Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

 

 

Παιδια αυτη παιζει στο N9005??

Edited by Nkatech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δέχεται μέχρι 64GB .

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται μέχρι 64GB .

 

Με μια ματιά στο νετ φαίνεται να τη δέχεται.

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwjN4OGv5fbKAhVIbBoKHbohDHQQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fforums.androidcentral.com%2Fsamsung-galaxy-note-3%2F369337-128gb-microsdxc-card-works-note-3-a.html&usg=AFQjCNHnKwXYSMnXPwEnYDd4hmN_fbbJFw

 

Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο η μάρκα.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται μέχρι 64GB .

 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στις προδιαγραφές του έγραφε μέχρι 128;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δέχεται κανονικά 128Gb. Την παρέλαβα σήμερα.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δέχεται κανονικά 128Gb. Την παρέλαβα σήμερα.

Δεν είναι μόνο να την δέχεται. Τσέκαρε αν δουλεύει και όταν τη γεμίσεις π.χ. στα πάνω από 100gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορω να βρω οθόνη για το NOTE 3 οικονομική καθώς και το πλαστικό γύρο γύρο. Είναι εύκολο να το αντικατάστασω μόνος μου?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο να την δέχεται. Τσέκαρε αν δουλεύει και όταν τη γεμίσεις π.χ. στα πάνω από 100gb.

 

Μέχρι στιγμής την εχω γεμίσει στα 80 Gb. Οταν γυρίσω σπίτι θα δοκιμάσω να τη φουλάρω.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο να την δέχεται. Τσέκαρε αν δουλεύει και όταν τη γεμίσεις π.χ. στα πάνω από 100gb.

 

Δουλεύει κανονικά στο 99% της χωρητικότητας.

https://www.dropbox.com/s/mtqnd7u961bre7e/Screenshot_2016-02-23-16-28-17.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/tct6e4b36hr694s/SmartSelectImage_2016-02-23-16-30-55.png?dl=0

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια και το note 3 συμπλήρωσε 2 χρόνια (και καλά κρατεί αν εξαιρέψω κάποια σημάδια στο bezel, αφού η s view cover το αφήνει εκτεθιμένο) λέω να αγοράσω μια μπαταρία για να τη δώσω στον επόμενο κάτοχο. Έχετε να προτείνεται κάποια?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας. εχω το κινητο 2 χρονια.η μπατσρια πρεπει να αλλαχτει. ποια να παρω?ιδια? αλλη? θελω να προτεινετε δοκιμασμενες που να μη δημιουργουν προβλημα στη συσκευη.μ να εχει πολλαααααα mah να τη βρω ελλαδα.δεν ξερω απο ebay.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση, θέλω να αγοράσω μια S-View θήκη μαύρη γνήσια για το Note 3 μου. Να πάω αντιπροσωπεία Samsung ή να προτιμήσω σκρουτζομάγαζο;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, θέλω να αγοράσω μια S-View θήκη μαύρη γνήσια για το Note 3 μου. Να πάω αντιπροσωπεία Samsung ή να προτιμήσω σκρουτζομάγαζο;

Την πιο φτηνή αλλά καλό θα ήταν να είναι γνήσια. Εχουν πέσει οι τιμές πια (αν βρείς βέβαια)

Εχω πάρει και "αντιγραφή", δύο φορές. Η μία ήταν άψογη, η άλλη είχε πρόβλημα το μαγνητάκι (πιο δυνατό) και δεν λειοτυργούσε σωστά (έσβηνε η οθόνη όταν γύρναγες την πρόσοψη από πίσω!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση σε αντιπροσωπεία και αναλόγως την τιμή θα δω από που θα την αγοράσω ;) Εννοείται θέλω γνήσια και από ότι βλέπω όντως έχουν πέσει οι τιμές.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από 1μιση χρόνο χρήσης, έπεσε το κινητό μου και ράγισε το tempered glass..:cry:

 

Δεν γνωρίζω την μάρκα από αυτό που είχε πάνω, το πήρα μεταχειρισμένο και τον προηγούμενο τον έκοψα λίγο ψείρα (με την καλή έννοια), νομίζω πως είχε πάρει κάποιο επώνυμο, τύπου Nilkin κλπ..

 

Τώρα το ερώτημά μου είναι διπλό:

1. Πώς αφαιρώ το παλιό tempered glass (που είχε εφαρμόσει ΤΕΛΕΙΑ είναι η αλήθεια)

&

2. δώστε καμιά πρόταση να πάρω κάποιο καλό τζαμάκι, είτε από skroutz είτε από ebay κλπ, όχι κανένα πανάκριβο, αλλά τι να προσέξω, αυτά τα 9Η που λένε κλπ..

Link to comment
Share on other sites

2. δώστε καμιά πρόταση να πάρω κάποιο καλό τζαμάκι, είτε από skroutz είτε από ebay κλπ, όχι κανένα πανάκριβο, αλλά τι να προσέξω, αυτά τα 9Η που λένε κλπ..

 

Έχω βάλει το παρακάτω. Μάλιστα η τοποθέτηση έγινε στο κατάστημα.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-X-one-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.992900.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, παράγγειλα απο ελληνικό κατάστημα μπαταρία για το note 3 3200 αλλά δεν βγήκε καλή και αδειάζει πολύ γρήγορα..κάποιος που έχει παραγγείλει original samsung μπαταρια 3200 απο ελλάδα ας στείλει ενα link... φοβάμαι μην την ξαναπατήσω γιατί και αυτή που πήρα original εγραφε αλλά αποδείχτηκε άχρηστη;)

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Προχτές έκανα ένα ταξίδι με το αμάξι και είχα ανοιχτό το κινητó για GPS, οπότε ήταν συνέχεια ανοιχτή η οθόνη (αν και όχι σε φουλ φωτεινότητα), τα δεδομένα και - προφανώς - το GPS. Το είχα παράλληλα συνδεδεμένο με ένα φορτιστή αυτοκινήτου (κινεζιά είναι η αλήθεια τον είχα πάρει βαριά βαριά 2-3 δολάρια από eBay) και η μπαταρία έπεφτε σαν τρελή. Μέσα σε 2μιση ώρες είχε πάει από το 100% στο 5% (παρόλο που σε κάποιες φάσεις εκλεινα την οθόνη και είχα μόνο τις φωνητικές οδηγιες) . Η μπαταρία είναι 3 ετών περίπου, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μου φάνηκε τραγικό πάντως να πέφτει τόσο γρήγορα. Τον ίδιο φορτιστή είχα χρησιμοποιήσει πριν κάποια χρόνια για τον δικό σκοπό στο Galaxy S2 και με είχε εξυπηρετήσει μια χαρά. Το καταλαβαίνω να τραβάει αρκετά περισσότερο το Note3, αλλά υπό αυτές τις συνθήκες μου είναι λίγο πολύ άχρηστο.

 

Έχει ουσία να πάρω κανένα πιο καλό/ακριβό φορτιστή αυτοκινήτου; Ή το ίδιο θα είναι; Αν ναι ποιον;

 

ΥΓ. Τώρα που το σκέφτομαι μιλούσα και στο μεγαλύτερο μέρος του ταξιδιού μέσω viber, αλλά οκ, πόσο να έκαιγε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παράγγειλα απο ελληνικό κατάστημα μπαταρία για το note 3 3200 αλλά δεν βγήκε καλή και αδειάζει πολύ γρήγορα..κάποιος που έχει παραγγείλει original samsung μπαταρια 3200 απο ελλάδα ας στείλει ενα link... φοβάμαι μην την ξαναπατήσω γιατί και αυτή που πήρα original εγραφε αλλά αποδείχτηκε άχρηστη;)

Πας σε ένα επίσημο service της Samsung και παίρνεις την αυθεντική με 25€.

Link to comment
Share on other sites

Μου εφαγε ο σκυλος μου τα ακουστικα. :( Υπαρχουν σε ''φυσικο'' καταστημα? Εννοω οχι απο ιντερνετ

Ευχαριστω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μου εφαγε ο σκυλος μου τα ακουστικα. :( Υπαρχουν σε ''φυσικο'' καταστημα? Εννοω οχι απο ιντερνετ

Ευχαριστω

 

Προχθές πήρα αυτά και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα επίσημο service της Samsung και παίρνεις την αυθεντική με 25€.

 

Ευχαριστώ guskok21 την παράγγειλα:)

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ την δική μου εμπειρία περί μπαταρίας παρήγγειλα μία από το σκρουτζ από το κατάστημα zhta stores στα 10 ευρώ και όταν την παραλαμβάνω ρώτησα αν είναι όντως αυθεντική γιατί υπάρχουν και κίνδυνοι.. βεβαίως και είναι μου απαντάει.. πάω λοιπόν στο σπίτι και βλέπω ότι η μπαταρία δεν χωράει παρά μόνο με υπερβολική πίεση .. παραλίγο να σπάσω και ένα από τα τέσσερα ελάσματα κινητού δηλαδή μιλάμε για μεγάλη ζημιά.. παίρνω τηλέφωνο και μου λέει φερτην απο δω..την άλλη μέρα πηγαίνω και εκεί πέρα μου ανέβηκε η πίεση ο εν λόγω κύριος έλεγε ότι δεν πειράζει που θέλει πολλή πίεση είναι απλώς πολύ σφιχτή και θέλει να λιμάρουμε τα δοντάκια από κάτω ...$%^$ ..φυσικά έγινα έξαλλος και απαίτησα πίσω τα χρήματά μου αφού λογομάχησαμε άκουσον άκουσον για 10 ευρώ όταν τον απείλησα ότι αφού επιμένει ότι η μπαταρία είναι γνήσια εγώ θα την πάω στο επίσημο service της samsung για έλεγχο.. μου έδωσε πίσω τα 8 ευρώ επειδή αφαίρεσε το ΦΠΑ.. μιλάμε για ντροπή του εμπορίου
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το 99% των μπαταριων στο σκρουτζ κατα την γνωμη μου ειναι μαιμουδιες του κερατα και ολοι λενε οτι ειναι γνησιες:lol: δεν αξιζει για 5 ευρω να μην παρεις την γνησια,στο τελος σου βγαινει ακριβοτερη γιατι εχεις πεταξει και τα 10-12 Ευρω που τις πουλανε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...