Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σου λεει δηλαδη? Εμενα μου κανε κανονικα update παρολο το ρουτ και το buzybox... και μαλιστα φαινεται να μη χαθηκε το ρουτ! βεβαια δεν ειχα βαλει το kingo... ισως να φταιει αυτο!

 

Μου βγάζει error και γράφει ακριβώς «η συσκευή σας ενδεχομένως έχει υποστεί root, δεν γίνεται αναβάθμιση λογισμικού σε συσκευές root»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου βγάζει error και γράφει ακριβώς «η συσκευή σας ενδεχομένως έχει υποστεί root, δεν γίνεται αναβάθμιση λογισμικού σε συσκευές root»

 

Έχοντας κάνει root με το kingo, δεν αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα κατά την αναβάθμιση. Δοκίμασε να κάνεις unroot είτε μέσω του kingo είτε μέσω supersu.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα μια κρυφή ελπίδα ότι με την αναβάθμιση θα εξαφανιζόταν το πιο ανόητο χαρακτηριστικό του pad: η γραμμή πλοήγησης κάτω που μένει ορατή πάντα, «τρώγοντας» οθόνη... Αλλά φευ!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Eίχα μια κρυφή ελπίδα ότι με την αναβάθμιση θα εξαφανιζόταν το πιο ανόητο χαρακτηριστικό του pad: η γραμμή πλοήγησης κάτω που μένει ορατή πάντα, «τρώγοντας» οθόνη... Αλλά φευ!

 

full!screen+ και εισαι ετοιμος (χρειαζεται root) αλλιως περνας custom rom

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη των ρυθμίσεων και πριν την αναβάθμιση έκανα σκρινσοτ και το ίδιο μετά την αναβάθμιση και με φωτεινότητα και στις 2 περιπτώσεις 28%. Τσεκαρισα στο πι σι τις 2 φωτο δίπλα δίπλα και τα Προβολάκια φαίνονται ακριβώς τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα....επειδή τα video στο YouTube πιξέλιαζαν στην 5 έκδοση αφαιρουσα τα update και πήγαινε στην 4 έκδοση και όλα παίζαν μια χαρά. Αλλά τώρα με το update του tablet αν αφαιρέσω τις ενημερώσεις του YouTube μένει στην 5 έκδοση η οποία έχει θέμα με το tablet ίσως λόγω ανάλυσης γιατί όπως είπα όταν τρέχεις το βίντεο σε full screen πιξελιαζει. κατέβασα apk της 4 έκδοσης αλλα δεν μπαίνει ίσως λόγο οτι είναι παλιά έκδοση.

 

Παιδιά καμια ιδέα πως θα βάλω την παλιά έκδοση ? εσάς δεν σας ενοχλεί στο YouTube ?

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη των ρυθμίσεων και πριν την αναβάθμιση έκανα σκρινσοτ και το ίδιο μετά την αναβάθμιση και με φωτεινότητα και στις 2 περιπτώσεις 28%. Τσεκαρισα στο πι σι τις 2 φωτο δίπλα δίπλα και τα Προβολάκια φαίνονται ακριβώς τα ίδια.

μας τη χαλασες! :cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη των ρυθμίσεων και πριν την αναβάθμιση έκανα σκρινσοτ και το ίδιο μετά την αναβάθμιση και με φωτεινότητα και στις 2 περιπτώσεις 28%. Τσεκαρισα στο πι σι τις 2 φωτο δίπλα δίπλα και τα Προβολάκια φαίνονται ακριβώς τα ίδια.

 

Φίλε τι λες ????? Τι δουλειά έχει το sreenshot με τα προβολάκια ? Τα προβολάκια είναι ο φωτισμός του tablet και δεν μπορούν να φανούν σε κανένα screenshot δεν είναι εικόνα για να αποτυπωθούν.....είναι 100% σίγουρο ότι μετά την αναβάθμιση τα προβολάκια φαίνονται ελάχιστα πλέον απο το 6% και κάτω και μόνο σε άσπρο φόντο. Στο 15-20 δεν υπάρχουν καν !

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι λες ????? Τι δουλειά έχει το sreenshot με τα προβολάκια ? Τα προβολάκια είναι ο φωτισμός του tablet και δεν μπορούν να φανούν σε κανένα screenshot δεν είναι εικόνα για να αποτυπωθούν.....είναι 100% σίγουρο ότι μετά την αναβάθμιση τα προβολάκια φαίνονται ελάχιστα πλέον απο το 6% και κάτω και μόνο σε άσπρο φόντο. Στο 15-20 δεν υπάρχουν καν !

 

Επιβεβαιωνω.

Link to comment
Share on other sites

Μονο κατω του 5% φωτεινοτητας φαίνονται τα ´´προβολακιά´´ και μετα την αναβάθμιση πολυ λιγότερο

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι τότε ρε παιδιά που έκανα κουταμαρα με το σκρινσοτ. Οπότε είμαστε οκ.......βέβαια δεν με ξενισαν ποτέ τα προβολακια καθώς έμοιαζαν με φώτα σκηνής και έδιναν θεατρική ατμόσφαιρα....χαχα. Άντε μήπως βγει τπτ που να διορθώνει λΙγο και τον ήχο σιγά σιγά.
Link to comment
Share on other sites

είναι 100% σίγουρο ότι μετά την αναβάθμιση τα προβολάκια φαίνονται ελάχιστα πλέον απο το 6% και κάτω και μόνο σε άσπρο φόντο. Στο 15-20 δεν υπάρχουν καν !

 

Δηλαδή εγώ που δεν τα είχα δει πριν, δεν έχω καμία ελπίδα να τα δω τώρα, μετά την αναβάθμιση; Σνιφ! Κλαψ!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω ότι τα προβολάκια φαίνονται πλέον πολύ λιγότερο(τόσο λίγο, που δύσκολα το παρατηρείς αν δεν το ξέρεις) Βρε λες να εξαφάνισαν και τη μπλε γραμμή? :p Ας το τσεκάρει κάποιος με μπλε γραμμή ! :)

 

Η μπλε γραμμούλα μου υπάρχει, αν και μου "φαίνεται" ότι ζορίζομαι ακόμα περισσότερο για να την εντοπίσω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώσετε με τα προβολακια Απλά αύξησαν τη φωτεινοτητα έτσι δε φαίνονται το ίδιο,πριν γινόταν η οθόνη πιο σκοτεινή

 

αν έχετε recovery μετά το ota Θα φορτώνει μόνο αυτή Οπότε θα χρειαστεί να περάσετε από το μηδέν τη Ρομ

 

η μπλε γραμμή υπάρχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώσετε με τα προβολακια Απλά αύξησαν τη φωτεινοτητα έτσι δε φαίνονται το ίδιο,πριν γινόταν η οθόνη πιο σκοτεινή

 

αν έχετε recovery μετά το ota Θα φορτώνει μόνο αυτή Οπότε θα χρειαστεί να περάσετε από το μηδέν τη Ρομ

 

η μπλε γραμμή υπάρχει κανονικα

 

Πρέπει να χεις δίκιο για την αύξηση της φωτεινότητας. Στο 0% δείχνει πλέον αρκετά φωτεινή η οθόνη, ενώ πριν ήταν σχεδόν χωρίς καθόλου φωτισμό. Άρα μάλλον παίχτηκε πουσ...τιά με την κλιμάκωση του φωτισμού και υπάρχει στα χαμηλά επίπεδα περισσότερο φως. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χεις δίκιο για την αύξηση της φωτεινότητας. Στο 0% δείχνει πλέον αρκετά φωτεινή η οθόνη, ενώ πριν ήταν σχεδόν χωρίς καθόλου φωτισμό. Άρα μάλλον παίχτηκε πουσ...τιά με την κλιμάκωση του φωτισμού και υπάρχει στα χαμηλά επίπεδα περισσότερο φως. :lol:

 

Καλά πουστ...δεν το λες γιατί το tablet χρειαζόταν μια αύξηση φωτισμού ειδικά στα χαμηλά επίπεδα άρα μια χαρά διόρθωση κάνανε και ακόμα πιο φωτεινό να το κάνανε δεν θα με χάλαγε

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Τα προβολακια εχουν διορθωθει πραγματικα, χωρις κομπινες

Για του λογου το αληθες δοκιμαστε το screen filer που κατεβαζει τη φωτεινοτητα μεχρι μηδενισμου και θα δειτε οτι δεν γινονται ποιο εντονα τα προβολακια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα....επειδή τα video στο YouTube πιξέλιαζαν στην 5 έκδοση αφαιρουσα τα update και πήγαινε στην 4 έκδοση και όλα παίζαν μια χαρά. Αλλά τώρα με το update του tablet αν αφαιρέσω τις ενημερώσεις του YouTube μένει στην 5 έκδοση η οποία έχει θέμα με το tablet ίσως λόγω ανάλυσης γιατί όπως είπα όταν τρέχεις το βίντεο σε full screen πιξελιαζει. κατέβασα apk της 4 έκδοσης αλλα δεν μπαίνει ίσως λόγο οτι είναι παλιά έκδοση.

 

Ρε παιδιά 2 φορές το χω γράψει κανέναν δεν ενοχλεί που πιξελιαζει το YouTube ? Τελικά υπάρχει τρόπος να βάλω την παλιά έκδοση ή πρέπει να το ρουτάρω για να αφαιρέσω τελείως το YouTube και μετά να περάσω την παλιά ?

Link to comment
Share on other sites

Τα προβολακια εχουν διορθωθει πραγματικα, χωρις κομπινες

Για του λογου το αληθες δοκιμαστε το screen filer που κατεβαζει τη φωτεινοτητα μεχρι μηδενισμου και θα δειτε οτι δεν γινονται ποιο εντονα τα προβολακια

 

Το φαινόμενο προβολακια έχει να κάνει με τις κατασκευαστικές επιλογές σε υλικό οπότε πως μπορείς να επέμβεις στο υλικό με σοφτγουερικο τροπο? Εδώ έχει να κάνει ας πούμε με επιλογή τρόπου φωτισμού , τρόπος και υλικό διάχυσης αυτού ,πλήθος και απόσταση φωτιστικών. Εκτός από την αίσθηση που θα δημιουργείται από την κλιμάκωση της φωτεινότητας δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Προβολακια δεν είχα ποτέ, όπως είχα γράψει πολλάκις αλλά βρε παιδιά αυτή η αυτόματη φωτεινότητα είναι για τον. ........ παιάνα!!!!

Ότι γουστάρει κάνει και όταν του καπνισει! Χάθηκε να την κάνανε όπως του OG? Υπόδειγμα ηταν!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προβολακια δεν είχα ποτέ, όπως είχα γράψει πολλάκις αλλά βρε παιδιά αυτή η αυτόματη φωτεινότητα είναι για τον. ........ παιάνα!!!!

Ότι γουστάρει κάνει και όταν του καπνισει! Χάθηκε να την κάνανε όπως του OG? Υπόδειγμα ηταν!!!

 

Πραγματικά κι εγώ δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα. Τελείως σπαστική. Την έχω απενεργοποιήσει προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν δουλεύει σωστά. Την έχω απενεργοποιήσει και, για τα δικά μου μάτια, φωτεινότητα στο 60% είναι ότι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Να μπω στον κόπο να το κάνω ροοτ??? Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει λόγο... Άλλα θέλω να του κάνω... Και κάτι ακόμη ποια έκδοση είναι του τελευταίου update γιατί εγώ έχω αυτή και δεν μου έχει έρθει κάτι ούτε στο pc... [ATTACH]40456[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...