Jump to content

blogging @ myphone.gr: iPhone 5C, where C stands for Champion


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θελει τετοιου ειδους διαφορετικοτητα. Αλλιως θα εβγαζε απο φετος το 5s στις 4,5 ιντσες.

Προσωπικα, ακομη δεν εχω καταλαβει το concept του 5c, και τον λογο υπαρξης του, αλλα προφανως δεν σπευθυνεται σε εμενα, τπαρχουν αλλοι που εχουν ξετρελαθει. (Το λευκο θα το αγοραζα παντως, αν δεν υπηρχε το 5s).

Επισης, διαβαζω για εξαιρετικη κατασκευη.

 

Δεν το κάνει από φέτος γιατί πάντα το S ήταν ένα face lifting.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το κάνει από φέτος γιατί πάντα το S ήταν ένα face lifting.

 

Ενταξει, αν ηθελε πολυ θα το εκανε. Ταμα το εχει?

Δεν θα ηταν η πρωτη φορα που θα αλλαζε αποτομα κατευθυνση. Αλλωστε για καινοτομια την πιεζουν ολοι, οχι για "να τηρει τις παραδοσεις"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τείνω να διαφωνήσω με την ανάλυση που κατά την γνώμη μου ούτως ή άλλως είναι απόλυτη, λες και ο συντάκτης έχει μόλις γυρίσει από καφεδάκι στο ρετιρέ του Cook. Τόσα χρόνια που παρακολουθώ την.. Apple 2.0, δεν είναι ούτε αλάνθαστη ούτε άτρωτη όπως ίσως εκτιμάται. Τόσα χρόνια με την ιστορία του iphone ήταν πολύ μα πολύ προσεκτική στο πρόγραμμα των αναβαθμίσεων και κυρίως στο χρόνο και τρόπο αντικατάστασης των μοντέλων. Το 5C είναι εμπράκτως μια παρέκκλιση από τα προηγούμενα, ένα ρίσκο που η εταιρεία αποφάσισε να πάρει βασιζόμενη όσο ποτέ στο iOS, το marketing dept (ναι εδώ θα το παραδεχτώ) για την προώθηση στη νεολαία κυρίως, αλλά και τις.. πολύ βαθιές τσέπες της σε περίπτωση που "κάτι δεν πάει καλά".

 

Και αυτό που μπορεί να μην πάει τόσο καλά είναι οι πωλήσεις, κυρίως εκτός Αμερικής, όπου το 5C θα πουληθεί στην περιοχή των 600 ευρώ και με σχετικά μικρή διαφορά σε σχέση με το 5S. Το 5C κοστίζει πάρα πολύ για το κοινό στο οποίο φαίνεται να απευθύνεται. Επρεπε να έχει δραστικά μειωμένη τιμή, δηλαδή δωρεάν με καλά διετή συμβόλαια και στην περιοχή των 400 ευρώ ξεκλείδωτο, ώστε να κάνει το μεγάλο άνοιγμα η Apple στο μερίδιο αγοράς που μέχρι τώρα κυριαρχούν οι mid-range συσκευές με Android (και ενδεχομένως σύντομα με Windows), και από την οποία αποκλείεται η πρόσβαση στο πολύχρωμο 5άρι καθαρά λόγω κόστους. Το παλιό ρητό του Jobs ("δεν μπορούμε να φτιάξουμε σωστό και φθηνό smartphone") δεν ισχύει στον ίδιο βαθμό για μια συσκευή που εσωτερικά είναι ολόιδια με το περσινό μοντέλο. Μάλιστα το παλιό 5άρι για αγορές όπως η δική μας, θα αποτελεί για καιρό καλή εναλλακτική λύση..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν περίμενα μια πραγματική καινοτομία από την Apple σίγουρα αυτό δε θα ήταν χρωματιστά iphone με περσινό hardware. Αντίθετα περίμενα να βγάλει κάτι στο στυλ iPhone nano αντιγράφοντας κατά κάποιο τρόπο την στρατηγική ipod που ήταν ιδιαίτερα επιτυχής. (iphone με μικρότερη οθόνη πχ. 3.2" και μικρότερο/λεπτότερο μέγεθος) αλλά αυτό θα μπορούσε να γίνει εφόσον παρέμενε στην αγορά το 5ρι.

 

δηλαδή μόνο η apple πρέπει καινοτομεί ;;

ότι έβγαλε επεξεργαστή στα 64Bit δεν είναι μια καινοτομία η τεχνολογία υπήρχε αλλά κανείς δεν την έβγαζε παρά έβγαζαν 16 βαλβίδα για να καλύψουν την προχειρότητα του android με την οποία ο κάθε πικραμένος έβαζε το δικό του UI

Αλλά επειδή δεν γνωρίζουμε τις παραμέτρους που οδηγούν τις εταιρείες στις αποφάσεις τους σίγουρα θα είχαν στο μυαλό τους πολύ περισσότερο από τους δικούς μας το plan B σε σοβαρότερα θέματα αν δεν πάει κάτι καλά να …...:lol:

Τέλος όταν οι υπόλοιποι περιμένουν τη θα βγάλει η apple,αν θα πάει καλά,και μετά να το αντιγράψουμε τι να λέμε

κανείς δεν είναι πάντα πρώτος αρκεί κάποιος να θέλει να πάρει τη θέση

Link to comment
Share on other sites

http://t.qkme.me/3tajf8.jpg

 

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις φιλε.

 

Μια εταιρεια ειναι και αυτή με στόχο τα λεφτά. Θα κάνουν τα πάντα με απότερο σκοπό το κέρδος, ΟΛΑ καταληγουν στο κέρδος. Ήταν καιρός να επεκταθεί και να μεγαλώσει η λίστα με τα προιόντα που πουλά. Ολες αυτές οι αναλύσεις πιστεύω οτι το μόνο που κάνουν ειναι να βλέπουμε το δέντρο και οχι το δάσος. Πιστεύω το C ειναι τελικά cheap, πιστεύω στη πράξη θα υπάρχει διαφορά στη τιμή σε 2-3 μήνες και απο την αλλη 100 usd ειναι διαφορα σημαντικη αλλιως θα είχαμε όλοι 64αρια.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Το "βάθος χρόνου" ήταν κάτι που δεν είχα σκεφτεί.

Το ότι σε ένα μόλις χρόνο, το πλαστικό 5άρι θα είναι πιο προσιτό μπορεί να αλλάξει τα νούμερα. Όπως και τη χρονιά που πέρασε, όπου πούλησαν αρκετά καλά το 4άρι και 4s-άρι. Και είναι σαφές ότι στο μυαλό των περισσότερων, το 5C θα είναι κινητό του 2013 και όχι ανακατασκευή του 2012.

 

Επίσης μου άρεσε ο παραλληλισμός του πλαστικού MacBook και του MacBook Pro.

 

Και κορυφαία η μαρκετίστικη σκέψη στο σημείο πώλησης.

Όπου πλέον υπάρχουν 2 κινητά και τίθεται η επιλογή στον πελάτη ανάμεσα στα δύο της ίδιας εταιρίας, αποκλείοντας άλλους κατασκευαστές από τη σύγκριση των προϊόντων. Είναι σίγουρη πώληση.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μόνο η apple πρέπει καινοτομεί ;;

ότι έβγαλε επεξεργαστή στα 64Bit δεν είναι μια καινοτομία η τεχνολογία υπήρχε αλλά κανείς δεν την έβγαζε παρά έβγαζαν 16 βαλβίδα για να καλύψουν την προχειρότητα του android με την οποία ο κάθε πικραμένος έβαζε το δικό του UI

Αλλά επειδή δεν γνωρίζουμε τις παραμέτρους που οδηγούν τις εταιρείες στις αποφάσεις τους σίγουρα θα είχαν στο μυαλό τους πολύ περισσότερο από τους δικούς μας το plan B σε σοβαρότερα θέματα αν δεν πάει κάτι καλά να …...:lol:

Τέλος όταν οι υπόλοιποι περιμένουν τη θα βγάλει η apple,αν θα πάει καλά,και μετά να το αντιγράψουμε τι να λέμε

κανείς δεν είναι πάντα πρώτος αρκεί κάποιος να θέλει να πάρει τη θέση

Το reinventing και innovation (και αλλες διάφορες μπούρδες) η Apple τα πουλάει.

 

Οπότε ναι, αφού τα πουλάει αυτή πρέπει και να τα κάνει support.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η apple είναι καταδικασμένη να πέσει σε δυσμένεια, και ο μόνος λόγος είναι το λειτουργικό της. Όχι γιατί είναι χάλια κλειστό, έτσι ή γιουβέτσι, αλλά γιατί έχει φτάσει στα όρια του και η apple βγάζει από την αρχή μέχρι τώρα κινητά και ταμπλέτες αποκλειστικά με αυτό.

Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς, και έτσι θα ακολουθήσει την πορεία που είχαν και Η/Υ της προ intel X86 εποχή.

Εκτός εάν γίνει κανένα θαύμα και βγάλει κάποιον emulator ή κάποιον bootloader ώστε να βάζεις και κάποιο άλλο mobile OS.

Βέβαια η πτώση της δεν είναι καθόλου κοντά και το καθυστερούν 2 παράγοντες. Η αναπτυσσόμενη Κίνα, (που θέλει να γίνει όσο ποιο νεόπλουτη μπορεί), και το appstore που είναι μακράν το ποιο πλήρες κατάστημα εφαρμογών και στο οποίο οι περισσότεροι απλοί χρήστες έχουν αγοράσει ένα σκασμό εφαρμογές και που δεν θέλουν να τις χάσουν πηγαίνοντας σε άλλο λειτουργικό. Στο τελευταίο ρίχνω (πικρό) ρεσπέκτ στην apple, για την υποχρέωση που επέβαλε ώστε να μη μπορείς να πάρεις μια εφαρμογή μέσω appstore και να την έχεις ή μεταβιβάσεις και σε άλλο λειτουργικό.

Τώρα δεν ξέρω τη διαφορά θα έχει το 5c με το σκέτο 5, πάντως το σκέτο σαν πλαστικούρα το νιώθω και τώρα :lol:

 

Τώρα, δεν μας λείπει ο jobs και κάθε jobs που δεν έχει κάτι να μας προσφέρει σαν άνθρωπος. Όταν αγοράζουμε και χρησιμοποιούμε προϊόντα μιας εταιρίας, το κάνουμε για αυτό καθεαυτό. Αντιθέτως θα λείψουν σε πολλούς, άνθρωποι π.χ Bill gates που γράφουν και εμφανίζονται σε συνέδρια και παρουσιάσεις, ΟΧΙ για να διαφημίσουν την εταιρία τους αλλά την ιδεολογία τους και τις πράξεις τους. Σίγουρα τα μαρκετινίστικα κόλπα δεν θα λείψουν από κανέναν που δεν ειναι fashion victim ή εχει σχεση με τον κλάδο.

Edited by copydisk
last
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, δεν μας λείπει ο jobs και κάθε jobs που δεν έχει κάτι να μας προσφέρει σαν άνθρωπος. Όταν αγοράζουμε και χρησιμοποιούμε προϊόντα μιας εταιρίας, το κάνουμε για αυτό καθεαυτό. Αντιθέτως θα λείψουν σε πολλούς, άνθρωποι π.χ Bill gates που γράφουν και εμφανίζονται σε συνέδρια και παρουσιάσεις, ΟΧΙ για να διαφημίσουν την εταιρία τους αλλά την ιδεολογία τους και τις πράξεις τους. Σίγουρα τα μαρκετινίστικα κόλπα δεν θα λείψουν από κανέναν που δεν ειναι fashion victim ή εχει σχεση με τον κλάδο.

Ετσι. εμένα θα μου έλειπε 10000000000 φορές περισσότερο ένας Wozniak.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η apple είναι καταδικασμένη να πέσει σε δυσμένεια, και ο μόνος λόγος είναι το λειτουργικό της. Όχι γιατί είναι χάλια κλειστό, έτσι ή γιουβέτσι, αλλά γιατί έχει φτάσει στα όρια του και η apple βγάζει από την αρχή μέχρι τώρα κινητά και ταμπλέτες αποκλειστικά με αυτό.

Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς, [.....]

 

Και που διαφέρει δηλ το android σε αυτό ή ακόμα χειρότερα το wp os?:blink: Εχεις δει σοβαρό update στο android από το 4 ΙCS και μετά?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα το C σημαίνει Champion.....Μαρινόπουλος!!! :p αντί να πάρεις το ποιοτικό επώνυμο προϊόν με 1 ευρώ αγοράζεις το φτηνιάρικο άγνωστης προελεύσεως με 20 λεπτά... Εδώ κατά τη γνώμη μου έκανε και το πρώτο λάθος η apple, έβαλε υψηλή τιμή στο πλαστικό αντί να το έχει στα 400 ευρώ μάξιμουμ αλλά κατά μια άλλη άποψη δεν μπορείς να πουλάς το 5s στα 750 αρχική τιμή και το 5C στα μισά χρήματα!!!

 

Επίσης, όπως συνέβει και με τις νέες συσκευές της RIM/Blackberry, ο φανατικός κόσμος θα το αγοράσει ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ, ενώ οι υπόλοιποι θα το σκέφτονται για λίγο καιρό.. 2ο επίσης αυτά τα χαζά με το "περιορισμένη διαθεσιμότητα" είναι παλιό και άκυρο διαφημιστικό τρικ για να δημιουργήσει ντόρο στις αγορές... δηλαδή αν περιμένει κάποιος απλός καταναλωτής ένα μήνα παραπάνω για να πάρει ένα προιόν τι θα γίνει;;; θα πεινάσει;; ή δεν θα μπορεί να κάνει παρέα με τους φίλους του;;;

 

Τελευταίο που ήθελα να πω είναι ότι αν κάποιος κάτοχος ενός iPhone 4 (με iOS 7) το σκεφτεί καλά, πραγματικά αυτά που προσφέρει παραπάνω το 5/5C/5S δεν είναι και πάρα πολλά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aυτη εινια η Apple παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι σας πειραξαν ολα αυτα.

και δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενατε παραπανω.

λιγο πολυ την ξερουμε ολοι οποιος του αρεσει αγοραζει οποιος οχι υπαρχουν αρκετες επιλογες στα ιδια λεφτα που κατα πολλους αξιζουν πολυ παραπανω και εινια κοροιδια να αγοραζεις iphone. εγω το IOS δεν το αλλαζω με τιποτα προς ττο παρων και γιατι με βολευει και γιατι εχω πολλες αγορασμενες εφαρμογες αλλα και να μην ειχα παλι δεν θα αλλαζα.

 

για το 5c δεν ξερω τι να πω. προσωπικα το περιμενα στα 499 ευρω. με τετοια τιμη δεν θα το αγοραζα αφου με 100 ευρω παραπανω παιρνεις το s αν και 2 φιλοι μου εχουν κανει παραγγελια το C δεν βρισκω τον λογο αλλα ο κοσμος θα εχει καποιον λογο να το παρει.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Και που διαφέρει δηλ το android σε αυτό ή ακόμα χειρότερα το wp os?:blink: Εχεις δει σοβαρό update στο android από το 4 ΙCS και μετά?

Ξέρω γώ, το JB σου λέει κάτι;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η Apple πουλάει σε όλους. Ειδικά σε εκείνους που το μόνο που θέλουν είναι λίγο τηλέφωνο, λίγο μήνυμα και λίγο facebook + instagram. Μας κουράζετε κάθε φορά με την καραμέλα του χιλιοκλειδωμένου. Υπάρχει μια τεράστια πλειοψηφία που δεν την νοιάζει το tech-geeking, για αυτό 1/20 κάνει jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ούτως ή άλλως θα πουλούσε το πολύχρωμο. Τέτοια προϊόντα δύσκολα θα αποτύχουν. Από το επόμενο μοντέλο για μένα θα φανεί πόση απήχηση έχει ο νέος δρόμος που ακολουθεί η εταιρεία. Συμφωνώ πάντως ότι το έβγαλαν για να τραβήξουν εντελώς καινούργιο κοινό ώστε να το κρατήσουν στα χέρια τους καταναλωτές που δεν είχαν ποτέ πριν iphone. Όχι μόνο μέχρι τα 25 αλλά και σε μεγαλύτερες ηλικίες. Δεν είδα πολλούς, ήδη ιδιοκτήτες Iphone που θα αγόραζαν το πολύχρωμο και προσωπικά ούτε εγώ θα το αγόραζα. Εμένα προσωπικά δε μ' αρέσει, καθαρά από θέμα γούστου. Γενικά ξεφεύγει από τη λογική του iphone (που όλοι μαζί με τον Jobs :p αγαπήσαμε)

 

Απορώ πάντως πως δεν παρατήρησαν ότι με τις τρυπητές θήκες, από πίσω φαίνεται ένα κομμένο p και ένα κομμένο n. Σαν αβλεψία μου κάνει αυτό. Bad Jony Ive.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο λειτουργικό κάνει ΟΤΙ θέλει!

 

Ναι,αυτη κανει οτι θελει.Εσυ δεν κανεις οτι θελεις με τοσα κλειδωματα και περιορισμους που εχει :shifty:

Link to comment
Share on other sites

c = "check this out we ship iphone 5 with plastic instead of metal and they are still buying it"

ακομα και το κομματι που φαινεται απο τις τρυπες στις κακασχημες 30$ θηκες λεει "non" ;)

θα ειχε ενδιαφερον ενα poll "αγορα iphone5 vs iphone 5c"

για να δουμε ποσα φαουλ μπορει να αντεξει ακομα αυτη η εταιρια?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την βρίσκω με την ιδέα του iPhone 5C, αλλά δεν μου φαίνεται και παράλογο κιόλας, αντιθέτως ήταν θέμα χρόνου .. Κατέληξαν να πουλάνε το κινητό στο 1000άρικο και όλο και ανεβαίνει .. Γιατί υπάρχουν "λαμπροί" άνθρωποι που το αγοράζουν με δάνεια και συμβόλαια των 70 ευρώ μηνιαίως για να μπαίνουν Fb & Instagram :')

 

Εκτός αυτού, Sony και Samsung θέλουν ένα σουπερμάρκετ η κάθε μία για να δείξουν όλα τα μοντέλα τους, της μιας χρονιάς .. Αλλά όχι, το φθηνότερο δεύτερο iPhone μας πείραξε ... Μύγες, μύγες, παντού μύγες ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει τετοιου ειδους διαφορετικοτητα. Αλλιως θα εβγαζε απο φετος το 5s στις 4,5 ιντσες.

Προσωπικα, ακομη δεν εχω καταλαβει το concept του 5c, και τον λογο υπαρξης του, αλλα προφανως δεν σπευθυνεται σε εμενα, τπαρχουν αλλοι που εχουν ξετρελαθει. (Το λευκο θα το αγοραζα παντως, αν δεν υπηρχε το 5s).

Επισης, διαβαζω για εξαιρετικη κατασκευη.

 

Γιαννη, οπως το καταλαβα εγω, το 5/5ς ειναι πολυ χρονοβορο να κατασκευαστει το σασι και το εσωτερικο δεσιμο ειναι αρκετα στριμωγμενο (για να πετυχουν το 18% μικροτερο σε παχος με ιδια μπαταρια) και απλα δεν τους επαιρνε απο αποψη γραμμης παραγωγης να βγαλουν τοσο πολλα (δεδομενου οτι το σασι/δεσιμο απο foxconn του 5/5ς ειναι το ιδιο)..σαν να λεγαν δηλαδη περσι στη foxconn "οκ, θα δουλεψετε το ακριβως διπλασιο γιατι θα διπλασιασω τα μοντελα με την ιδια πολυπλοκη κατασκευη".

Και για αυτο καταργησαν το 5, βγαλαν το 5c στη θεση του που ειναι απλο λιτο και ευκολο (ουτε γαλβανισματα, ουτε φινιρισματα, ουτε βαφες αλουμινιου , ουτε τιποτα) και την ηδη υπαρχουσα γραμμη παραγωγης για το 5, της συνεχισαν προσθετωντας τα εσωτερικα του 5ς μεσα. (αν θυμασαι περσι τετοια εποχη για το λογο αυτο ειχαν προβληματα απο την foxconn γιατι δεν μπορουσαν να καλυψουν τη ζητηση του 5 και καναν απεργιες κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, οπως το καταλαβα εγω, το 5/5ς ειναι πολυ χρονοβορο να κατασκευαστει το σασι και το εσωτερικο δεσιμο ειναι αρκετα στριμωγμενο (για να πετυχουν το 18% μικροτερο σε παχος με ιδια μπαταρια) και απλα δεν τους επαιρνε απο αποψη γραμμης παραγωγης να βγαλουν τοσο πολλα (δεδομενου οτι το σασι/δεσιμο απο foxconn του 5/5ς ειναι το ιδιο)..σαν να λεγαν δηλαδη περσι στη foxconn "οκ, θα δουλεψετε το ακριβως διπλασιο γιατι θα διπλασιασω τα μοντελα με την ιδια πολυπλοκη κατασκευη".

Και για αυτο καταργησαν το 5, βγαλαν το 5c στη θεση του που ειναι απλο λιτο και ευκολο (ουτε γαλβανισματα, ουτε φινιρισματα, ουτε βαφες αλουμινιου , ουτε τιποτα) και την ηδη υπαρχουσα γραμμη παραγωγης για το 5, της συνεχισαν προσθετωντας τα εσωτερικα του 5ς μεσα. (αν θυμασαι περσι τετοια εποχη για το λογο αυτο ειχαν προβληματα απο την foxconn γιατι δεν μπορουσαν να καλυψουν τη ζητηση του 5 και καναν απεργιες κτλπ)

 

Το ίδιο κατάλαβα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το myphone το τελευταιο 6μηνο εξυμνει την apple συνεχως και πάντα οτι κι αν κάνει, οτι κι αν συμβεί. Ο λόγος που το myphone έγινε το no1 forum κινητής, ειναι επειδή ήταν αμερόληπτο και απόλυτα αντικειμενικό! Αρχίζει να χαλάει το πράγμα πάρα πολύ και καλύτερα να το φροντίσετε. Μπορεί να έκανα προφιλ προσφατα αλλα παρακολουθώ το forum πανω απο 2 χρόνια και καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Αφήστε τις προτιμήσεις στην άκρη και γίνετε αυτο που ήσασταν. Ενα αντικειμενικό και πλήρως ενημερωμενο forum. Τον τελευταιο καιρό χτίζεται το εγκωμιο της apple σε κάθε θέμα που την αφορα κι εχω αρχισει να το βαριέμαι αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το myphone το τελευταιο 6μηνο εξυμνει την apple συνεχως και πάντα οτι κι αν κάνει, οτι κι αν συμβεί. Ο λόγος που το myphone έγινε το no1 forum κινητής, ειναι επειδή ήταν αμερόληπτο και απόλυτα αντικειμενικό! Αρχίζει να χαλάει το πράγμα πάρα πολύ και καλύτερα να το φροντίσετε. Μπορεί να έκανα προφιλ προσφατα αλλα παρακολουθώ το forum πανω απο 2 χρόνια και καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Αφήστε τις προτιμήσεις στην άκρη και γίνετε αυτο που ήσασταν. Ενα αντικειμενικό και πλήρως ενημερωμενο forum. Τον τελευταιο καιρό χτίζεται το εγκωμιο της apple σε κάθε θέμα που την αφορα κι εχω αρχισει να το βαριέμαι αυτο!

 

Υπάρχουν κάποια κρούσματα funboyσμου η αλήθεια είναι από αρκετούς συντάκτες και τα έχω επισημάνει κατά καιρούς...Όμως το myphone.gr είμαστε όλοι εμείς που το διαβάζουμε και που γράφουμε την αντικειμενική μας γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το myphone το τελευταιο 6μηνο εξυμνει την apple συνεχως και πάντα οτι κι αν κάνει, οτι κι αν συμβεί. Ο λόγος που το myphone έγινε το no1 forum κινητής, ειναι επειδή ήταν αμερόληπτο και απόλυτα αντικειμενικό! Αρχίζει να χαλάει το πράγμα πάρα πολύ και καλύτερα να το φροντίσετε. Μπορεί να έκανα προφιλ προσφατα αλλα παρακολουθώ το forum πανω απο 2 χρόνια και καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Αφήστε τις προτιμήσεις στην άκρη και γίνετε αυτο που ήσασταν. Ενα αντικειμενικό και πλήρως ενημερωμενο forum. Τον τελευταιο καιρό χτίζεται το εγκωμιο της apple σε κάθε θέμα που την αφορα κι εχω αρχισει να το βαριέμαι αυτο!

 

Φίλε μου κάνεις λάθος με αυτή σου την τοποθέτηση. Ο author του θέματος προφανώς εκφράζει προσωπικές του σκέψεις, εξού και ο τίτλος περιέχει τη λέξη blogging.

Ένα forum είναι χώρος ανταλλαγής ιδεών και απόψεων, άρα προφανώς δεν υπάρχει η έννοια της αντικειμενικότητας. Αντικειμενικότητα μπορεί να υπάρχει μόνο στο πως αντιμετωπίζεται η συμπεριφορά ορισμένων όταν γράφουν (υβριστικά, προκλητικά κλπ). Κατά τα άλλα, θεωρώ ότι το myphone καλύπτει όλες τις ειδήσεις που αφορούν στα κινητά. Απλά αν παρατηρήσεις τον αριθμό αναγνώσεων των θεμάτων, πάντα όσα έχουν θέμα την Apple μαζεύουν περισσότερους αναγνώστες, για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Γραφουμε κατι για την Apple, apple fan. Γραφουμε για την Νοκια, nokiakides. Για την Samsung sammy fans. Παιδια αποφασιστε μονο να ξερουμε τι θα γραφουμε για να ικανοποιουμε τον δικο σας φανμποισμο ;)
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η Apple στο 5C υιοθετησε εντελως λαθος τιμολογιακη πολιτικη. Καποιοι κοροιδευαν την Σαμμυ που πουλαει τις πλαστικουρες της ακριβα, ενω τα iPhone δικαιολογουνταν κατα καποιο τροπο σαν "premium" κατασκευες. Τωρα η Apple εβγαλε και αυτη μια ακριβη πλαστικουρα, η οποια ειναι περιπου 100ευρω φτηνοτερη απο το premium 5S. Οποιος εχει τα 600 για να παρει το 5C εχει και τα 700€ να παρει το 5S.

Πειτε μου εσεις ενα λογο για να προτιμησει κανεις το πρωτο εναντι του δευτερου. Τα περιπου 100€ διαφορα και το χρωμα; Δε νομιζω.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...