Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις θα ηθελα. Μια θηκη που να αντεχει το "ξυλο" που θα φαει απο τον γιο μου εχετε να μου προτεινεται? Και 2ον ενδιαφερομαι για μια power bank. Κατα την γνωμη σας να προχωρησω στην αγορα η ενδεχεται να μου κανει ζημια στην μπαταρια? Αν υπαρχουν και γι αυτο προτασεις ειναι ευπροσδεκτες.Ευχαριστω εκ των προταιρων Edited by Nkatech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις θα ηθελα. Μια θηκη που να αντεχει το "ξυλο" που θα φαει απο τον γιο μου εχετε να μου προτεινεται? Και 2ον ενδιαφερομαι για μια power bank. Κατα την γνωμη σας να προχωρησω στην αγορα η ενδεχεται να μου κανει ζημια στην μπαταρια? Αν υπαρχουν και γι αυτο προτασεις ειναι ευπροσδεκτες.Ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Στο πρώτο ερώτημα σου η απάντηση είναι προβλέψιμη : Otterbox Defender. Σχετικά με τα power Banks ισχύει ότι και με όλες τις ηλεκτρικές συσκευές... Οι συσκευές τραβάνε ρεύμα μέχρι εκει που μπορούν ή τους επιτρέπει ο φορτιστής. Δεν τους το στέλνει ο τοίχος ή η power bank.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ερώτημα σου η απάντηση είναι προβλέψιμη : Otterbox Defender. Σχετικά με τα power Banks ισχύει ότι και με όλες τις ηλεκτρικές συσκευές... Οι συσκευές τραβάνε ρεύμα μέχρι εκει που μπορούν ή τους επιτρέπει ο φορτιστής. Δεν τους το στέλνει ο τοίχος ή η power bank.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση .Για την Otterbox Defender ξερω αλλα δεν την εχω βρει ακομα για note 3 γι αυτο και ρωτησα αν υπαρχει καποια αλλη υποψιν,

Link to comment
Share on other sites

Δες εάν το κομματάκι με τις 2 ακίδες είναι στην σωστή θέση του καπακιού.

 

Το δικό μου είχε ξεκολλήσει απο την θέση του και ήταν κολλημένο σε άλλο σημείο στο καπάκι... το έβαλα στην θέση του (εκεί που είναι και οι υποδοχες στο τηλέφωνο) και δούλεψε μια χαρά...

 

Ναι αυτο ηταν τελικα ευτυχως δπυλεψε. Ρχω φαει κολλημα με τη θηκη την εχω κατευχαριστηθει κριμα μονο που δεν μπορω να καλεσω επαφη με κλειστη τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση .Για την Otterbox Defender ξερω αλλα δεν την εχω βρει ακομα για note 3 γι αυτο και ρωτησα αν υπαρχει καποια αλλη υποψιν,

 

Περίμενε λίγο να παραλάβω την love mei που είναι από ότι λένε ποιο γερή και λίγο για τα γούστα μου ποιο όμορφη.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα αυτή τη θήκη αλλά μάλλον πρέπει να είναι μούφα, γιατί δεν μπορώ να βγάλω το πενάκι με τπτ... Είναι πολύ βαθιά..

Έχετε να προτίνετε τίποτα καλύτερο?

Είδα αυτή αλλά θα το προστατεύει καθόλου?

http://www.ebay.co.uk/itm/THIN-SLIM-ALUMINUM-METAL-FRAME-BUMPER-CASE-COVER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-3-N9000-/221326992049?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item33881de2b1

 

Καλημέρα πήρα αυτή τη θήκη

http://www.ebay.co.uk/itm/181251774929?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

αλλά μάλλον πρέπει να είναι μούφα, γιατί δεν μπορώ να βγάλω το πενάκι με τπτ... Είναι πολύ βαθιά..

Έχετε να προτίνετε τίποτα καλύτερο?

Είδα αυτή αλλά θα το προστατεύει καθόλου?

http://www.ebay.co.uk/itm/THIN-SLIM-ALUMINUM-METAL-FRAME-BUMPER-CASE-COVER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-3-N9000-/221326992049?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item33881de2b1

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο να παραλάβω την love mei που είναι από ότι λένε ποιο γερή και λίγο για τα γούστα μου ποιο όμορφη.

 

blueChris σε παρακαλω πολυ να μας γραψεις εντυπωσεις αν ειναι ευκολο, μόλις παραλαβεις...γιατι σκεφτομαι να την παρω κ γω...απο που την πηρες??

 

μηπως γνωριζει κανεις τι παιζει με κατι micro sd ultra androids που πηρε το ματι μου σε ενα φυλλαδιο του γερμανου??αξιζει να παρουμε???η να παμε σε μια απλη??

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Εχω μια microSd κάρτα Kingstone class10, και σημερα μου εβγαλε ενδειξη το κινητο ότι δεν υπάρχει κάρτα sd.Την εβαλα και στο λαπτοπ και δεν την βλέπει.Εχω κάποια πολύ χρήσιμα σε εμενα αρχεία θα ήθελα με κάποιο τρόπο να τα επανακτήσω.Γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να το κάνω αυτό;

Επειδή ότι κάρτα microsd εχω δοκιμάσει, μετα απο κάποιο καιρο χαλάνε, εχετε να μου προτείνετε κάποια εγγυημένη 32 ή 64gb;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά τα έχω ξαναπεί πώς έχω πάθει τρελές ζημιές από Kingston και suntek πλέον μόνο Samsung 64gb class 10 όσο για τη χαλασμένη δοκίμασε με το r-studio, με έχει σώσει πολλές φορες

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία στη Sony συνεχίζεται.. μετά το χθεσινό update στην εφαρμογή smart connect, δεν ανοίγει αυτόματα όταν συνδέεται το κινητό με το bluetooth μου (bh52).. μόνο μετά από επανεκκίνηση του κινητού με ανοικτό bluetooth!! Α ρε Samsung και πάλι samsung...To Gear συνδέεται αμέσως, όπου και όπως θέλεις!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα για όποιον θέλει σε πολύ καλή τιμή τις SPIGEN Neo Hybrid Case for Samsung Galaxy Note 3 στο ebay... μου φαίνονται original.

 

Επίσης βρήκα και IC-Chips για όσους έχουν s-view κούκου αγορασμένες και τους λείπει το τσιπάκι

Η βλακεία στη Sony συνεχίζεται.. μετά το χθεσινό update στην εφαρμογή smart connect, δεν ανοίγει αυτόματα όταν συνδέεται το κινητό με το bluetooth μου (bh52).. μόνο μετά από επανεκκίνηση του κινητού με ανοικτό bluetooth!! Α ρε Samsung και πάλι samsung...To Gear συνδέεται αμέσως, όπου και όπως θέλεις!!

 

Κάνε ένα unpair στο sbh52 έχοντάς το κλειστό και μετά ξανά pair.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Please note this item comes without retail packaging and is not produced by Spigen. It is a Premium Quality version from Korea same as the original. Hence the price is £8.49 and not the recommended £19.99. This enables us to bring down the price and offer the customer the best possible deal.

 

Δεν είναι original! Εσείς που έχετε original πιάνετε εύκολα το s-pen???

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, αλλά και μια slim armor όχι original που έχω μια χαρά ειναι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία στη Sony συνεχίζεται.. μετά το χθεσινό update στην εφαρμογή smart connect, δεν ανοίγει αυτόματα όταν συνδέεται το κινητό με το bluetooth μου (bh52).. μόνο μετά από επανεκκίνηση του κινητού με ανοικτό bluetooth!! Α ρε Samsung και πάλι samsung...To Gear συνδέεται αμέσως, όπου και όπως θέλεις!!

 

Το παρατήρησα κι εγώ αλλά δεν είδα να επηρεάζει τη λειτουργία του ακουστικού σε αναγνώριση κλήσης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα unpair στο sbh52 έχοντάς το κλειστό και μετά ξανά pair.

 

Το παρατήρησα κι εγώ αλλά δεν είδα να επηρεάζει τη λειτουργία του ακουστικού σε αναγνώριση κλήσης κλπ.

 

Νομίζω πως με απεγκατάσταση της εφαρμογής καθώς και της bh52 που σου ζητά μετά, και επανεγκατάσταση άρχισε πάλι να δουλεύει..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την sview cover σε μαύρο χρώμα και με ασύρματη φόρτιση. Το κινητό μου λείπει :lol: :lol: :lol: . Βρίσκω μόνο Τσέχικο και Πολωνικό αλλά προτιμώ γερμανικό, γαλλικό.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την sview cover σε μαύρο χρώμα και με ασύρματη φόρτιση. Το κινητό μου λείπει :lol: :lol: :lol: . Βρίσκω μόνο Τσέχικο και Πολωνικό αλλά προτιμώ γερμανικό, γαλλικό.

 

Από που την πήρες φίλε μου???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα για όποιον θέλει σε πολύ καλή τιμή τις SPIGEN Neo Hybrid Case for Samsung Galaxy Note 3 στο ebay... μου φαίνονται original.

 

Επίσης βρήκα και IC-Chips για όσους έχουν s-view κούκου αγορασμένες και τους λείπει το τσιπάκι

 

 

Κάνε ένα unpair στο sbh52 έχοντάς το κλειστό και μετά ξανά pair.

Την έχω ήδη παραγγείλει τη συγκεκριμένη...

Και μαϊμού να ειναι πάλι προστατεύει...

Το S3 μου δεν τη γλύτωσε και έσπασε τον γορίλα απο πτώση σε μια εκδρομή επειδή ακριβώς δεν του φορούσα καμμιά προστατευτική θήκη.Τωρα το ΝΟΤΕ3 θα έχει τη θήκη του για παν ενδεχόμενο.Στην καθημερινή χρήση,δύσκολο να βάλω θήκη....αλλά σε εκδρομές θα είμαι τυπικός...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες φίλε μου???

 

Aπό το e-click.gr. Παραγγελία χτες, σήμερα την είχα Καστοριά.

edit: Kαι μάλλον πήρα την τελευταία.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=60582

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Για λευκο note 3 ποια θηκη πιστευετε οτι ταιριαζει πιο καλα, ειναι πιο ομορφη?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα σας παιρνει περιπου να φορτισετε εσεις το sony sbh52;το φορτιζετε μονο στον υπολογιστη με το usb η το βαζετε και στη πριζα;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα σας παιρνει περιπου να φορτισετε εσεις το sony sbh52;το φορτιζετε μονο στον υπολογιστη με το usb η το βαζετε και στη πριζα;

 

Στην πρίζα που το φορτίζω δεν παίρνει πολύ.. νομίζω περί στη 1 ώρα και κάτι...

Σου δουλεύει κανονικά? γιατί με την τελευταία αναβάθμιση της Sony στην εφαρμογή smart connect, δεν ξεκινά αυτόματα με τη ζεύξη του bluetooth ακόμα και αν πατήσω το κουμπί στο bluetooth.. κοινώς, εδώ και κάποιες μέρες το χρησιμοποιώ σαν απλό bluetooth χωρίς τις smart λειτουργίες του...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στην πρίζα που το φορτίζω δεν παίρνει πολύ.. νομίζω περί στη 1 ώρα και κάτι...

Σου δουλεύει κανονικά? γιατί με την τελευταία αναβάθμιση της Sony στην εφαρμογή smart connect, δεν ξεκινά αυτόματα με τη ζεύξη του bluetooth ακόμα και αν πατήσω το κουμπί στο bluetooth.. κοινώς, εδώ και κάποιες μέρες το χρησιμοποιώ σαν απλό bluetooth χωρίς τις smart λειτουργίες του...

Ο φίλος truckman έχει βάλει στο dropbοx την προηγούμενη έκδοση που δουλεύει μια χαρά.

https://www.dropbox.com/s/s0127jaj7ruqlg6/com.sonyericsson.extras.liveware-98c7c4466e0d6b6a3e7c08ea567d364e.apk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...