Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε καν 3€ Χαχαχαχαχαχα ωραίο το δώρο του Γερμανού :D

Δε βαριέσαι..... Για ώρα ανάγκης κάτι κάνει! Αν ξεμείνω έστω να το φορτισει μέχρι 20% καλά είναι!

Υπάρχουν πολύ ποιοτικές και φτηνές λύσεις στην αγορά, αν θες ένα power bank μικρό και μαζεμένο σε διαστάσεις, έτσι να βρίσκεται, ιδίως για εσάς τις γυναίκες που κουβαλάτε τσάντα και μπορείτε να έχετε μονίμως ένα μέσα, έτσι να βρίσκεται.

Πρόταση από μένα, το μικρό το 2600άρι της TP-LINK που κανονικά κάνει γύρω στα 12€ αλλά το έχω πετύχει πολλές φορές προσφορά στο e-shop με 8€.

https://www.skroutz.gr/s/7600257/TP-LINK-Power-Bank-2600mAh-PB2600.html

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολύ ποιοτικές και φτηνές λύσεις στην αγορά, αν θες ένα power bank μικρό και μαζεμένο σε διαστάσεις, έτσι να βρίσκεται, ιδίως για εσάς τις γυναίκες που κουβαλάτε τσάντα και μπορείτε να έχετε μονίμως ένα μέσα, έτσι να βρίσκεται.

Πρόταση από μένα, το μικρό το 2600άρι της TP-LINK που κανονικά κάνει γύρω στα 12€ αλλά το έχω πετύχει πολλές φορές προσφορά στο e-shop με 8€.

https://www.skroutz.gr/s/7600257/TP-LINK-Power-Bank-2600mAh-PB2600.html

Έχω ένα μικρό 2.500!!!!
Link to comment
Share on other sites

1200 σε 6 ώρες δηλαδή 200ma την ώρα. Υπερβολικά αργή φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι... Μου έκανε κ εμένα εντύπωση! Αλλά τι περιμένω από φορτιστή κινεζικο των 2,60€
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Μου έκανε κ εμένα εντύπωση! Αλλά τι περιμένω από φορτιστή κινεζικο των 2,60€ τιμη ελλαδας

 

αλλη αξια τα 2,60 για αγορες στην ελλαδα, κι αλλη αν αγορασες απο κινα,

εννοειται οτι ακομα και με αυτα τα 2,60 επαιρνες κατι πολυ-πολυ καλυτερο απο κινα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν στέλνουν Ελλάδα όμως

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πηρα προχθες ενα intenso 10.000 απο eshop στα 13.5€

Εξαιρετικο φαίνεται!!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καλορίζικο!Έχω χρόνια intenso και είμαι φούλ ικανοποιημένος!Ανθεκτικά υλικά,δεν χάνει το φορτίο του ακόμα και δύο μηνες να έχεις να το φορτίσεις κτλ κτλ.Θα το κρατήσεις χρόνια είναι σίγουρο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το νέο power bank της xiaomi. Δείχνει εξαιρετικό

 

Ρε λιμοκοντόροι της Xiaomi τι αντιγραφή είναι αυτή???Χαχαχα!

https://goo.gl/images/1UkRcp

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

απ το crazysundays ή απ το newsletter το βρηκες τοσο;

γιατι διπλασιες τιμες βλεπω:

http://www.e-shop.gr/tilepikoinonies-powerbanks-intenso-list?table=TEL&category=POWERBANKS&filter-12467=1

Link to comment
Share on other sites

Ξανα διαθέσιμο το ιντενσο

Στα 13.5

http://www.e-shop.gr/intenso-7332532-powerbank-s10000-ultra-slim-10000mah-white-p-TEL.026064

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανα διαθέσιμο το ιντενσο

Στα 13.5

http://www.e-shop.gr/intenso-7332532-powerbank-s10000-ultra-slim-10000mah-white-p-TEL.026064

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πολύ καλή η Intenso. Έχω το Q10000, που έχει και έξοδο QuickCharge. Σκυλί, δε χαμπαριάζει τίποτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

απο φορητοτητα τι λεει; γιατι διαβαζω οτι ειναι βαρυ, ειναι οντως;

 

εχω ηδη το xiaomi 20000 αλλα και ογκωδες ειναι και βαρυ,

βολευει το s10000 για κουβαλημα;

Link to comment
Share on other sites

απο φορητοτητα τι λεει; γιατι διαβαζω οτι ειναι βαρυ, ειναι οντως;

 

εχω ηδη το xiaomi 20000 αλλα και ογκωδες ειναι και βαρυ,

βολευει το s10000 για κουβαλημα;

Δεν καταλαβαίνω τι βρίσκεις βαρύ στο 20.000, εκτός αν το κουβαλάς στο χέρι ή στην κωλοτσεπη.

Το έχω μόνιμα σε τσαντάκι ώμου, μαζί με πορτοφόλι και κλειδιά μόνιμα μέσα και δεν υπάρχει καμία διαφορά λόγω βάρους.

Και το 10.000 που είχα πριν, πάλι καμία διαφορά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω μικρό καλώδιο σε power bank που δεν έχει γρήγορη φόρτιση, θα κάνει τίποτα από θέμα ταχύτητας; Έστω λίγο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω μικρό καλώδιο σε power bank που δεν έχει γρήγορη φόρτιση, θα κάνει τίποτα από θέμα ταχύτητας; Έστω λίγο

 

Θεωρητικά ναι,έχεις κέρδος από το μήκος καλωδίου.Αλλά παίζουν και άλλα ρόλο όπως η ποιότητα αυτού.Μπορεί το κέρδος σου να είναι τόσο απειροελάχιστο ώστε να μην βλέπεις διαφορά.Εμπειρικά έχω δεί διαφορές,όταν από κοντό καλώδιο και ποιοτικό,άλλαξα σε μακρύ καλώδιο μέτριας ποιότητας.Έκανε 20 λεπτά παραπάνω να φορτίσει η συσκευή μου.Όταν έβαλα όμως μακρύ ποιοτικό καλώδιο ήρθε περίπου σχεδόν ίδια ώρα με το κοντό.Οπότε θα κερδίσεις σίγουρα με κοντό καλώδιο αλλά μπορεί όχι πάρα πολύ.Τσέκαρέ το και βρες τον καλύτερο συνδυασμό που μπορείς.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω μικρό καλώδιο σε power bank που δεν έχει γρήγορη φόρτιση, θα κάνει τίποτα από θέμα ταχύτητας; Έστω λίγο
Σε σχέση με το μαμά δύσκολο..

Σε σχέση με κάποιο άλλο που έχεις μπορεί.. Εξαρτάται απο τα Α του καλωδίου και άλλα πολλά.

Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το μαμά δύσκολο..

Σε σχέση με κάποιο άλλο που έχεις μπορεί.. Εξαρτάται απο τα Α του καλωδίου και άλλα πολλά.

Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος!

Θεωρητικά ναι,έχεις κέρδος από το μήκος καλωδίου.Αλλά παίζουν και άλλα ρόλο όπως η ποιότητα αυτού.Μπορεί το κέρδος σου να είναι τόσο απειροελάχιστο ώστε να μην βλέπεις διαφορά.Εμπειρικά έχω δεί διαφορές,όταν από κοντό καλώδιο και ποιοτικό,άλλαξα σε μακρύ καλώδιο μέτριας ποιότητας.Έκανε 20 λεπτά παραπάνω να φορτίσει η συσκευή μου.Όταν έβαλα όμως μακρύ ποιοτικό καλώδιο ήρθε περίπου σχεδόν ίδια ώρα με το κοντό.Οπότε θα κερδίσεις σίγουρα με κοντό καλώδιο αλλά μπορεί όχι πάρα πολύ.Τσέκαρέ το και βρες τον καλύτερο συνδυασμό που μπορείς.
Ειχα ένα παλιό καλώδιο (5χρονων περίπου) πολύ κοντό. Όμως έμπαινε και στην υποδοχή του κινητού και στην υποδοχή του bank. Δεν είδα καμιά διαφορά όμως... Ήταν της υπομονής όπως και με το γνήσιο καλώδιο της συσκευής.

Το power bank δεν είναι για γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα xiaomi και το εδωσα λογο εσωτερικης μπαταριας αλλα πειρε γνωστος μου με την λιπο νομιζω εχει μεγαλύτερη και πιο γρήγορη φορτηση.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα ενα huawei mate 10 pro και ψαχνομαι για powerbank που να το φορτιζει στη μεγιστη δυνατη ταχυτητα. Επισης, αν και το power bank το ιδιο φορτιζει γρηγορα, ωστε με το φορτιστη του huawei η ενος S7 που χω να το γεμιζω, θα ταν ιδανικο. Καπου 10-20000 mah με εμφαση σε συμαζεμενο μεγεθος (αρα πιο κοντα στα 10000) :rolleyes: τι προτεινετε? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...