Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ζητώ βοήθεια πριν λίγες μέρες πέρασα με odin τον bootloader md3 και μετά πέρασα X note από τότε δεν δουλεύει το gps λέω κάτι λάθος θα έγινε την ξανά περνάω τίποτα περνάω ωμέγα τίποτα και λέω στάνταρ θα μου χάλασε το gps σήμερα πέρασα μια καινούρια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2722989 και το gps λειτουργεί κανονικά μπορεί κανείς να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλίτσα για το βράδυ:) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2613305

Πότε πρόλαβε ρε ****τη? Προχθές έβαλα την 2.4 σε δουλειά να βρισκόμαστε. Και ότι έλεγα να δοκιμάσω beanstalk σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η μονη διαφορά ειναι το screen rotation στο lockscreen που δουλεύει πάλι αλλά τι να το κάνεις. επίσης το screen morroring. Οπότε αναμένεις για την επόμενη. Ούτε εγώ θα την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει το screen mirroring την περνάω τώρα γιατί το χρειάζομαι αλλά δε νομίζω να δουλεύει. Αν δεις στο changelog λέει ότι το αφαίρεσε γιατί δουλεύει μόνο σε jellybean. Δοκίμασα και τα zip που έδωσε αλλά δεν κάνουν τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασα echoe rom προχτές αλλα μολις ειδα οτι ο bootloader εμεινε nb4..Να φλασαρω ξεχωριστά bl ; Τον εχει καποιος σε zip,χρειάζεται; ;

Μάλλον η πιο ωραία ρομ που εχω δοκιμάσει παντως.

https://www.dropbox.com/sc/elte262dvp2c6yu/tGyl7H-M6G

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το all in one gestures στο μη ρουταρισμενο note μου.

 

Εχω την εντυπωση οτι τρωει παραπανω μπαταρια πλεον αλλα κυριως οτι ειναι λιγακι πιο λαγκαριστο το κινητό. Χρήσιμοποιει κανεις σας την εφαρμογη στο note?

 

Την εβαλα για να γλιτωσω το πατημα του home button και να το αντικαταστησω με swipe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπαρχεο καποια εφαρμογή για να ανεβασω το ηχείο ; ειμαι στοκ 4.42

ViPER4Android από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223 θελει root, ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είστε με omega rom το nova go δουλεύει κανονικά;Σ'εμένα ενώ έπαιζε κανονικά,μετά την ενημέρωση που έκανε η εφαρμογή πριν λίγες ώρες δεν παίζει.Υπάρχει κάποια λύση,γιατί την χρησιμοποιώ πολύ την εφαρμογή και δεν θέλω να φύγω και από omega.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορώ να επαναφέρω με τίποτα το Viber με Titanium. Κάθε φορά μου ζητάει ενεργοποίηση.
Κατέβασε και τρέξε από το play την εφαρμογή TB restore fixer.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ. Μόλις χθες το root-αρα και γω....

Μόνο με cf-root και μου το δείχνει τροποποιημένο στη αναβάθμιση. Κανονικά δε θα έπρεπε να είναι δυνατή η ΟΤΑ αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δε θα έπρεπε να είναι δυνατή η ΟΤΑ αναβάθμιση?
OXI.Γιατί έχεις παραβιάση το σύστημα.:)
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι όμως ότι κάποτε μόνο με root μπορούσες να κάνεις ΟΤΑ αναβάθμιση απλά μετά έχανε το root.
Παλιά δεν είχαμε και Knox:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα τελευταια...εχει την ταση να χανει τους κωδικους απο τα wifi spot μου...εχει κανεις γνωμη τι μπορει να φταιει? Προς το παριν δεν μπορεσα να το συνδεσω με κατι αλλο περιεργο...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα τελευταια...εχει την ταση να χανει τους κωδικους απο τα wifi spot μου...εχει κανεις γνωμη τι μπορει να φταιει? Προς το παριν δεν μπορεσα να το συνδεσω με κατι αλλο περιεργο...
Είναι γνωστό το πρόβλημα ,νομίζω ότι λύνεται με την τελευταία αναβάθμιση 28mb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είστε με omega rom το nova go δουλεύει κανονικά;Σ'εμένα ενώ έπαιζε κανονικά,μετά την ενημέρωση που έκανε η εφαρμογή πριν λίγες ώρες δεν παίζει.Υπάρχει κάποια λύση,γιατί την χρησιμοποιώ πολύ την εφαρμογή και δεν θέλω να φύγω και από omega.

 

και σε εμένα τα ίδια η λύση είναι να αφήσεις την προηγούμενη έκδοση το νοβαγκο.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα τα ίδια η λύση είναι να αφήσεις την προηγούμενη έκδοση το νοβαγκο.

 

Πως μπορώ τώρα να βρω την προηγούμενη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε το nova go λειτουργεί με το screen mirroring? Γιατί με dock και σύνδεση με hdmi το μπλοκάρουν.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (βασικά κάποιο πρόγραμμα) που να μπορούμε να αλλάξουμε σε ondemand τη λειτουργία του επεξεργαστή ή/και να αποφύγουμε να δουλεύουν στο full και οι 4 πυρήνες κρατώντας τον stock kernel (εννοείται έχοντας κάνει root)? Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση η αλλαγή kernel γιατί συνήθως (οπως είχα δει στο s3) κάτι λείπει στους τροποποιημένους kernels και προκύπτουν προβλήματα και κολλήματα με διάφορα προγράμματα και δεν ξέρεις που οφείλονται, οπότε θέλω αν δω ότι έχω lags απλά να βγάλω τη ρύθμιση και να επανέλθω στην stock κατάσταση. Το ψάχνω ώστε να μπορέσω να εξοικονομήσω μπαταρία από τη χωρίς λόγο λειτουργία και των τεσσάρων πυρήνων στο full σε κάθε ενέργεια που κάνω στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...