logo shows up, let go both of the two buttons for a second, and then press them again

-A Factory reset promote should be shown on the screen. Follow the onscreen instructions to perform a factory reset

 

 

Καλό είναι το καλώδιο όχι σε USB HUB αλλά σε θύρα του PC/Laptop ..και να είναι ποιοτικό (το μαμά πχ....)

Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας την τελευταία αναβάθμιση ειδα θεματα με το sd μονο του σημερα μονο εβαλε και εβγαλε την sd 3 φορες... :/
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνει σε download mode.. Με το LG Support tool το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση.. χάνοντας βέβαια custom bootloader και TWPR

1. Download LG Mobile support tool (https://docs.google.com/file/d/0B687...p2NlhhalU/edit)

2. Install it as a normal software

3. Once it is successfully installed, run the program

4. Put your tablet into Download Mode (make sure the device is Powered Off and Unplugged, Press and hold Volume Up + Volume Down, then Plug In a USB Cable)

5. Run the LG Mobile Support Tool program

6. Click on "Options -> Upgrade Recovery" on the upright corner

7. It should start downloading stock firmware right away

8. Wait for it ......

9. A flash will be performed right after Once it finishes downloading

10. Wait until the tablet reboots. Done!!!

¨

You may need to do a factory reset If you stuck in a bootloop

-Power off the device

-Press and hold the Power button and Volume down button at the same time

-When the LG logo shows up, let go both of the two buttons for a second, and then press them again

-A Factory reset promote should be shown on the screen. Follow the onscreen instructions to perform a factory reset

 

 

Καλό είναι το καλώδιο όχι σε USB HUB αλλά σε θύρα του PC/Laptop ..και να είναι ποιοτικό (το μαμά πχ....)

Νομίζω πως το έκανα αλλά δεν μου έχει κάπου το options και το upgrade recovery.. Θα δοκιμάσω και με αυτό και θα σας πω.. Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να προβω στην αγορα της συγκεκριμενη ταμπλετας. αξιζει η αγορα του?

μπαταρια σε full ρυθμους ποσο σας κραταει?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα ένα στα 205, ελπίζω παιδιά να έχουν τελειώσει οι παρτίδες με τις προβληματικές οθόνες!:)

 

τι εννοεις με τις προβληματικες οθονες???

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με τις προβληματικες οθονες???

 

Όταν πριν πολλούς μήνες με είχε ξανααπασχολήσει η αγορά του συγκεκριμένου tablet είχα κάτσει να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread και τουλάχιστον τα μισά post ανήκουν στην κατηγορία: υπερθέρμανση, σημάδια στην οθόνη μετά από έντονη χρήση και άλλα τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έκανα αλλά δεν μου έχει κάπου το options και το upgrade recovery.. Θα δοκιμάσω και με αυτό και θα σας πω.. Ευχαριστώ πολύ!!

 

Ειναι στα επανω μενου. Αν στα βγαζει Ελληνικα εχει εναν εντελως χαζο χαρακτηρισμο. Θελει αρκετη φαντασια

Για να φο συνδιασεις.

 

 

Τσίμπησα ένα στα 205, ελπίζω παιδιά να έχουν τελειώσει οι παρτίδες με τις προβληματικές οθόνες!:)

 

Οι προβληματικες οθονες εχουν εξαφανιστει εδω και παρα πολυ καιρο. Ηταν καποια φουρνια συσκευων, οταν πρωτοβγηκε σαν μοντελο.

Δεν υπαρχει πλεον τετοιο θεμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και αυτές οι φουρνιες δεν υπάρχουν πλέον. Ούτε μπλε γραμμές υπάρχουν στο δικό μου ούτε τίποτα πλεον. Λίγο καιρό να δουλέψει χρειαζόταν.

Γενικώς αυτό ήταν το θέμα ολο κι ολο με την γραμμή.

"Προβολάκια", μικρο bleed και ζεστα έχουν όλες οι συσκευές απλά κανείς δεν το προσέχει μέχρι να το πουν 10 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα ένα στα 205, ελπίζω παιδιά να έχουν τελειώσει οι παρτίδες με τις προβληματικές οθόνες!:)

 

Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο, μόλις το βρήκα...δεν ήξερα ότι είπε πέσει τόσο. Θα πάρω και εγώ ένα.

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο, μόλις το βρήκα...δεν ήξερα ότι είπε πέσει τόσο. Θα πάρω και εγώ ένα.

 

δυστυχως η τιμη των 205 κρατησε για λιγες ωρες. Το ανεβασανε παλι τα μεγαλα καταστηματα (τα 2 που το ριξανε στα 205). Οσοι προλαβαν κι εκανα παραγγελια μπορουν να μας πουν αν οντως το πηραν στα 205 ή τους ειπανε "συγνωμη ηταν τυχαιο"..?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες το πρωί στο ...κουτί στα 205 αλλά είχε ήδη εξαντληθεί. Στη συνέχεια, το κατέβασαν στην ίδια τιμή το ...πλήθος και αυτό που συγχωνεύτηκε με το ...πλήθος και το παρήγγειλα. Ακόμα δεν έχω παραλάβει οπότε κρατάω μικρό καλάθι...!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα 200 ευρω, μιλαμε για τρελη τιμη. Μακαρι να το παρεις στα χερια σου φιλε μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα προβληματακι..

Ειχα κανει αναβαθμιση την leaked 4.4.2 με αποτελεσμα να χασει s/n και imei..

Θελω τωρα να παω σε official μεσο lg support tool αλλα μου ζηταει τα s/n και imei,το προβλημα ειναι οτι δεν μπορώ να βρω το κουτί του με τα στοιχεία...τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...