Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά ξέρετε πως φωτογραφίζεται η εικόνα της οθόνης του LG g pad?

Power+Volume Down

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Power+Volume Down

 

Power dld?

 

Το βρήκα φίλε μου ευχαριστώ με το miracast ξέρει κανείς τι παίζει?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπαίνεις στο servise menu?

θέλω να δω αν έχει το MTL ενεργοποιημένο για να το απενεργοποιήσω.(το έχουν πολλά LG για να καταγράφουν τυχών προβλήματα και στέλνει report )

 

θήκη πήρα από το public σαν τσαντάκι που χωράει ίσα ίσα την Case Logic TNEO-108

θα χωράει λογικά και μαζί με την θήκη σαν βιβλίο μιας και έχει χώρο γύρο γύρο.

Link to comment
Share on other sites

θήκη πήρα από το public σαν τσαντάκι που χωράει ίσα ίσα την Case Logic TNEO-108

θα χωράει λογικά και μαζί με την θήκη σαν βιβλίο μιας και έχει χώρο γύρο γύρο.

 

Χωράει άνετα δηλαδή σε αυτή τη θήκη? Φαίνεται καλή και έχει και θήκη για ακουστικά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια στην ίδια τιμή είχε και στο service της LG, ίσως να την προωθούν και καλά αντί επίσημης μέχρι νεοτέρας. Αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν μου γέμισε το μάτι για τέτοια λεφτά. Μου φάνηκε πολύ λεπτό το υλικό, θεώρησα ότι δεν θα προστατεύει, και θα φθαρεί γρήγορα, γούστα και απόψεις είναι βέβαια αυτά. Προσωπικά, προτίμησα κάτι πιο απλό αλλά πολύ πιο ποιοτικό, απλή θήκη μεταφοράς. Μέχρι να βγει ένα σοβαρό flip.

 

http://www.amazon.de/gp/product/B00H5LHMFS/ref=s9_simh_gw_p147_d3_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=080YM8QFKQVM2NAAXRRM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=433191967&pf_rd_i=301128

 

'Εχεις δει πολλές flip cases που να είναι όλα όσα αναφέρεις?.. Την VOIA την έχω και τηρεί όλες τις προϋποθέσεις των flip cases, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.. Πολύ ποιοτική, μαλακή εκεί που χρειάζεται και αντίστοιχα tough όπου πρέπει, σε εμπνέει. Δεν είναι JCB, ούτε CAT, είναι μία κανονική flip case...

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με το miracast και πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω?

 

Xρειαζεσαι το αναλογο dongle το οποιο θα συνεδεθει στην TV με hdmi. Κανε ενα search, εγω εχω παρει ενα αλλα δε τρελαθηκα κιολας, σαν το καλωδιο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Την εχω τη συσκευη δυο βδομαδες.Ειναι εξαιρετικο ταμπλετ και για τα γουστα μου το τελειο μεγεθος.Προβληματα δεν εχω.Τα εψαξα ολα που αναφερατε εδω και το μονο που βρηκα ειναι τα λεγομενα "προβολακια" αλλα σε φωτεινοτητα κατω του 20% σε σκοτεινο μερος με ασπρο φοντο και ελαχιστα ορατο.Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να χρησιμοποιησει το ταμπλετ με τοσο χαμηλη φωτεινοτητα..Εγω το πηρα να το χαιρομαι και οχι να βγαζω τα ματια μου!Το εχω καταευχαριστηθει απο οθονη,ευχρηστια,ταχυτητα,ηχο και ποιοτητα κατασκευης.Μονα αρνητικα για μενα καποια λιγα μικρολαγκακια που κανει αραια και που αλλα εχοντας το νεξους,που ειναι βουτυρο,με ξενισαν λιγακι και το ζορι να βρω μια αξιοπρεπη θηκη σε λογικη τιμη.Τελικα παρηγγειλα αυτη και την περιμενω:

 

 

http://www.amazon.co.uk/Smart-Cover-Tablet-Sleep-Function/dp/B00GNT3ZN6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1387644274&sr=8-4&keywords=lg+gpad+8.3+case

Πολύ καλή φαίνεται. Παιδιά αν θέλει κάποιος άλλος να την παραγγείλει, ας μου στείλει κανα pm να πάρουμε μαζί, ψήνομαι και εγώ να πάρω μια. Αθήνα μένω αν είναι να κανονισουμε.... Μερυ κριστμας του ολ

Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Xρειαζεσαι το αναλογο dongle το οποιο θα συνεδεθει στην TV με hdmi. Κανε ενα search, εγω εχω παρει ενα αλλα δε τρελαθηκα κιολας, σαν το καλωδιο τιποτα

 

Φίλε μου δεν είχε καλή ποιοτητα δηλαδή?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

'Εχεις δει πολλές flip cases που να είναι όλα όσα αναφέρεις?.. Την VOIA την έχω και τηρεί όλες τις προϋποθέσεις των flip cases, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.. Πολύ ποιοτική, μαλακή εκεί που χρειάζεται και αντίστοιχα tough όπου πρέπει, σε εμπνέει. Δεν είναι JCB, ούτε CAT, είναι μία κανονική flip case...

 

Πολλές όχι, όντως δεν έχω δει, και για αυτό γενικά δεν τις προτιμάω. Όταν δεν υπάρχει πληθώρα, δεν υπάρχει και ανταγωνισμός, για να ανέβει η ποιότητα. 2-3 όμως, ναι έχω δει που αξίζουν. Όπως είπα και αρχικά, γούστα είναι αυτά.

 

Την επίσημη της Samsung για το Note το 10αρι, την έχεις δει; Θεωρείς ότι είναι ισάξιες; Απλή ερώτηση κάνω, επειδή την VOIA δεν την έχω μεταχειριστεί, και δεν μπορώ να έχω άποψη. Είναι όμως απόλυτα συγκρίσιμες σε χαρακτηριστικά και τιμή, 30€ έχουν και οι 2.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα macbook pro, θα μπορω με καποιον τροπο να βλεπω στο lg τις ταινιες για παραδειγμ η διαφορα αρχεια ασυρματα?

 

Σε Windows αφού δοκίμασα διάφορα μόνο το Qloud άξιζε. Δεν ξέρω αν έχει client για Mac.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Χωράει άνετα δηλαδή σε αυτή τη θήκη? Φαίνεται καλή και έχει και θήκη για ακουστικά κλπ.

 

Καλησπερα φιλε μου για ανεβασε μια φωτογραφια να δουμε τη θηκη...αν σου ειναι ευκολο....με τη σειρα μου.να.πω οτι εχω αποκτηση το gpad λιωες ωρες τωρα..ειναι απιστευτο..χρονια πολλα και καλες γιορτες..

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου για ανεβασε μια φωτογραφια να δουμε τη θηκη...αν σου ειναι ευκολο....με τη σειρα μου.να.πω οτι εχω αποκτηση το gpad λιωες ωρες τωρα..ειναι απιστευτο..χρονια πολλα και καλες γιορτες..

 

https://www.google.com/search?q=tneo+108&hl=el-GR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zUy4Uva-N7TB7Aax84GoCQ&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=384&bih=571

Link to comment
Share on other sites

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ μπερδεμενος ρε παιδια. ξερω οτι αν παρω το ipad οτι κ να του κανω δεν θα κολλησει ταινιες hd εικονες κλπ κλπ δεν θα κολλησει ποθενα ουτε τωρα ουτε σε 1 χρονο.

με τα αντροιντ τι γινεται? δεν εχω ξαναδουλεψει και ειμαι λιγο επιφυλακτικος. να δωσω δλδ 300ε και σε ενα χρονο να κολλαει δεν μου κανει.

απο την αλλη μπορει να δωσω 100ε παραπανω και να παρ το ipad.

πφφ δυσκολη αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Προκειται για διαφορετικα πραγματα... Το ipad ειναι ενας αλλος κοσμος, ενα αλλο οικοσυστημα, το οποιο θα σε βολεψει κυριως αμα εχεις iphone η αν σκοπευεις στο μελλον να αγοραζεις προιοντα apple. :) γνωμη μου δηλαδη ειναι οτι οταν πας σε apple πρεπει να σαι αποφασισμενος να αποχωριστεις γενικα τις android συσκευες μονο και μονο για λογους συμβατοτητας. ;)
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για διαφορετικα πραγματα... Το ipad ειναι ενας αλλος κοσμος, ενα αλλο οικοσυστημα, το οποιο θα σε βολεψει κυριως αμα εχεις iphone η αν σκοπευεις στο μελλον να αγοραζεις προιοντα apple. :) γνωμη μου δηλαδη ειναι οτι οταν πας σε apple πρεπει να σαι αποφασισμενος να αποχωριστεις γενικα τις android συσκευες μονο και μονο για λογους συμβατοτητας. ;)

 

η αληθεια ειναι οτι εχω και imac kai macbook pro. τα εχω 6 χρονια χωρις ενα φορματ. ειναι σκυλια απο θεμα λογισμικου. το εμπιστευομαι με κλειστα ματια. απλα ηθελα να δοκιμασω και καποιο αντροιντ μιας που ειναι κ πιο φθηνο

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες χρησης και οι πρωτες εντυπωσεις ακρως εντυπωσιακες!Δεν περιμενα και τπτ λιγοτερο σαν κατοχος και του optimus g!Δεν μπαινω καν στον κοπο να τεσταρω για μπλε γραμμες κτλ...Το μονο που παρατηρησα ειναι ενα ελαφρυ bleeding πανω αριστερα οταν ανοιγει το ταμπλετ για δυο δευτερολεπτα!Υπαρχει τροπος να κρυβονται να soft keys που εμφανιζονται στο κατω μερος της οθονης;Καποιο προγραμμα απο το google play;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ μπερδεμενος ρε παιδια. ξερω οτι αν παρω το ipad οτι κ να του κανω δεν θα κολλησει ταινιες hd εικονες κλπ κλπ δεν θα κολλησει ποθενα ουτε τωρα ουτε σε 1 χρονο.

με τα αντροιντ τι γινεται? δεν εχω ξαναδουλεψει και ειμαι λιγο επιφυλακτικος. να δωσω δλδ 300ε και σε ενα χρονο να κολλαει δεν μου κανει.

απο την αλλη μπορει να δωσω 100ε παραπανω και να παρ το ipad.

πφφ δυσκολη αποφαση

 

Καθόλου δύσκολη, αφού σχεδόν την έχεις πάρει :)

Όσο καλό android tablet και να πάρεις, θα του τη φυλάς στη γωνία γιά το πρώτο πράγμα που δε θα σου αρέσει, ενώ είσαι ήδη θετικά προδιατεθιμενος για το ipad. Πρωταρχικός στόχος των πραγμάτων που αγοράζουμε είναι να μας ευχαριστούν, οπότε πάρε αυτό που σου αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν μήνα συμβίωσης με το g pad μπορώ με σιγουριά να πω πως νιώθω δικαιωμένος για την επιλογή. Όσο για μπλε γραμμή δεν συνάντησα κατά την συνηθισμένη χρήση και δεν Μπαίνω καν στην λογική και Ψυχολογία να δημιουργήσω τις ειδικές συνθήκες που ακούστηκαν για να την επισημάνω. Χαίρομαι την ταμπλετάρα και ευτυχώς δεν ζηλεύω ακόμα καμμία άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...