Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω αγορασει εγω.Θα μείνεις πολυ ευχαριστημενος.Αυτο που δεν εχει αναφερθεί ειναι οτι σε περίπτωση που εχεις δυο s view οπως εγω,χρειαζεσαι μονο ενα γιατι προσαρμοζεται και στις δυο.

 

με τα μεταφορικα ποσο σου βγηκε η τιμη εσενα θυμασαι;γιατι εμενα μου βγηκε 21,55

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τα μεταφορικα ποσο σου βγηκε η τιμη εσενα θυμασαι;γιατι εμενα μου βγηκε 21,55

 

Μου βγηκε 20,55 απο Amazon uk,αγορασμενο αρχες Ιανουαριου

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αρχίζει και μαυρίζει μετά από κάποια χρήση ειδικά στις γωνίες.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αρχίζει και μαυρίζει μετά από κάποια χρήση ειδικά στις γωνίες.

 

ποιο μαυριζει;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε ένα βίντεο το κλιπ της spigen για τις S View έρχεται σε επαφή το μέταλλο με την οθόνη από κάτω

έτσι είναι; και αν ναι δεν είναι επικίνδυνο σε καμία περίεργη πτώση να σπάσει την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε ένα βίντεο το κλιπ της spigen για τις S View έρχεται σε επαφή το μέταλλο με την οθόνη από κάτω

έτσι είναι; και αν ναι δεν είναι επικίνδυνο σε καμία περίεργη πτώση να σπάσει την οθόνη;

Αμα χτυπησει απο τη μερια του κλιπ,νομιζω οτι θα γινει η ζημιά,αφου η δυναμη θα μεταφερθει κατευθειαν στο bezel.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς qi wireless car charger/holder?

Θυμάμαι ο BlueChris είχε αναφέρει ότι έχει και τον είχε βαθμολογήσει με 7/10.

Θα ήθελα κάποια ιδέα που να κρατάει καλά το κινητό και να φορτίζει αξιοπρεπώς (δηλαδή έστω και αργά να δίνει κάτι στο κινητό αν χρησιμοποιούμε gps navigation kai data).

 

Παρεμπιπτόντως, επειδή συνέδεα το κινητό με την θύρα AUX του αυτοκινήτου διαπίστωνα ότι αν το φόρτιζα παράλληλα περνούσε στατικός θόρβος μέσω του καλωδίου φόρτισης όσο αύξαναν οι στροφές του αυτοκινήτου και αν ήταν λίγο δυνατά η ένταση ήταν ενοχλητικό. Ψάχνοντάς το είδα ότι είναι συχνό φαινόμενο που εμφανίζεται σχεδόν σε όλα τα αυτοκίνητα είτε φθηνά είτε ακριβά. Αγόρασα, λοιπόν αυτό και έλυσα το πρόβλημα. Είναι φίλτρο που δεν αφήνει να περάσουν οι στατικοί θόρυβοι και σε συνδυασμό με αυτό αποτελεί πολύ καλή λύση για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε στο γείτονα μου ο car charger της qi για το note 2 που έχει. Αρκετά καλή κατασκευή, κρατάει το θηρίο καλά. Τωρα αν η φόρτιση ειναι επαρκής για πλοήγηση δε μπορώ να σε βοηθήσω......τουλάχιστον ακόμη :)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο dock station

Έχει πάρει κάποιος.; από ταχύτητα φόρτισης τι λέει έχει διαφορά από τον μετασχηματιστη ;

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει πριν απο μια εβδομαδα συγκεκριμενα 12/2 ενα tempered glass

 

http://www.ebay.co.uk/itm/High-Quality-2-5D-8-9H-Tempered-Glass-Protection-Screen-For-Samsung-Note-Note3-/291002039956?ssPageName=ADME:L:OC:DE:3160

 

και μου ηρθε σημερα.πολυ γρηγορη αποστολη εχω να πω.ειμαι και επαρχια.

μολις τη τοποθετησα.πανευκολη τοποθετηση καμια σχεση με τις μεμβρανες.ειναι πραγματικα φοβερο tempered glass.αψογη αφη και λεπτη.

επισης σημερεα μου ηρθε και μια sview θηκη που αγορασα απο ενα παιδια καινουρια.μαυρη θηκη γνησια δερματινη.φοβερη θηκη.

την πηρα σε μαυρο παρολλο που το κινητο μου ειναι ασπρο.και πολυ οικονομικα.μονο 15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει πριν απο μια εβδομαδα συγκεκριμενα 12/2 ενα tempered glass

 

http://www.ebay.co.uk/itm/High-Quality-2-5D-8-9H-Tempered-Glass-Protection-Screen-For-Samsung-Note-Note3-/291002039956?ssPageName=ADME:L:OC:DE:3160

 

και μου ηρθε σημερα.πολυ γρηγορη αποστολη εχω να πω.ειμαι και επαρχια.

μολις τη τοποθετησα.πανευκολη τοποθετηση καμια σχεση με τις μεμβρανες.ειναι πραγματικα φοβερο tempered glass.αψογη αφη και λεπτη.

επισης σημερεα μου ηρθε και μια sview θηκη που αγορασα απο ενα παιδια καινουρια.μαυρη θηκη γνησια δερματινη.φοβερη θηκη.

την πηρα σε μαυρο παρολλο που το κινητο μου ειναι ασπρο.και πολυ οικονομικα.μονο 15 ευρω

 

Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία από το πλάι με το tempered glass φορεμένο;

Link to comment
Share on other sites

Galaxy gear null 22.1 min 200 max 600 governor powersave greenify και app quarantine pro από εχτες το απόγευμα μέχρι τώρα μπαταρία στο 95%... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Galaxy gear null 22.1 min 200 max 600 governor powersave greenify και app quarantine pro από εχτες το απόγευμα μέχρι τώρα μπαταρία στο 95%... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε

 

 

Το gear αν του περάσεις άλλη ρομ με την εγγύηση τι γίνεται γυρνάει εύκολα μαμά έχει κάποιο counter κλπ ;

 

Σκέφτομαι να πάρω ένα αλλά με φρενάρει η αυτονομία τής μπαταρίας αλλά σύμφωνα με αυτό που λες αλλάζει το πράγμα

 

Μου φαίνεται πάλι σε έξοδα θα μπω :D:D

Link to comment
Share on other sites

Το gear αν του περάσεις άλλη ρομ με την εγγύηση τι γίνεται γυρνάει εύκολα μαμά έχει κάποιο counter κλπ ;

 

Σκέφτομαι να πάρω ένα αλλά με φρενάρει η αυτονομία τής μπαταρίας αλλά σύμφωνα με αυτό που λες αλλάζει το πράγμα

 

Μου φαίνεται πάλι σε έξοδα θα μπω :D:D

 

Έχει καλύτερη αυτονομία σε custom rom. Εμένα στην αρχή με έτρωγε αρκετή μπαταρία το watch face και είχα απώλεια 20% κάθε 8 ώρες. Τώρα καμιά σχέση έβαλα greenify και σούταρα το watch face και τωρα αυτή τη στιγμή είμαι στο92% με κάποιες κλήσεις και ειδοποίησης mail SMS. Από εχτες το απόγευμα!!! Τρεις μέρες άνετα βγάζει μη πω και παραπάνω. Απλά χαμήλωσα αρκετά τους πυρήνες. 200-600 σε powersave. Έχει λίγο lag αλλά διαβάζεις κανονικά τις ειδοποιήσεις παίρνεις τηλέφωνα όλα κομπλέ. Τι είναι λίγο lag μπροστά στη διάρκεια μπαταρίας! Δεν είναι και note 3

 

Δεν έχει knox και τέτοια φλασαρεις με Odin το αρχειο πανεύκολα αν θες μαμά για εγγύηση. Εγώ έκανα greenify τον original launcher και είμαι απλά με Nova. Αν θέλω να δω ειδοποιήσεις έχω το noticounter widget που μετά ξυπνάει τον original launcher και τις διαβαζεις

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία από το πλάι με το tempered glass φορεμένο;

 

[ATTACH]41441[/ATTACH]

 

[ATTACH]41440[/ATTACH]

 

δεν φαινεται καλα βεβαια αλλα ειναι παρα πολυ λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος επιτέλους του θηρίου αλλά επειδή του πήρα μια θήκη TPU ( καλής ποιότητας) δεν με βολεύει καθόλου στο κράτημα και σκέφτομαι μια σαν τις ακόλουθες που νομίζω έχουν και προστασία και βολεύει σαν πορτοφόλι να τις κρατάς .

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00EZWWV6A/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0ZJMFYH8AD86MPBGRRCG&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294

 

http://www.amazon.co.uk/Zenus-Diary-Samsung-Galaxy-N9000/dp/B00EZWX0UQ/ref=pd_sim_sbs_computers_14?ie=UTF8&refRID=1N20Z7MZ35W9S3PYSRBR

 

Η s view επειδή δεν κλείνει στο πλάι την φοβάμαι. Θα με βοηθούσαν ειδικά αυτοί που έχουν παρόμοιες θήκες . Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εξεχει πολυ.ειναι αρκετα λεπτη.αφου η sview να φαντασεις κλεινει τελεια

 

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα τσιμπήσω και γω μία

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος επιτέλους του θηρίου αλλά επειδή του πήρα μια θήκη TPU ( καλής ποιότητας) δεν με βολεύει καθόλου στο κράτημα και σκέφτομαι μια σαν τις ακόλουθες που νομίζω έχουν και προστασία και βολεύει σαν πορτοφόλι να τις κρατάς .

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00EZWWV6A/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0ZJMFYH8AD86MPBGRRCG&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294

 

http://www.amazon.co.uk/Zenus-Diary-Samsung-Galaxy-N9000/dp/B00EZWX0UQ/ref=pd_sim_sbs_computers_14?ie=UTF8&refRID=1N20Z7MZ35W9S3PYSRBR

 

Η s view επειδή δεν κλείνει στο πλάι την φοβάμαι. Θα με βοηθούσαν ειδικά αυτοί που έχουν παρόμοιες θήκες . Ευχαριστώ.

 

σου έστειλα πμ αλλά κατάλαβα λάθος σορυ.

στο νοτε1 που είχα ,είχα την πρώτη που ρωτάς και η ποιότητα και αίσθηση αλλά και προστασία πολύ καλή στην προτείνω.

τη δεύτερη δεν θα το έλεγα γιατί το κινητό πιάνετε πάνω σε πλαστικά κλιπ που δεν είναι όμορφα και σε καμία περίπτωση ποιότητας σαν την πρώτη.

Η σβιου δεν προστατεύει καθόλου το κινητό σε πτώση ανοίγει για πλάκα

 

Εδώ θα βρεις όλες τις ζενους και θα πάρω και εγώ τώρα μια χάχαχα μου την θύμησες.

http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-3

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτές παρέλαβα αυτή εδώ την θήκη

http://m.ebay.com/itm/271347766633?nav=SEARCH

 

Έχει πλάκα, είναι πολύ καλή. Με άφησε πολύ ικανοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε πτώση βγαίνοντας η μπαταρία και κόβοντας το ρεύμα, μπορεί να γλυτώσεις κανά "κύκλωμα" να το πω απλά...

;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...