Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δοκίμασα να βγάλω σε άσπρη, λίγο στυλό που είχε βαφτεί και την εγδαρα δεν καθάριζε γιατί είχε ποτίσει στο δέρμα.

Την είχα τριψει με ένα μωρομαντιλο που ως γνωστό καθαρίζει όλους τους λεκέδες, πάραυτα την εγδαρα.

Κατάλαβα. Θα με φάει η βρώμα. Το κακό είναι πως τώρα στο τρίμηνο δεν προλαβαίνω πολλές φορές ούτε και να σκεφτώ. Πόσο μάλλον να αλλάζω κινητά ή θήκες προστασίας.

Link to comment
Share on other sites

Mη βαλετε τιποτα καυστικο στο δερμα θα το χαλασετε. Δοκιμασε με ενα βρεγμενο πανακι μπας και..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση. Έχω την μπεζ original flip, αλλά από τη μία έχει βαφτεί μπλε από το τζιν και τώρα που ξεκίνησα τις ελιές και θα βαφτεί και μαύρη.

 

Καθαρίζει κάπως; Με οινόπνευμα πχ; Δεν θέλω να αγοράσω άλλη τώρα καθώς δεν προλαβαίνω να τις αλλάζω. Τουλάχιστον να είναι αξιοπρεπή σε εμφάνιση για ένα τρίμηνο. Μετά θα αγοράσω άλλη.

 

Δοκίμασε σε μία άκρη με λιποκαθαριστή.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω όλες τις ιδέες για το καθάρισμα.

 

Χτες το βράδυ μου έδωσαν τα ακουστικά του iPhone 5. Τα δοκίμασα και δεν δούλευαν τα κουμπιά της έντασης. Έβαλα και ένα δύο εφαρμογές για να τα ρυθμισω αλλά τζίφος. Απ' ότι διάβασα υπάρχει και γενικό θέμα. Εσείς έχετε δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω όλες τις ιδέες για το καθάρισμα.

 

Χτες το βράδυ μου έδωσαν τα ακουστικά του iPhone 5. Τα δοκίμασα και δεν δούλευαν τα κουμπιά της έντασης. Έβαλα και ένα δύο εφαρμογές για να τα ρυθμισω αλλά τζίφος. Απ' ότι διάβασα υπάρχει και γενικό θέμα. Εσείς έχετε δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο;

λοιπόν....δεν έχω δοκιμάσει αλλά ο αφρός που καθαρίζει τους καναπέδες και χαλια πιστεύω θα σου κάνει δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Note 3 παιδιά και θα ήθελα να ρωτήσω για screen protector.Μου είπαν να βάλω για καλό και για κακό αλλά γεμίζει γρατζουνιές μήπως τελικά ειναι κάτι το περιτό?Θα έχω πρόβλημα αν το βγάλω?Το gorilla glass χαράζεται ή να μη το φοβάμαι?
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Note 3 παιδιά και θα ήθελα να ρωτήσω για screen protector.Μου είπαν να βάλω για καλό και για κακό αλλά γεμίζει γρατζουνιές μήπως τελικά ειναι κάτι το περιτό?Θα έχω πρόβλημα αν το βγάλω?Το gorilla glass χαράζεται ή να μη το φοβάμαι?

 

Το Gorilla Glass χαράσσεται για πλάκα ακόμα και με σκόνη. Αγόρασε ένα Nillkin Tempered Glass από το eBay, για να κερδίσεις σε προστασία και να μην χάσεις σε αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα μην τρελαθούμε τελείως έχω 5. Χρόνια κινητά με γκοριλα και με απλή προσοχή δεν έχω ο ίχνος γρατζουνιας.

Και ποτέ μα ποτέ δεν έχω βάλει προστατευτικό στην οθόνη θέλω να απολαμβάνω την αίσθηση που μου δείχνει το γυμνό.

Τώρα αν το βάλεις σε τσέπη με κλειδιά αυτονόητο είναι να γίνει καμία ζημιά.

Πάντα σε τσέπη μόνο του.....

Δεν λέω να μην βάλετε προφυλακτικό ας βάλετε ο καθένας όπως την βρίσκει.....

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα μην τρελαθούμε τελείως έχω 5. Χρόνια κινητά με γκοριλα και με απλή προσοχή δεν έχω ο ίχνος γρατζουνιας.

Και ποτέ μα ποτέ δεν έχω βάλει προστατευτικό στην οθόνη θέλω να απολαμβάνω την αίσθηση που μου δείχνει το γυμνό.

Τώρα αν το βάλεις σε τσέπη με κλειδιά αυτονόητο είναι να γίνει καμία ζημιά.

Πάντα σε τσέπη μόνο του.....

Δεν λέω να μην βάλετε προφυλακτικό ας βάλετε ο καθένας όπως την βρίσκει.....

 

Με το συμπαθειο,αλλα αμα δεν εχεις βαλει γυαλακι πανω,δεν ξερεις τι χανεις.Να σου πω λιοπον εγω τι χανεις,ανασφαλεια,αλλα και τι κερδιζεις,ωραιο γλυστρημα του χεριου σου πανω σ'αυτο.

Αυτο λοιπον που σε ενοχλει,το οτι δεν νοιωθεις το γυμνο,οπως το λες,το νοιωθεις και με το γυαλακι.Συν το οτι σου προστατευει την οθονη.

Οι ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ,ειναι αυτες που ενοχλουν,γιατι το χερι κολλαει πανω τους,οχι τα γυαλακια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις φιλε μου??το εξτρα γυαλι εχει καλη αισθηση ενω το μαμα gorilla δεν εχει???τι αλλο θα ακουσουμε...

Συμφωνω με τον πιο πανω..δεν βαζω ουτε καπότες ουτε τζαμαριες στο κινητο.το χαιρομαι οπως ειναι

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις φιλε μου??το εξτρα γυαλι εχει καλη αισθηση ενω το μαμα gorilla δεν εχει???τι αλλο θα ακουσουμε...

Συμφωνω με τον πιο πανω..δεν βαζω ουτε καπότες ουτε τζαμαριες στο κινητο.το χαιρομαι οπως ειναι

Aπο τη στιγμη που δεν εχεις βαλει,πως μπορεις να εχεις αποψη;Εγω εχω βαλει και στο Note 3,και στο iPad Air που εχω,και χαιρομαι να τρεχαλαω το δαχτυλο μου πανω στις οθονες τους.

Και εχω και μια αλφα προσθετη προστασια,την οποιαν εσυ διαγραφεις,ενω καποιοι φιλοι εδω,την εχουν ηδη φχαριστηθει,απο τη στιγμη που τα τηλεφωνα τους,επεσαν κατω,το γυαλακι εσπασε,αλλα η οθονη εκει,βραχος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις φιλε μου??το εξτρα γυαλι εχει καλη αισθηση ενω το μαμα gorilla δεν εχει???τι αλλο θα ακουσουμε...

Συμφωνω με τον πιο πανω..δεν βαζω ουτε καπότες ουτε τζαμαριες στο κινητο.το χαιρομαι οπως ειναι

Χαxαχ +1000 like

 

Και που είσαι φίλε Θοδωρή το ότι δεν βάζουμε τέτοια πράγματα στο κινητό μας δεν σημαίνει ότι δεν τα έχουμε δει η δεν τα έχουμε χαϊδέψει.... Αλλά ότι και να βάλεις σαν το μαμά δεν είναι τίποτα ούτε από γλίστρημα ούτε από δαχτυλιές....

Εσύ μπορείς να βάζεις και να έχεις ασφάλεια...κάτι ακόμα όταν το κινητό πέσει κάτω συνήθους δεν παθαίνει τίποτα γιατί η οθόνη είναι ελαφρός ποιο μέσα από το γύρο γύρο και προστατεύετε. Αν όμως έχει γυάλινη καπότα δεν είναι δυνατόν να μην σπάσει αφού εξέχει αυτό δεν σημαίνει ότι θα έσπαγε η οθόνη......

Αυτά είναι βεββαια είναι να μην σου τύχουν...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Χαxαχ +1000 like

 

Και που είσαι φίλε Θοδωρή το ότι δεν βάζουμε τέτοια πράγματα στο κινητό μας δεν σημαίνει ότι δεν τα έχουμε δει η δεν τα έχουμε χαϊδέψει.... Αλλά ότι και να βάλεις σαν το μαμά δεν είναι τίποτα ούτε από γλίστρημα ούτε από δαχτυλιές....

Εσύ μπορείς να βάζεις και να έχεις ασφάλεια...κάτι ακόμα όταν το κινητό πέσει κάτω συνήθους δεν παθαίνει τίποτα γιατί η οθόνη είναι ελαφρός ποιο μέσα από το γύρο γύρο και προστατεύετε. Αν όμως έχει γυάλινη καπότα δεν είναι δυνατόν να μην σπάσει αφού εξέχει αυτό δεν σημαίνει ότι θα έσπαγε η οθόνη......

Αυτά είναι βεββαια είναι να μην σου τύχουν...

Πρεπει να αγγιξεις το γυαλακι που εχω βαλει πανω στο iPad,και θα σε δω τι θα πεις.Αψογο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που δεν εχεις βαλει,πως μπορεις να εχεις αποψη;Εγω εχω βαλει και στο Note 3,και στο iPad Air που εχω,και χαιρομαι να τρεχαλαω το δαχτυλο μου πανω στις οθονες τους.

Και εχω και μια αλφα προσθετη προστασια,την οποιαν εσυ διαγραφεις,ενω καποιοι φιλοι εδω,την εχουν ηδη φχαριστηθει,απο τη στιγμη που τα τηλεφωνα τους,επεσαν κατω,το γυαλακι εσπασε,αλλα η οθονη εκει,βραχος.

Τοοοοοοσα χρονια κινητα εχουμε φιλε μου λες να μη τα δοκιμασα ολα???

Δε σε κατηγορω που το κανεις προς Θεου......απλα δεν ανηκω στην κατηγορια που βαζουν τα τηλεχειριστηρια σε σακουλες(το σιχαινομαι)...τα αυτοκινητα σε κουκουλες(πλιν λιγων εξαιρεσεων)..και στα κινητα ζελατινες και τζαμια....

Sorry για το offtopic....συνεχιζουμε κανονικα

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω με τον Θοδωρή. Και στο 2 αλλά και στο 3 με το γυαλί το δάχτυλο δουλεύει πιο smooth.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω με τον Θοδωρή. Και στο 2 αλλά και στο 3 με το γυαλί το δάχτυλο δουλεύει πιο smooth.

 

Σε προκαλώ να περάσεις από το Χαλάνδρι, να σου στείλω το τηλέφωνο μου με pm, και να δεις το tempered glass της Nillkin επάνω στο Ν3 μου. Πιο μαλακό γυαλί, δεν έχω ξαναδεί... Έχω αλλάξει καμιά δεκαριά tempered glass αλλά αυτό που έβγαλε η Nillkin είναι αξεπέραστο.

Νομίζεις εγώ δεν θα ήθελα να αγγίζω το γυαλάκι μου; Με αυτό το glass μου έφυγε η όρεξη. Δίνουν αισθητικά το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

Έλα τώρα μην τρελαθούμε τελείως έχω 5. Χρόνια κινητά με γκοριλα και με απλή προσοχή δεν έχω ο ίχνος γρατζουνιας.

Και ποτέ μα ποτέ δεν έχω βάλει προστατευτικό στην οθόνη θέλω να απολαμβάνω την αίσθηση που μου δείχνει το γυμνό.

Τώρα αν το βάλεις σε τσέπη με κλειδιά αυτονόητο είναι να γίνει καμία ζημιά.

Πάντα σε τσέπη μόνο του.....

Δεν λέω να μην βάλετε προφυλακτικό ας βάλετε ο καθένας όπως την βρίσκει.....

 

Μάλλον θα είσαι πολύ τυχερός... Αυτό δε σημαίνει όμως ότι το Gorilla Glass δεν χαράσσεται ή ότι δεν πρέπει να το προστατεύεις... Και δε μιλάω να το κακομεταχειρίζεσαι... Εγώ στο καινούργιο μου Note 3, όταν το είχα αγοράσει, σε λιγότερο από 1 μήνα και το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, απέκτησα μια ανεπαίσθητη γρατζουνίτσα σε σχήμα "S" ακριβώς στο κέντρο της οθόνης... Εμένα ακόμα και το σχήμα με παραξένεψε. Συνήθως οι γρατσουνιές είναι σε ευθείες όχι σε S.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν φανατικός του "γυμνού", όποτε έβαζα μεμβράνη την έβγαζα σε 4 δεύτερα!

Αλλά τα καλά tempered glass έχουν ακριβώς την ίδια αίσθηση με το μαμά. Μία που το έβαλα, μία που το ξέχασα. (nillkin)

Δεν με ενοχλεί καθόλου, ούτε αισθητικά.

Και ο λόγος που το έβαλα; ένα ελάχιστο μικρό γρατζούνισμα. Και να σκεφτεί κανείς ότι ήταν σε θήκη με πορτάκι....

 

Η πραγματικότητα είναι ότι δεν υπάρχει αχάρακτο τζάμι (ακόμα). Ακόμα και το ζαφείρι είναι εύθραυστο (δεν χαράζει αλλά σπάει)

Ειδικά όταν μιλάμε για τζάμια μερικά δέκατα του χιλιοστού παχιά....τι να αντέξουν τα καημένα...

 

Ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιεί το κινητό του όπως θέλει. Απλά γράφουμε την άποψή μας.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε προκαλώ να περάσεις από το Χαλάνδρι, να σου στείλω το τηλέφωνο μου με pm, και να δεις το tempered glass της Nillkin επάνω στο Ν3 μου. Πιο μαλακό γυαλί, δεν έχω ξαναδεί... Έχω αλλάξει καμιά δεκαριά tempered glass αλλά αυτό που έβγαλε η Nillkin είναι αξεπέραστο.

Νομίζεις εγώ δεν θα ήθελα να αγγίζω το γυαλάκι μου; Με αυτό το glass μου έφυγε η όρεξη. Δίνουν αισθητικά το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

 

 

Μάλλον θα είσαι πολύ τυχερός... Αυτό δε σημαίνει όμως ότι το Gorilla Glass δεν χαράσσεται ή ότι δεν πρέπει να το προστατεύεις... Και δε μιλάω να το κακομεταχειρίζεσαι... Εγώ στο καινούργιο μου Note 3, όταν το είχα αγοράσει, σε λιγότερο από 1 μήνα και το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, απέκτησα μια ανεπαίσθητη γρατζουνίτσα σε σχήμα "S" ακριβώς στο κέντρο της οθόνης... Εμένα ακόμα και το σχήμα με παραξένεψε. Συνήθως οι γρατσουνιές είναι σε ευθείες όχι σε S.

 

Και γω Nilkin φοράω. Και το βασικότερο είναι για να μην χαράζει την οθόνη. Γιατί το gorilla χαράζει. 100%. Και στο λέω εγώ που το προσέχω σαν τα μάτια μου και πάλι έχω δει χαρακιές.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν φανατικός του "γυμνού", όποτε έβαζα μεμβράνη την έβγαζα σε 4 δεύτερα!

Αλλά τα καλά tempered glass έχουν ακριβώς την ίδια αίσθηση με το μαμά. Μία που το έβαλα, μία που το ξέχασα. (nillkin)

Δεν με ενοχλεί καθόλου, ούτε αισθητικά.

Και ο λόγος που το έβαλα; ένα ελάχιστο μικρό γρατζούνισμα. Και να σκεφτεί κανείς ότι ήταν σε θήκη με πορτάκι....

 

Η πραγματικότητα είναι ότι δεν υπάρχει αχάρακτο τζάμι (ακόμα). Ακόμα και το ζαφείρι είναι εύθραυστο (δεν χαράζει αλλά σπάει)

Ειδικά όταν μιλάμε για τζάμια μερικά δέκατα του χιλιοστού παχιά....τι να αντέξουν τα καημένα...

 

Ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιεί το κινητό του όπως θέλει. Απλά γράφουμε την άποψή μας.

Μα και εγω,ειχα βαλει πρωτα πλαστικη μεμβρανη πρωτα,την οποια και εβγαλα διοτι κολλουσε το δαχτυλο πανω.Αφου λοιον εβαλα το γυαλακι στο Ν3,γλυκαθηκα,και εβαλα και στο iPad,οπου υπαρχει μια πιο μεγαλη διαφορα,διοτι αυτο που ειχε βαλει η Απλ,ηταν χαλια.Με το προσθετο λοιπον γυαλακι,ηλθε και εστρωσε το πραγμα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :D

Πήρα μια sview λευκή για το note για να δοκιμάσω εάν θα με βολεύε το παραθυράκι! Τελικά δεν με βόλεψε :mad::p

Είναι πολύ καλής ποιότητας -μαιμουδιτσα:p - αλλά έχει το τσιπ κ όλες τις λειτουργίες της γνήσιας sview! !όποιος την θέλει ας μου στείλει μνμ να του την στείλω :D

(Τη χαρίζω εννοώ :) )

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως είναι η αίσθηση χωρίς προστασία, γιατί μόλις αγόρασα το κινητό του έβαλα ζελατίνα. Διαβάζοντας εδώ αποφάσισα να βάλω γυαλακι. Πήρα ένα από το ebay αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος από την αίσθηση και το έβγαλα. Όταν ξαναγορασα άλλο ένα γυάλα κι από τον Νίκο η διαφορά ήταν τεράστια. Απλά πιστεύω ότι και στα γυαλάκια παίζει ρόλο η ποιότητα. Επίσης όσο και να το προσέχεις το gorilla, την ζημιά μπορεί να στην κάνει και ένας κόκκος άμμου. Ακόμα και θήκη με καπάκι να έχεις, μπορεί μα εγκλοβισει σκόνη και να στην κάνει την ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά έχετε δίκαιο ακόμα και σε γυάλα μα έχεις και μέσα σε ζελατίνα και να το προστατεύεις σε δωμάτιο αποστηρομενο μπορεί να έρθει μια σκόνη και να στο καταστρέψει γίνονται αυτά συνέχεια πιστέψετε με σας λέω .

 

Προσοχή.

 

 

Υ. Γ κοροϊδεύω αλλά χωρίς κόντρα και να παρεξηγηθώ απλά καζουρα κάνω γιατί εγώ που είμαι εδώ από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του κινητου αυτό έχει συζητηθεί πολύ στις προηγούμενες σελίδες και για εμένα είναι τρελό ντεζαβου.

Ξεκινήστε αν έχετε όρεξη να διαβάσετε το νήμα από την αρχή...

 

Φυσικά υπάρχουν τζαμακια με πολύ καλή αφή εννοείτε πως υπάρχουν και καλά και το καλύτερο δεν είναι το φθηνό nikin που για τα λεφτά του είναι το καλύτερο αλλά είναι το ακριβό spigen

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά έχετε δίκαιο ακόμα και σε γυάλα μα έχεις και μέσα σε ζελατίνα και να το προστατεύεις σε δωμάτιο αποστηρομενο μπορεί να έρθει μια σκόνη και να στο καταστρέψει γίνονται αυτά συνέχεια πιστέψετε με σας λέω .

 

Προσοχή.

 

 

Υ. Γ κοροϊδεύω αλλά χωρίς κόντρα και να παρεξηγηθώ απλά καζουρα κάνω γιατί εγώ που είμαι εδώ από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του κινητου αυτό έχει συζητηθεί πολύ στις προηγούμενες σελίδες και για εμένα είναι τρελό ντεζαβου.

Ξεκινήστε αν έχετε όρεξη να διαβάσετε το νήμα από την αρχή...

 

Φυσικά υπάρχουν τζαμακια με πολύ καλή αφή εννοείτε πως υπάρχουν και καλά και το καλύτερο δεν είναι το φθηνό nikin που για τα λεφτά του είναι το καλύτερο αλλά είναι το ακριβό spigen

 

κολλητε και εγω δεν φοραω τετοια στο κινητό μου αλλα ειναι να μην σου τύχει ...

 

ακομη κλαιω την 200αρα που εσκασα για την σπασμένη οθονη του note 1.....:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...