Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο γερμανικό Amazon η τιμή πήγε στα 516€

545,48 τελική τιμή με μεταφορικά και ελληνικό ΦΠΑ (Παραλαβή 7-21 μέρες). Νομίζω δεν συμφέρει, 515 έχει ο Νίκος και το παίρνεις την επόμενη :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο το παραλαμβανω και γω απο καταστημα Θεσσαλονίκης που υπαρχει και στο skroutz.

Λευκό ευρωπαϊκό απο Γερμανία στα 465 ευρω :)))

http://plus3.gr/product_info.php?products_id=4732 εισαι συγουρος ?
Link to comment
Share on other sites

Στο tokinito.gr υπαρχει γυρω στα 510.Εγω το πηρα σε μια μερα. Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

To σαββατο πηρα το note 3 σε λευκο/Ελληνικο απο το μαγαζι του Νικου(extreme-mobile) συν μια original s view cover.

Πολυ εξυπηρετικος.

 

Το κινητο απλα σπερνει!Μερικες φωτο που εβγαλα εξω την κορη μου με νταλα ηλιο χωρις να κανω καμια ρυθμιση ,ηταν εκπληκτικες.

Απλα το νομιζω οτι δεν εχει τοσο καλο σημα σε σχεση με το iphone που ειχα..!

Link to comment
Share on other sites

545,48 τελική τιμή με μεταφορικά και ελληνικό ΦΠΑ (Παραλαβή 7-21 μέρες). Νομίζω δεν συμφέρει, 515 έχει ο Νίκος και το παίρνεις την επόμενη :lol: :lol:

 

Το παρέθεσα για κάποιους που μπορεί να ειναι/μένουν στο εξωτερικό.

516€ είναι τελική τιμή για αυτούς μιας και δεν υπάρχουν μεταφορικά.

Επίσης μεγάλο συν στο αμαζον είναι ο ένας μήνας doa που σου παρέχει σε όλα τα προϊόντα!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

κράταγε η τιμή στο αμαζον.de μέχρι πριν λίγες μέρες.

αλλά φαίνεται πως ήρθε η ώρα και εδώ να πέσει.

και εις κατώτερα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε μάγκες οκ όλα με το note και τη Samsung αλλά αυτή η κατηφόρα στην τιμή δεν έχει όριο...

Δηλαδή αυτοπροσδιορίζουν τα κινητά τους για ευρεία κατανάλωση και δε λένε ότι οκ, σαν εταιρεία πρέπει να έχουμε και μία συσκευή που θα απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό και θα αποτελεί το "διαμάντι" της εταιρείας, τη ναυαρχίδα μας που δεν θα μπούμε στο πειρασμό του εύκολου κέρδους...Μου έστηλε σήμερα πάλι το kamthing offer το iphone 5s gold στην προνομιακή τιμή (!!!!!) των 699 ευρω νομίζω (ή κάτι τέτοιο) και είπα μέσα μου.."καλά αυτό τόσο δεν είχε από τότε που βγήκε?"...

οκ αλλά νομίζω ότι η Apple ρίχνει στα αυτιά σε θέμα marketing και product positioning στη Samsung!!

 

Δηλαδη μας λες πως καλυτερο θα ηταν να μεινει στα 650-700€ ετσι ωστε να μπορεις μονο εσυ & οσοι τελος παντων εχουν αυτα τα χρηματα (συγκεκριμενο κοινο το λες) να το παρουν και να μην πεφτει καθολου για να μην το παρουμε εμεις που δεν εχουμε τοσα; Εγω δηλαδη που θελω να το παρω οταν πεσει στα 450 δεν αξιζω να εχω τετοια συσκευη; Να παω σε κατι κατωτερο καλυτερα;

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μας λες πως καλυτερο θα ηταν να μεινει στα 650-700€ ετσι ωστε να μπορεις μονο εσυ & οσοι τελος παντων εχουν αυτα τα χρηματα (συγκεκριμενο κοινο το λες) να το παρουν και να μην πεφτει καθολου για να μην το παρουμε εμεις που δεν εχουμε τοσα; Εγω δηλαδη που θελω να το παρω οταν πεσει στα 450 δεν αξιζω να εχω τετοια συσκευη; Να παω σε κατι κατωτερο καλυτερα;

Όχι, ακόμη και όταν περάσει ένας χρόνος από την κυκλοφορία κι έχουν βγει 10 καλύτερα τηλέφωνα πρέπει να κάνει 799 :lol: :lol: :lol: Μη σου πω πρέπει να είναι και πιο ακριβό και από το note 4 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Santa Claus .... Το κινητό ειναι Ευρωπαικό - γερμανικό αλλά πίσω έχει και εμένα το 4G

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μας λες πως καλυτερο θα ηταν να μεινει στα 650-700€ ετσι ωστε να μπορεις μονο εσυ & οσοι τελος παντων εχουν αυτα τα χρηματα (συγκεκριμενο κοινο το λες) να το παρουν και να μην πεφτει καθολου για να μην το παρουμε εμεις που δεν εχουμε τοσα; Εγω δηλαδη που θελω να το παρω οταν πεσει στα 450 δεν αξιζω να εχω τετοια συσκευη; Να παω σε κατι κατωτερο καλυτερα;

 

Έγραψες!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μας λες πως καλυτερο θα ηταν να μεινει στα 650-700€ ετσι ωστε να μπορεις μονο εσυ & οσοι τελος παντων εχουν αυτα τα χρηματα (συγκεκριμενο κοινο το λες) να το παρουν και να μην πεφτει καθολου για να μην το παρουμε εμεις που δεν εχουμε τοσα; Εγω δηλαδη που θελω να το παρω οταν πεσει στα 450 δεν αξιζω να εχω τετοια συσκευη; Να παω σε κατι κατωτερο καλυτερα;

 

Όχι, ακόμη και όταν περάσει ένας χρόνος από την κυκλοφορία κι έχουν βγει 10 καλύτερα τηλέφωνα πρέπει να κάνει 799 :lol: :lol: :lol: Μη σου πω πρέπει να είναι και πιο ακριβό και από το note 4 :lol: :lol: :lol:

 

Έγραψες!

 

Καταρχήν ο εμπαιγμός και η ειρωνία να λείπουν...

Αυτό που εννοούσε ο ποιητής είναι ότι κάποιοι από εμάς πρωτοπορούμε στην αγορά κάποιων συσκευών (όχι επειδή αναγκαστικά τα "έχουμε" και μας "τρέχουν" από τα μπατζάκια, αλλά επειδή έχουμε το ψώνιο και το μικρόβιο της τεχνολογίας). Με την πολιτική της Samsung λοιπόν, αγοράζεις κάτι σε τιμή "χ" και μετά από λίγες ημέρες το κατεβάζει σε χ/4, χ/3, χ/2 κλπ... Αυτή η πολιτική όμως "ρίχνει" τη μεταπωλητική αξία των συσκευών της και τελικά όταν κάποια στιγμή θέλεις να το πουλήσεις, ακόμα και να μην έχει περάσει πολύς καιρός από την αγορά, αναγκαστικά το πουλάς σε πολύ χαμηλή τιμή.. αφενός γιατί έχει ήδη πέσει στα τάρταρα η τιμή του, αφετέρου - και να μην έχει πέσει ουσιωδώς - οι προσδοκίες των υποψήφιων αγοραστών είναι ότι η τιμή του θα πέσει και μάλιστα αρκετά! Δε μπορώ να βλέπω φίλους μου να πουλάνε iphone 4s ακόμα και 3gs στα 300 και 200 ευρώ σήμερα και να βρίσκονται αγοραστές!!!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά τέτοιων ειδών δεν είναι επένδυση.

οποίος αγοράζει day one το γνωρίζει ή θα έπρεπε να το γνωρίζει ότι από οικονομικής άποψης δεν βγαίνει κερδισμένος.

τώρα όσοι αγοράζουν προϊόντα μήλου είναι μια ξεχωριστή κατηγορία.δεν τους κρίνω.το κέφι τους κάνουν όπως και οι υπόλοιποι και πολύ καλά κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ο εμπαιγμός και η ειρωνία να λείπουν...

Αυτό που εννοούσε ο ποιητής είναι ότι κάποιοι από εμάς πρωτοπορούμε στην αγορά κάποιων συσκευών (όχι επειδή αναγκαστικά τα "έχουμε" και μας "τρέχουν" από τα μπατζάκια, αλλά επειδή έχουμε το ψώνιο και το μικρόβιο της τεχνολογίας). Με την πολιτική της Samsung λοιπόν, αγοράζεις κάτι σε τιμή "χ" και μετά από λίγες ημέρες το κατεβάζει σε χ/4, χ/3, χ/2 κλπ... Αυτή η πολιτική όμως "ρίχνει" τη μεταπωλητική αξία των συσκευών της και τελικά όταν κάποια στιγμή θέλεις να το πουλήσεις, ακόμα και να μην έχει περάσει πολύς καιρός από την αγορά, αναγκαστικά το πουλάς σε πολύ χαμηλή τιμή.. αφενός γιατί έχει ήδη πέσει στα τάρταρα η τιμή του, αφετέρου - και να μην έχει πέσει ουσιωδώς - οι προσδοκίες των υποψήφιων αγοραστών είναι ότι η τιμή του θα πέσει και μάλιστα αρκετά! Δε μπορώ να βλέπω φίλους μου να πουλάνε iphone 4s ακόμα και 3gs στα 300 και 200 ευρώ σήμερα και να βρίσκονται αγοραστές!!!!

Δηλαδή τώρα εσύ δεν ξέρεις την πολιτική της samsung? Εν γνώση σου τα έσκασες, παρόλο που ξέρεις ότι σε ένα μήνα θα έχει πέσει...ή βρέθηκες προ εκπλήξεως? Και από την άλλη σου κάνει εντύπωση για όσους δίνουν 200 και 300 για παλιά iphone... Mε καμία διάθεση ειρωνίας. Και στην τελική για κινητό μιλάμε, δεν είναι καν επένδυση για να μιλήσω και για σοβαρότητα επένδυσης.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

...ότι κάποιοι από εμάς πρωτοπορούμε στην αγορά κάποιων συσκευών (όχι επειδή αναγκαστικά τα "έχουμε" και μας "τρέχουν" από τα μπατζάκια, αλλά επειδή έχουμε το ψώνιο και το μικρόβιο της τεχνολογίας).

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σε αυτό το σημείο θα διαφωνήσω λέγοντας, ότι για μένα προσωπικά, το ψώνιο της τεχνολογίας δεν εξαργυρώνεται/αποδεικνύεται υποχρεωτικά με την αγορά μιας συσκευής Day 1. Γνωρίζω αρκετούς, συμπεριλαμβανομένων και εμού του ιδίου, που είναι ο ορισμός αυτού που περιγράφεις και οι οποίοι απλά τα βάζουν κάτω (από θέμα κόστους) και κάνουν την οποιαδήποτε αγορά σε μια στιγμή που συμφέρει περισσότερο. :)

Και πάλι χρόνια πολλά και με ΥΓΕΙΑ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμων σε καποιες μαρκες ας πουμε σαμσουνγκ, σε επωνυμες αλυσιδες π.χ. γερμανος, public, και σε καταστηματα εισαγωγων, και υπαρχει ελαχιστη πραγματικα διαφορα στα iphone! δηλαδη ενα νοτε3 εισαγωμενο το παιρνεις περιπου στα 500 ευρω οταν στις ελληνικες αλυσιδες το εχουν 800! ενω στα iphones θα βρεις ελαχιστη διαφορα στα εισαγωγης απο τα ελληνικα μαγαζια. γιατι? Επισης ηθελα να ηξερα οι αλυσιδες που εχουν ακομα 800 ευρω το νοτε3, μας κοροιδευουν? και οσο σκεφτομαι οτι υπαρχουν ακομα καποιοι που πανε και σκανε αυτα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καταρχην και χρονια καλα σε ολους. Σχετικα οφφ τοπικ ερωτηση αλλα δεν βρηκα αλλο πιο καταλληλο νημα για να ρωτησω. Με 2 νοτε ΙΙ στην οικογενεια και οντας υπερευχαριστημενος και απο τα 2, ψαχνω το νοτε 3 οκτα κυριως λογω καλυτερης καμερας αλλα στην ελλαδα δεν εχω βρει απολυτως τιποτε. Δεν εχω πιστωτικη ή χρεωστικη ουτε και πέιπαλ. Καποιος που να το εχει ή να γνωριζει κατι παραπανω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πιστωτικη ή χρεωστικη ουτε και πέιπαλ. ;
μα δεν υπάρχει άλλος τρόπος αποστολής. Και ο βασικός λόγος που δεν παίρνει κάποιος τα οκταπυρηνα είναι ότι δεν έχουν εγγύηση στην Ευρώπη. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καταρχην και χρονια καλα σε ολους. Σχετικα οφφ τοπικ ερωτηση αλλα δεν βρηκα αλλο πιο καταλληλο νημα για να ρωτησω. Με 2 νοτε ΙΙ στην οικογενεια και οντας υπερευχαριστημενος και απο τα 2, ψαχνω το νοτε 3 οκτα κυριως λογω καλυτερης καμερας αλλα στην ελλαδα δεν εχω βρει απολυτως τιποτε. Δεν εχω πιστωτικη ή χρεωστικη ουτε και πέιπαλ. Καποιος που να το εχει ή να γνωριζει κατι παραπανω;

Αν έχεις κάποιον γνωστό Κύπρο από εδώ: http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=6180&tt=graphic&lang=l1&p_id=1027829. Από εκεί είχα πάρει το S4 Octa. Να σκεφτείς όμως σοβαρά το θέμα της εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιον γνωστό Κύπρο από εδώ: http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=6180&tt=graphic&lang=l1&p_id=1027829. Από εκεί είχα πάρει το S4 Octa. Να σκεφτείς όμως σοβαρά το θέμα της εγγύησης...

 

γιατι ρε παιδια αν το παρει απο το συγκεκριμενο μαγαζι δεν το καλυπτει η εγγυηση στην ελλαδα απο την smartec.:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια αν το παρει απο το συγκεκριμενο μαγαζι δεν το καλυπτει η εγγυηση στην ελλαδα απο την smartec.:!:

Γιατί το OCTA δεν εισάγεται επίσημα στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το OCTA δεν εισάγεται επίσημα στην Ευρώπη.

 

στο λινκ που εδωσε ο φιλος Cadfael ποιο πανω στην σελιδα της εγγυησης κατω -κατω γραφει Τα προϊόντα της εταιρείας Α. ΣΤΕΦΑΝΗΣ & ΣΙΑ ΛΤΔ καλύπτονται από εγγύηση είτε από την ίδια την εταιρεία είτε από τον επίσημο αντιπρόσωπο στην Κύπρο, είτε από τον επίσημο αντιπρόσωπο εντός της επικράτειας της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Γιαυτο ρωτησα για την εγγυηση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το S4 που είχα πάρει είναι παραεισαγωγής από Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αφρική.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...