Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω φορτιζω καθε βραδυ ειτε μεινει 20%, ειτε 60..

Δεν εχω ξεμεινει ποτε, κατα ευχαριστιεμαι τη συσκευή.Μετα απο 1μιση 2 χρόνια που θα θελει αλλαγή, θα πάρω μια καινούρια γνήσια και τελος. (Αν το'χω ακομα)

 

Έτσι ακριβώς δεν παθαίνουν τίποτα αν μένουν στην φόρτιση ξέρουν αυτές είναι έξυπνες.

Από την άλλη φίλε μου όταν ο πατέρας σου μάθαινε την δουλειά του δεν υπήρχαν μπαταρίες τέτοιας τεχνολογίας οπότε μην τον παρεξηγεις και δεν πιστεύω να πάθει τίποτα η μπαταρία με το βάλε βγάλε ίσως το καπάκι να αποκτήσει τρίξιμο όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αγόρασα κάτι ακουστικά από το ebay που βρήκα για πρώτη φορά αγοράζω από εκεί κωδικό για να βλέπω που βρίσκονται δεν στέλνουν ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση μπορω να βαλω σκληρο δισκο εξωτερικο 2.5 ιντσες usb 3 στο note 3? τι εννοω να εχω μεσα εκει ολην την δισκογραφια μου τις φωτο μου και τα βιντεο μου και να τον βαζω απανω να τον αναγνωριζει και να παιζει τα παντα.το κινητο ειναι καινουριο δεν εχω κανει ροοτ .αν ξερει κανεις μου απανταει .

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ερώτηση, αγόρασα μία δεύτερη μπαταρία με φορτιστή πρόσφατα με το σκεπτικό ότι, αν ξεμένει η μία μπαταρία που έχω στο κινητό να την αλλάζω με την άλλη που θα έχει φορτιστεί στον φορτιστή και πάει λέγοντας όταν ξανά ξεμένει αυτή. Με αποτέλεσμα να μην φορτίζω καθόλου το κινητό και να το έχω συνέχεια σε περίπτωση που το χρειαστώ, και παν από όλα να μην είναι με ένα καλώδιο βόλτα πέρα δώθε ακόμα και σε αυτές τις λίγες ώρες που φορτίζει. Θα μου πείτε τώρα τζάμπα λεφτά αλλά και έχετε και δίκιο, θα μπορούσα να το φορτίζω κάθε βράδυ, αλλά δεν θέλω να το έχω στην πρίζα τόσες ώρες. Η ιδέα μου φάνηκε ωραία μέχρι που ρώτησα τον πατέρα μου που είναι ηλεκτρολόγος και μου είπε ότι φοβάται το βάλε βγάλε των μπαταριών και η συχνή αλλαγή τους. Εσείς τι έχετε να προτείνετε; Υπάρχει κάποιος που ακολουθεί την ίδια τακτική; Ή κάποιος που έχει να πει την γνώμη του;

Ασυρματη φορτιση .Θα το βαζεις το βραδυ,και επειδη αυτο αργει καπως,δε θα μενει πολυ ωρα σε φουλ φορτιση.

Εγω,αυτο πηρα,και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε θα μενει σε φουλ φορτιση ;;

Η μπαταρία μολις φορτίσει κλείνει αυτόματα.

Αυτο φαίνεται καθως αν τη πιασεις με το χερι σου στο 2ωρο ζεματαει, μετα απο 4 ωρες κλπ ειναι παγωμενη, καθως εχει κοψει η φορτιση.

Επισης αν δειτε με πρόγραμμα τη χωρητικότητα της θα δειτε οτι πεφτει σαν να εχει αποσυνδεθεί. Ειναι σαν να τη βγάζεις στο 2ωρο.Μιλαμε για μπαταριες το 2014 παιδιά που εξελίσσονται καθε χρονο, τσαμπα παιδεύεστε χαρείτε τη συσκευή σας στο φουλ.Ανα 2 χρονια 15 ευρω θα σας στοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματη φορτιση .Θα το βαζεις το βραδυ,και επειδη αυτο αργει καπως,δε θα μενει πολυ ωρα σε φουλ φορτιση.

Εγω,αυτο πηρα,και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

 

Το θέμα με την ασύρματη φόρτιση είναι ότι πρέπει να δώσω και άλλα λεφτά τώρα, εκτός το ότι την βρίσκω λίγο ακριβή να πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση μπορω να βαλω σκληρο δισκο εξωτερικο 2.5 ιντσες usb 3 στο note 3? τι εννοω να εχω μεσα εκει ολην την δισκογραφια μου τις φωτο μου και τα βιντεο μου και να τον βαζω απανω να τον αναγνωριζει και να παιζει τα παντα.το κινητο ειναι καινουριο δεν εχω κανει ροοτ .αν ξερει κανεις μου απανταει .

ευχαριστω πολυ

 

 

Φίλε και εγώ είχα την απορία μέχρι που παράγγειλα ένα usb host otg με 4 ευρώ και περιμένω να μου έρθει, μέχρι τέλος της εβδομάδας ελπίζω ότι θα το έχω και θα σου πω. Τώρα για πιο γρήγορη απάντηση, ελπίζουμε από κάποιον που ήδη το έχει δοκιμάσει ή ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αυτή την θήκη την βρήκα από εδώ μέσα.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γενικά έμεινε ευχαριστημένος ή είχε κάποιο ελάττωμα?

http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-GALAXY-NOTE-3-S-VIEW-COVER-FLIP-CASE-WITH-SVIEW-SLEEP-WAKE-FUNCTON-/380764607618?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-New-Universal-Car-Holder-ECS-K200BEGSTD-4-5-7-Galaxy-Note-3-n9005-Galaxy-S4-i9505-k-a.916626.html

Ειναι λιγο ακριβο αλλα ειναι ποιοτικοτατο και προπαντων σταθερο.Μακρια απο φθηνοδουλειες γιατι το note 3 ειναι βαρυ και θα το κλαις...!!

 

Θα συμφωνησω με τον truckman....το αγορασα και εγω και ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να επαρκεί το ρεύμα για να δουλεύει ο σκληρός .

 

Σε 500άρι seagate 2.5ιντσών δουλεύει κανονικά.Αρκεί να είναι σε format fat32 ή exfat.Αν είσαι root με paragon από το play διαβάζει και ntfs.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αυτή την θήκη την βρήκα από εδώ μέσα.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γενικά έμεινε ευχαριστημένος ή είχε κάποιο ελάττωμα?

http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-GALAXY-NOTE-3-S-VIEW-COVER-FLIP-CASE-WITH-SVIEW-SLEEP-WAKE-FUNCTON-/380764607618?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

 

 

Σημερα ήρθε μια καφέ, πολύ σκούρα και μουντή για τα γούστα μου.

Καλύτερα μια ανοικτοχρωμη ειναι πιο εντυπωσιακή.

Δουλεύει το flip, διαφορετικά τα υλικά, σε σχέση με τη γνήσια, εχει κι ενα κακοτοποθετημενο screen protector στο τζαμακι της και δώρο ενα μικρό πενάκι.

Τσουχτερά τα μεταφορικά της.... Αν θέλεις τη δική μου τα βρίσκουμε.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ασύρματη φόρτιση είναι ότι πρέπει να δώσω και άλλα λεφτά τώρα, εκτός το ότι την βρίσκω λίγο ακριβή να πω την αλήθεια...

22€ και τα δυο.Το pad δηλαδη,και ο receiver.Kαι ειναι μια χαρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

22€ και τα δυο.Το pad δηλαδη,και ο receiver.Kαι ειναι μια χαρα.

 

Από πού; Γιατί όταν είχε τύχει και το είχε πάρει το μάτι μου (ή αλήθεια είναι μόνο στο skroutz) δεν το έψαξα περαιτέρω είδα κάτι 80 και 90 ευρώ μόνο για το pad. Τώρα από ebay... Όπως είπα δεν το έχω ψάξει περαιτέρω. Εσύ φίλε από που το έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε pad ήμουν τυχερός αλλά την έχω πατήσει με τα receivers. Ένα που φορτίζει δεν δουλεύει καλά η wallet θήκη που έχω και 2 που πήρα για να δουλεύει και η θήκη δεν φορτίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Από πού; Γιατί όταν είχε τύχει και το είχε πάρει το μάτι μου (ή αλήθεια είναι μόνο στο skroutz) δεν το έψαξα περαιτέρω είδα κάτι 80 και 90 ευρώ μόνο για το pad. Τώρα από ebay... Όπως είπα δεν το έχω ψάξει περαιτέρω. Εσύ φίλε από που το έχεις πάρει;

http://www.ebay.com.au/itm/Qi-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-Nokia-920-Nexus-4-5-/331071844736?var=540269624757

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charging-Receiver-Support-NFC-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-N9005-/231112639906?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα .

Ειμαι αναμεσα στις δυο παρακατω θηκες

Funda Hibrida http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

και Spigen® Ultra Fit Case http://www.ebay.com/itm/Spigen-Ultra-Fit-Case-SF-COATED-SMOOTH-BLACK-for-Galaxy-Note-3-/251327339917?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3a8446dd8d

ποια προτεινεται να παρω απο τις δυο ? υπαρχει καποιος που τις εχει δοκιμασει ? η ζελατινα της ισπανικης λεει τιποτα ?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα .

Ειμαι αναμεσα στις δυο παρακατω θηκες

Funda Hibrida http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

και Spigen® Ultra Fit Case http://www.ebay.com/itm/Spigen-Ultra-Fit-Case-SF-COATED-SMOOTH-BLACK-for-Galaxy-Note-3-/251327339917?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3a8446dd8d

ποια προτεινεται να παρω απο τις δυο ? υπαρχει καποιος που τις εχει δοκιμασει ? η ζελατινα της ισπανικης λεει τιποτα ?

Ευχαριστω!

 

Έχω την ισπανική και είναι φανταστική, δεν γλιστράει καθόλου και έχει τέλεια εφαρμογή. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Όσον αφορά την ζελατίνα της δεν την έχω χρησιμοποιήσει (έχω βάλει tempered glass).

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ισπανική και είναι φανταστική, δεν γλιστράει καθόλου και έχει τέλεια εφαρμογή. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Όσον αφορά την ζελατίνα της δεν την έχω χρησιμοποιήσει (έχω βάλει tempered glass).

Σ'ευχαριστω φιλε ! Την Spigen® Ultra Fit την εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το receiver αυτό δουλεύει μεν αλλά δεν συνεργάζεται με θήκες και δεν φορτίζει με κλειστό το κινητό

Τι εννοεις δεν συνεργαζεται με θηκες;Εγω το εχω βαλει,και με την Ισπονικη,και με μια αλλη,και μια χαρα δουλευει.Το οτι δεν φορτιζει σβυστο,τι πειραζει,αν και δεν το εχω τσεκαρει αυτο που λες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική flip wallet που έχω έχει ενεργό πορτάκι που ανοίγει και κλείνει το κινητό όταν την ανοίγεις ή την κλείνεις αντίστοιχα. Η λειτουργία αυτή δεν δουλεύει με το συγκεκριμένο receiver γιατί δεν έχει επαφές από την πίσω πλευρά.
Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική flip wallet που έχω έχει ενεργό πορτάκι που ανοίγει και κλείνει το κινητό όταν την ανοίγεις ή την κλείνεις αντίστοιχα. Η λειτουργία αυτή δεν δουλεύει με το συγκεκριμένο receiver γιατί δεν έχει επαφές από την πίσω πλευρά.

 

 

Μπορείς όμως να πάρεις την αυθεντική της samsung με ενσωματωμένο το τσιπάκι οπότε μία χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...