Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοω το φις που βαζουμε στην μπριζα....Κοσριζει σχεδον τιποτα......το πηρα απο ebay. Ταχυφορτηστης ειναι.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5V-2A-EU-Plug-USB-Wall-Car-Charger-Adapter-2-Port-Dual-For-Samsung-Phone-/231969512627?hash=item360275dcb3:g:wbsAAOSwtJZXVOgn

 

μακριά από τέτοιους φορτιστές του κιλού. μην ξεχνάς ότι παίζει με ρεύμα εδώ. εγώ θα τον πέταγα

Link to comment
Share on other sites

μακριά από τέτοιους φορτιστές του κιλού. μην ξεχνάς ότι παίζει με ρεύμα εδώ. εγώ θα τον πέταγα

 

Γιατι ? Τι προβλημα εχει ? Οπως ολα τα φισακια απλα ζεστενεται οταν φορτιζει το battary bank....... Και Qualcomm να επερνα παλι θα ζεστενοταν οταν φορτιζε.....

Link to comment
Share on other sites

Product no.: NDY-02-AN

Battery type: Imported 18650 lithium-ion batteries

Input voltage: DC 5V / 2.0A

Output voltage: DC 5.1V /2/1A

Input current: 2.0A (TYP)

Output current: 2.1A (TYP)

Rated capacity: 3.6V/10000mAh (TYP)

Charge time: Approx. 5.5 hours 5V/2A ,10 hours 5V/1Awith standard cable .

 

Aυτον εχω κ τον φορτιζω με το μπροστινο φορτιστη του iphone 6 που ειναι 1Α.στο πρωτο led σταματαει κ δεν συνεχιζει τη φορτιση.λιγο που ψαχτηκα σ ενα μερικαμικο σαιτ μου γραψανε οτι παιζει να χτυπαει η υπερφορτιση ειτε του power bank ειτε του φορτιστη κ να σταματαει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ? Τι προβλημα εχει ? Οπως ολα τα φισακια απλα ζεστενεται οταν φορτιζει το battary bank....... Και Qualcomm να επερνα παλι θα ζεστενοταν οταν φορτιζε.....

 

όπως σου είπα είναι του κιλού, δεν ξέρεις τι κυκλώματα έχει μέσα και πόσο ποιοτικά είναι. εγώ δεν θα τον χρησιμοποιούσα γιατί το ρεύμα δεν είναι αστείο. καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω να πάρεις κάτι ποιοτικό όπως πχ αυτό

http://www.banggood.com/BlitzWolf-24W-Smart-Dual-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-992446.html

Link to comment
Share on other sites

μιλας φανταζομαι για το μπροστινο κομματι του iphone ετσι;αν ναι τοτε μολις γυρισω απο διακοπες ναι θα δοκιμασω κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισως να ειναι ηλιθια ερωτηση. Παιζει ρολο για την ταχυτητα και ποιοτητα της φορτισης το usb καλωδιο; Ή μονο ο φορτιστης;

 

Επισης φιλος θελει αμεσα powerbank μεχρι 30 ευρω. Εδω βρισκω το xiaomi στα 21 ευρω. Να ειναι το αυθεντικο; Παντως το μαγαζι εχει 65 αξιολογησεις 5/5 αστερια.. Εχει αγορασει καποιος απο εκει;

 

http://www.skroutz.gr/s/7106450/Xiaomi-Mi-Power-Bank-10000mAh.html#reviews

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

στην ταχύτητα φόρτισης παίζει ρόλο το καλώδιο....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλάβω εάν το καλώδιο είναι καλό;

Το power bank έχει δικό του καλώδιο, να χρησιμοποιείς αυτό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο κοντο τοσο πιο καλα, πρωτον γιατι μπαινει σε μικρο χωρο και εχει τις λιγοτερες απωλειες.........Το δικο μου το καλωδιο ειναι 10 εκατοστα μηκος ισα ισα......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να παραγγείλω το xiaomi 10000, απότι εχω καταλάβει απο όσα λετε η καλύτερη επιλογή είναι απο banggood? Κουπόνι που μπορώ να βρώ? Θα παραγγείλω 3 ξέρετε να υπάρχει κάποια προσφορά? Edited by giwrgos_sd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να παραγγείλω το xiaomi 10000, απότι εχω καταλάβει απο όσα λετε η καλύτερη επιλογή είναι απο banggood? Κουπόνι που μπορώ να βρώ?

Έχει ένα στη σελίδα του προιοντος. Αν έχει λήξει, δοκίμασε το powergo.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ειναι το powergo?

Κουπόνι είναι, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, το είχα χρησιμοποιήσει πριν καμία 10αρια μέρες γιατί αυτό στη σελίδα του προϊόντος είχε λήξει.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και απο που το παίρνω? Υπάρχει καποιο λινκ?

Για το banggood δεν ζήτησες κουπόνι? Βάζεις το προϊόν στο καλάθι και όταν κάνεις checkout πάνω δεξιά έχει επιλογή coupon, γράφεις powergo.

http://m.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημεεα...θελω να παρω ενα power bank μεχρι 30€ το πολυ αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου θα ηθελα την βοηθεια σας....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και απο που το παίρνω? Υπάρχει καποιο λινκ?

Από πού παίρνεις τι;

Το κουπόνι;

Λέξη είναι το powergo.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από πού παίρνεις τι;

Το κουπόνι;

Λέξη είναι το powergo.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Το συγκεκριμένο κουπόνι ήταν για τους 500 πρώτους που θα το χρησιμοποιησουν τώρα είναι εξαντλημενο

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα το πήρα από εδώ το xaiomi 10000mha 25.5€ πολύ καλό θα το ήθελα ποιο πολύ τύπου 5000mha ποιο μεγάλο δλδ να είναι για να το πιάνω πιο άνετα μαζί με το νοτελι από πίσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα το πήρα από εδώ το xaiomi 10000mha 25.5€ πολύ καλό θα το ήθελα ποιο πολύ τύπου 5000mha ποιο μεγάλο δλδ να είναι για να το πιάνω πιο άνετα μαζί με το νοτελι από πίσω!

 

με τόσα λεφτά που έδωσες έπαιρνες απ'έξω αυτό που είναι έτσι όπως το θες.

Link to comment
Share on other sites

με τόσα λεφτά που έδωσες έπαιρνες απ'έξω αυτό που είναι έτσι όπως το θες.

 

Δεν πειραζει μωρε δεν πηρα και αμαξι και δεν θα με βολεψει ετσι και αλλιως στο τσαντακι μεσα θα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

με τόσα λεφτά που έδωσες έπαιρνες απ'έξω αυτό που είναι έτσι όπως το θες.

Καλά με τόσα πέρνεις και το 20αρι της xiaomi από banggood με 2usb που είναι εξαιρετικο. Από Ελλάδα όλα είναι πανάκριβα μόνο από κίνα αγορές.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα το πήρα από εδώ το xaiomi 10000mha 25.5€ πολύ καλό θα το ήθελα ποιο πολύ τύπου 5000mha ποιο μεγάλο δλδ να είναι για να το πιάνω πιο άνετα μαζί με το νοτελι από πίσω!

Αν είναι το καινούριο, η τιμή είναι έτσι και έτσι.

Αν είναι το παλιό, είναι κλεψιά.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...