Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί παίζει κανονικά και αυτή τη στιγμή πληκτρολογώ με αυτό.Το alt+shift ή οποιοδήποτε άλλο συνδυασμό πλήκτρων το ορίζεις εσύ.Δηλαδή στο πεδίο επιλογής εναλλαγής γλωσσών έβαλα alt+shift code 42.Πατώντας όποιο πλήκτρο επιλέξεις εσύ, (DEMO VERSION!)αυτό δίνει έναν δικό του κωδικό.Διάταξη 2ου πληκτρολογίου ορίζεις english (GB).Αν δεν.......τότε δεν γίνεται hardware σύζευξη με το πληκτρολόγιο σου.Πάντως κάποιος που τόχει να γράφει γρήγορα με πληκτρολόγιο και θέλει να βλέπει το lg pad του να μην έχει να ζηλέψει τίποτα απο ένα netbook η φάση αυτή λέει.Απο ταχύτητα έτσι κι αλλιώς σκίζουμε!!!!

σε ευχαριστω για την απαντηση σου τη αμεση,παντως σε μενα δεν ακουει τις εντολες!την 42 την πηρε μονο του η εσυ την εβαλες χειροκινητα?ακυρο φιλε οτι εγραψα δουλευει τωρα.yessssssssssssssssss

Edited by sakis1234567
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι θεμα αυτο με την αποσυνδεση της εξωτερικης καρτας ......πρεπει να κατανοησουμε γιατι δεν συμβαινει σε ολους. Ποια και που ειναι η διαφορα. Εγω δεν εχω παρατηρησει στην μια βδομαδα τωρα καποια αποσυνδεση.

 

Μπορεις να μου πεις τι sd καρτα χρησιμοποιεις και πως την εχεις κανει φορματ; Γιατι δεν υπαρχει λογικη σ' αυτο που συμβαινει. Κανονικα αν ηταν θεμα κολληματος λογισμικου μετα το hard reset θα επρεπε να φτιαξει το προβλημα. Η αν ειναι θεμα κιτ κατ θα επρεπε σχεδον ολοι να ειχαμε το ιδιο προβλημα.

Edited by serafims
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στα ιδια 4.2 και 4.4( το link ειναι 4.2 και η φωτο ειναι 4.4)

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=41590&d=1393251924

 

Εγω με 4.2.2 ημουν στις 4μισι ωρες περιπου με πολυ ηπια χρηση, ενω τωρα πιανω κατι παραπανω απο 5μισι. Η διαφορα είναι αξιοσημείωτη! :D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τι sd καρτα χρησιμοποιεις και πως την εχεις κανει φορματ; Γιατι δεν υπαρχει λογικη σ' αυτο που συμβαινει. Κανονικα αν ηταν θεμα κολληματος λογισμικου μετα το hard reset θα επρεπε να φτιαξει το προβλημα. Η αν ειναι θεμα κιτ κατ θα επρεπε σχεδον ολοι να ειχαμε το ιδιο προβλημα.

 

Προσωπικσ νομιζω οτι δεν ειναι θεμα της sd. Μεχρι χθες και εγω δεν ειχα καμια αποσυνδεση της sd. Μαλλον θα πρεπει να συντρεχουν καποιες προϋποθέσεις για να συμβεί.

Κατι ειδα αλλα δεν είμαι σιγουρος ακομη. Θα προσπαθησω να ξανα-δημιουργήσω αυτες που νομιζω οτι πρεπει να υπαρχουν και θα δω τι γινεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα εγκατάσταση την 4.4.2 και μετα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στη συνεχεια αφου άνοιξε το ταμπλετ αρχισε μονο του να εγκαθιστα τις εφαρμογες που είχα εγκαταστήσει πριν το reset.... μια χαρα δηλαδη.... το λεω για να φυγει το αγχος σ αυτους που δισταζουν να το κανουν.....
Link to comment
Share on other sites

Σε συναδελφο που το αγορασε προσφατα, αντιμετοπιζει 2 προβληματα, μαλλον Bugs της 4.4.2:

1. Το γνωστο με την αποσυνδεση της sd...

2..Οταν βαζει ταινια, σκοτινιαζει υπερβολικα η οθονη, απο οτι με περιεγραψε...δεν το ειδα ακομη, αυριο θα μου το δειξει... Υπαρχει τροπος να ανεβασουμε την φωτεινοτητα της οθονης με καποιο προγραμμα? Οσο αφορα ρυθμισεις, εχει απενεργοποιησει την Αυτοματη Φωτεινοτητα, κ την ανεβασε στο full.

Εχει δει κανενας κατι παρομοιο? Καθε αποψη-βοηθεια ευπροσδεχτη...

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

Σε συναδελφο που το αγορασε προσφατα, αντιμετοπιζει 2 προβληματα, μαλλον Bugs της 4.4.2:

1. Το γνωστο με την αποσυνδεση της sd...

2..Οταν βαζει ταινια, σκοτινιαζει υπερβολικα η οθονη, απο οτι με περιεγραψε...δεν το ειδα ακομη, αυριο θα μου το δειξει... Υπαρχει τροπος να ανεβασουμε την φωτεινοτητα της οθονης με καποιο προγραμμα? Οσο αφορα ρυθμισεις, εχει απενεργοποιησει την Αυτοματη Φωτεινοτητα, κ την ανεβασε στο full.

Εχει δει κανενας κατι παρομοιο? Καθε αποψη-βοηθεια ευπροσδεχτη...

 

Αν δουλευει τον μαμα player, απο αριστερα της οθονης (με touch και σύρσιμο πανω-κατω) αλλαζει η φωτεινότητα και απο δεξια με τον ιδιο τροπο η ενταση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευει τον μαμα player, απο αριστερα της οθονης (με touch και σύρσιμο πανω-κατω) αλλαζει η φωτεινότητα και απο δεξια με τον ιδιο τροπο η ενταση.

 

Δοκίμασε και τον bsplayer εναλλακτικά αλλά και τον mx player αλλά μάλλον παίζει νάναι οι ρυθμίσεις που σου γράφει fanatikos.

Κλείνω περί τις 10 μέρες με το ταμπλετάκι μας και τα αποτελέσματα και οι εντυπώσεις ειναι εκπληκτικές.Το προτιμώ απο το laptop μου που δεν ειναι και γέρικο.Ενα εξαιρετικό tablet.To γονατίζω απο εφαρμογές ακόμα δεν τούχω πάρει κάρτα επέκτασης sd και αυτό στέκεται στο ύψος του.Μπράβο lg!!!!

Edited by bernard
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον bsplayer εναλλακτικά αλλά και τον mx player αλλά μάλλον παίζει νάναι οι ρυθμίσεις που σου γράφει fanatikos.

Κλείνω περί τις 10 μέρες με το ταμπλετάκι μας και τα αποτελέσματα και οι εντυπώσεις ειναι εκπληκτικές.Το προτιμώ απο το laptop μου που δεν ειναι και γέρικο.Ενα εξαιρετικό tablet.To γονατίζω απο εφαρμογές ακόμα δεν τούχω πάρει κάρτα επέκτασης sd και αυτό στέκεται στο ύψος του.Μπράβο lg!!!!

 

Ευχαρηστω για το ενδιαφερων... Αλλα σημερα,τωρα που γραφω απο το συγκεκριμενο tablet, εκανα τις ρυθμησεις που προτεινατε... αλλα εξακολουθει να ειναι σκοτηνη, σαν να μη λειτουργει το back light, δηλ.δε φωτιζετε ικανοποιητικα το περιβαλλον της σκηνης... δε μπορω να το εξηγεισω καλυτερα... Ο συναδελφος σκεφτετε να το παει πισω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω για το ενδιαφερων... Αλλα σημερα,τωρα που γραφω απο το συγκεκριμενο tablet, εκανα τις ρυθμησεις που προτεινατε... αλλα εξακολουθει να ειναι σκοτηνη, σαν να μη λειτουργει το back light, δηλ.δε φωτιζετε ικανοποιητικα το περιβαλλον της σκηνης... δε μπορω να το εξηγεισω καλυτερα... Ο συναδελφος σκεφτετε να το παει πισω...

 

Δηλαδη τερματιζεις προς τα πανω την φωτινοτητα απο το slider που σου βγαζει αριστερα και ειναι παλι σκοτεινο?

 

Δοκιμασες και καποιον αλλο player? Καποια αλλη ταινία?

 

Ειναι λιγο περιεργο αυτο που λες. Δεν μπορεί η φωτεινότητα παντου να ειναι οκ και μονον μεσα στον player να μην δουλευει.

 

Επετρεψε μου να σου ξανα-επαναλάβω μηπως δεν εγινα αντιληπτός.

ΑΛΛΗ η φωτεινοτητα εκτος του player και ΑΛΛΗ εντος. Ρυθμιζονται ανεξαρτητα η μια απο την αλλη. Μπορεις στο drawer να εισαι στο full και στον player να εισαι στο min.

Για ξαναδοκιμασε να την ρυθμίσεις μεσα απο τον player.

Ενω παιζει η ταινία, ακούμπησε στην αριστερη πλευρά της οθόνης και θα εμφανιστεί ενας slider που ελέγχει την φωτεινότητα.

Ομοίως, αν ακουμπήσεις στην δεξια πλευρα εμφανίζεται slider που ελεγχει τον ήχο.

 

Ξαναδοκιμασε και πες μας. Ειναι πολυ περίεργο να μην σου δουλευει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Του εχω βαλει μια εξωτερικη sd με ποιο προγραμμα μπορω να κανω copy paste ταινιες σε αυτη μεσω wifi?

To airdroid παντως δεν την βλεπει.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν σβησω το backup θα σβηστουν και τα αρχεια που ειναι σε αυτο;

θα σβησουν τα περιεχομενα του Backup οχι οι εφαρμογες που ειναι εγκατεστημενες και τις πηρες σε backup! (αν ρωτας αυτο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω για το ενδιαφερων... Αλλα σημερα,τωρα που γραφω απο το συγκεκριμενο tablet, εκανα τις ρυθμησεις που προτεινατε... αλλα εξακολουθει να ειναι σκοτηνη, σαν να μη λειτουργει το back light, δηλ.δε φωτιζετε ικανοποιητικα το περιβαλλον της σκηνης... δε μπορω να το εξηγεισω καλυτερα... Ο συναδελφος σκεφτετε να το παει πισω...

 

συμφωνώ κι'εγώ μαζί σου. γενικά είναι σκοτεινή η οθόνη του. σε σχέση τουλάχιστον με το xoom που επίσης έχω. μέρα με τη νύχτα. γενικά πάσχει σε αυτόν τον τομέα. επίσης έχει και τη μισή ένταση που έχει το xoom. για παράδειγμα το όριο στην ένταση στο gpad μέσα από το mx player είναι 15, ενώ στο xoom 30!!

επίσης χτες μόνο μου έκανε κάποια ψιλοκολλήματα όταν έβλεπα κάποιες σειρές. δλδ συνέχιζε να παίζει ο ήχος αλλά πάγωνε η εικόνα.

σήμερα δεν μου έκανε τίποτα παρόμοιο.

όπως και να'χει είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα. φορητότητα με δυνατότητες, μικρό μέγεθος και χαμηλή τιμή. killer:lol:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι'εγώ μαζί σου. γενικά είναι σκοτεινή η οθόνη του. σε σχέση τουλάχιστον με το xoom που επίσης έχω. μέρα με τη νύχτα. γενικά πάσχει σε αυτόν τον τομέα. επίσης έχει και τη μισή ένταση που έχει το xoom. για παράδειγμα το όριο στην ένταση στο gpad μέσα από το mx player είναι 15, ενώ στο xoom 30!!

επίσης χτες μόνο μου έκανε κάποια ψιλοκολλήματα όταν έβλεπα κάποιες σειρές. δλδ συνέχιζε να παίζει ο ήχος αλλά πάγωνε η εικόνα.

σήμερα δεν μου έκανε τίποτα παρόμοιο.

όπως και να'χει είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα. φορητότητα με δυνατότητες, μικρό μέγεθος και χαμηλή τιμή. killer:lol:

 

Λοιπον παιδια και εγω το ειχα παρατηρισει αυτο σε καποια φαση. Ειναι οντως σκοτεινη η οθονη του. Υπαρχει λυση ομως. Κατεβαζεις μια εφαρμογη απο Google Play. Screen Ajuster λεγεται. Αυτη στην ουσια ανεβαζει το Contrast της οθονης. Οτι ακριβως χρειαζεται δηλαδη. Προτεινω να βαλετε το Brightness στο 100% και το Gama στο Contrast 45%

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 100% πάντως θέλω να βγάλω τα μάτια μου και να τα πετάξω..

50% συνήθως, 35% σε φουλ σκοτάδι, 75% στον ήλιο.

σωστα τα νουμερα σου...μα καλα φαρους θελετε για να δουλεψετε το ταμπλετακι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο σκοτάδι μόνο 28% και γενικά στο σπίτι ποτέ πάνω από 50. Με τίποτα δεν μπορώ να πω ότι είναι σκοτεινή η οθόνη του .
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με ενοχλεί κάτι στη φωτεινότητα του gpad. Το έχω στο αυτόματο(με kitkat λειτουργεί καλύτερα, στη jb αργούσε πολύ) και είμαι ευχαριστημένος σε ότι συνθήκες και αν βρεθώ. Τώρα αν κάθεται κάποιος κάτω απ τον ήλιο όλη μέρα, ίσως έχει θέμα. Αλλά γενικά δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Και αυτό φαίνεται και στη χρήση, όπου ελάχιστοι βάζουν τη φωτεινότητα πάνω από το 80% σε νορμάλ συνθήκες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τερματιζεις προς τα πανω την φωτινοτητα απο το slider που σου βγαζει αριστερα και ειναι παλι σκοτεινο?

 

Δοκιμασες και καποιον αλλο player? Καποια αλλη ταινία?

 

Ειναι λιγο περιεργο αυτο που λες. Δεν μπορεί η φωτεινότητα παντου να ειναι οκ και μονον μεσα στον player να μην δουλευει.

 

Επετρεψε μου να σου ξανα-επαναλάβω μηπως δεν εγινα αντιληπτός.

ΑΛΛΗ η φωτεινοτητα εκτος του player και ΑΛΛΗ εντος. Ρυθμιζονται ανεξαρτητα η μια απο την αλλη. Μπορεις στο drawer να εισαι στο full και στον player να εισαι στο min.

Για ξαναδοκιμασε να την ρυθμίσεις μεσα απο τον player.

Ενω παιζει η ταινία, ακούμπησε στην αριστερη πλευρά της οθόνης και θα εμφανιστεί ενας slider που ελέγχει την φωτεινότητα.

Ομοίως, αν ακουμπήσεις στην δεξια πλευρα εμφανίζεται slider που ελεγχει τον ήχο.

 

Ξαναδοκιμασε και πες μας. Ειναι πολυ περίεργο να μην σου δουλευει.

 

Τα εκανα ολα αυτα, αλλα τπτ. Τελικα το πηγε πισω, κ δοκιμασαν τις τις εργοστασιακες ρυθμισεις, κ ληθηκε το θεμα... Μου ειχε ερθει σαν τελευταια λυση, αλλα λογω δουλειας αποσυντονιστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...