Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το extreme Mobile από τότε που το πρώτο πρότεινα εδώ δημόσια αλλά κ off the record σε γνωστούς κ φίλους έχοντας μια άριστη εμπειρία (πράγμα Όχι πάντα αυτονόητο όταν μιλάμε για e shops) δεν έχω ακούσει κάποιο άτομο να κάνει παράπονα για την εξυπηρέτηση του Νικόλα και αυτό με χαροποιεί γιατί δείχνει ότι δεν είχα κάνει λάθος μαζί του.

Είναι μαγαζί τουλάχιστον έως τώρα εγγύηση!

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και εξίσου αλλά καλά μαγαζιά ή επαγγελματίες.

Εγώ προσωπικά παρ όλο που ξέρω ότι είναι εγγύηση τα πιο πολλά κινητά μου τα έχω ψωνίσει από άλλα e shops όπως birdphone kaizer shop (2 note 4)City shop(Άρτα) κα.

Και βέβαια και από μεγάλες αλυσίδες όταν ήταν λίγο πιο σωστές οι τιμές τους λόγο και δυνατότητας άτοκων δόσεων με πιστωτική.

Πάντως το τελευταίο μαύρο note 4 που έχω το πήρα απ το Νικόλα(510€), είναι άψογο και αν θα με ρωτήσουν συνεχίζω να το προτείνω σα πρώτη επιλογή γιατί είναι άτομο εγγύηση ας είναι και λίγο(ελάχιστα) πιο ακριβά, έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι, ότι σου πει αυτό θα είναι.

Μόνο να μπορέσει να βάλει και κάποιες δόσεις με πιστωτική καθώς πλέον τα πολλά μετρητά στερεύουν.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το extreme είναι από τα λίγα μαγαζιά που σου λέει από πριν χώρα προέλευσης, έχει unbranded και συσκευασμένα αρχικά. Δεν έχει απαντήσεις του στυλ εγγυόμαστε ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας ούτε αυτοκόλλητα πάνω σε αυτοκόλλητα κτλ γνωστά. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν υπάρχουν και άλλα αξιόπιστα καταστήματα. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το extreme Mobile από τότε που το πρώτο πρότεινα εδώ δημόσια αλλά κ off the record σε γνωστούς κ φίλους έχοντας μια άριστη εμπειρία (πράγμα Όχι πάντα αυτονόητο όταν μιλάμε για e shops) δεν έχω ακούσει κάποιο άτομο να κάνει παράπονα για την εξυπηρέτηση του Νικόλα και αυτό με χαροποιεί γιατί δείχνει ότι δεν είχα κάνει λάθος μαζί του.

Είναι μαγαζί τουλάχιστον έως τώρα εγγύηση!

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και εξίσου αλλά καλά μαγαζιά ή επαγγελματίες.

Εγώ προσωπικά παρ όλο που ξέρω ότι είναι εγγύηση τα πιο πολλά κινητά μου τα έχω ψωνίσει από άλλα e shops όπως birdphone kaizer shop (2 note 4)City shop(Άρτα) κα.

Και βέβαια και από μεγάλες αλυσίδες όταν ήταν λίγο πιο σωστές οι τιμές τους λόγο και δυνατότητας άτοκων δόσεων με πιστωτική.

Πάντως το τελευταίο μαύρο note 4 που έχω το πήρα απ το Νικόλα(510€), είναι άψογο και αν θα με ρωτήσουν συνεχίζω να το προτείνω σα πρώτη επιλογή γιατί είναι άτομο εγγύηση ας είναι και λίγο(ελάχιστα) πιο ακριβά, έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι, ότι σου πει αυτό θα είναι.

Μόνο να μπορέσει να βάλει και κάποιες δόσεις με πιστωτική καθώς πλέον τα πολλά μετρητά στερεύουν.

 

Βρε θηρίο έχεις ήδη στα χέρια σου το Note 4;;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεξα και μόλις έκανα την παραγγελία μου στο birdphone έστω κι αν μου βγαίνει στα 432 ευρώ συνολικά, ας είναι καλά το στοίχημα. Η μέχρι τώρα εμπειρία μου με την αγορά 2 κινητών από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα (κλειστά κουτιά, όλα κομπλέ) με έκανε να το εμπιστευτώ. Λογικά την Δευτέρα θα με πάρουν τηλέφωνο για την γνωστή επιβεβαίωση στοιχείων κτλ οπου θα ρωτήσω αν είναι unbranded (όπως ήταν και οι δύο συσκευές που έχω πάρει από εκεί), διαφορετικά θα ακυρώσω την παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Βρε θηρίο έχεις ήδη στα χέρια σου το Note 4;;;; :p

 

Χάχα Όχι θα τ'άφηνα! !

Είδες τι κάνει η βιασύνη και η προσμονή, σε πάει μπροστά απ την εποχή σου :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια και εγω ξαφνιαστηκα με την αυξηση του note 3...ενω φλερταριζε στα 395 ευρω,ξαφνικα 426 ευρω...!!Οταν ξαναγεμισουν τα μαγαζια με αποθεμα λογικα θα αρχισει η κατιουσα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεξα και το πήρα στα 432 μαζί με μεταφορικά από birdphone που είχε βγάλει για ένα διάστημα ως διαθέσιμο το μαύρο. Σήμερα παρέλαβα και όλα κομπλέ. Και από την στιγμή που δεν αναμένεται άμεσα νέα μείωση τιμής, έκανα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο :) Πάντως βλέπω οτι ολοι μιλάνε στα διάφορα θέματα για έλλειψη αλλά δε νομίζω οτι ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν γίνεται να υπάρχει έλλειψη σε Note 3/S4/S3/S4 mini ... τουλάχιστον αυτά παρατήρησα οτι ανέβηκαν γύρω στα 20-25 ευρώ. Σ ολα έλλειψη;;; Δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο :) Πάντως βλέπω οτι ολοι μιλάνε στα διάφορα θέματα για έλλειψη αλλά δε νομίζω οτι ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν γίνεται να υπάρχει έλλειψη σε Note 3/S4/S3/S4 mini ... τουλάχιστον αυτά παρατήρησα οτι ανέβηκαν γύρω στα 20-25 ευρώ. Σ ολα έλλειψη;;; Δύσκολο.

 

Δυστυχώς όπως είπα και εγώ πιο πάνω συμφωνώ. Κάτι παίζει. Και όπως φαίνεται δεν είναι για καλό. Τουλάχιστον από ότι βλέπω ισχύει μόνο για τα samsung.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι'αλλο ανεβηκε 434!!!!!!!!!!!

....ελπιζω να μην ανεβουν κ οι αλλες μαρκες....ειμαι αναμεσα σε g2 και note 3 και οι εξελιξεις με οδηγουν σε lg που δεν τα εμπιστευομαι....

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι'αλλο ανεβηκε 434!!!!!!!!!!!

....ελπιζω να μην ανεβουν κ οι αλλες μαρκες....ειμαι αναμεσα σε g2 και note 3 και οι εξελιξεις με οδηγουν σε lg που δεν τα εμπιστευομαι....

 

Δεν ανέβηκε η τιμή του και πάρα πολύ. Απλά όσα καταστήματα το είχαν 395+ τους τελείωσε και ακόμα δεν έχουν φέρει. Αν δείτε ούτε στο birdphone υπάρχει. Το Kaizer Store φαίνεται πως μόλις έφερε. Ελπίζω τον άλλο μήνα που θα το πάρω σε λευκό να υπάρχει ακόμα σε κάποιο από τα γνωστά καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέβηκε η τιμή του και πάρα πολύ. Απλά όσα καταστήματα το είχαν 395+ τους τελείωσε και ακόμα δεν έχουν φέρει. Αν δείτε ούτε στο birdphone υπάρχει. Το Kaizer Store φαίνεται πως μόλις έφερε. Ελπίζω τον άλλο μήνα που θα το πάρω σε λευκό να υπάρχει ακόμα σε κάποιο από τα γνωστά καταστήματα...

 

Μακάρι να χεις δίκιο αλλά πιστεύω οτι κι οταν φέρουν ξανά και τα πιο γνωστά πάλι ανεβασμένη θα είναι η τιμή. Κρίνω καθαρά απ τα S4/S4 mini/S3 που ολα ανέβηκαν 20+ ευρώ και υπάρχουν σε απόθεμα σε ολα τα γνωστά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι'αλλο ανεβηκε 434!!!!!!!!!!!

....ελπιζω να μην ανεβουν κ οι αλλες μαρκες....ειμαι αναμεσα σε g2 και note 3 και οι εξελιξεις με οδηγουν σε lg που δεν τα εμπιστευομαι....

 

φαρμακειο εγινε παναθεματο....

Link to comment
Share on other sites

φαρμακειο εγινε παναθεματο....

πριν μια βδομαδα αφησα να φυγει απο τα χερια μου ενα μαυρο στα 350 σχεδον καινουργιο....τωρα χτυπαω το κεφαλι μου....

μεχρι που ειπα να παω για g2 αλλα δεν μπορω την lg ,δεν την εμπιστευομαι και πολυ , και το g2 μου φανηκε λιγο ψευτικο....

Link to comment
Share on other sites

πριν μια βδομαδα αφησα να φυγει απο τα χερια μου ενα μαυρο στα 350 σχεδον καινουργιο....τωρα χτυπαω το κεφαλι μου....

μεχρι που ειπα να παω για g2 αλλα δεν μπορω την lg ,δεν την εμπιστευομαι και πολυ , και το g2 μου φανηκε λιγο ψευτικο....

Και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν αλλά για πολλούς λόγους προτιμώ να ξαναπέσει η τιμή! Τουλάχιστον να ξαναγγιξει τα 400€!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν αλλά για πολλούς λόγους προτιμώ να ξαναπέσει η τιμή! Τουλάχιστον να ξαναγγιξει τα 400€!

 

Η υπομονή είναι αρετή.;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα υπέκυψα....Η καλύτερη αγορά μου από εποχής 3gs !!! Ευτυχώς υπάρχουν και τα προσεγμένα μεταχειρισμένα και παρακάμπτουμε τα προβλήματα διαθεσιμότητας της αγοράς ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παιδιά το planetmobile.eu είναι ελληνικό κατάστημα? βλέπω το έβγαλε στα 396 ευρώ!

 

Ευχαριστώ.

 

Είναι αγγλικό κατάστημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το planetmobile γραφει σαν εδρα ν. ψυχικο και στελνει αντικαταβολη. Αλλα μεχρι να γραφτω κατεβηκε η προσφορα
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει μείωση στην τιμή.... Αντιθέτως έχει πάρει την ανηφόρα 440 και ανεβαίνει! Ας ελπίσουμε με παραλαβή kaizer birdphone extreme - Mobile να δούμε κάτι καλό.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει μείωση στην τιμή.... Αντιθέτως έχει πάρει την ανηφόρα 440 και ανεβαίνει! Ας ελπίσουμε με παραλαβή kaizer birdphone extreme - Mobile να δούμε κάτι καλό.....

 

Μακάρι αν και δεν το βλέπω. Πέρασε μία εβδομάδα και ακόμα δεν έχει κάνει την εμφάνισή του σε κάποιο από αυτά. Κάποια στιγμή έφερε το Kaizer αλλά μάλλον από ένα τεμάχιο (ένα λευκό και ένα μαύρο) διότι μετά από μερικές ώρες δεν υπήρχε καν.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειδη εχει παει στα 450.Η διαθεσιμοτητα ειναι παρα πολυ μικρη.Πιστευω οτι θα ξαναπεσει μετα απο μηνα και κατω απο τα 400 οταν βγει το note 4.Ειδη οτι εχει βγει μεχρι τωρα και γενικα οτι θα βγει για το 2014 εκτος note 4 το note 3 κυριαρχει παντου.Το g3 αν κανει το λαθος και βγει στις 5.5" δεν προκειτε να το παρει κανεις.Ολοι θα πανε για note3.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...