Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου έχει διαφορά να ξέρεις το fast charge απο το quick charge 2..Το πρώτο ναι μεν φορτίζει πιο γρήγορα σε σχέση με απλά powerbank το δε δεύτερο όταν συνδέεις τη συσκευή σου που υποστηρίζει Quick charge 2 γράφει "ΓΡΗΓΟΡΗ ΦΟΡΤΙΣΗ'' και φορτίζει Τάχιστα.

Τέλος να συμπληρώσω οτι το συγκεκριμένο της Samsung που αναφέρεις πιο πάνω είδα οτι είναι συμβατό με συγκεκριμένες συσκευές. η τουλάχιστον έτσι γράφει.

Σου παραθέτω τα αντίστοιχα μοντέλα:Fast Charging μόνο με τα εξής μοντέλα: Note 4, Note Edge, Note 5, S6, S6 Edge, S6 Edge+, S7, S7 Edge

Τώρα με μπέρδεψες λίγο να πω την αλήθεια. Δηλαδή εγώ που έχω το S7 τι να πάρω καλύτερα? Fast charge ή Quick Charge 2.0? Και ποια η διαφορά αυτών των δύο για το δικό μου τηλέφωνο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπέρδεψες λίγο να πω την αλήθεια. Δηλαδή εγώ που έχω το S7 τι να πάρω καλύτερα? Fast charge ή Quick Charge 2.0? Και ποια η διαφορά αυτών των δύο για το δικό μου τηλέφωνο?

 

Μπορείς αρχικά να κάνεις ένα search στο Google σχετικά με το θέμα σου έτσι ώστε να καταλήξεις μόνος σου σε πιο ασφαλή συμπερασμα.Τώρα άν ρωτάς εμένα εγώ θα έπαιρνα το QC2 για την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αρχικά να κάνεις ένα search στο Google σχετικά με το θέμα σου έτσι ώστε να καταλήξεις μόνος σου σε πιο ασφαλή συμπερασμα.Τώρα άν ρωτάς εμένα εγώ θα έπαιρνα το QC2 για την συσκευή σου.

Να σαι καλά φίλε μου, σ'ευχαριστω!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

τι λογική είναι αυτή? κανένα video με supercars δεν βλέπεις? πάει να πει ότι θα τα αγοράσεις κιόλας?

 

πολύ καλά θα κάνει το παιδί να μας δείξει ότι πάρει, πάντα ένα unboxing έχει ενδιαφέρον.

 

:lol::lol: Respect :lol::lol:

Παιδιά όταν παραλάβω να είστε σίγουροι οτι θα ανεβάσω φώτο.

ΖΑΝΑΝΙRO Πάλι μπορείς να τα αγοράσεις φίλε μου απλά όχι σε αυτές τις τιμές ΑΝ δεν έχεις γνωστό.Οπότε νομίζω οτι αν πραγματικά το θές μπορώ να σου στείλω ενα link απο εκεί που θα το αγόραζα φθηνότερα εγώ αν δεν έπαιρνα απο Αμέρικα.

Φιλικά πάντα!:)

Χαριτολογώντας το έγραψα το σχόλιο διότι από τα γραφόμενα κατάλαβα ότι δεν είναι εφικτή η αγορά του, αλλά μάλλον ήταν ατυχές. Εννοείται ότι ανεβάζεις review και φώτο. Πάντως supercars δεν βλέπω... supergadgets ευχαρίστως...:cool:

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτο παιδια που το δοκιμασα έγραφε fast charge στο τηλεφωνο μου και φορτισε 5-60% σε μιση ωρα περίπου. S6 edge+ Δειχνει ιδιο σε χαρακτηριστικα,με το αλλο που εβαλα πριν.

http://www.skroutz.gr/s/7402776/Samsung-External-Battery-Pack-5200mAh-EB-PN920.html

 

Επισης νομιζω οτι ηγρήγορη φορτιση υφισταται οταν έχουμε 9v και οχι 5v οπως τα περισσοτερα της αγορας.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτο παιδια που το δοκιμασα έγραφε fast charge στο τηλεφωνο μου και φορτισε 5-60% σε μιση ωρα περίπου. S6 edge+ Δειχνει ιδιο σε χαρακτηριστικα,με το αλλο που εβαλα πριν.

http://www.skroutz.gr/s/7402776/Samsung-External-Battery-Pack-5200mAh-EB-PN920.html

 

Επισης νομιζω οτι ηγρήγορη φορτιση υφισταται οταν έχουμε 9v και οχι 5v οπως τα περισσοτερα της αγορας.

 

Ο μόνος λόγος που έχω ενδοιασμούς είναι οτι αναφέρετε σε συγκεκριμένες συσκευές.Έτσι τουλάχιστον γράφουν τα site που κοίταξα εγώ.Δέ ξέρω σε άλλες συσκευές πως θα συμπεριφέρετε πχ Lg.Ακόμα και στις Samsung γράφει συγκεκριμένα μοντέλα.:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Δεν ξερω αν ειναι σωστο το topic αλλά το προβλημα μου ειναι οτι αγορασα ενα powerbank που γραφει οτι εχει 5600mAh ενω οταν το ανοιξα γραφει 1800mAh ,,μπορω να κανω κατι γι αυτο ???

 

Αν οχι πως θα ξερω οταν θα παω να αγορασω ενα powerbank που αυτο που θα γραφει να ειναι σιγουρα αυτο ??

Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ολόκληρο θέμα για τα powerbanks, δεν χρειαζόταν να ανοίξεις ξεχωριστό θέμα.

 

εκεί θα βρεις μερικά καλά powerbanks που προτείνουμε. όσο για την αγορά σου απλά δεν ήταν καλή, αν μπορείς επέστρεψε το για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο οικονομικο που να βγαζει εισοδο - εξοδο για φορτιση type C;

 

Καλό θα ήταν να μας πείς πιο τηλέφωνο έχεις για να σου προτείνουμε οσο το δυνατόν την καλύτερη δυνατή λύση.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Απίστευτα βολικό μέγεθος για τα 10.050 mAh και πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής!!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/c79241bbfdab2d9eeb32cce7d498350b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/5416393e92d0455a66df7cfc9e99c93e.jpg

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Απίστευτα βολικό μέγεθος για τα 10.050 mAh και πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής!!!

]

 

βαλε και μια συγκριτικη να δουμε μεγεθος πχ στο χερι σου

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

βαλε και μια συγκριτικη να δουμε μεγεθος πχ στο χερι σου

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/36eaec33d6ff2e3a0c61d618d327cd05.jpg

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά καλές διαστάσεις... από Amazon; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/92a1f701601f677bab375e7da63588a2.jpg

Ακριβώς φίλε μου!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

το συνολο αν επιτρέπετε;

18$ από Γερμανία Amazon μου το πηρε και μου το εστειλε ένας φίλος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Απίστευτα βολικό μέγεθος για τα 10.050 mAh και πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής!!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/c79241bbfdab2d9eeb32cce7d498350b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/5416393e92d0455a66df7cfc9e99c93e.jpg

Ένα λινκ στο Amazon.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ στο Amazon.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είναι ένα link για το προϊόν, αλλά ακριβώς από ποιο Amazon το πηρε ο φίλος μου δεν ξέρω.

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B012SXRAVI/ref=mp_s_a_1_97?qid=1464640712&sr=8-97&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=Anker+Quick+Charge+2.0&dpPl=1&dpID=31%2BV70OJIAL&ref=plSrch

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς περιμένω και γω.Geokostas τελικά το τσιμπησες πρώτος ρε θηρίο ε??Εντυπώσεις?Πάντως 18$ κάτι μου βρωμαει εδώ γιατι το πιο φτηνό που είχα βρει οταν με είχες ρωτήσει και σου ειπα αυτό,το έβρισκα στα 32$ χωρίς μεταφορικά.Μπραβο παντως τζάμπα το πήρες καλοδουλευτος.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς περιμένω και γω.Geokostas τελικά το τσιμπησες πρώτος ρε θηρίο ε??Εντυπώσεις?Πάντως 18$ κάτι μου βρωμαει εδώ γιατι το πιο φτηνό που είχα βρει οταν με είχες ρωτήσει και σου ειπα αυτό,το έβρισκα στα 32$ χωρίς μεταφορικά.Μπραβο παντως τζάμπα το πήρες καλοδουλευτος.

Και μένα μου έκανε εντύπωση η τιμή αλλά τόσο το βρήκε ο φίλος μου. Κάπου το είχε προσφορά εκείνες τις μέρες. Πάντως είναι γνησιοτατατο, στο κουτί του με κυριλέ θηκουλα και τέλεια αίσθηση στο χέρι όταν τον πιάνεις λόγω μεγέθους.

Χθες τον φόρτισα πρώτη φορά, είχε 30% μπαταρία και δεν άργησε (σε σχέση με άλλα power bank που έχω) να φτάσει στο 100%. Σήμερα θα τον δουλέψω και θα σου πω κι άλλες εντυπώσεις. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έκανε εντύπωση η τιμή αλλά τόσο το βρήκε ο φίλος μου. Κάπου το είχε προσφορά εκείνες τις μέρες. Πάντως είναι γνησιοτατατο, στο κουτί του με κυριλέ θηκουλα και τέλεια αίσθηση στο χέρι όταν τον πιάνεις λόγω μεγέθους.

Χθες τον φόρτισα πρώτη φορά, είχε 30% μπαταρία και δεν άργησε (σε σχέση με άλλα power bank που έχω) να φτάσει στο 100%. Σήμερα θα τον δουλέψω και θα σου πω κι άλλες εντυπώσεις. :)

32€ και χωρίς μεταφορικά,

Δεν έχει νόημα να το κοιτάμε, όταν βρίσκεις άλλα αξιόπιστα στην μισή τιμή.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

32€ και χωρίς μεταφορικά,

Δεν έχει νόημα να το κοιτάμε, όταν βρίσκεις άλλα αξιόπιστα στην μισή τιμή.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

Το τι έχει νόημα για τον καθένα είναι σχετικό φίλε μου. Σίγουρα υπάρχουν πολλές επιλογές, και πιο φθηνές και πιο ακριβές, εγώ απλά παράθεσα την δικιά μου, που για μένα είναι αξιόλογη.

Προσωπικά έψαχνα Quick charge 2.0 και για μένα αυτός ήταν από τις καλύτερες επιλογές.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο Quick charge 2.0 Power Bank minimum 5000mAh για αγορά από Ελλάδα έχετε να προτείνετε? Θέλω να φορτίζω το Galaxy S6!

Ευχαριστώ. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

32€ και χωρίς μεταφορικά,

Δεν έχει νόημα να το κοιτάμε, όταν βρίσκεις άλλα αξιόπιστα στην μισή τιμή.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

 

Όπως είπε και ο Geokostas είναι γούστα αυτά.Αλλά μιάς και το έθιξες για δώσε μας τα φώτα σου γίνε λίγο πιο σαφής.Εσυ δηλαδή τι μας προτείνεις????(Μη το Googlareis και μπείς να μου γράψεις τα αποτελέσματα γιατί πίστεψε με το έχω κάνει πολλάκις πρίν απο εσένα.) ;) έχεις κάποια προσωπική εμπειρία απο κάποιο η απλά να χαμε να λέγαμε? Φιλικά πάντα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...